EK dala výrobci obalů Amcor souhlas s převzetím firmy Bemis

11.02.2019 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Brusel 11. února (ČTK) - Evropská komise (EK) udělila australské společnosti Amcor souhlas s převzetím amerického konkurenta Bemis za 5,25 miliardy dolarů (téměř 120 miliard Kč). Obě strany se dohodly na prodeji evropských aktivit Bemisu v produkci obalů pro zdravotnický sektor, uvedla agentura Reuters.

Společnost Amcor, která je největším výrobcem obalů obchodovaným na burze na světě, oznámila dohodu loni v srpnu. Australský podnik do svého portfolia získá nové produkty a posílí své postavení na americkém kontinentu.

EK vyjádřila obavy ohledně síly spojené společnosti v oblasti zdravotnických obalů, kde by byla třikrát větší než dvojka evropského trhu. Společnost Amcor se následně zavázala prodat aktivity firmy Bemis v tomto odvětví.

Podle dřívějších informací po dokončení transakce budou mít akcionáři Bemis v nové, sloučené firmě podíl 29 procent a akcionáři Amcoru 71 procent. S akciemi nové firmy se má obchodovat v Sydney i New Yorku.

Amcor vyrábí různé typy obalů, od pytlů a sáčků po jednorázové obaly pro nápoje a koření. Ve 43 zemích světa má 35.000 zaměstnanců. V České republice působí firma Amcor Flexibles, v Novém Bydžově vyrábí plastové a foliové obaly.

Bemis vyrábí plastové obaly určené pro různá průmyslová odvětví, včetně spotřebního a zdravotnického. Po celém světě má asi 16.000 zaměstnanců.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.