Míra nezaměstnanosti v Británii klesla, je nejníže od roku 1975

13.09.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Londýn 13. září (ČTK) - Míra nezaměstnanosti v Británii v tříměsíčním období do konce července překvapivě klesla na 4,3 procenta, což představuje novou nejnižší úroveň od roku 1975. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů britského statistického úřadu. Růst mezd byl nicméně pomalejší, než se očekávalo.

V předchozím tříměsíčním období, tedy do konce června, míra nezaměstnanosti činila 4,4 procenta. Analytici podle průzkumu agentury Reuters předpokládali, že na této úrovni zůstane.

Mzdy se v tříměsíčním období do konce července meziročně zvýšily o 2,1 procenta, zatímco analytici jejich růst odhadovali na 2,3 procenta. Údaje pravděpodobně posílí tlak na zvyšovaní mezd ve veřejném sektoru, napsala agentura Reuters.

Růst mezd nadále zaostává za inflací, která se podle úterní zprávy statistiků v srpnu vyšplhala na 2,9 procenta. Inflace se tak vrátila na květnovou hodnotu, která představuje její nejvyšší úroveň od března 2012.

Reálné mzdy se v tříměsíčním období do konce července snížily o 0,4 procenta.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.