Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

www.finance.czAktualityKalendář článků Finance.cz

Všechny články Finance.cz

Spotřebitel versus dodavatel. Znáte svá práva na energetickém trhu?

15.01.  |  Jana Poncarová

Kdy můžete bezplatně odstoupit od smlouvy na elektřinu? Jak se bránit, když u vašich dveří zvoní podomní prodejci? A co dělat, když vám dodavatel zvedne cenu plynu?

Jak si správně nastavit životní pojistku

15.01.  |  Martin Ježek

Pokud se chcete pojistit, je dobré si přečíst podmínky. Když se vám totiž něco stane, pak vám v případě špatně ujednané životní pojistky pojišťovna nemusí taky zaplatit vůbec nic. Poradíme, jak na to.

Děti a daně 2018: kdo má nárok na daňové zvýhodnění a kdo dostane daňový bonus

13.01.  |  Redakce

Podpora rodin s dětmi musí být. A tak se do toho stát pustil a přichystal si pro nás změny v daňových podporách rodin s dětmi.

Ceny bytů opět rostou. Na vlastní bydlení dosáhne čím dál míň lidí

12.01.  |  Luboš Svačina

Byty oproti loňsku podražily o 370 000 Kč. V průměru se nyní nabízejí za 2,66 mil. Kč. Sazby hypoték navíc meziročně stouply o půl procenta. Zatímco před rokem by česká domácnost dala na splátku hypotéky necelých 35 % svých čistých příjmů, nyní navzdory růstu mezd je to už skoro 42 procent.  

Dodavatele plynu loni změnilo o 16 % domácností více. Kvůli nedoplatkům i lepším službám

12.01.  |  Jana Poncarová

Vysoké nedoplatky za teplo, lepší informovanost nebo zajímavé služby a bonusy. To jsou podle analytiků některé z důvodů, proč si domácnosti vybírají nového dodavatele. Kolik domácností obchodníka změnilo? A proč se vyplatí nehledět jen na úsporu?

Když na havarijním pojištění platíte víc, než musíte

12.01.  |  Martin Ježek

Experti na havarijní pojistky říkají, že většina z nás platí za havarijní pojištění víc peněz, než by musela. Pokud by se podívali na stáří auta a zjistili, že platí od doby jeho koupě stále stejné částky, jistě by si uvědomili, že něco není v pořádku.

Prezidentské volby 2018: vše, co potřebujete vědět

12.01.  |  Redakce

Po říjnových parlamentních volbách nás už za skoro tři měsíce čekají další volby, tentokrát prezidentské. Miloši Zemanovi končí začátkem března mandát a je tedy nejvyšší čas začít vybírat nového prezidenta.

Drahé akcie, levné komodity. Kam investovat v roce 2018?

11.01.  |  Redakce

Kde čekají na investory zajímavé příležitosti v novém roce? Pozornost bystě měli věnovat evropským akciím či komoditám, jejichž cena se mnohdy blíží mnohaletým minimům. A na rozdíl od předchozích let už není v investičním světě synonymem pro sprosté slovo ani hotovost na spořicích účtech. Podívejte se na přehled toho, co by nemělo ve vašem portfoliu chybět, který sestavil Václav Pech, investiční analytik společnosti Broker Trust.

Přesčasy vám u kratšího úvazku nejspíš nikdo nezaplatí

11.01.  |  Martin Ježek

O částečné či kratší úvazky se hodně zajímají ženy na mateřské nebo po ní, a také lidé v důchodu. Rozhodně byste ale neměli pracovat nad stanovený úvazek. Práci přesčas vám totiž s velkou pravděpodobností zaměstnavatel nezaplatí.

Jak se co nejrychleji zbavit dluhů z vánočních půjček?

11.01.  |  Lucie Mečířová

Neměli jste dostatek finančních prostředků na vánoční dárky, výzdobu nebo oslavu konce roku, a tak jste se rozhodli pro půjčku? A jak zákon schválnosti káže, teď nestíháte splácet anebo dokonce vůbec nemůžete? I to lze řešit. Jenom je třeba vědět, jak na to.

Kdo může obdržet přeplatek zdravotního pojištění za rok 2017?

10.01.  |  Petr Gola

Z důvodu uplatnění daňových slev a daňových odpočtů nemusí někteří výdělečně činní občané platit nic na dani z příjmu fyzických osob, zdravotní pojištění se však platí vždy. Lze obdržet přeplatek na zdravotním pojištění za rok 2017?

Kalendář státních svátků 2018: kdy bude volno a kdy budou zavřené obchody?

10.01.  |  Redakce

Pojďme si zrekapitulovat, kdy bude v roce 2018 volno a které svátky připadnou v tomto roce na pracovní dny. Víte, kdy budou Velikonoce a kdy Vánoce? A kdy budou mít obchody na svátky zavřeno?

Podnikatelé dostali před Vánoci dárek: u EET nastanou změny!

10.01.  |  Lucie Mečířová

Elektronická evidence tržeb je trnem v oku většiny podnikatelů. Ježíšek ale vyslyšel jejich prosby a připravil jim malý dárek. Ústavní soud v Brně 15. 12. výrazně proškrtal zákon o EET.

Osobní finance pod kontrolou I: Když tužka a papír nestačí...

09.01.  |  Michal Bureš

Je pro vás slovo aplikace sprosté? Nebo jsou pro vás aplikace každodenní chléb? Chcete mít lepší kontrolu nad rodinným rozpočtem? V čem všem jsou tyto aplikace užitečné? Která aplikace je pro vás ta pravá?

Někdy je nutný PIN u bezkontaktní karty i do pětistovky

09.01.  |  Martin Ježek

Bezkontaktní platební karty, které do čtečky nemusíte ani vsunovat, stačí přiložit, obvykle požadují PIN při útratě nad 500 Kč. Ale mohou nastat i výjimky. Terminál po vás může chtít PIN i při nákupu pod pětistovku.

Kdo zaplatí v roce 2018 více na sociálním pojištění? 5 příkladů

09.01.  |  Petr Gola

Přestože sazby sociálního pojištění jsou v roce 2018 stejné jako v roce 2017, tak někteří lidé zaplatí při stejném příjmu na sociálním pojištění více. Podívejme se na vybrané praktické příklady. 

Prezidentské volby 2018: Nezapomeňte jít tento týden volit!

08.01.  |  Redakce

Už tento týden, v pátek 12. 1. a sobotu 13. 1. se koná první kolo voleb prezidenta České republiky. Pojďme se podívat, jak prezidentské volby probíhají a co všechno je třeba, abyste tento víkend na nic nezapomněli.

Hypotéky za jediný měsíc podražily o stokorunu

08.01.  |  Luboš Svačina

V prosinci pokračovalo zvyšování hypotečních úrokových sazeb. 9 bank změnilo cenu hypotéky a v drtivé většině případů to bylo směrem vzhůru. Které to byly a kam se vydají sazby v novém roce?

Dotace 2018. Stát dá na zateplení, na nový kotel i čističku vody

08.01.  |  Jana Poncarová

Když se v novém roce pustíte do zateplování domu nebo rekonstrukce topné soustavy, můžete si říct o dotaci. Rok 2018 by z hlediska státních příspěvků mohl být štědrý. Podívejte se, kde a o kolik si můžete říct.

Nová generace kryptoměn

06.01.  |  Tomáš Procházka

Nově nastupující generace kryptoměn řeší tři hlavní problémy bitcoinu a jeho klonů, kterými jsou především rychlost transakcí, vysoké transakční poplatky a centralizovaná těžba spotřebovávající velké množství energie. Nové kryptoměny mají za úkol řešit očekávaný růst a zpracování extrémního množství mikrotransakcí, které bude internet věcí potřebovat.

Jak vysoká může být vratka daně zaměstnance za rok 2017?

