Ve čtvrtek a pátek čeká Německo stávka u Lufthansy a výpadky letů

04.11.2019 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


Berlín 4. listopadu (zpravodaj ČTK) - Ve čtvrtek a v pátek v Německu podle všeho zruší stovky letů. S 48hodinovou stávkou totiž počítá palubní personál aerolinek Lufthansa. Odbory Ufo tak chtějí protestovat proti tomu, že Lufthansa, jak tvrdí, odmítá vyjednávat o jejich požadavcích. Vedení aerolinek krok odborů tvrdě odsoudilo.

\"Palubní personál u Lufthansy přeruší svou práci od čtvrtka 07.11.2019 00:00 do 08.11.2019 24:00 na celkem 48 hodin. Postiženy jsou všechny lety Lufthansy, které v této době startují v Německu,\" uvedly na svém webu odbory.

\"Omlouváme se všem postiženým pasažérům za nepříjemnosti,\" napsala v reakci na krok odborů na svém twitteru Lufthansa. Oznámila také, že prozkoumá možné právní kroky proti stávce, kterou \"co nejtvrději odsuzuje\".

Lufthansa současné vedení odborů Ufo, z něhož po výměně zbyli jen dva z původních sedmi členů, neuznává a už měsíce s ním odmítá vyjednávat.

Odbory kvůli tomu už 20. října vyhlásily varovnou stávku u dceřiných společností Lufthansy, během níž za 19 hodin vypadlo přes 100 letů. Podle svých údajů zastupuje Ufo zájmy více než 30.000 zaměstnanců palubního personálu.

Články ze sekce: Zpravodajství ČTKPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.