Ceny ropy po zprávě IEA klesají

11.08.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Londýn 11. srpna (ČTK) - Ceny ropy dnes klesají. Reagují tak na zprávu Mezinárodní agentury pro energii (IEA), která uvedla, že horší dodržování dohody o snížení těžby ropným kartelem OPEC prodlouží dosažení rovnováhy na trhu navzdory silnému růstu poptávky.

Kolem 17:00 SELČ severomořská ropa Brent klesla o 0,4 procenta na 51,68 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zlevnila o půl procenta na 48,35 dolaru za barel.

IEA dnes zvýšila odhad růstu poptávky po ropě na letošní rok. Nově má poptávka stoupnout o 1,5 milionu barelů denně místo doposud očekávaných 1,4 milionu barelů. Příští rok má poptávka vzrůst o 1,4 milionu barelů denně.

Současně však IEA uvedla, že OPEC plnil v červenci dohodu o snížení těžby jen ze 75 procent, což bylo nejméně od ledna. Nejhůře dohodu dodržují Alžírsko, Irák a Spojené arabské emiráty. Prudce vzrostla také těžba v Libyi, na tu se však dohoda nevztahuje, napsala agentura Reuters.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů): BURZA TYP KONTRAKT AKTUÁLNÍ CENA PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR Londýn - ICE Brent říjen 51,68 51,90 New York - Nymex WTI září 48,35 48,59

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.