05.01.  |  Petr Gola

Po provedeném ročním zúčtování daně vznikne řadě zaměstnanců nárok na daňovou vratku. Jak vysoká může být tato vratka? Kdy je možné obdržet daňovou vratku, i když nebyla zaplacena žádná daň z příjmu během roku?  

Co je to bitcoin cash a proč byste se o něj měli zajímat

05.01.  |  Tomáš Procházka

Bitcoin cash je další z poměrně nových kryptoměn, která těží ze slavného jména bitcoinu. V médiích bitcoin cash získal masovou pozornost až v posledních několika dnech, kdy ho do svého portfolia zařadila uživatelsky nejrozšířenější burza Coinbase.

Ježíšek se nestrefil? Tak zboží vyměňte

05.01.  |  Martin Ježek

O Vánocích se to stává hodně často: Ježíšek se sice snaží, ale občas mu to nevyjde – dárky mají špatnou velikost, nebo se obdarovanému vůbec nehodí a některým se ani nelíbí, i když to neříkají. Zboží se ale dá většinou vrátit, či vyměnit. Jak při výměně nebo vracené zboží postupovat?

Stručný přehled: nejvýraznější změny i ve vaší peněžence pro rok 2018

04.01.  |  Redakce

Od 1. 1. 2018 se zvýšila minimální mzda. To ale není jediná zákonná úprava, která možná přinesla víc peněz do vaší letošní peněženky. Podívejte se s námi na nejvýraznější daňové a další změny nejen v sociálním systému. V článku najdete i odkazy na podrobnější informace.

Kdo vlastní naše televize? A která TV má nejvyšší tržby?

04.01.  |  Michal Bureš

Televizní vysílání prochází krizí důvěry, mnoho lidí věří alternativním a „nezávislým“ zdrojům, které velmi často mají pochybný, či neznámý původ. Jak je to s vlastníky našich největších televizí? A jaká je vaše důvěra v televizní stanice? Kolik zaplatíme na koncesionářských poplatcích?

Litecoin – stříbrný sourozenec bitcoinu

04.01.  |  Tomáš Procházka

Mladší sourozenec bitcoinu v posledním roce znásobil svou hodnotu o tisíce procent. V prvních prosincových dnech se jeho cena vyšplhala ze 100 USD za kus na 300 USD. V článku se dozvíte, co stojí za úspěchem a mohutným posílením litecoinu v nedávné době. 

Jak se bude v roce 2018 počítat čistá mzda?

04.01.  |  Petr Gola

V roce 2018 bude výpočet čisté mzdy výhodnější pro rodiče s dětmi nebo pro zaměstnance s vysokými příjmy. Na druhou stranu si daňově pohorší někteří zaměstnanci pracující na zkrácený úvazek. Podívejme se na praktické výpočty čisté mzdy v roce 2018.

Pravomoci prezidenta: co všechno může a jaký má plat?

04.01.  |  Lucie Mečířová

První kolo prezidentských voleb se uskuteční již v polovině ledna 2018. Půjdete volit? Už jste si pečlivě vybrali nějakého z kandidátů? A víte vlastně vůbec, jaké má prezident pravomoci?

Hypotéky zdražují. Ve výsledcích to vidět zatím není

03.01.  |  Luboš Svačina

Poslední týden před Vánoci byl nabitý důležitými daty a událostmi. Známe výsledky hypotečních bank i stavebních spořitelen. Ve čtvrtek navíc zasedala ČNB a rozhodla o nastavení úrokových sazeb. Půjdou sazby nahoru?

Dodavatelé elektřiny a plynu: Kdo má nejvíc zákazníků?

03.01.  |  Jana Poncarová

Zájem českých domácností o změnu dodavatele znovu roste. Kolik zákazníků mají dodavatelé působící na českém trhu? A jak poznat solidního prodejce elektřiny nebo zemního plynu?

Dluží vám šéf výplatu? Víme, jak z něj peníze dostat

03.01.  |  Lucie Mečířová

Dobrou zprávou je, že pokud jste se zaměstnavatelem uzavřeli pracovněprávní vztah a podepsali smlouvu, pak jste v právu. Že ale výplata nedošla přesně v termínu, ještě neznamená, že vám ji zaměstnavatel neposlal. Je vysoká pravděpodobnost, že na váš účet dorazí druhý anebo až třetí den. V každém případě se tedy vyplatí počkat do doby, než skončí doba splatnosti.

Bitcoin ve světle prosincové korekce kryptoměnového trhu

02.01.  |  Tomáš Procházka

Bublina praskla. Konec bitcoinu. Vystřízlivění. Těmito titulky plnila média jejich předvánoční sloupky, a komentovala tak probíhající bitcoinovou korekci. Pojďme se v tomto článku ve zkratce podívat, co vánoční kryptoměnový pád zapříčinilo a jak se celý trh k téměř 30% poklesu postavil.

Jak vysoký budete mít důchod, když vyděláváte hodně?

02.01.  |  Petr Gola

V Česku je při výpočtu starobního důchodu významným způsobem zastoupen prvek solidarity, občané s nadprůměrnými příjmy mají tedy relativně nízký starobní důchod oproti lidem s nízkými příjmy. Ve kterých zemích OECD je náhradový poměr při odchodu do penze u nadprůměrných příjmů nejvyšší?

Jak děti finančně zajistit bez rizika?

02.01.  |  Martin Ježek

Slyšíme kolem sebe, jak zabezpečit své děti, jak je nenechat napospas, kdyby se s rodiči náhodou něco stalo. Všechny jsou samozřejmě nejlepší a nejvýhodnější, a to pro každého. Tyhle kampaně asi marketérům nebaštíte, ale pro jistotu vám poradíme, jak neudělat chybu.

Zálohy pro OSVČ v roce 2018: kolik a kdy si změnit platební příkazy?

02.01.  |  Redakce

Od ledna 2018 se zvyšují minimální povinné zálohy podnikatelů na zdravotní a sociální pojištění. Na kolik si nastavit trvalé příkazy v novém roce?

Které odvody a dávky ovlivní růst minimální mzdy v roce 2018?

02.01.  |  Michal Bureš

Zvýšení minimální mzdy ovlivní nejen ty, kteří ji pobírají. Na které dávky a odvody bude mít zvýšení minimální mzdy dopad? Bude se to týkat i vás?

Jaké aktuální daňové změny již platí a které přijdou až v roce 2018?

02.01.  |  Redakce

Novela zákona o daních z příjmů přináší několik významných daňových změn. Přestože legislativní proces trval déle, než se předpokládalo, platí některé daňové změny již od začátku letošního roku. Většina daňových novinek však bude účinná až pro zdaňovací období roku 2018. Podívejme se na vybrané daňové změny.

Novoroční předsevzetí pro osobní finance

01.01.  |  Michal Bureš

Připomíná vám váš šuflík se smlouvami nezdolnou hromadu? Nejste si jisti, kterým poradcům věřit? Zdá se vám, že vydáváte peníze za věci, které ani nevíte, k čemu slouží?

Čistá mzda v roce 2018 - liší se od té z roku 2017?

01.01.  |  Michal Bureš

Změny, které zavedla minulá vláda, můžou vaši čistou mzdu v příštím roce zvýšit, ale i snížit. Do jaké skupiny patříte? Zjistěte to během pár kliků a srovnejte si vaši čistou mzdu v roce 2017 a 2018.

Kalendář státních svátků 2018, kdy budou mít obchody zavřeno?

01.01.  |  Michal Bureš

Státní svátek je pro většinu lidí spojen s volnem a výlety. Kdy se v roce 2018 můžeme těšit na den pracovního volna? Kolik nás volných dnů vůbec čeká? A na jaké dny vychází letos státní svátky? 

