Server: O místo šéfa Finanční správy mají zájem dva uchazeči

30.11.2018 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 30. listopadu (ČTK) - Do výběrového řízení na nového ředitele Generálního finančního ředitelství se přihlásili dva uchazeči. Jde o současnou zástupkyni odcházejícího Martina Janečka Tatjanu Richterovou a o auditora Václava Poloka. Informoval o tom server Seznam Zprávy.

Generální ředitel Finanční správy Martin Janeček na počátku listopadu požádal o odvolání a ve funkci skončí na konci roku. MF chce vybrat nového šéfa finanční správy tak, aby se funkce ujal od ledna příštího roku.

Polok v minulosti podle serveru vedl finanční úřad v Bohumíně. V současné době je auditorem Městské nemocnice v Ostravě.

Ministerstvo financí podle serveru uvedlo, že posuzuje, zda jednotliví uchazeči podmínky výběrové řízení splňují. \"Ukončení výběrové řízení a možný výběr vítězného uchazeče ministerstvo financí předpokládá v závěru roku 2018,\" řekla serveru Šárka Šmolíková z tiskového oddělení ministerstva financí.

Finanční správa pod Janečkovým vedením čelila kritice kvůli údajnému nadužívání takzvaných zajišťovacích příkazů, kterými může blokovat majetek firem podezřelých z nezaplacení daně. Kritiku nedávno vyvolal také postup Finančního úřadu pro Olomoucký kraj, který podle médií kvůli kontrole elektronické evidence tržeb vyzval k podání informací o svatební hostině téměř stovku novomanželů.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.