Koruna dnes stagnovala k euru, zpevnila k dolaru

13.02.2018 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 13. února (ČTK) - Koruna dnes vůči euru stagnovala na 25,39 Kč/EUR. K dolaru ve srovnání s pondělním závěrem česká měna posílila o 13 haléřů. V 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 20,55 Kč/USD.

Investoři se české koruny nezbavují. Neovlivnila ji ani zpráva o vývoji běžného účtu platební bilance, který je souhrnem všech ekonomických transakcí české ekonomiky se zahraničím. Za loňský rok skončil podle předběžných údajů v rekordním přebytku 63,4 miliardy korun. Přebytkový byl počtvrté za sebou.

\"Čísla tak dokládají především dobrou kondici vývozu. Koruna tedy má rozhodně motor k dalšímu posilování. Na to si ale chvíli počkáme,\" uvedl analytik společnosti Next Finance Jiří Cihlář.

Impulsem k dalšímu posilování koruny by podle ní jednoznačně bylo potvrzení, že sazby České národní banky letos vzrostou ne ještě jednou, ale dvakrát. Více o tom napoví středeční čísla o české inflaci. \"Ty tak budou takovým valentýnským dárkem pro české centrální bankéře. Také protože budou mít investoři zítra (ve středu) starosti s nakupováním růží a sladkostí, sázíme na to, že si na výraznější posílení koruny ještě chvíli počkáme,\" dodal Cihlář.

Kurz české měny: Předchozí závěr Dnes kolem 17:00 Kč/EUR 25,39 25,39 Kč/USD 20,68 20,55

Zdroj: Patria Online

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.