Volkswagen hodlá spojit výrobu autodílů do samostatné divize

11.10.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Wolfsburg (Německo) 11. října (ČTK) - Německý automobilový koncern Volkswagen hodlá spojit své aktivity ve výrobě autodílů do samostatné divize, aby zvýšil jejich efektivitu. Informovala o tom dnes firma, jejíž součástí je i česká automobilka Škoda Auto. Podle zdroje agentury Reuters by tento krok neměl vést k žádnému snižování výrobních kapacit.

Nová divize by měla zahrnovat 56 továren na výrobu motorů, převodovek a dalších autodílů. Tyto provozy v celém světě zaměstnávají kolem 80.000 lidí. Koncernové značky Audi, Porsche a Škoda nyní vyrábějí motory a části podvozků ve vlastních závodech, upozorňuje Reuters.

Nová divize podle automobilky zajistí větší efektivitu aktivit a pomůže celému koncernu při plánovaném přesunu pozornosti k automobilům na elektrický pohon.

\"Tato reorganizace ukazuje, že konečně nastávají strukturální změny,\" uvedl šéf centra pro automobilový výzkum při univerzitě v Duisburgu Ferdinand Dudenhöffer. \"Mohlo by to podpořit ziskovost Volkswagenu, je ale zapotřebí počkat na podrobnosti,\" dodal.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.