8 snadno opakovatelných chyb, kvůli kterým jste se o Vánocích zadlužili

30.12.  |  Lucie Mečířová

Štědrý den už je za námi, dárky jsou rozbaleny a drtivou většinu roku už zase nebudete muset řešit, čím obdarujete své blízké. Anebo ne? Jak se do příštích Vánoc můžete poučit v úspoře peněz za dárky?

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2018

28.12.  |  Redakce

Mezinárodní investiční a obchodní banka Saxo Bank vydala jako každoročně svých 10 „šokujících předpovědí“ na rok 2018. Zaměřují se na nepravděpodobné avšak dost dobře možné a nedoceněné události, které by, pokud k nim skutečně dojde, mohly v příštím roce významně zahýbat finančním prostředím. I když tyto předpovědi nepředstavují oficiální předpovědi Saxo Bank pro trhy v roce 2018, jsou varováním proti možnému špatnému odhadu rizik ze strany investorů.

Valorizace 2018: kolik si od ledna důchodci polepší?

27.12.  |  Petr Gola

Od lednové splátky důchodu dochází k valorizaci důchodu. Všechny státní důchody se zvýší. Oproti minulým rokům je zvýšení důchodu značně vyšší, většinou v rozmezí 400 Kč až 600 Kč. Podívejme se na praktické příklady.

Velký průvodce dědictvím - od závěti až po darování

27.12.  |  Michal Bureš

Dědictví se snadno může proměnit v noční můrů a z milovaných ratolestí se může stát sobecký tvor, který nikomu nic zadarmo nedaruje. Pojďte si s námi projít všechny naše články v kterých jsme se vám snažili popsat výhody a nevýhody různých forem dědění a také to, kdy je lepší věci darovat.

Redakce Finance.cz vám přeje krásné Vánoce

23.12.  |  Redakce

Vánoční svátky i Nový rok jsou za dveřma.

Jak poznat falešný e-shop?

22.12.  |  Martin Ježek

Vánoce se neúprosně blíží a komu se chce chodit po kamenných obchodech, prodírat se davy a poslouchat donekonečna omílané a všudypřítomné kolegy. Jasně, nakoupíme na webu, e-shopy mají dokonce lepší nabídky než klasické prodejny. Mají, zato se ale za některými z nich skrývají podvodníci. Jak je poznáme?

3 hlavní trendy kryptoměn v roce 2018

22.12.  |  Tomáš Procházka

Letošní rok byl stěžejní pro celý trh s kryptoměnami. Zažili jsme něco, co média přirovnávají ke zlaté kryptoměnové horečce. V článku se dozvíte, co by nás mohlo v oblasti kryptoměn čekat v následujícím roce 2018.

Kde mohou studenti nejlépe naspořit peníze?

22.12.  |  Lucie Mečířová

Jste studenty s nízkými příjmy a chtěli byste si nějaké peníze naspořit? Např. na první bydlení, vybavení bytu anebo třeba na svatbu? Srovnali jsme pro vás nejvýhodnější bankovní produkty.

Kyberbezpečnostní rizika pro rok 2018

21.12.  |  Redakce

Kyberpezpečnost není dobré podceňovat. Podívejte se na oblasti, kde bude riziko při online aktivitách v roce 2018 nejspíš růst.

Nabízí vám pojištění a spoření? Ne všichni to myslí dobře (2)

21.12.  |  Martin Ježek

Reprezentanti finančních institucí vám nabízejí různé produkty, mezi nimiž nechybí životní pojištění a penzijní spoření. Kdekdo si pod nimi představí finanční zajištěni stáří. Ale potřebujeme je skutečně a nejsou argumenty prodejců někdy až zavádějící?

Levný zemní plyn v roce 2018? Záleží na výběru produktu i dodavatele

21.12.  |  Jana Poncarová

Topit a vařit levněji mohou od příštího roku domácnosti, které nenechají své účty náhodě a vyberou si správný tarif i dodavatele. Jak se změní platby za zemní plyn v roce 2018? Kolik můžete ušetřit?

Jaké alternativní investice existují a kolik vám vydělají?

20.12.  |  Redakce

Některá investiční rozhodnutí se nemusejí řídit čistě finanční úvahou. Když je někdo ochoten zaplatit desítky milionů dolarů za půl století starý sporťák, musí v tom být silná touha, nebo dokonce láska. Lidé investují i do krásy nebo vína a letos získala obrovskou pozornost digitální měna Bitcoin. Podívejte se, jaké alternativní investice jsou k mání a kolik se na nich dá vydělat.

Asijské kryptoměnové regulace

20.12.  |  Tomáš Procházka

Asijské kryptoměnové trhy patří mezi nejvýznamnější hráče na světě a tak není divu, že jsme v tamním prostředí svědky prvních významnějších zákazů a úpravy zákonů týkající se obchodování s kryptoměnami.

Nabízí vám pojištění a spoření? Ne všichni to myslí dobře (1)

20.12.  |  Martin Ježek

Prodejci volají, mailují, nabízejí a vy nemáte čas. A vlastně ani nevíte, co po vás chtějí. Životní pojištění a penzijní spoření? Není to vlastně stejný produkt, kterým si zabezpečujeme stáří?

7 případů, kdy vás starobní důchod zklame

19.12.  |  Petr Gola

Podívejme se na sedm vybraných případů, kdy žadatelé o starobní důchod jsou v praxi nespokojeni, ať už z důvodu nepřiznání důchodu nebo nízké státní penze.

O dědictví V: Jak a kdy se zříct dědictví a koho lze vydědit?

19.12.  |  Michal Bureš

7 příběhů o dědictví - zřeknutí dědictví. Pozor na to, co všechno zahrnete do závěti, či darovací smlouvy. Co když zjistíte, že váš dávno zemřelý příbuzný vlastní půdu? A co když vás vydědí? Jak dědí vnoučata?

Kde si na poslední chvíli půjčit peníze na vánoční dárky?

19.12.  |  Lucie Mečířová

Ježíšek má přijít už za pár dní a vy ještě pořád nemáte vyřešené dárky? Opozdila se výplata anebo zkrátka není dostatek peněz? Víme, kde si můžete rychle půjčit.

5 tipů, proč se vyplatí operativní leasing

18.12.  |  Redakce

Zájem o operativní leasing roste. České firmy se tak přibližují stavu v ostatních evropských zemích, kde se operativní leasing těší větší oblibě než ten finanční. Využití operativního leasingu se zvyšuje s velikostí firmy a s počtem vozidel ve fleetu. Nevlastnit provozovaný vůz totiž často bývá efektivnější. Představujeme 5 výhod operativního leasingu.

Prodám auto. Zn.: rychle a výhodně

18.12.  |  Martin Ježek

Pokud chcete prodat auto a koupit si snové, není to dnes žádný problém a dá se obojí dokonce stihnout za několik hodin. Máme pro vás několik rad, kterými se při prodeji vašeho vozu držet, abyste ho prodali dle svých představ. Tedy rychle a za dobrou, či přijatelnou cenu.

Může vás šéf nutit, abyste zůstali v práci přesčas?

18.12.  |  Lucie Mečířová

Nestíháte zadanou práci, a tak ve firmě zůstáváte déle? Chce po vás šéf, abyste dělali i po skončení pracovní doby? Zjistěte, jak se bránit.

Vydavatelství Mladá fronta opakovaně získalo zakázku na portál BusinessInfo.cz

18.12.  |  Redakce

Vydavatelství Mladá fronta opakovaně získalo od české agentury na podporu obchodu CzechTrade zakázku na redakční služby pro Oficiální portál pro podnikání a export BusinessInfo.cz. Nová zakázka tak kontinuálně navazuje na spolupráci zahájenou již od roku 2013 a zahrnuje především poskytování informací zejména pro malé a střední podnikatele.

