Italské skupině UniCredit stoupl ve čtvrtletí zisk o osm procent

07.08.2018 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Milán 7. srpna (ČTK) - Italské bankovní skupině UniCredit, která působí i v České republice, stoupl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o osm procent na 1,02 miliardy eur (26,2 miliardy Kč). K růstu přispěly nižší provozní náklady, odpisy půjček a rezervy na ztrátové úvěry, informovala banka v dnešním prohlášení.

Analytici dotazovaní agenturou Bloomberg čekali zisk 930,6 milionu eur. Provozní příjmy se snížily o 4,3 procenta na 4,95 miliard eur kvůli nižším příjmům z úroků a obchodování.

Provozní výdaje klesly na 2,66 miliardy eur z loňských 2,86 miliardy eur. Rezervy na špatné úvěry se snížily o čtvrtinu na 504 milionů eur. Banka také ve čtvrtletí uzavřela 58 poboček a téměř již splnila svůj plán, který počítá s uzavření 944 poboček.

\"Tým UniCredit dodal za první polovinu roku další sadu velmi solidních výsledků navzdory náročnějším tržním a geopolitickým souvislostem. Máme nadále důvěru v evropskou a italskou ekonomiku a jejich silné základy,\" uvedl v prohlášení generální ředitel Jean Pierre Mustier.

UniCredit patří mezi největší banky ve střední a východní Evropě. Ve 14 zemích, včetně Ruska a Turecka, obsluhuje 25 milionů klientů. Divize ve střední a východní Evropě nejvíce přispěla ve druhém čtvrtletí k zisku. Její čistý zisk stoupl o 2,3 procenta na 472 milionů eur.

Na českém trhu začala banka působit v listopadu 2007. Její česká pobočka vznikla spojením finančního ústavu HVB Bank a Živnostenské banky.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.