Zisk Société Générale ve čtvrtletí klesl o 15 procent

03.11.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Paříž 3. listopadu (ČTK) - Francouzské bance Société Générale, která je většinovým vlastníkem české Komerční banky, klesl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 15 procent na 932 milionů eur (24 miliard Kč). Banka ve své výsledkové zprávě dnes uvedla, že kvůli sporům s úřady v USA zvýšila objem rezerv na spory o 300 milionů eur.

Výsledky zaostaly za odhady analytiků v anketě agentury Reuters, kteří čekali zisk jednu miliardu eur. Čisté příjmy z bankovních operací klesly o 0,9 procenta na 5,96 miliardy eur.

Banka, stejně jako někteří její konkurenti, se ve čtvrtletí potýkala s nízkými příjmy z obchodování. Příjmy v divizi investičního bankovnictví se snížily o 15 procent. Příjmy z obchodování s akciemi a dluhopisy, měnami a komoditami klesly o 27 procent. Podle banky k tomu přispěla velmi nízká volatilita, tedy jen slabé kolísání tržních cen, a také nižší aktivita investorů.

Banka upozornila, že jedná z úřady v USA o urovnání právních sporů. Dohodu o urovnání dvou ze tří sporů očekává v příštích týdnech až měsících. Jako preventivní opatření se rozhodla zvýšit rezervy na urovnání sporů na celkem 2,2 miliardy eur.

Komerční banka dnes oznámila, že za tři čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně o 5,5 procenta na 11,2 miliardy korun. Société Générale vlastní v Komerční bance podíl 60,4 procenta.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.