Nedaří se v podnikání? Chyba může být ve vás!

11.09.2017 | Komerční sdělení, ESMB
Komerční sdělení


V dnešním světě lidé podnikají, protože chtějí být sami svými pány, chtějí vydělávat sami na sebe, mají svou vizi, anebo našli jiný důvod, pro který se jim vyplatí opustit „jisté“ místečko, a i navzdory nejistému výsledku se pro podnikání rozhodnou.

Ne vždy se však podnikatelský záměr povede, což se negativně dotkne nejen podnikatelů samotných, ale i jejich zaměstnanců, kteří přijdou o práci. Nejčastější příčinou neúspěchu bývá nevýkonnost firmy, špatně nastavené finanční cíle, neznalost finančního řízení a další.

„V European School of Business and Management SE (ESBM) se často setkáváme s názorem, že důležitý je nápad, počáteční kapitál a ostatní se už vyřeší za pochodu,“ vysvětluje Simona Probstová, manažerka vzdělávání na ESBM. „Ve skutečnosti to tak ale nefunguje. Dobrý nápad i kapitál je samozřejmě potřeba, ale kromě toho je důležitá důslednost a poznatky z oblasti finančního řízení,“ dodává Simona Probstová.

Na to, abyste uměli porovnat své investice a očekávané příjmy a stejně tak výkonnost své firmy, potřebujete mít vše dopředu promyšlené a disponovat znalostmi z finanční oblasti. Jen tak bude váš podnik růst a bude existovat menší riziko, že do několika měsíců neslavně skončíte. V Česku i na Slovensku však bohužel stále můžeme vidět nedostatky v oblasti investování a finanční gramotnosti.

ESBM1

Pro všechny, kteří uvažují o podnikání, ale chybějí jim vědomosti z finanční oblasti, připravila European School of Business and Management studium MBA ve specializaci Ekonomika a finanční management. Vzdělání je důležité, a proto si absolvováním tohoto typu studia prohloubí studenti nejen své vědomosti, ale na jeho konci kromě získání profesního titulu MBA budou vědět, jak vést konkurenceschopnou společnost. Program MBA je zaměřený na principy finančního řízení, jehož součástí je i strategické a operativní plánování. Studenti absolvují i další vzdělávací moduly cílené na řízení lidských zdrojů, strategický management, účetnictví, seznámí se s pojmem cash flow a ke slovu se dostanou i přístupy k měření výkonnosti podniku.

ESBM2

Výhodou MBA na European School of Business and Management je, že studovat můžete začít kdykoliv během roku a celé studium od té doby potrvá 12 – 15 měsíců. Netřeba se obávat, že byste kvůli studiu zanedbávali pracovní povinnosti či naopak. Studovat a zároveň podnikat je ten nejlepší způsob. Lektoři na ESBM jsou lidé z praxe a rádi s vámi prokonzultují jakoukoliv vaši otázku, ať už studijní, anebo konkrétně směřovanou na váš byznys. Nabyté vědomosti a získané informace můžete okamžitě aplikovat do své vlastní firemní praxe.

Pokud už máte nápad, kapitál a jste připraveni začít úspěšně podnikat, nečekejte a přihlaste se ke studiu MBA na ESBM už dnes. Čím dříve začnete, tím lépe pro vás a vaše podnikání.

Články ze sekce: Komerční sděleníPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.