Hitparáda nejoblíbenějších půjček. Znáte je všechny?

11.06.2018 | , Elephant Orchestra
Komerční sdělení


Půjčku si během života musel vzít každý druhý Čech. Vyplývá to z aktuálních průzkumů jedné známé nebankovní společnosti. Nejčastěji si půjčujeme v souvislosti s novým bydlením anebo rekonstrukcí toho stávajícího.

Obřímu balíku rozpůjčovaných peněz tak vévodí hypotéky, kterým na paty šlapou klasické spotřebitelské úvěry. Jaké typy spotřebitelských úvěrů patří mezi ty nejoblíbenější? Sestavili jsme pro vás malou hitparádu.

Bankovní půjčky

Drtivá většina osob, které potřebují půjčit nějakou tu tisícikorunu, míří v první řadě do banky. Zde na ně ale čeká poměrně náročný schvalovací proces, který končí v řadě případů neúspěchem a zamítnutím žádosti. Pokud bankovní úředník vyhodnotí klienta jako příliš rizikového, jeho žádost o půjčku bez pardonu zamítne. V takovém případě se dostávají ke slovu nebankovní půjčky s mnohem benevolentnějšími podmínkami.

Online půjčky

Abyste získali potřebný obnos finančních prostředků, nemusíte dnes již prakticky opouštět pohodlí domova. Stačí si najít společnost, která poskytuje online půjčky, vyplnit žádost, která vám nezabere více než pár minut a pak už si jenom počkat na připsání peněz anebo si prostředky vyzvednout na konkrétní trafice či čerpací stanici. Online půjčky patří mezi bezkonkurenčně nejoblíbenější nebankovní úvěrové produkty současnosti.

Půjčky bez registru

Zamítli vás v bance z důvodu negativního záznamu v registru dlužníků? Nezoufejte! Naštěstí existují úvěrové společnosti, které do registrů vůbec nenahlížejí anebo zde záznam neberou jako překážku. Jejich produkty jsou označovány jako půjčky bez registru a připravit se u nich musíte na to, že riziko, které vybraný věřitel tímto úvěrováním podstupuje, se musí zákonitě někde projevit. Nejčastěji tak jde o výši úroků, která je oproti jiným úvěrovým produktům poněkud vyšší.


Půjčky bez doložení příjmu

Nechcete anebo nemůžete dokládat příjem od zaměstnavatele? Žádný problém. Spousta nebankovních společností nabízí půjčky bez doložení příjmu. Jejich schválení je tak mnohem rychlejší než u půjček, kde je potvrzení od zaměstnavatele přímo vyžadováno. Ovšem nepočítejte s tím, že v případě těchto půjček příjem vůbec nepotřebujete. Aby vám byla jakákoli půjčka schválená, musíte pobírat pravidelný a dostatečný příjem. Zákon jeho ověřování striktně požaduje, neříká však, jakým způsobem toto mají věřitelé provádět. Ti ale mají vlastní způsoby, jak bonitu žadatele ověřit.

SMS půjčky

Zajímavou a velmi oblíbenou kategorií půjček jsou i půjčky přes SMS, chcete-li SMS půjčky. Jak už jejich název napovídá, o peníze můžete požádat skrze jednu SMS zprávu v přesně udaném tvaru, kterou odešlete na vybrané číslo. Tyto půjčky ovšem nejsou určeny pro každého a obvykle jsou poskytování na základě registrace do online systému a při opakovaných žádostech.

Půjčky bez zástavy a věřitele

Pokud žádáte o menší objem finančních prostředků, věřitel po vás nebude požadovat ručitele anebo zástavu třeba v podobě nemovitosti. Pokud byste ovšem žádali o bezúčelovou půjčku, kterou chcete použít k nákladné rekonstrukci bydlení anebo koupi nového automobilu, ručitel či zástava bude potřeba.

Tento článek vznikl za spolupráce největších srovnávačů finančních produktů půjčky.cz, úspory.cz, coolpůjčky.cz a PůjčkyHned.cz.

Články ze sekce: Komerční sděleníPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.