Ceny ropy po čtvrtečním propadu mírně rostou

12.10.2018 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Londýn/New York 12. října (ČTK) - Ceny ropy se dnes mírně zvyšují po čtvrtečním výrazném propadu. Cena severomořské ropy Brent kolem 16:30 SELČ vykazovala nárůst o 0,2 procenta na 80,43 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala 0,4 procenta na 71,27 dolaru za barel.

Ve čtvrtek cena Brentu sestoupila až na 79,80 dolaru za barel, tedy na nejnižší úroveň od 24. září. K jejímu poklesu přispěla zpráva amerického Úřadu pro energetické informace (EIA), podle které se zásoby benzinu ve Spojených státech minulý týden zvýšily o šest milionů barelů. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali nárůst jen o 2,6 milionu barelů.

Ceny ropy dnes podpořilo oživení na světových akciových trzích. Výraznějšímu růstu cen však zabránila zpráva Mezinárodní agentury pro energii (IEA), podle které je trh s ropou prozatím dostatečně zásobován poté, co v uplynulých měsících výrazně vzrostla těžba. IEA navíc snížila odhad růstu poptávky po ropě na letošní i příští rok.

\"Oživení na akciových trzích pomůže Brentu odrazit se od 80 dolarů,\" uvedl analytik Olivier Jakob ze společnosti Petromatrix. K růstu cen ropy přispěl rovněž pokles těžby ropy ve Spojených státech v důsledku hurikánu Michael, napsala agentura Reuters.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů): BURZA TYP KONTRAKT AKTUÁLNÍ CENA PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR Londýn - ICE Brent prosinec 80,43 80,26 New York - NYMEX WTI listopad 71,27 70,97

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.