Munich Re: Ztráty z přírodních katastrof byly nejnižší za 13 let

11.07.2018 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Mnichov 11. července (ČTK) - Celkové ztráty způsobené přírodními katastrofami, jako jsou bouře, záplavy a zemětřesení, se v prvních šesti měsících letošního roku snížily téměř o polovinu na 33 miliard dolarů (731 miliardy Kč). To je nejnižší údaj za 13 let, vyplývá ze zprávy, kterou dnes zveřejnila zajišťovna Munich Re.

Loni v prvním pololetí celkové ztráty dosáhly 65 miliard USD. Pojišťovny na škodách způsobených přírodními katastrofami vyplatily 17 miliard USD. To je méně než loni, kdy tato částka činila 25,5 miliardy USD, a v souladu s třicetiletým průměrem, který činí 17,5 miliardy USD, uvedla zajišťovna.

\"Po období extrémních neštěstí s rekordními ztrátami je příjemné, že můžeme vidět období s nízkými ztrátami,\" uvedl člen představenstva Munich Re Torsten Jeworrek.

Munich Re však také varovala, že největší ztráty obvykle přicházejí ve druhé polovině roku. Loni řada velkých hurikánů zvýšila celkové ztráty na 340 miliard USD.

Munich Re za první pololetí zaznamenala 430 přírodních katastrof, což bylo o 50 více než o rok dříve. Počet obětí se ale snížil na 3000 z loňských 5540.

Nejnákladnější byla bouře Friederike, která se přehnala přes Británii, severní Francii, země Beneluxu a Německo v polovině ledna. Způsobila ztráty za 2,7 miliardy USD, z toho 2,1 miliardy činily pojištěné ztráty, uvedla agentura Reuters.

Zajišťovna přebírá část pojistných rizik pojišťoven, je tedy pojišťovnou pojišťoven. Systém se tak díky rozložení rizik může vypořádat i s rozsáhlými ztrátami.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.