Koruna stagnovala k euru i dolaru

19.03.2019 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 19. března (ČTK) - Česká měna dnes stagnovala k oběma hlavním světovým měnám. Kurz koruny k euru a dolaru k 17:00 oproti předchozímu závěru sice mírně zpevnil, ale v obou případech pouze o haléř na 25,62 Kč/EUR a 22,58 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Koruna podle analytiků nereaguje na vyjádření představitelů České národní banky (ČNB) z posledních dní k blížícímu se zasedání. \"K březnovému zasedání centrální banky se dnes vyslovil viceguvernér Marek Mora. Ten předpokládá, že ČNB letos zvýší (úrokové) sazby maximálně jednou, příští čtvrtek to však podle jeho slov nebude,\" uvedla analytička Komerční banky Jana Steckerová.

Podobně jako Mora se podle ní zřejmě vyjadřoval i člen bankovní rady ČNB Tomáš Holub na pondělním londýnském setkání s investory. \"S březnovým zvýšením sazeb se tedy trh i my pomalu loučíme s tím, že na další růst úroků si budeme muset počkat do května. Koruna je nicméně vůči vyjádřením centrálních bankéřů imunní,\" doplnila Steckerová.

Kurz české měny: Předchozí závěr Dnes kolem 17:00 Kč/EUR 25,61 25,62 Kč/USD 22,59 22,58

Zdroj: Patria Online

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.