Akcie na pražské burze ve druhém týdnu posílily o 0,4 procenta

12.01.2018 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 12. ledna (ČTK) - Akcie na pražské burze ve druhém týdnu roku pokračovaly v růstu. Index PX přidal 0,4 procenta na 1108,8 bodu. Největší pokles zaznamenaly akcie operátora O2 CR. Nejlépe se opět vedlo cenným papírům bankovní skupiny Erste Group, vyplývá z výsledků burzy. Předchozí týden akcie posílily o 2,5 procenta. Pražská burza se během loňského roku dostala na šestiletá maxima.

\"Druhý týden roku byl o začátku výsledkové sezony za čtvrté čtvrtletí 2017, zápisu z posledního zasedání Evropské centrální banky a makrodatech. Americké indexy v přípravě na výsledkovou sezonu pokračovaly ve spanilé jízdě a dosáhly nových historických maxim. Domácí index PX sice nebyl tak agresivní jako indexy v zámoří, ale i on si připsal lehký mezitýdenní zisk,\" shrnul vývoj na akciových trzích analytik J&T Banky Milan Vaníček.

Nejvíce klesající akcií týdne byla O2 CR, která přišla o 1,8 procenta na 274 Kč. U společnosti nebyla zveřejněna žádná kurzotvorná informace. \"Domníváme se, že dochází jen k technických výkyvům ze dne na den. Rovněž většina propadu byla zaznamenána jen v pátečním obchodování,\" uvedl Vaníček.

Naopak nejvíce rostoucí akcií týdne byla opětovně Erste Group, která přidala 3,6 procenta na 1010 Kč. Akcie se podle Vaníčka pohybovala v souladu s vývojem evropského finančního sektoru, který pozitivně reagoval na růst výnosů dluhopisů po zápisu z posledního zasedání ECB.

Příští týden bude patřit výsledkové sezoně. \"Pokud se potvrdí příznivá očekávání na firemní výsledky, tak by měla na finančních trzích pokračovat pozitivní nálada,\" odhadl analytik.

fd mal

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.