Míra nezaměstnanosti v Řecku ve druhém čtvrtletí dál klesla

14.09.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Atény 14. září (ČTK) - Míra nezaměstnanosti v Řecku ve druhém čtvrtletí klesla na 21,1 procenta, zatímco o čtvrtletí dříve činila 23,3 procenta. Oznámil to dnes řecký statistický úřad. Dlouhodobě, tedy déle než 12 měsíců, je nezaměstnaných 74 procent z celkem 1,02 milionu lidí bez práce. Čtvrtletní údaje nejsou sezonně upraveny.

Velmi vysoký zůstává počet mladých bez práce. Ve věkové skupině od 20 do 24 let činila od dubna do června míra nezaměstnanosti 45 procent.

Zatím nejvyšší míra nezaměstnanosti byla v Řecku v prvním čtvrtletí 2014, kdy činila 27,8 procenta, připomněla agentura Reuters.

Řecká ekonomika rostla ve druhém čtvrtletí již druhý kvartál za sebou. Proti předchozím třem měsícům se zvýšila o 0,5 procenta, v prvním čtvrtletí vzrostla o 0,4 procenta.

Řecká vláda zhoršila výhled letošního růstu ekonomiky na 1,8 procenta z původně odhadovaných 2,7 procenta. Evropská komise svůj odhad zhoršila na 2,1 procenta z předchozích 2,7 procenta.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.