Juta chce v olomouckém závodě postavit nový výrobní haly

13.03.2018 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Olomouc 13. března (ČTK) - Nové haly na výrobu motouzů chce postavit ve svém podnikovém areálu na okraji Olomouce největší česká textilní společnost Juta ze Dvora Králové nad Labem. Projekt počítá s odstraněním staré tovární zástavby. Pokud Juta získá všechna povolení, tak chce investiční záměr postupně dokončit do roku 2020. ČTK dnes údaje získala z databáze EIA. Hodnota plánované investice nebyla zveřejněna.

\"Některé stavební objekty závodu 10 Olomouc společnosti Juta jsou na hranici životnosti a svým provedením nevyhovují požadavkům na minimalizaci vlivů na okolí a na pracovní podmínky zaměstnanců. Nové výrobní haly sníží nepříznivé vlivy výroby na okolí a zlepší parametry pracovního prostředí,\" stojí v oznámení. Součástí projektu je i 158 metrů dlouhá protihluková stěna na jihovýchodním okraji areálu závodu.

Díky modernizaci výrobního areálu v Olomouci mírně vzroste jeho roční produkční kapacita. Zatímco nyní činí 14.230 tun, tak po zprovoznění nových výrobních hal se zvýší na 15.700 tun.

Výroba motouzů byla v Olomouci zahájena v roce 1928, kdy byla založena firma Manila. V roce 1933 se společnost přestěhovala do nynějšího areálu v Olomouci-Holici. V roce 1974 tam byla zavedena produkce polypropylénových motouzů, která až dosud tvoří hlavní výrobní náplň olomouckého závodu společnosti Juta.

\"Kapacitou výroby se řadíme ke třem největším výrobcům v Evropě a 85 procent naší výroby exportujeme do 35 států světa,\" uvedlo vedení olomouckého závodu na internetových stránkách Juty.

Společnost Juta loni zvýšila tržby o 100 milionů korun na dosud nejvyšších 7,54 miliardy korun. Hrubý zisk firmě klesl na 500 milionů korun z předloňských 623 milionů. Vlastníkem Juty je podnikatel Jiří Hlavatý, který byl do loňského října senátorem za hnutí ANO.

Juta vyrábí textilie pro stavebnictví a zemědělství, umělé trávníky a další technické textilie. Firma má přes 2000 pracovníků. Juta vyváží přes 80 procent produkce do 65 zemí světa.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.