USA chtějí po Číně plán ke snížení jejich obchodního deficitu

08.03.2018 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Peking 8. března (ČTK) - Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa požaduje po Pekingu plán, který by snížil roční schodek Spojených států v obchodování s Čínou o 100 miliard dolarů (2,1 bilionu Kč). Tvrdí to zdroje listu The Wall Street Journal (WSJ), které jsou obeznámené se situací.

Trump o požadavku na plán ke snížení obchodního deficitu informoval už ve středu, ve svém příspěvku na twitteru ale hovořil pouze o částce jedné miliardy dolarů, která by představovala méně než 0,3 procenta schodku.

\"Naše vztahy s Čínou jsou velmi dobré. Těšíme se na nápady, se kterými přijdou,\" uvedl Trump na twitteru.

Představitelé Trumpovy administrativy podle zdrojů WSJ přišli se svým požadavkem minulý týden, kdy Washington navštívil hlavní ekonomický poradce čínského prezidenta Liou Che. Ten během návštěvy řekl, že snížení obchodního deficitu je v zájmu Číny, která se snaží omezit závislost své ekonomiky na exportu.

Deficit Spojených států v obchodování s Čínou se v loňském roce zvýšil o osm procent na rekordních 375,2 miliardy dolarů (7,7 bilionu Kč). Trump v minulosti opakovaně kritizoval Peking za nekalou obchodní politiku, která podle něj za vysokým schodkem stojí.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.