Penzijní spoření už nabízí i alternativní fondy, láká do nich odvážnější investory

20.01.2025 | Luboš Kratochvíl

Odkládáte si peníze na důchod do českých penzijních společností? Pokud vám dosud nabídka jejich investičních možností přišla příliš opatrná, od ledna 2025 se situace změnila. První dvě společnosti otevřely fondy alternativních investic, v nichž můžete se státním příspěvkem vydělávat třeba na nemovitostech nebo kryptoměnách.

Zdravotní pojištění je v podstatě rovná daň pro všechny. Máte ho správně vyřešené?

20.01.2025 | Petr Gola

Zdravotní pojištění je specifickou přímou daní. Oproti dani z příjmů a sociálnímu pojištění se v mnoha ohledech výrazně liší. Podívejme se na vybraných devět odlišností.

Kryptoměnové peněženky: Vše co o nich potřebujete vědět

15.01.2025 | Komerční sdělení

O kryptoměnových peněženkách jste už určitě slyšeli, ale je dost možné, že neznáte všechny jejich možnosti využití a další praktické věci, které potřebujete vědět, abyste si vybrali tu správnou peněženku. 

Komerční sdělení

Vánoční dárek zlobí, nebo vůbec nefunguje? Reklamujte ho co nejdříve

17.01.2025 | Lucie Mečířová

Vánoční dárek nefunguje, jak měl, nebo se rovnou bez cizího zavinění rozbil? Zboží už sice nestihnete vrátit, můžete jej však reklamovat.

Jaké dopady má novela zákoníku práce?

15.01.2025 | Komerční sdělení

Společně na našem online školení probereme DPP, DPČ, zaměstnávání malého rozsahu a další související témata.

Komerční sdělení

Od jakého příjmu na DPP musíte odvádět pojistné? Platí se za 11 500 Kč, nebo 11 501 Kč?

17.01.2025 | Michal Bureš

U práce na dohody proběhla v posledním roce řada změn. Navíc se některé další původně avizované nakonec neuskutečnily. To se týká i limitů výdělku, od kterého je nutné odvádět pojistné. Od jaké výše příjmu musíte odvádět pojistné u dohody o provedení práce? A jak vysoké jsou odvody na pojistné a daň z příjmů?

Každý sedmý důchodce v zemích OECD žije v chudobě, čeští jsou na tom lépe

17.01.2025 | Petr Gola

V členských zemích OECD žije v průměru 14,2 % občanů starších 65 let v příjmové chudobě, když jejich příjem nedosahuje ani poloviny mediánu mzdy. Míra chudoby u lidí v důchodovém věku je obecně v zemích OECD vyšší než u celkové populace. Počet penzistů žijících v chudobě v Česku je přitom jeden z nejnižších z vyspělých zemí světa.

ČSÚ: Každý desátý zaměstnanec byl důchodce, kdo má nárok na slevu na pojistném?

16.01.2025 | Michal Bureš

ČSÚ zveřejnil data ze Sčítání lidu, ze kterých vyplynulo, že lehce přes 10 % zaměstnaných tvořili důchodci. Kdy mají nárok na slevu na pojistném na důchodce? Jaká je výše této slevy?

Jak získat americké telefonní číslo bez SIM karty? A na co vám může být dobré virtuální číslo?

16.12.2024 | MarketVoice

O virtuálních telefonních číslech jste určitě už slyšeli. Tušíte ale, co všechno vám mohou přinést a jak vám mohou usnadnit život?

Rozdíl ve zdanění nízké a vysoké mzdy v ČR zůstává malý, zvětší ho jen slevy na děti

16.01.2025 | Petr Gola

Osmdesát procent zaměstnanců pobírá v Česku mzdu v rozmezí 21 tisíc až 76 tisíc korun. Rozdíl v celkové míře zdanění u těchto mezd je přitom velmi nízký, jak si vypočítáme a vysvětlíme důvody na praktických příkladech. Hlavním důvodem pro rozdílné zdanění je tak hlavně uplatňování daňového zvýhodnění na děti.