Koruna v poklidném obchodování stagnovala na 26,11 Kč/EUR

13.09.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 13. září (ČTK) - Česká měna dnes vůči euru stagnovala na 26,11 Kč/EUR, obchodování bylo podle analytiků klidné. Proti dolaru koruna oslabila o sedm haléřů na 21,91 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.

\"Trh koruny s eurem byl ve středu extrémně klidný,\" podotkl ekonom Komerční banky Marek Dřímal. Obchodování podle něj neovlivnilo ani zveřejnění červencové statistiky běžného účtu platební bilance, který skončil v překvapivě hlubokém deficitu. Za tímto odlivem peněz z české ekonomiky byly totiž dva jednorázové faktory, a to větší objem dividend vyplacených do zahraničí a jen malý přebytek obchodu se zbožím a službami kvůli letním dovoleným v průmyslu, dodal Dřímal.

Koruna dnes stagnovala, když trh zcela ignoroval slova šéfa Evropské komise Jeana-Claudea Junckera, který ve svém dnešním projevu mířil hlavně na to, že chce euro ve všech zemích Evropské unie, uvedl hlavní ekonom Next Finance Vladimír Pikora.

\"Spolu s dalším zvýšením sazeb Českou národní bankou, které očekáváme v listopadu, bude dobrá výkonnost ekonomiky působit ve směru silnější koruny,\" předpověděl Dřímal. Očekává, že kurz proti euru by se měl do konce roku dostat pod hranici 26 Kč/EUR.

Kurz české měny: Předchozí závěr Dnes kolem 17:00 Kč/EUR 26,11 26,11 Kč/USD 21,84 21,91

Zdroj: Patria Online

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.