Akcie na pražské burze v týdnu mírně posílily o 0,3 procenta

12.07.2019 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Praha 12. července (ČTK) - Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu mírně posílily, index PX stoupl o 0,3 procenta na 1055,6 bodu. Vyplývá to z výsledků burzy. V týdnu se nejlépe vedlo akciím výrobce nápojů Kofola. Naopak nejvíce oslabily akcie textilní společnosti Pegas Nonwovens. Předcházející týden české akcie posílily o procento.

Nejlepší výkonnost měla tento týden na pražském parketu Kofola s růstem o 2,74 procenta na 300 korun. \"Její oznámení o menší akvizici v kávovém byznysu vnímáme spíše neutrálně, ale firma těží z očekávaného růstu a možného zvyšování projekcí,\" uvedl analytik J&T Banky Pavel Ryska. Naopak největší pokles předvedly akcie Pegas Nonwovens - o 2,44 procenta na 720 korun, a to bez podstatných zpráv a při malé likviditě.

\"Akciové trhy i druhý týden v červenci pokračovaly v nevýrazném obchodování, které se hlavně v USA neslo v mírně pozitivním duchu. Americké akciové indexy si připsaly růst přes jedno procento a překonaly různé psychologické úrovně - S&P 500 přes 3000 bodů a Dow Jones přes 27.000 bodů. Evropské akciové indexy zaznamenaly ztráty do jednoho procenta,\" popsal vývoj na trzích Ryska.

Příští týden bude do velké míry ve znamení výsledkové sezony za druhý kvartál v USA. K tomu přispěje i absence zasedání centrálních bank či významných politických událostí. \"Celkově máme na příští týden mírně pozitivní výhled vzhledem k potenciálu firem, překonat očekávání trhu. Na pražské burze nejsou na příští týden naplánovány žádné významné události,\" uvedl analytik.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.