Americký dolar po mírném oživení akcií oslabuje

12.02.2018 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


New York 12. února (ČTK) - Americký dolar dnes na devizovém trhu oslabuje. Přispívá k tomu mírné oživení akcií v USA po dramatických výprodejích v uplynulém týdnu. Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, kolem 17:20 SEČ klesl o 0,1 procenta na 90,25 bodu.

Vůči euru dolar ve stejnou dobu oslabil o 0,2 procenta na 1,2274 USD a k jenu o 0,2 procenta na 108,56 JPY. Kurz eura vůči jenu se snížil o 0,1 procenta na 133,23 JPY.

Dolar minulý týden rostl a k euru si připsal nejvyšší týdenní růst za téměř 15 měsíců. Masivní výprodej na dalších finančních trzích přiměl investory rušit některé své spekulativní sázky, což pomohlo dolaru vzhůru. Dnes se sice silný růst dolaru zastavil, nicméně ne všichni analytici jsou přesvědčeni, že se mu podaří smazat veškeré zisky z minulého týdne, uvedla agentura Reuters.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.