Akcie v USA zpevňují, Apple představuje technologické novinky

12.09.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


New York 12. září (ČTK) - Americké akcie dnes zpevňují, širší index S&P vystoupil na nový rekord. Daří se zejména finančním titulům. Pozornost se ale zaměřuje i na mediální prezentaci společnosti Apple, která představila nový iPhone a vylepšený přístroj Apple Watch. Na devizových trzích se stabilizoval dolar.

Dow Jonesův index krátce před 20:00 přidával zhruba 0,3 procenta na 22.127 bodů, širší index S&P 500 měl k dobru také asi 0,3 procenta a pohyboval se kolem 2496 bodů. Index technologického trhu Nasdaq Composite vykazoval růst o 0,2 procenta na 6448 bodů.

Investory uklidnilo, že hurikán Irma zeslábl na tropickou bouři, příznivý vliv mělo i částečné zmírnění napětí kolem Severní Koreje. Daří se akciím velkých amerických bank, přidávají asi procento. Banka Goldman Sachs představila růstový plán, který by jí mohl pomoci zvýšit příjmy až o pět miliard dolarů ročně.

Akcie Applu přidávaly více než jedno procento v reakci na zahájení mediální prezentace, na které firma představila nový iPhone a vylepšený přístroj Apple Watch.

Na devizových trzích byl zájem především o britskou libru, která výrazně zpevnila v reakci na růst inflace v Británii. Vůči dolaru vystoupila na roční maximum a proti euru byla nejvýše za šest týdnů. Před 20:00 k dolaru přidávala 0,9 procenta na 1,3285 USD, dolarový index měl k dobru skoro 0,1 procenta na 91,92 bodu.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.