Kde o Vánocích čekají na váš dobrý skutek?

16.12.  |  Lucie Mečířová

Dobré skutky by se měly dělat po celý rok. O Vánocích to ale platí dvojnásob. Kde ocení (nejen) finanční pomoc? A jak můžete koupí dárku přispět na dobrou věc?

Pozor na změnu záloh na zdravotním a sociálním u OSVČ v roce 2018

15.12.  |  Michal Bureš

Jste OSVČ a platíte si minimální zálohy na sociální a zdravotním pojištění? Tak si nezapomeňte od Nového roku změnit plánované platby. O kolik si připlatíte na sociálním a zdravotním pojištění? Jak se změní zálohy na zdravotní pojištění OBZP v roce 2018? 

Jak zadat příkaz v bance, aby platba došla do konce roku 2017

15.12.  |  Redakce

Blíží se konec roku a vánoční dny klidu a míru. Pokud plánujete do konce roku odeslat ještě nějaké platby, typicky například splátku pro stavební spoření, abyste získali plnou státní podporu za rok 2017, tak si dejte pozor na data zadání příkazů ve své bance, aby byly tyto platby včas zaúčtovány.

Rostou ceny bytů i úrokové sazby. Koupit si vlastní byt je tak stále těžší!

14.12.  |  Luboš Svačina

Průměrná nabídková cena bytů u nás v listopadu vzrostla na 2,64 milionu Kč. Oproti loňsku tento ukazatel vzrostl o 370 000 Kč. Jak dlouho musí české domácnosti vydělávat na pořízení bytu a jak velkou část rodinného rozpočtu domácnostem slupne splátka hypotéky?

Dodavatelé mají nové ceníky elektřiny. O kolik se v roce 2018 změní platby za elektřinu?

14.12.  |  Jana Poncarová

Každý rok na začátku Adventu zveřejňují dodavatelé nové ceníky elektřiny na další období. Silová elektřina na burzách letos zdražovala, přesto dodavatelé udrží ceny elektřiny pro rok 2018 na uzdě. Zdraží ale regulovaná složka, a to v průměru o 2,5 %.

Co je dobré vědět o výpočtu zdravotního pojištění?

14.12.  |  Petr Gola

Zatímco na dani z příjmu fyzických osob nemusí někteří zaměstnanci nic platit a v případě nároku na daňový bonus mohou dokonce peníze od státu obdržet, tak zdravotní pojištění musí být vždy zaplaceno. Jak vysoké je zdravotní pojištění, kdo je zodpovědný za platbu a na co si musí dát zaměstnanec pozor?

Kryptoměnová jízda prvních prosincových dní

13.12.  |  Tomáš Procházka

To, že jsou kryptoměny v kurzu, můžeme sledovat celý rok. Začátek prosince byl ale v kontextu roku 2017 výjimečný, protože jsme zažili zejména u bitcoinu extrémně silný růst a i následnou korekci, po které se situace, zdá se, stabilizovala.

Už jste natankovali zimní naftu? Pokud ne a teploty klesnou na ?7 °C, můžete mít potíže

13.12.  |  Redakce

Teploty v Česku se jen nesměle zabydlují pod nulou, a i když zatím neudeřily větší mrazy, je vhodné se na ně připravit dotankováním zimní nafty. Ta se povinně prodává od prosince, ale pokud máte v nádrži ještě směs přechodové nafty z listopadu či října a nafty letní z konce září, můžete mít již u teplot pod −7 °C potíže se zamrzlou naftou.

Co když zemře kandidát na prezidenta, nebo rovnou prezident?

13.12.  |  Michal Bureš

Bohužel Smrťáček nejde zavřít do sudu napořád a může potkat i prezidenta ČR. Kdo přebírá funkce a pravomoci prezidenta po jeho smrti? A co se stane, když kandidát zemře mezi 1. a 2. volebním kolem?

Převod dovolené z roku 2017 do nového roku

12.12.  |  Michal Bureš

Máte spoustu dovolené z roku 2017 a nevíte, jestli ji musíte vyčerpat? Hrozí její propadnutí, nebo si musíte zažádat o převod do dalšího roku? A může vám ji firma proplatit?

Banky mění hypoteční sazby jak na běžícím pásu

12.12.  |  Luboš Svačina

Růst sazeb pokračuje. Nejvíce rostou úrokové sazby hypoték poskytovaných na maximálně 80 % hodnoty nemovitosti. Ze 14 bank pouze 5 ponechalo své sazby během listopadu beze změny. A další 3 banky mění sazby nyní na začátku prosince.

Jak vysoký je minimální důchod?

12.12.  |  Petr Gola

Nárok na starobní důchod nevzniká automaticky dosažením důchodového věku a i když je starobní důchod přiznán, tak může činit pouze jen 6 000 Kč. Jak je to možné? Jak vysoký důchod je možné očekávat u nízkých příjmů v roce 2018?

Jak se bude v roce 2018 počítat čistá mzda v ČR a jak na Slovensku?

11.12.  |  Redakce

Jak se daní hrubá mzda v Čechách a jak na Slovensku? Podívejme se na praktický příklad výpočtu čisté mzdy a srovnejme daňové systémy obou zemí pro rok 2018.

Až 50 % můžete ušetřit při odesílání balíků do zahraničí. Kde a u koho?

11.12.  |  Lucie Mečířová

Odeslat balík do zahraničí není jen tak. Většinou to navíc stojí i dost peněz. Dá se někde ušetřit? Ano, a dokonce v řádech stovek.

Kalendář státních svátků 2020, kdy budou mít obchody zavřeno?

10.12.  |  Michal Bureš

Státní svátek je pro většinu lidí spojen s volnem a výlety. Kdy se v roce 2020 můžeme těšit na volný den? Kolik nás volných dnů vůbec čeká? A na jaké dny vychází státní svátky? 

Kalendář státních svátků 2019, kdy budou mít obchody zavřeno?

10.12.  |  Michal Bureš

Státní svátek je pro většinu lidí spojen s volnem a výlety. Kdy se v roce 2019 můžeme těšit na volný den? Kolik nás volných dnů vůbec čeká? A na jaké dny vychází státní svátky? 

Jak dlouho ještě cena bitcoinu poroste?

09.12.  |  Hana Bartušková

Bitcoin v posledních měsících trhá rekordy. A stal se tak jednou z nejlepších investic. Pokud jste před pár lety nakoupili pár bitcoinů, tak jste na tom ale sakra vydělali. Krom toho dochází i k výraznému rozvoji v celkovém prostoru kryptoměn, vznikají nejen odnože bitcoinu, jako je bitcoin cash, ale také další kryptoměny, například monero, litecoin nebo ethereum.

Kdy můžete uplatnit slevu na manželku za rok 2017?

08.12.  |  Petr Gola

Při splnění zákonných podmínek lze v ročním zúčtování daně nebo daňovém přiznání za rok 2017 uplatnit slevu na manžela (manželku) ve výši 24 840 Kč. Za jakých podmínek? Kdy lze uplatnit slevu při využití paušálu? 

Průměrná mzda se blíží 30 000 Kč: Blížíme se kousek po kousku k Rakousku?

08.12.  |  Michal Bureš

Mzdy v ČR rostou, ekonomice se až překvapivě dobře daří. Kdo chce pracovat, tak pracuje, a podnikatelé pošilhávají po pracovní síle z východu. Jak na tom jsme ve srovnání se sousedy? A doháníme naše západní sousedy?

Kolik vás bude stát, když dětem pořídíte k Vánocům domácího mazlíčka?

08.12.  |  Lucie Mečířová

Vánoce už jsou pomalu za dveřmi a většina rodičů se snaží vybrat vhodný dárek pro své ratolesti. Většina dětí by si pak přála domácího mazlíčka. Na kolik by vás ale vyšel?

