ČSÚ dnes bude informovat o vývoji lednové inflace

14.02.2018 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 14. února (ČTK) - Český statistický úřad dnes bude informovat o vývoji inflace v lednu. Podle odhadů analytiků meziroční inflace zřejmě zpomalila na 2,2 až 2,3 procenta z prosincových 2,4 procenta. Meziměsíčně sice podle nich ceny rostly, ale za meziročním vývojem je vysoká srovnávací základna loňského roku.

\"Meziroční inflace i přes meziměsíční růst cen mírně zpomaluje, když z ní po 12 měsících vypadává loňský silný růst cen potravin a zavedení elektronické evidence tržeb,\" uvedl analytik České spořitelny Jiří Polanský.

Ekonom Komerční banky Viktor Zeisel upozornil na to, že cenová hladina na začátku roku obvykle roste a letošek nebude výjimkou. \"V průměru se podle nás v lednu ceny zvýšily meziměsíčně o 0,6 procenta, nicméně silná srovnávací základna způsobila pokles celkové meziroční inflace o dvě desetiny procentního bodu na 2,2 procenta,\" dodal.

fd mal

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.