Equa bank meziročně zvýšila čistý zisk o 65 pct. na 74 mil. Kč

09.05.2018 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 9. května (ČTK) - Equa bank v 1. čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o 65 procent na 74 milionů korun. Do ziskového hospodaření banky se promítl zvýšený zájem klientů o spotřebitelské půjčky a kontokorentní i běžné účty. Počet klientů se meziročně zvýšil o více než pětinu. Banka to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Equa bank podle svého generálního ředitele a předsedy představenstva Petra Řeháka v prvním čtvrtletí navázala na úspěšný uplynulý rok a dál pokračovala v růstu ve všech oblastech svého působení.

Bilanční suma za první čtvrtletí vzrostla meziročně o 15 procent na téměř 51 miliard korun. Celkový objem úvěrů se zvýšil o 13 procent a dosáhl 37,5 miliardy korun. Objem vkladů vzrostl rovněž o 13 procent a přesáhl 45 miliard korun. Počet klientů se meziročně zvýšil o 21 procent na 323.000. Rostl i zájem o digitální bankovnictví, kdy se podle Řeháka podíl klíčových produktů a služeb prodaných online přiblížil polovině.

\"Významného růstu zisku jsme dosáhli také na konsolidované bázi. Meziročně banka zvýšila konsolidovaný zisk pětinásobně na 82 milionů korun,\" dodal Řehák.

Equa bank patří mezi menší banky, které začaly na českém trhu poskytovat služby v průběhu roku 2011. Equa bank vstoupila na český trh po převzetí Banco Popolare ČR společností Equa Group Limited. Ta je ve vlastnictví fondů, které spravuje britská společnost AnaCap Financial Partners LLP.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.