Česká pošta vám nedoručila balík? Jak a kde si můžete stěžovat?

07.12.  |  Lucie Mečířová

Plno lidí objednává vánoční dárky přes internet. Nejčastějším doručovatelem je pak Česká pošta. Nepřivezla vám balík? Zůstal vám jen lísteček ve schránce? Jak se bránit?

Změna dodavatele energií před zimou vám může přinést vyšší nedoplatek

07.12.  |  Martin Ježek

Chystáte se změnit dodavatele plynu či elektřiny? Proč ne, mnozí toho už využili a nejdůležitějším důvodem byla finanční úspora. Může se ale stát, že první, co vám od nového dodavatele přijde, bude nedoplatek.

10 čísel pro výpočet čisté mzdy a odměny v roce 2018

06.12.  |  Petr Gola

Výpočet čisté mzdy ze standardní pracovní smlouvy nebo čisté odměny z dohody o provedení práce či pracovní činnosti dozná příští rok drobných změn. Podívejme se na výpočet čistého příjmu optikou důležitých 10 daňových čísel.

Růst sazeb potvrzen. Banky a spořitelny míří k novému rekordu

06.12.  |  Luboš Svačina

Banky sice za loňskými výsledky mírně zaostávají, přesto hodnota v říjnu sjednaných hypoték dosáhla bezmála 18 miliard Kč. Vedle hypoték lidé využívají na investice do vlastního bydlení také úvěry ze stavebního spoření. Spořitelny v říjnu rozpůjčovaly více než 5 miliard. Jaké trendy nyní na trhu vidíme a co bude určující pro celkový výsledek letošního roku?

8 případů, kdy zaměstnanec dostane daňovou vratku za rok 2017

06.12.  |  Petr Gola

Po provedení ročního zúčtování daně za rok 2017 obdrží někteří zaměstnanci část zaplacené daně z příjmu během roku zpět. Podívejme se na osm příkladů, kdy vznikne nárok na daňovou vratku.

Jak vybruslit ze služební cesty, na kterou se vám nechce

06.12.  |  Lucie Mečířová

Služební cesta se nemusí zamlouvat všem a ne každý je ji také povinen absolvovat. Čím se ale můžete bránit, když nechcete jet?

Kdy musí zaměstnanci podávat daňové přiznání?

05.12.  |  Petr Gola

Za většinu zaměstnanců plní veškeré daňové záležitosti zaměstnavatel. Někteří zaměstnanci si však musí sami podat daňové přiznání a případně i přehled o příjmech a výdajích pro zdravotní pojišťovnu a OSSZ. Podívejme se na praktické příklady.

Spořit, či investovat?

05.12.  |  Martin Ježek

Místo spoření jste se rozhodli investovat. Máte tedy dvě možnosti: investovat rovnou do podílových fondů, nebo koupě aktiv na finančních trzích pomocí brokera. Za přístup na kapitálové trhy ale zaplatíte v obou případech. U fondu se platí poplatky za správu svěřených financí, brokerovi zaplatíte za uskutečněný obchod.

Zeman: Rusko 10x významnější než Francie. Opravdu, pane prezidente?

04.12.  |  Michal Bureš

Prezident Zeman označil Rusko za významnější zemi, než je Francie. Pojďte se tedy podívat čistě na ekonomická hrubá data – čísla o exportu a importu, HDP atp. Na chvíli zapomeneme na anexi Krymu, EU, islám a Ovčáčka, ale opravdu pouze na chvíli. Je tedy Rusko 10x významnější než Francie z ekonomického hlediska?

Pozor, aby vám to neujelo, ČD mění opět jízdní řády

04.12.  |  Redakce

Už tradičně České dráhy mění koncem roku své jízdní řády. Připravte se na změnu časů, na lepší vlaky, ale bohužel i na dražší jízdné.

Bonita klienta – jak a proč ji banky zjišťují?

04.12.  |  Veronika Bučková

Jestliže jste již někdy žádali v bance o úvěr, možná jste se setkali s pojmem „bonita klienta“ nebo „bonita žadatele“. Víte však, co tento pojem znamená a k čemu si banka bonitu klienta zjišťuje?

Studentská daňová sleva v příkladech

01.12.  |  Petr Gola

Studující zaměstnanci mají nárok na daňovou slevu na studenta. Co je dobré o slevě na studenta vědět, si ukážeme v praktických příkladech.

Daň z nabytí nemovitých věcí z ceny bez DPH i u nabyvatele

01.12.  |  Veronika Tomanová

Nedávný rozsudek Nejvyššího správního soudu změnil dosud ustálenou praxi při stanovení daně z nabytí nemovitých věcí. V návaznosti na tento rozsudek se pro stanovení daně jako cena sjednaná použije cena bez DPH. Doposud to ale platilo pouze v případech, kdy byl poplatníkem daně z nabytí nemovitých věcí převodce. Nyní se bude dle finanční správy nová metodika aplikovat i na případy, kdy je poplatníkem nabyvatel.

Éra levných peněz končí. Co na to naše peněženky?

01.12.  |  Redakce

Centrální bankéři letos už dvakrát zvedli základní úrokové sazby. Snaží se zchladit rozjetou ekonomiku a brzdit rostoucí inflaci. Jak pocítí lidé vyšší sazby na svých peněženkách?

Klienti s končící 3letou fixací už na lepší sazbu jen tak nedosáhnou

30.11.  |  Luboš Svačina

Sazby dál rostou a v některých případech se dostávají na úroveň běžnou před třemi roky. Po dlouhých 7 letech dochází na trhu k obratu a klienti si budou muset o nižší sazbu říct.   

Bitcoin trhnul rekord. Co mu navíc (ne)přidává na popularitě?

30.11.  |  Tomáš Procházka

Bitcoin v listopadu pokořil hranici 8000 USD za kus a v článku se dozvíte, jaké faktory stojí za růstem této kryptoměny v posledních dnech.

České firmy využívají CNG stále více. Náklady na pohonné hmoty mohou být i poloviční

29.11.  |  Redakce

Česko zaostává ve využití alternativních pohonů u firemních vozů. Výjimkou je však stlačený zemní plyn (CNG), kde naopak dominuje. Vyplývá to z průzkumu Corporate Vehicle Observatory (CVO), podle něhož jsou auta na CNG součástí 6 % autoparků českých firem. Podle odborníků roste spotřeba CNG i počet plnicích stanic, kterých už je v Česku 165. CNG pohon je u firem stále oblíbenější, protože díky němu mohou srazit náklady na pohonné hmoty až na polovinu ve srovnání s benzínovým motorem.

Půjčujete příbuzným? Tak opatrně

29.11.  |  Martin Ježek

Po přízni řízni, říkalo se dřív. Znamenalo to, že příbuzným se o žádost těžce odmítá, ale raději bychom rodině půjčovat neměli. To se lehce řekne, ale těžko dělá. Půjčit peníze příbuznému tak odmítne málokdo. A přitom ví, že není spolehlivý, je zadlužený a nikdo už mu nechce pomoci. Jak z této situace?

Životní vs. existenční minimum: jaký je v tom rozdíl?

29.11.  |  Lucie Mečířová

Víte, jaké má vaše rodina životní minimum? A co potom to existenční? K čemu vlastně slouží a jak si jej můžeme sami vypočítat?

Sleva na studenta v 7 bodech

28.11.  |  Petr Gola

Pracující studenti mají nárok na uplatnění daňové slevy na studenta, a sníží si tak daň z příjmu fyzických osob. Jak je to s uplatněním slevy při práci po část roku? Lze uplatnit daňovou slevu při práci pro dva zaměstnavatele?

Jaký podíl HDP tvoří malé a střední podniky? Jsou opravdu, tak důležité?

