Koruna posílila k euru i dolaru na zhruba dvouměsíční maxima

16.04.2018 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 16. dubna (ČTK) - Koruna v úvodu týdne posílila k oběma hlavním světovým měnám. V 17:00 se obchodovala na 25,25 Kč/EUR a na 20,41 Kč/USD. K euru si tak proti pátku polepšila o pět haléřů a vůči dolaru získala 11 haléřů, k oběma je tak na zhruba dvouměsíčních maximech. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

\"Koruna se dnes svezla na vlně celkového uklidnění hrozby obchodních válek i možných dozvuků konfliktu mezi USA a Ruskem ve spojitosti se sobotním zásahem v Sýrii,\" uvedl Jan Berka z Roklenu.

Pevnější pozice eura na globálních trzích se podle Jana Vejmělka z Komerční banky projevila i v síle regionálních měn. Kurz koruny se tak dnes dostal na dosah hladiny 25,25 Kč/EUR, takto silná byla česká měna naposledy začátkem února, podotkl.

\"Ve srovnání s dosavadním vznášením lehce nad 25,30 je to posun k lepšímu a kurz by se mohl usadit na silnější úrovni,\" doplnil Tomaš Vlk z Patria Finance.

Kurz české měny: Předchozí závěr Dnes kolem 17:00 Kč/EUR 25,30 25,25 Kč/USD 20,52 20,41

Zdroj: Patria Online

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.