Koruna dnes mírně oslabila k oběma hlavním měnám

24.04.2018 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 24. dubna (ČTK) - Koruna dnes mírně oslabila. K euru česká měna klesla o dva haléře na 25,44 Kč/EUR. Vůči dolaru si pohoršila o čtyři haléře, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 20,83 Kč/USD. Údaje Českého statistického úřadu o nejvyšší důvěře v českou ekonomiku od května 2008 ji neovlivnily.

Člen bankovní rady České národní banky (ČNB) Marek Mora v rozhovoru pro E15 upozornil, že koruna posiluje mírně pomaleji, než předpokládala ČNB ve své prognóze. Dodal ale, že to za jinak stejných podmínek dává prostor pro zvýšení úrokových sazeb.

\"Nic proto nemusíme měnit na naší dřívější úvaze o tom, že buď česká koruna nakonec k silnějším hodnotám dokráčí sama, nebo ji tam dostrká zvyšování úrokových sazeb České národní banky. Koruna tak má před sebou stále prostor pro posílení před tím, než vyrazíme na letní dovolené,\" uvedl ekonom společnosti Next Finance Jiří Cihlář.

Kurz české měny: Předchozí závěr Dnes kolem 17:00 Kč/EUR 25,42 25,44 Kč/USD 20,79 20,83

Zdroj: Patria Online

mtj rot

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.