28.11.  |  Michal Bureš

Malé a střední podniky by měly být základem pyramidy každé dobře fungující tržní ekonomiky. V České republice se jejich podíl na HDP stále zvyšuje a stále vznikají nové a nové malé a střední podniky. Kolik procent HDP tvoří malé a střední podniky? A ve kterých odvětvích? A které malé a střední podniky byly úspěšné v Jihomoravském kraji?

Vybíráte dodavatele? Těchto 5 věcí si ověřte, než podepíšete smlouvu

28.11.  |  Jana Poncarová

Když měníte dodavatele elektřiny nebo zemního plynu, nezaměřujte se jen na úsporu. Důležité jsou také obchodní podmínky nebo bonusy, které vám nová společnost nabídne. Na co si konkrétně dát pozor?

Jak se stát prezidentem snadno a rychle

28.11.  |  Lucie Mečířová

Nejste spokojení s kandidáty na prezidenta? Myslíte si, že byste dokázali stát vést lépe než ti, co jsou aktuálně u moci? Tak proč nezkusíte také kandidovat?

Koupili jste vadné zboží? Reklamujte je

27.11.  |  Martin Ježek

Za daných podmínek můžete reklamovat každé zboží, které po nějaké době přestane fungovat. Když dodržíte naše rady, bude váš postup úspěšný.

Až přes 50 000 Kč s dávkou mimořádné okamžité pomoci. Za jakou cenu ale?

27.11.  |  Lucie Mečířová

Váš dům zničila povodeň? Nemáte, kde bydlet? Nenajdete peníze na jídlo a ani na léky? Nedosáhnete na běžné sociální dávky? Dostali jste se do hmotné nouze a  čeká vás nezbytný jednorázový výdaj? Pak si zkuste zažádat o mimořádnou okamžitou pomoc.

Do roka musejí mít úvěroví specialisté zkoušku odborné způsobilosti. Zlepší se kvalita půjček?

27.11.  |  Redakce

Úvěry a půjčky mohl donedávna nabízet prakticky kdokoliv. Nový zákon o spotřebitelském úvěru však přinesl kromě často zmiňovaných opatření posilujících postavení klientů také přísnější podmínky pro činnost úvěrových poradců. Těm zbývá přesně rok na prokázání odborné způsobilosti absolvováním zkoušky organizované Českou národní bankou (ČNB). Podle odborníků to nakonec není pro poradce takový strašák, jak se původně zdálo. Shodují se však, že je to krok správným směrem. Absolvovat odbornou zkoušku bude brzy nezbytné i v dalších oblastech.

Kdy budou Vánoce a vánoční prázdniny?

25.11.  |  Redakce

Blíží se Vánoce, vánoční svátky, Silvestr, konec roku a Nový rok. Sice ještě ani advent nezačal, ale ten měsíc uteče cobydup a první adventní víkend oslavíme už příští týden. Pojďme si zrekapitulovat, kdy vlastně Vánoce slavíme, kdy budou jednotlivé vánoční svátky a jak budou zavřené obchody.

Přímá volba prezidenta ČR

24.11.  |  Hana Bartušková

Už za méně než dva měsíce nás čekají prezidentské volby. Milošovi Zemanovi vyprší na jaře volební období a je na čase najít jeho nástupce. Pojďme si zrekapitulovat, jak se vlastně hlava státu v České republice volí, kdo může kandidovat a kdy nás čekají volby.

Z e-shopu přivezli rozbité zboží?

24.11.  |  Martin Ježek

Nakupování na internetu je parádní. Jedinou slabinou je dovoz zboží. Už se vám taky stalo, že byl balíček u sousedů, nebo že byla zásilka poškozená? A víte, co v takovém případě dělat?

4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti

24.11.  |  Tomáš Procházka

Kryptoměnové burzy jsou místa, kde můžete jednoduše obchodovat s různými kryptoměnami. V článku se dozvíte tipy na konkrétní burzy, ale také informace, na co byste si předem měli dát pozor, než si burzu vyberete.

Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů

23.11.  |  Redakce

Black Friday neboli Černý pátek ovládl v dnešních dnech internet i obchody a hlavní boom přijde 24. listopadu. Kde najít přehled o nejlepších slevách? Které weby poskytují nejlepší přehled? A proč se vůbec slaví?

Chcete mít jako živnostník slušný důchod?

23.11.  |  Martin Ježek

Živnostníci neboli osoby samostatně výdělečně činné odvádějí zpravidla odvody na zdravotní a sociální pojištění v minimální výši, protože mnohdy prostě víc odvádět ani nemohou. Nemají na to. A tak mnoho z nich čeká opravdu malý důchod. Nemusí to tak ale nutně být.

Rozhovor se zakladatelem Trip.market aneb jak si sestavit dovolenou podle vlastních představ

23.11.  |  Lucie Mečířová

Co byste řekli na to, kdyby si šlo individuálně vybrat letenku, ubytování, výlet anebo akci přes jednoho zprostředkovatele? O tom nám poví zakladatel nové online platformy Vít Rosberg.

dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?

22.11.  |  Redakce

Když se v dnešní době řekne darovací daň, může takové pojmenování působit poněkud matoucím dojmem. Od roku 2014 totiž samostatnou darovací daň nemáme, veškeré přijaté dary se zahrnují do přiznání k dani z příjmů. V čem spočívají výhody a nevýhody stávající zákonné úpravy? A v jakých případech dary danit nemusíte?

Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší

22.11.  |  Martin Ježek

Většina z nás se při hledání povinného ručení orientovala podle ceny. Jenže taková pojistka už nemusí být nejlepší. Optimální je dostat za slušnou cenu co nejširší pojistku.

Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise

22.11.  |  Lucie Mečířová

Přemýšleli jste někdy o tom, že si zkusíte finančně polepšit jako člen volební komise? Jak se tam vlastně dostat a jakou odměnu čekat? A stihnete to ještě vůbec?

Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano

21.11.  |  Luboš Svačina

Prudký růst cen bytů se zastavil a spolu se stagnací cen se stabilizovala i úroveň dosažitelnosti vlastního bydlení. Průměrnou českou domácnost nyní stojí pořízení bytu zhruba 5 – 6 násobek čistého příjmu, a pokud se rozhodne koupi financovat hypotékou, splátka spolkne necelých 40 % měsíčního rozpočtu. Co se však bude dít dál?

Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?

21.11.  |  Jana Poncarová

Elektřina zdražuje. Je fixace ceny řešením, jak si zajistit levnější účet za energie? Kdy se takový krok vyplatí? A na co si dát pozor?

Týdeník Euro z vydavatelství Mladá fronta vydává speciál Top advokátní kanceláře 2017

20.11.  |  Redakce

Týdeník Euro z vydavatelství Mladá fronta spolu s pořadatelskou společností Epravo.cz přináší speciální přílohu Top advokátní kanceláře 2017. Žebříček nejlepších právnických firem vychází v pondělí 20. listopadu spolu s týdeníkem Euro. 

Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.

20.11.  |  Tomáš Procházka

Očekávané listopadové rozdělení bitcoinu se nekoná a díky tomu posiluje bitcoinová odnož bitcoin cash, která vznikla už v srpnu. Kurz bitcoinu se po několika týdenním konstantním růstu zastavil a probíhá korekce pravděpodobně v návaznosti na neproběhlé rozštěpení.

Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ

20.11.  |  Petr Gola

Všechny OSVČ musí za příslušný kalendářní rok doručit na svoji zdravotní pojišťovnu a místně příslušnou OSSZ „přehled o příjmech a výdajích“. Pro každou instituci je tento formulář odlišný. Podívejme se na vybrané rozdíly pro placení sociálního a zdravotního pojištění u OSVČ.

Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?

