Akcie v USA uzavřely na dalších rekordech

11.10.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


New York 11. října (ČTK) - Hlavní akciové indexy ve Spojených státech dnes uzavřely na dalších maximech, zájem byl hlavně o takzvané defenzivní tituly. Tedy akcie firem, které mají stabilní výsledky a vyplácejí dividendy. Investoři se připravují na zveřejňování hospodářských výsledků za třetí čtvrtletí a vyhodnocovali i zápis ze zářijového zasedání měnového výboru americké centrální banky (Fed). Na devizových trzích oslaboval dolar.

Dow Jonesův index vzrostl o 0,18 procenta na 22.872,89 bodu. Širší index S&P 500 přidal také 0,18 procenta a uzavřel na 2555,24 bodu, zatímco index technologického trhu Nasdaq Composite si připsal 0,25 procenta a den uzavřel na 6603,55 bodu.

Trh čeká hlavně na výsledky velkých bank, zejména JPMorgan Chase & Co a Citigroup. Analytici odhadují, že kvůli nižším objemům obchodů ve srovnání s předchozím rokem budou výsledky slabší.

Investoři vyhodnocovali také zápis ze zářijového zasedání měnového výboru Fedu, který ukázal, že mezi jeho členy panují rozpory v názorech na další vývoj inflace a zvyšování úrokových sazeb. Část se jich domnívá, že mzdové tlaky spojené s nízkou nezaměstnaností by mohly vést k rychlému oživení růstu cen a že je ještě letos potřeba zvýšit úroky. Jiná skupina však zastává názor, že vzhledem k nízké inflaci není nutné se zvyšováním úroků spěchat.

Obchodování ovlivnila i zpráva serveru Politico, že americký ministr financí Steven Mnuchin prosazuje u prezidenta Donalda Trumpa na post šéfa Fedu Jeroma Powella. Trhy takovou volbu vítají.

Na devizových trzích oslaboval dolar. Jeho index, který měří výkon dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, kolem 22:00 SELČ ztrácel asi 0,4 procenta na 92,73 bodu. Euro k dolaru přidávalo zhruba 0,5 procenta na 1,1868 USD.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.