Koruna dnes posílila k euru i dolaru

11.01.2018 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 11. ledna (ČTK) - Koruna dnes posílila k euru i dolaru. Kolem 17:00 se obchodovala na 25,53 Kč/EUR a na 21,19 Kč/USD. Proti středě si tak polepšila vůči evropské měně o čtyři haléře a vůči americké o 14 haléřů. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.

V ranních hodinách domácí měnu podle analytika Roklenu Jana Berky lehce podpořil lepší než očekávaný výsledek maloobchodních tržeb. \"A to i přesto, že tato data obvykle nechávají korunu poměrně v klidu,\" uvedl. Maloobchodní tržby bez aut v Česku loni v listopadu zrychlily meziroční růst na 7,8 procenta, meziměsíčně po očištění o sezonní vlivy vzrostly o 3,1 procenta.

V odpoledních hodinách pak koruna krátce oslabila až k 25,56 Kč/EUR. Podle Berky to byla reakce na zveřejnění zápisu z posledního zasedání Evropské centrální banky. \"V tomto dokumentu zazněl poměrně jestřábí komentář ohledně komunikace ECB, u které bylo navrženo přehodnocení reflektující lepší výhled růstu evropské ekonomiky,\" podotkl. Reakce koruny byla pouze krátkodobá, vzápětí se vrátila zpět k o něco silnějším hodnotám.

Kurz české měny: Předchozí závěr Dnes kolem 17:00 Kč/EUR 25,57 25,53 Kč/USD 21,33 21,19

Zdroj: Patria Online

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.