Šéf Vodafonu CR Báča odchází z firmy, dočasně ho nahradí Dvořák

12.01.2018 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 12. ledna (ČTK) - Generální ředitel Vodafonu CR Jiří Báča v pondělí odejde ze soukromých důvodů z funkce. Dočasně ho nahradí viceprezident pro nefiremní zákazníky Petr Dvořák. Vodafone to dnes oznámil v tiskové zprávě.

Dvořák bude český Vodafone řídit do doby, než firma oznámí nového generálního ředitele. Svůj plánovaný přechod do čela pobočky Vodafonu na Maltě kvůli tomu odložil.

Báča (44) Vodafone řídí od února loňského roku, kdy nahradil Baleše Šarmu. Před tím ve firmě působil jako viceprezident pro péči a prodej . Do firmy přišel v roce 2013 z GE Money Bank, kde řídil komerční bankovnictví.

Vodafone je nejmenší tuzemský mobilní operátor s více než 3,7 milionu zákazníků. Firma od roku 2005 patří do světové skupiny Vodafone Group.

Český Vodafone ve fiskálním roce končícím loni v březnu zvýšil zisk o 14 procent na 745 milionů Kč. Čistý obrat stoupl o tři procenta na 14,3 miliardy Kč. Firma zaměstnává více než 1400 osob.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.