Nová řada robotů e-Series od Universal Robots

03.12.2018 | , Universal Robots
Komerční sdělení


Když společnost Universal Robots přišla s konceptem kolaborativních robotů, způsobila v robotice doslova revoluci díky schopnosti bezpečné, bezprostřední spolupráce s lidmi.

Dnes však „kolaborativnost“ znamená více než jen bezpečnost, tento termín dnes vyjadřuje také flexibilitu a jednoduchost použití – robot není plně kolaborativní, pokud jeho ovládání nezvládnou běžní pracovníci.

Jednoduchost nastavení a použití je proto alfou a omegou efektivního využívání kolaborativních robotů. (cobotů). Dnes mohou operátoři zapomenout na kurzy programování, protože s coboty se může programátorem robotů stát kdokoliv za necelé dvě hodiny. Intuitivní uživatelské prostředí zpřístupní programování skutečně každému a snadno programovatelné roboty pak rychleji a přesněji nastavit na konkrétní úkol.

Dalším požadavkem je zkrácení doby nasazení – dřívější doba implementace automatizačních technologií v řádů měsíců již na současném dynamickém trhu nemůže obstát. Kolaborativní robotika dobu nasazení dokáže redukovat na pouhé dny.

A nakonec třetím klíčovým prvkem úspěšné automatizace je flexibilita. Robot musí umět zvládnout různé pracovní aplikace a nároky vyplývající z rychle se měnící poptávky zákazníků, a to nejen současné, ale i budoucí. Připravenost na budoucí požadavky s pomocí platformy, která nabízí různé koncové nástroje, doplňky a software od partnerských dodavatelů, umožňuje růst společně s obchodními potřebami, realizovat nové úkoly a hledat nová využití s jedním a tím samým kolaborativním robotem.

Právě s ohledem na tyto požadavky přišla nedávno na trh e-Series, nová řada kolaborativních robotů Universal Robots. Ta se zaměřila na další zvýšení flexibility práce s coboty. Díky integrovanému F/T senzoru dokáže zvládat širší spektrum aplikací – vedle osvědčené obsluhy strojů, paletizace, montáže apod. je nyní možné zvládat i složitější aplikace typu svařování nebo úkoly z oblasti dokončovacích operací typu smirkování, broušení či leštění. Navíc umožňuje být připraven i na budoucí požadavky a aplikace a dále tím zlepšit míru návratnosti investice do konkrétního robota.

Rychlejší a jednodušší nasazení cobota do provozu nyní umožňuje integrované, sériové komunikační rozhraní, které zjednodušuje integraci s dalšími systémy a eliminuje překážky spojené s komunikací mezi koncovými nástroji a řídící jednotkou. Došlo zároveň k vylepšení uživatelského rozhraní díky modernějšímu vzhledu a urychlení programovacích operací dovolující menší počet kliků k vytvoření programu.

A samozřejmě nelze zapomenout na další posílení bezpečnosti. Kolaborativní automatizaci ulehčuje 17 bezpečnostních funkcí, včetně nastavitelných parametrů pro zastavení robota. Všechny bezpečnostní funkce jsou certifikovány dle TÜV Nord a v souladu s bezpečnostními standardy EN ISO 13849-1 a EN ISO 10218-1 (Cat. 3 PLd) pro bezbariérovou spolupráci robotů a lidí.

Články ze sekce: Komerční sděleníPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.