Americké akcie uzavřely téměř beze změn, nedařilo se dolaru

17.07.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


New York 17. července (ČTK) - Americké akcie dnes byly sice jako na houpačce, stále se ale pohybují kolem svých maxim a nakonec uzavřely téměř beze změn. Investoři s nervozitou čekají, jaké budou hospodářské výsledky důležitých firem ve druhém čtvrtletí. V tomto týdnu je zveřejní například společnosti Microsoft, IBM a Johnson and Johnson. Analytici, které oslovila agentura Reuters, odhadují, že zisky firem zahrnutých v indexu S&P 500 meziročně vzrostou o 8,2 procenta.

V závěru obchodování index Dow Jones ztratil 8,02 bodu, tedy 0,04 procenta, na 21.629,72 bodu. Širší index Standard & Poor\'s 500 klesl o 0,13 bodu, čili o 0,01 procenta, na 2459,14 bodu. Index technologického trhu Nasdaq se zvýšil o 1,97 bodu, neboli o 0,03 procenta, na 6314,43 bodu.

\"Americké akcie teď nejsou levné,\" řekl agentuře Reuters analytik J.P. Morgan Private Bank Phil Guarco. Trh proto bude zajímat, zda jejich aktuální ceny odpovídají současné mírné inflaci a rozporuplným ekonomickým datům.

Dolar dnes ke koši měn sestoupil na minimum za deset měsíců. Jeho pokračující oslabování je výsledkem pochybností, zda americká centrální banka (Fed) vzhledem k situaci ekonomiky ještě do konce roku zvýší základní úrokovou sazbu.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.