20.11.  |  Lucie Mečířová

Vánoce se pomalu blíží a s nimi i (ne)příjemná povinnost, která spočívá v nakupování dárků. Plno Čechů k tomu pak využívá především e-shopy. Jsou ale dostatečně zabezpečené?

Když za škodu může sport...

16.11.  |  Martin Ježek

Sportujete? Pokud ano, jistě víte, co se při vašem koníčku všechno může stát. Jestliže ne, raději věnujte pozornost následujícím řádkům.

O dědictví IV: Dědit, či darovat?

16.11.  |  Michal Bureš

Každý rodič stojí před volbou, co kterému potomkovi odkázat. Někteří volí cestu rozdání majetku již za svého života, jiní volí formu závěti. Jaké jsou výhody darování majetku? A jaké jsou výhody dědění?

3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu

16.11.  |  Lucie Mečířová

Odjezd na služební cestu s sebou nese řadu zařizování. Na co by správný šéf rozhodně nikdy neměl zapomenout?

Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu

15.11.  |  Redakce

Rodiny s dětmi jsou v Česku podporovány mimo jiné vysokým daňovým zvýhodněním na děti. Když je uplatňované daňové zvýhodnění na děti vyšší než vypočtená daň z příjmu, tak vzniká nárok na daňový bonus. Daňová novela přitom počítá se zvýšením daňového zvýhodnění na děti. Současně se však zpřísňují podmínky pro čerpání daňového bonusu.

Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají

15.11.  |  Petr Gola

Pro přiznání státního starobního důchodu nestačí pouze dosáhnout řádného důchodového věku, ale je nutné získat i potřebnou dobu pojištění. Jestliže není potřebná doba pojištění získána, tak nelze státní důchod přiznat. V roce 2018 bude nutné získat dobu pojištění v rozsahu alespoň 34 let.

Hypoteční sazby výrazně vzrostly. Jaký má na ně vliv ČNB?

15.11.  |  Luboš Svačina

Od dosažení úrokového dna uplynulo 12 měsíců. Mezitím sazby u 70% hypoték vzrostly o 4 desetiny procenta a téměř o celé procento u úvěrů do 85 % LTV. Co udělá takový nárůst sazeb s měsíční splátkou hypotéky a jak se v cenách hypoték projeví zvýšení sazeb ČNB?

Kolik stojí prezidentská kampaň? Jaký je její strop?

15.11.  |  Michal Bureš

Kolik mají kandidáti aktuálně na účtech? Kolik mohou maximálně utratit za kampaň? A jak je to u jiných voleb? A kdo utratil nejvíc při minulých prezidentských volbách?

Tento pátek bude svátek

14.11.  |  Redakce

Tento pátek oslavíme státní svátek 17. listopadu. Připomeneme si výročí sametové revoluce a navíc si můžeme užít prodloužený víkend. Budete péct cukroví, nakupovat vánoční dárky, nebo jen tak lenošit na gauči? Nebudou náhodou zavřené obchody?

Můžete sosat mobilní data i v cizině?

14.11.  |  Michal Bureš

Roaming byl v Evropské unii a v některých zemích Evropského hospodářského prostoru zrušen 16. června 2017, ale stále existují nejasnosti ohledně mobilních dat. Jak to tedy je? Můžete je v EU používat jako doma? A co v ostatních zemích?

Vadná kniha? Reklamujte ji

14.11.  |  Martin Ježek

Ke knížkám možná chováte respekt a dáváte přednost raději čtení z webu nebo čtečky. Přesto se ale ke koupi knihy rozhodnete. A právě váš výtisk je vadný. A přitom knížka nestála zrovna málo peněz. Co teď? Řešením je reklamace.

Změny v daních a pojištění u vedlejší výdělečné činnosti 2018

14.11.  |  Lucie Mečířová

Přivyděláváte si prostřednictvím vedlejší výdělečné činnosti a zajímají vás nová pravidla pro blížící se rok 2018? Připravte se na změny.

Úspory v Česku? Nejradši šetříme teplou vodu

13.11.  |  Jana Poncarová

Místo vany sprcha. Tak se dají zjednodušeně popsat úsporná opatření českých domácností. Nejraději šetříme teplou vodou. Jinak jsme ale s úsporami energií pořád na štíru. Víte, jak snížit účty za energie, aniž byste přišli o komfort?

Havarijní pojištění: sjednat, či nesjednat?

13.11.  |  Lucie Mečířová

Uvažujete o sjednání havarijního pojištění, ale bojíte se, že se vám nevyplatí? Nevíte, co přesně kryje a jaké máte možnosti? A jak vlastně na jeho zřízení co nejvíce ušetřit?

Růst HDP ve světě - jak je na tom český lev?

13.11.  |  Michal Bureš

Světová ekonomika mnohdy připomíná džungli, kde silnější sežere slabšího, jindy zase bachor, kde malé organismy pomáhají trávit velké krávě. Pojďme se podívat na růst ekonomiky v roce 2017 tak trochu pohledem z živočišné říše. Jak si vedl indický tygr, americký orel? A který stát byl jihoamerická kapybara, či průbojný vlček z Afriky?

3 – 2 – 1 ke startu připravit: vánoční nákupy

11.11.  |  Redakce

Vánoce jsou už za měsíc a půl. Někdo se těší na salát, někdo na cukroví a někdo na dárky. Je nejvyšší čas prostě začít nakupovat na Vánoce. Pamatují na to i obchody, takže už příští týden se můžete těšit na dny dopravy zdarma a hned ten další týden na Black Friday.

Nemocenská a vratka daně

10.11.  |  Petr Gola

Při dlouhodobé pracovní neschopnosti, nebo nástupu na nemocenskou v ochranné lhůtě vzniká zpravidla nárok na vratku daně za celý rok. Důvodem je uplatnění základní slevy na poplatníka v ročním zúčtování, nebo daňovém přiznání ve výši 24 840 Kč a neplacení daně z příjmu fyzických osob z nemocenské.

Jak klesá životní úroveň odchodem do penze v Evropě?

10.11.  |  Petr Gola

Odchod do penze znamená snížení životní úrovně. Průměrný státní důchod je ve všech členských zemích EU nižší než průměrná mzda. Rozdíly v poklesu životní úrovně jsou však rozdílné. Náhradový poměr v Lucembursku je více než dvojnásobný oproti náhradovému poměru v Irsku. Jak si stojí Česko v porovnání s ostatními zeměmi EU?

O dědictví III: Co je dědická smlouva? Jaké jsou její výhody?

10.11.  |  Michal Bureš

Smrt a daně jsou jediné dvě jistoty, které v životě máme. Při pomyšlení na smrt nastává otázka, kdo váš majetek po smrti dostane. Jak tedy tuto situaci řešit? Co je pro vás nejvhodnější? Znáte dědickou smlouvu?

Vánoční pečení se letos prodraží. Cena cukroví vzroste o desítky korun

09.11.  |  Redakce

Vánoční cukroví nepeče téměř 30 procent českých domácností, jen čtyři procenta Čechů se ale obejdou úplně bez něj – vyplývá to z průzkumu společnosti KPMG. Většina lidí, kteří cukroví nepečou, ho dostane od příbuzných či známých, cukroví kupuje každá desátá domácnost v Česku. Letos si Češi při pečení i nákupu vánočních cukrovinek budou muset sáhnout hlouběji do kapsy.

Bezpečnost a druhy kryptoměnových peněženek

09.11.  |  Tomáš Procházka

V dnešní době existují tři druhy kryptoměnových peněženek lišící se zejména bezpečností a použitím. V článku vám představíme všechny tři druhy a dozvíte se, jaká se pro vás nejvíce hodí.

