EK podpoří stavbu čerpacích stanic pro alternativní paliva v ČR

11.08.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Brusel 11. srpna (ČTK) - Evropská komise (EK) schválila přidělení částky téměř 45 milionů eur (přes 1,1 miliardy Kč) na výstavbu čerpacích a dobíjecích stanic pro nízkoemisní vozidla v České republice. Státní podpora by měla být v příštích šesti letech použita na vybudování sítě stanic pro auta poháněná plynem či elektřinou. Komise o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Komise posoudila český návrh na vytvoření sítě stanic pro auta poháněná elektřinou, CNG, LNG, vodíkem či dalšími alternativními palivy šetrnými k ovzduší, a rozhodla o přidělení státní pomoci.

\"Český plán je dalším dobrým příkladem, jak mohou členské státy přispívat k boji proti globálnímu oteplování,\" uvedla eurokomisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová. \"Projekt podpoří rozšiřování alternativních paliv, omezí škodlivé automobilové emise a bude přesvědčovat spotřebitele a firmy k používání ekologičtější dopravy, aniž by narušil konkurenci,\" dodala.

Síť stanic by měla podle projektu vyrůst po celé České republice.
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.