Výrobce světlometů Koito začal v Žatci se stavbou další haly

09.11.2018 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Žatec (Lounsko) 9. listopadu (ČTK) - Výrobce automobilových světel Koito dnes v Žatci slavnostně zahájil stavbu další výrobní haly. Největší zaměstnavatel na Žatecku chce do stavby a přístrojového vybavení investovat celkem 2,2 miliardy korun, výroba by se postupně měla začít spouštět na konci roku 2019. ČTK to za firmu Koito řekl Jan Novotný.

\"Tou zásadní změnou oproti hale, která už tady stojí 17 let, je nová technologie na výrobu zadních světlometů. Dosud jsme se až na jednu výjimku zabývali výrobou předních světlometů. V té nové hale by měl být dán větší prostor na výrobu zadních světlometů,\" uvedl Novotný.

Firma s 1300 zaměstnanci chce po dokončení nové výrobní haly v sousedství současného areálu postupně přijmout až 500 nových lidí. Přestože firmy v regionu mají obecně se sháněním kvalifikovaných zaměstnanců potíže, zejména pro technické profese, podle Novotného by Koito němělo mít problém kapacitu naplnit. \"Spolupracujeme v regionu například se středními školami. A některé zaměstnance máme také ze zahraničí,\" doplnil.

K rozšíření podniku vedla společnost Koito snaha přizpůsobit se moderním trendům ve výrobě automobilových světel a také nárůst počtu nových projektů, řekl ČTK jednatel firmy Masataka Čodži. Zahájení stavby mělo formu tradičního japonského rituálu, na jeden se ze základních sloupů budoucí haly se například házela rýže, sůl a lilo se na něj saké.

Japonská společnost Koito začala v Česku působit v roce 2001, výrobu v továrně v Žatci spustila v roce 2002. Skupina Koito zaujímá celosvětově pětinu trhu se světlomety pro automobilový průmysl, má pobočky v Evropě, Asii i Americe.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.