Americký dolar po zprávě o inflaci oslabuje

11.08.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


New York 11. srpna (ČTK) - Americký dolar dnes na devizovém trhu oslabuje. Za poklesem stojí zpráva o vývoji inflace ve Spojených státech za červenec, která naznačila, že centrální banka USA (Fed) bude muset být při rozhodování o dalším zvýšení úrokových sazeb v letošním roce obezřetnější.

Kolem 17:50 SELČ dolarový index, který měří výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, oslabil o 0,2 procenta na 93,25 bodu. Vůči euru dolar klesl o 0,2 procenta na 1,1795 USD. K jenu zůstal kurz dolaru téměř beze změny na 109,13 JPY. Euro vůči jenu posílilo o 0,2 procenta na 128,71 JPY.

Spotřebitelské ceny v USA v červenci stouply ve srovnání s předchozím měsícem o 0,1 procenta. V červnu zůstaly beze změny. Analytici dotazovaní agenturou Reuters čekali zvýšení cen o 0,2 procenta.

Analytička banky Mizuho Sireen Harajliová upozornila, že pokud budou údaje i nadále slabší, než se čeká, začne trh sázet na to, že Fed již letos úroky zvyšovat nebude. Harajliová zatím čeká v letošním roce ještě jedno zvýšení úroků a domnívá se, že ani dnešní čísla nezviklají centrální banku a ta oznámí zahájení snižování obrovského objemu cenných papírů ve svém držení.

K jenu dnes dolar nejprve oslabil až na nejnižší hodnotu za 16 týdnů, své však začal snižovat poté, co ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov uvedl, že existuje rusko-čínský plán na zmírnění napětí mezi USA a Severní Koreou. Japonská měna je považována za bezpečnou investici v době nejistot.

\"Poslední věcí, kterou trhy chtějí, je napětí mezi USA a Severní Koreou. Je to situace, která nemá dobré řešení, i když většina lidí je skeptická k tomu, že Rusko a Čína mají plán na zmírnění situace,\" řekl agentuře Reuters stratég Evercore ISI Stan Shipley.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.