Povědomí o obchodování na finančních trzích je stále malé

11.09.2017 | Komerční sdělení, X-Trade Brokers
Komerční sdělení


11. září se to možná změní. Tuzemský broker XTB totiž startuje podzimní vzdělávací cyklus Intradenním obchodníkem za měsíc. Čím bude jiný a co bude nové? Zeptali jsme se Vladimíra Holovky, obchodního ředitele XTB Česká republika.

11. září se to možná změní. Tuzemský broker XTB totiž startuje podzimní vzdělávací cyklus Intradenním obchodníkem za měsíc. Čím bude jiný a co bude nové? Zeptali jsme se Vladimíra Holovky, obchodního ředitele XTB Česká republika.

Co Vás vedlo k přípravě tohoto kurzu?

Stále se setkávám s lidmi, kteří vstupují do světa tradingu s falešnými představami. Myslí si, že jim to prostě půjde a to stačí. Trading ale není o štěstí. Vyžaduje spoustu znalostí a mnoho hodin pozorování, jak se finanční trhy chovají. Těch věcí je celá řada, proto jsme se rozhodli vybrat ta nejdůležitější témata a představit je potenciálním obchodníkům během jednoho měsíce.

Dá se skutečně naučit obchodovat během jednoho měsíce?

Teorii je možné se naučit za měsíc, možná i dříve. Avšak cvičení dělá mistra. Proto, pokud to s tradingem myslím vážně, je potřeba nabyté vědomosti aplikovat při reálném obchodování. Vyčlenit si přes den čas, např. 1 hodinu, pokud chodím do práce, a zkoušet otevírat obchody.

Říkal jste, že trading není o štěstí. Existují nějaká pravidla, jak obchodovat?

Ano. Tato pravidla se týkají toho, jak nakládat se svým kapitálem a jak se zajistit proti ztrátě z konkrétního obchodu, abych minimalizoval riziko ztráty kapitálu. Je dobré znát také to, jak může špatná nálada, nebo přehnaná touha hodně vydělat, negativně ovlivnit jinak úspěšné obchodování. Na tyto věci se zaměříme v našem vzdělávacím cyklu hned první týden.

XTB1

Jaké instrumenty se teď nejvíce obchodují? Jsou nějaké novinky?

Mezi nejvíce obchodované instrumenty tradičně patří měnový pár EURUSD a ostatní měny v páru s americkým dolarem. Stále velmi oblíbený je německý akciový index DAX a z komodit tradičně zlato. V posledních několika měsících se na přední příčky šplhají kryptoměny v čele s bitcoinem.

S kryptoměnami se dá také obchodovat?

Jedná se také o měnu, proto se dají obchodovat stejně jako měnové páry. Naše společnost umožňuje obchodování cenných papírů, jejichž podkladovým aktivem je bitcoin, ethereum, litecoin, ripple a dash. Nejvíce se samozřejmě obchoduje bitcoin, ale nemalé objemy zaznamenáváme i na ethereu a litecoinu. Kvůli vysoké volatilitě bitcoinu jsme nově zavedli obchodování i přes víkend, protože právě o víkendu se cena bitcoinu hodně pohybuje. Obchodníci tak mohou vyhledávat zajímavé investiční příležitosti i v sobotu a v neděli.

Existují obchodní strategie i pro kryptoměny?

Tomu, jak kryptoměny obchodovat a jaká jsou jejich specifika, se budeme věnovat ve webináři 5. 10. Poměrně detailně se budeme v rámci vzdělávacího cyklu věnovat i dalším zajímavým instrumentům, jakými jsou měnové páry, akcie a akciové indexy a komodity.

Název kurzu obsahuje Intradenní obchodování. Kolik % Vašich klientů obchoduje intradenně?

Intradenní obchodování znamená otevření a uzavření obchodu v rámci jednoho dne. I když je tento styl obchodování nejlepší pro psychiku, protože večer máte uzavřeny všechny pozice a nestrachujete se, že do druhého dne kurz spadne a vy proděláte, tak to není nejčastější způsob obchodování.

Nejvíce našich obchodníků drží pozice několik dnů. Záleží samozřejmě na instrumentu a obchodním stylu konkrétního investora. Zatímco měnové páry mají často obchody trvající opravdu několik hodin, max. dnů, tak komodity či akcie mají dobu držení obchodu mnohonásobně delší. Může to být několik týdnů, u dlouhodobých investorů i měsíců.

Kdo se může zúčastnit soutěže o nejlepší strategii, kterou máte na stránce?

Soutěž o nejlepší strategii jsme připravili pro zkušenější obchodníky, kteří mají svůj obchodní systém nebo pravidla, kterými se při obchodování řídí. Zájemci vyplní jen krátký dotazník. My z nich pak vybereme 9, se kterými uděláme detailnější rozhovor. Pro obchodníka s nejlepší strategií jsme připravili obchodní stanici Dell, jejíž součástí je výkonný počítač a 3 monitory. Myslím, že jsme vybrali opravdu dobře a že ji její nový majitel nejen ocení, ale především bude co nejčastěji využívat.

Do vzdělávacího cyklu Intradenním obchodníkem za měsíc se můžete přihlásit na: https://cz.xtb.com/kurz-intradenni-obchodnik

XTB2

Články ze sekce: Komerční sděleníPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.