Soud zastavil insolvenční řízení s ČKD Kutná Hora

12.10.2018 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Kutná Hora 12. října (ČTK) - Soud zastavil insolvenční řízení se strojírenskou a slévárenskou společností ČKD Kutná Hora. Insolvenční návrh měl podle usnesení zveřejněného v insolvenčním rejstříku vadu. O zastavení řízení usilovalo nové vedení firmy. Podle nového představenstva bylo předčasné tvrdit, že je ČKD Kutná Hora v úpadku, a měla být znovu posouzena situace, v níž se nachází.

Insolvenční návrh podalo minulé vedení. Podnik se 400 zaměstnanci se podle něj dostal do problémů kvůli snížení poptávky po jeho výrobcích na světovém trhu a poklesu zakázek a objemu výroby. ČKD Kutná Hora v minulosti ovládal ukrajinský miliardář Konstantin Ževago. Podle prohlášení firmy ve Sbírce listin je nyní jediným akcionářem ČKD Kutná Hora společnost Hollandsche IRS B.V. se sídlem v Rotterdamu.

Soud řízení zastavil pro \"nedostatek podmínky řízení spočívajícího v nedostatku podpisu osoby oprávněné za dlužníka jednat a podat insolvenční návrh\". Nový předseda představenstva Pavel Krenk ČTK již dříve řekl, že insolvenční návrh nebyl správně podepsán a nebylo věrohodně doloženo, že jeho podání projednalo představenstvo.

Nový management poukazuje mimo jiné na to, že podnik má pro své provozy v Kutné Hoře a Chrudimi zajištěny zakázky na další tři až čtyři měsíce. Podle Krenka ČKD Kutná Hora sice dluží věřitelům téměř 350 milionů korun, proti tomu je ale 400 milionů pohledávek.

Výroba v ČKD Kutná Hora byla v polovině září dočasně zastavena. Důvodem byla změna ve vedení společnosti, podle personálního ředitele Jiřího Skývy nebylo možné na předchozí fungování kontinuálně navázat. Nyní je už provoz obnoven.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.