Erste Group a Vienna Insurance Group prodlužují smlouvu o spolupráci Dlouhodobé partnerství do roku 2033

21.05.2018 | , Erste Bank
MAKRODATA A EU


Odbytová smlouva, uzavřená mezi skupinou Erste Group (Erste) a Vienna Insurance Group (VIG), byla prodloužena do konce roku 2033. Příslušná smlouva byla podepsána 17. května 2018. Klienti obou institucí tak získají širší přístup k produktům druhého partnera. V rámci digitalizační ofenzivy budou moci klienti snáze a rychleji uzavírat pojištění na míru.

Koncerny Erste a VIG od roku 2008 velmi úspěšně a úzce spolupracují formou strategického partnerství. V rámci prodloužení bude klientům snáze zpřístupněna rozsáhlá nabídka produktů a zejména služeb. „Tato spolupráce je zaměřena výhradně na naše klienty a na poskytování co nejlepších služeb. Chceme, aby si mohli vybrat ze široké nabídky finančních služeb a produktů na pobočkách i prostřednictvím internetu. Jde nám o to, vytvořit modely pro co nejflexibilnější pojistné produkty, které se přizpůsobí životní situaci našich klientů, a to jednoduchým a nekomplikovaným způsobem“, popisuje Peter Bosek, člen představenstva Erste Group, přínos partnerství pro klienty.

Vienna Insurance Group vidí potenciál zejména v rozvoji zdravotního a majetkového pojištění prostřednictvím Erste Group. „Cílem je rozšíření těchto odvětví z aktuálně převažujícího životního pojištění směrem ke kompletnímu zajištění včetně zdravotního a neživotního pojištění. Spokojenost klientů chceme docílit vysokou kvalitou služeb a krátkými reakčními časy. S tím souvisí jednoduchá konstrukce produktů a jejich zapojení do digitalizační ofenzivy Erste Group. V Erste Group máme partnera, který uvedl na trh největší panevropskou bankovní platformu, kterou klienti velmi dobře přijali“, uvádí Prof. Elisabeth Stadler, generální ředitelka Insurance Group, další kroky. V Rakousku jsou prostřednictvím platformy „George“ již nabízeny první pojistné produkty. Oba smluvní partneři se dohodli na zřízení společného digitálního hubu, umístěného v České republice.

Dceřiné společnosti koncernu VIG v současnosti kooperují s Erste Group a spořitelnami Sparkassen již v deseti zemích (Rakousko, Česko, Maďarsko, Slovensko, Chorvatsko, Rumunsko, Srbsko, Černá hora, Makedonie, Bosna a Hercegovina). „Naše partnerství vychází ze společného emocionálního základu. Oba podniky vznikly v 19. století se záměrem poskytovat finanční služby určené všem. Máme velmi podobné vnímaní toho, jak působit na našich trzích ve střední a východní Evropě a proto naše partnerství tak dobře funguje“, vysvětluje Peter Bosek faktory úspěchu kooperace.

V šesti zemích (Rakousko, Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Chorvatsko a Rumunsko), ve kterých VIG dosud působila prostřednictvím vlastních bankopojišťoven jako partner Erste Group, bylo v roce 2017 nahospodařeno pojistné ve výši zhruba 1,3 mld. EUR. „Prodloužení kooperace pro nás není jen potvrzením úspěšné spolupráce, poskytuje nám současně i jistotu a umožňuje nám lépe plánovat další rozvoj obchodní činnosti. První opatření, přijatá v oblasti produktů, vedla již během pilotní fáze v roce 2017 ve vybraných bankách k potěšitelnému nárůstu počtu uzavřených smluv“, hledí Prof. Elisabeth Stadler s důvěrou do společné budoucnosti VIG a Erste Group.


Vienna Insurance Group (VIG) je předním specialistou na pojištění v Rakousku a ve střední a východní Evropě. Kolem 50 společností ve 25 zemích tvoří koncern s dlouhou tradicí, silnými značkami a velkou blízkostí klientům. VIG staví na základech již téměř 200 let zkušeností v oblasti pojišťovnictví. S více než 25 000 pracovnicemi a pracovníky je koncern Vienna Insurance Group jasným lídrem na svých trzích v Rakousku a zemích CEE. Toto skvělé postavení dovoluje naplno čerpat z dlouhodobého potenciálu růstu regionu se 180 miliony obyvatel. Na burze kótovaná Vienna Insurance Group je podnikem s nejvyšším ratingem v rámci hlavního indexu Vídeňské burzy ATX; akcie jsou kótovány i na Burze cenných papírů Praha.

Erste Group je předním poskytovatelem finančních služeb ve východní části EU. Přibližně 47 000 pracovníků ve více než 2500 pobočkách poskytuje služby kolem 16,5 miliónu klientů v 7 zemích (Rakousko, Česká republika, Slovensko, Rumunsko, Maďarsko, Chorvatsko, Srbsko). K prvnímu čtvrtletí 2018 představovala celková aktiva Erste Group 230 miliard EUR, čistý zisk 333 milionů EUR a podíl vlastního jmění (CET1, Basel III, aktuálně) 12,6 %.Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.