Ceny ropy se dnes pohybovaly oběma směry

14.07.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Londýn/New York 14. července (ČTK) - Ceny ropy se během dne pohybovaly oběma směry. Protichůdně působily zprávy o silnější poptávce, stále vysokých zásobách a obavy o ekonomický růst.

Okolo 18:30 SELČ přidávala cena severomořské ropy Brent jedno procento a pohybovala se okolo 48,92 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu rostla o 0,9 procenta a barel stál 46,53 USD.

Zásoby ropy stále zůstávají nad pětiletým průměrem a ceny jsou 16 procent pod svými letošními maximy. A to přes prodloužení dohody koordinované Organizací zemí vyvážejících ropu (OPEC) o omezení těžby na 1,8 milionu barelů do března 2018.

V prvním letošním pololetí se zvýšila poptávka po ropě z Číny o 13,8 procenta. A podle zprávy Mezinárodní agentury pro energii (IEA) se americké zásoby ropy v minulém týdnu snížily nejvíce za posledních deset měsíců.

Vyvažuje je ale výrazný nárůst produkce v Libyi a Nigérii a fakt, že ne všichni členové OPEC dodržují dohodnuté limity těžby, dodává IEA. Podle některých analytiků musí OPEC těžbu omezit více, pokud chce dosáhnout významnějšího navýšení ceny.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů): BURZA TYP KONTRAKT AKTUÁLNÍ CENA PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR Londýn - ICE Brent září 48,92 48,42 New York - Nymex WTI srpen 46,53 46,08

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.