EK podpoří stavbu čerpacích stanic pro alternativní paliva v ČR

11.08.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Brusel 11. srpna (ČTK) - Evropská komise (EK) schválila přidělení částky téměř 45 milionů eur (přes 1,1 miliardy Kč) na výstavbu čerpacích a dobíjecích stanic pro nízkoemisní vozidla v České republice. Státní podpora by měla být v příštích šesti letech použita na vybudování sítě stanic pro auta poháněná plynem či elektřinou. Komise o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Komise posoudila český návrh na vytvoření sítě stanic pro auta poháněná elektřinou, CNG, LNG, vodíkem či dalšími alternativními palivy šetrnými k ovzduší, a rozhodla o přidělení státní pomoci.

\"Český plán je dalším dobrým příkladem, jak mohou členské státy přispívat k boji proti globálnímu oteplování,\" uvedla eurokomisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová. \"Projekt podpoří rozšiřování alternativních paliv, omezí škodlivé automobilové emise a bude přesvědčovat spotřebitele a firmy k používání ekologičtější dopravy, aniž by narušil konkurenci,\" dodala.

Síť stanic by měla podle projektu vyrůst po celé České republice.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.