Komerční bance stoupl za tři čtvrtletí čistý zisk na 11,2 mld Kč

03.11.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 3. listopadu (ČTK) - Komerční bance vzrostl za tři čtvrtletí čistý zisk meziročně o 5,5 procenta na 11,2 miliardy korun. Bez jednorázových příjmů za podíly ve společnosti Visa a ve zpracovateli karetních plateb Cataps v loňském roce a bez vlivu přecenění a prodeje budov centrály v letošním roce dosáhl zisk 10,3 miliardy Kč, a byl tak vyšší o 13,1 procenta. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělil mluvčí Komerční banky Michal Teubner.

Čistý zisk podle banky vzrostl díky nízkým nákladům na riziko. \"Výsledek prvních tří čtvrtletí je ovlivněn neobvyklou situací na českém bankovním trhu, kde přetrvávají důsledky měnových intervencí,\" uvedl předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky Jan Juchelka. Letošní výsledek vylepšila mimořádně vysoká poptávka klientů po zajištění měnových rizik před tím a krátce poté, co Česká národní banka ukončila 6. dubna kurzový závazek, uvedla banka.

Bance, jejíž akcie se obchodují na pražské burze, vzrostl za tři čtvrtletí meziročně i celkový hrubý objem úvěrů, a to o dvě procenta na 605,1 miliardy Kč. Z toho financování úvěrů občanům na bydlení stouplo o 7,9 procenta a spotřebitelské úvěry vzrostly o 6,4 procenta.

Běžné klientské vklady vzrostly oproti předchozímu roku o 9,7 procenta na 777,5 miliardy Kč.

Provozní výnosy za letošních devět měsíců klesly o 3,6 procenta na 23,1 miliardy korun. Výsledek výrazně ovlivnil loňský příjem za podíl KB ve společnosti Visa. Bez tohoto jednorázového vlivu by výnosy vzrostly meziročně o půl procenta. \"K tomuto nárůstu přispěl čistý zisk z finančních operací, zatímco čisté úrokové výnosy a čisté poplatky a provize poklesly,\" uvedla banka.

Provozní náklady očištěné o jednorázové položky se zvýšily o 1,4 procenta na 10,66 miliardy Kč.

Počet klientů Komerční banky stoupl meziročně o 7000 na 1,657 milionu.

Hlavním majitelem banky je francouzská Société Générale s podílem 60,4 procenta.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.