Téměř polovina klientů zkrachovalé Azur Reizen je již doma

13.09.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 13. září (ČTK) - Téměř polovina z 450 klientů zkrachovalé cestovní kanceláře Azur Reizen, kteří byli v zahraničí, je již doma. Do ČR dosud přiletělo 192 turistů z Turecka a Tunisu. ČTK to dnes řekla mluvčí České podnikatelské pojišťovny Renata Čapková. Azur Reizen po 21 letech činnosti vyhlásila v pondělí úpadek. Je to největší krach CK od roku 2009, kdy ukončila činnost Tomi Tour.

Charterovým letem se nad ránem z Turecka vrátilo 28 klientů. Pro 113 dalších pojišťovna vypravila z turecké Antalye náhradní letecký spoj. Zpět v ČR je již také 51 českých turistů z Tunisu. Dnes odletí do ČR ještě 43 lidí z Egypta a šest z řeckého ostrova Rhodos. \"Dále je naplánován odlet skupiny klientů z Tunisu na 16. září a 14. září také odlet z Bulharska, který je hrazen z pojistky u ČPP,\" dodala Čapková.

Většina turistů, kteří pobývali v Turecku, je tak již zpět v Česku. Ostatní dokončí svou dovolenou v původním termínu. \"ČPP jim garantuje objednané lety do ČR anebo zajistí a zaplatí náhradní leteckou dopravu. Upozorňujeme turisty v dovolenkových destinacích, že veškeré náklady spojené s dokončením jejich dovolené jsou uhrazeny nebo garantovány ze strany pojišťovny a asistenční služby,\" uvedla mluvčí.

Zkrachovalé spřízněné cestovní kanceláře Azur Reizen a Maxi Reisen měly v pondělí v zahraničí 450 turistů, dalších 550 lidí má zakoupený zájezd, na který neodletí.

Na webu recenzecestovek.cz je na služby CK velké množství stížností klientů od roku 2012. Nejčastěji si stěžovali na změnu objednaného hotelu za horší. Podle agentury Invia.cz za krachem cestovních kanceláří stojí problémy se zahraničními dodavateli služeb.

Obě cestovní kanceláře se specializovaly na prodej zájezdů do Tuniska, Egypta, Turecka nebo na řecký ostrov Rhodos. Cestovní kancelář Maxi Reisen vznikla v roce 2008 jako internetová cestovní kancelář a zaměřovala se na prodej nízkonákladové dovolené. Tržby CK Azur Reisen, která na trhu působila od roku 1997, v roce 2014 dosáhly 127 milionů korun.

Letos skončily v úpadku podle Asociace českých cestovních kanceláří agentur (AČCK) tři cestovní kanceláře. Na českém trhu je 845 pojištěných cestovních kanceláří. Vzhledem k celkovému počtu aktivních CK je tak pravděpodobnost úpadku CK menší než 0,5 procenta, uvedla asociace.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.