Tesla sníží počet zaměstnanců na plný úvazek o sedm procent

18.01.2019 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


New York 18. ledna (ČTK) - Americký výrobce elektromobilů Tesla se rozhodl snížit počet svých zaměstnanců na plný úvazek o zhruba sedm procent. Oznámila dnes to firma. Podle agentury Reuters znamená tento krok zrušení několika tisícovek pracovních míst.

\"Bohužel nemáme jinou možnost než snížit počet zaměstnanců na plný úvazek o zhruba sedm procent,\" napsal v e-mailu zaměstnancům zakladatel a generální ředitel automobilky Elon Musk. \"Tesla musí provést tyto škrty a zároveň zvýšit tempo výroby elektromobilu Model 3 a uskutečnit řadu výrobních zlepšení v příštích měsících,\" dodal.

Tesla tento měsíc snížila ve Spojených státech ceny všech svých elektromobilů, aby tak kompenzovala jejich nižší daňového zvýhodnění. Začátkem měsíce firma zveřejnila údaje o odbytu a výrobě, které zaostaly za očekáváním.

\"Loňský rok byl nejobtížnějším v historii Tesly. Díky vašemu úsilí to nicméně byl rovněž nejúspěšnější rok v historii Tesly. V samotném posledním čtvrtletí jsme dodali více vozů než v celém roce 2017,\" uvedl Musk v e-mailu zaměstnancům.

pmh hej

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.