Koruna posílila k euru i dolaru shodně o pět haléřů

07.12.2017 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 7. prosince (ČTK) - Koruna dnes posílila k euru i dolaru shodně o pět haléřů. V 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 25,58 Kč/EUR a 21,67 Kč/USD. Důvodem mohou být dopolední zprávy z české ekonomiky.

Průmyslová výroba v Česku v říjnu zrychlila meziroční růst na 10,5 procenta po zářijovém revidovaném zvýšení o 4,9 procenta. \"Trochu mě ale znervózňuje, že tržby z průmyslové činnosti meziročně vzrostly jen o 8,7 procenta. Podle mě je vždy lepší, když prodeje stínují výrobu,\" uvedl hlavní ekonom Next Finance Vladimír Pikora.

Stavební produkce se po zářijovém poklesu vrátila k meziročnímu růstu, v říjnu stoupla o 5,9 procenta. Zatímco počet zahájených bytů vzrostl o 30,2 procenta, počet dokončených bytů o více než čtvrtinu klesl. \"Roste nám tedy rozpracovanost. To by mohlo signalizovat problém. Největší rozpracovanost jsme viděli těsně předtím, než přišla poslední krize,\" dodal Pikora.

Vedle výsledků průmyslu a stavebnictví dnes Český statistický úřad informoval o výsledcích zahraniční obchodu. V říjnu zahraniční obchod skončil přebytkem 9,7 miliardy Kč, meziročně o pět miliard Kč nižším.

Kurz české měny: Předchozí závěr Dnes kolem 17:00 Kč/EUR 25,63 25,58 Kč/USD 21,72 21,67

Zdroj: Patria Online

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.