4 věci, které si pamatujte o daňové slevě na poplatníka

09.11.  |  Petr Gola

Z důvodu uplatňování daňové slevy na poplatníka neplatí někteří zaměstnanci žádnou daň z příjmu a při práci pouze po část roku může vzniknout nárok na daňovou vratku. Za celý kalendářní rok činí daňová sleva na poplatníka 24 840 Kč. Zaměstnanci ji mohou uplatňovat měsíčně. Podívejme se na praktické příklady.

Co je nutné zařídit před a po narození dítěte?

09.11.  |  Lucie Mečířová

Víte jistě, co musíte zařídit ihned po porodu? Zjistili jste si, na jaké úřady se obrátit? Máte nárok na příspěvek na dítě? Že ne? Tak tedy čtěte.

10 případů, kdy nemáte nárok na slevu na děti

08.11.  |  Redakce

Při splnění zákonných podmínek má rodič nárok na daňové zvýhodnění (daňovou slevu na děti) a zaplatí na dani z příjmu fyzických osob méně než jeho bezdětný kolega. Podívejme se na deset praktických příkladů, kdy nelze daňové zvýhodnění uplatnit.

Firmy, které vám zkazí úsměv, aneb 5 největších výrobců cukrovinek

08.11.  |  Michal Bureš

Cukrárenský průmysl zažívá zlaté časy, přes všechny trendy ve zdravé výživě se mu celosvětově velmi daří a ekonomický rozvoj mu otevírá stále nové trhy. Který gigant měl minulý rok největší tržby? Kteří giganti působí i na našem trhu?

Co musíte vědět předtím, než si vezmete půjčku

08.11.  |  Lucie Mečířová

Potřebujete si vzít neprodleně půjčku, ale nevíte, co čekat od splácení? Na kolik vás měsíčně vyjde spotřebitelský úvěr? Jaké jsou možnosti a jak se vlastně počítá výše splátek?

Dítě v autě: Existuje 5 tříd autosedaček. Víte, kterou a jak použít?

07.11.  |  Redakce

Jaká jsou pravidla bezpečnosti při převozu dětí automobilem? Sankce za jízdu bez dětské autosedačky mohou být vyšší než u nepřipoutaného řidiče. Navzdory mylnému přesvědčení mnohých motoristů není rozhodující věk, ale váha a výška. Dávno rovněž neplatí, že dítě do 12 let nemůže sedět vepředu. Jak vybrat správnou autosedačku a na co si dát pozor?

Jak na OBZP, aneb jak si sám platit zdravotní pojištění?

07.11.  |  Antonín Daněk

Pokud nemáte momentálně dost sil nebo chuti do další výdělečné aktivity, nabízí vám systém veřejného zdravotního pojištění jako řešení kategorii osob bez zdanitelných příjmů.

Kolik vysokoškoláků je bez práce?

07.11.  |  Michal Bureš

Vysoká škola ztrácí prestiž. Pověsti vysokoškoláků nepomáhají vysokoškolské rychlokvašky, ani politikové, kteří rádi prohlubují zákopy mezi sociálními skupinami. Kolik je vůbec v ČR vysokoškolsky vzdělaných lidí? A jak se podílejí na nezaměstnanosti?

Šetříme, ale spotřeba roste. Jak je to možné?

07.11.  |  Martin Ježek

Naprostá většina šetří, hlavně na energiích. Zkoušíme ušetřit na teplé vodě, nevytápíme v zimě všechny místnosti. Přesto ale spotřeba domácností roste. Co děláme špatně?

Jak vyřešit výměnu řidičáku, když žijete v zahraničí

07.11.  |  Lucie Mečířová

Přestěhovali jste se do zahraničí a bude vám končit platnost řidičského průkazu? Anebo jste v cizině na dovolené a řidičák jste ztratili? Kde ho vyměnit anebo vyřešit ztrátu? A vydají vám vůbec v zahraničí nový?

22 tisíc domácností má nový kotel, další lidé žádají o dotace

06.11.  |  Jana Poncarová

České domácnosti se vezou na dotační vlně a mění staré kotle za nové. O podporu z kotlíkových dotací si řeklo už 29 tisíc lidí, přes 22 tisíc domácností už topí v novém kotli. Od září běží druhá vlna dotačního programu, ve které mohou lidé žádat až o 127 500 korun na nový kotel nebo tepelné čerpadlo.

Burza CME otevírá pomyslné dveře bitcoinu

06.11.  |  Tomáš Procházka

Největší světová burza pro futures kontrakty CME oznámila, že otevře dveře pro bitcoin. Děje se tak v době silného posilování této kybernetické měny a tyto kroky kurz bitcoinu pravděpodobně zvednou ještě výše.

Kdo chce zprostředkovávat úvěry, musí projít certifikací ČNB. Jaké to je?

06.11.  |  Luboš Svačina

Loni v prosinci začal platit nový zákon o spotřebitelském úvěru. Kromě nových pravidel předčasného splacení hypotéky a dalších novinek přinesl zprostředkovatelům povinnost registrovat se u ČNB a jednou z podmínek registrace je úspěšné složení certifikační zkoušky. Jak zkouška probíhá a zlepší kvalitu úvěrových poradců?

Co s vysokým úrokem u hypotéky? Pomůže refinancování

06.11.  |  Lucie Mečířová

Blíží se vám u hypotéky konec fixace a bojíte se, že vám dají příliš vysoký úrok? Přijde vám, že v jiných bankách mají lepší podmínky i nižší úrokovou sazbu? Pak u nich zkuste refinancovat.

Zlaté české ručičky rozvíjejí internet věcí

04.11.  |  Redakce

Víte, co je internet věcí? Jak nám ulehčí život? Čeho se bude týkat? Jaké jsou ve světě trendy? A které značky udávají směr nového vývoje technologií?

Porovnali jsme ceny tepla. Čím se vyplatí v Česku vytápět?

03.11.  |  Jana Poncarová

Náklady na vytápění a ohřev teplé vody ukrajují u většiny českých domácností stále poměrně velkou část rozpočtu. Je elektřina opravdu tak nevýhodná? A kdy se vyplatí topit tuhými palivy?

O dědictví II: Závěť - všechno pro děti, či ženu Filoménu?

03.11.  |  Michal Bureš

Dědictví nejspíš zůstane noční můrou mnoha rodičů, protože v mnoha případech se dědicové budou cítit ošizeni. Závěť je klasická forma způsobu řešení tohoto problému. Kdo dědit ze zákona musí? Z jakých důvodů můžete vydědit své děti? Je nutno sepsat závěť u notáře? A můžete se zříct dědictví?

Jak na výmaz zápisu z registru dlužníků

03.11.  |  Lucie Mečířová

Chtěli jste si vzít půjčku, ale v bance vám žádost zamítli, protože o vás našli záznamy v registru dlužníků? Nechápete, jak jste se na černé listině ocitli a už vůbec ne, jak z ní zmizet? Poradíme vám.

Nestíháte splácet půjčky? Zachránit vás může konsolidace

02.11.  |  Lucie Mečířová

Hypotéku splácíte jen tak tak a do toho se vám ještě porouchalo auto. Potřebujete nové, ale z finančního hlediska připadá v úvahu jen leasing, čili další půjčka. Přerůstají vám splátky přes hlavu? Pak je pro vás konsolidace jasnou volbou.

Daň z nabytí nemovitých věcí z ceny bez DPH

02.11.  |  Veronika Tomanová

Nedávný rozsudek Nejvyššího správního soudu změnil dosud ustálenou praxi při stanovení daně z nabytí nemovitých věcí. Nyní se bere pro stanovení daně jako cena sjednaná, cena bez DPH. V jakých případech může poplatník podat dodatečné daňové přiznání a požadovat část zaplacené daně zpět informuje následující článek.

Zaplatíte včas a body nepřipíšeme

02.11.  |  Martin Ježek

Asi se vám to také stalo. V doporučeném dopise vám přišla výzva k zaplacení pokuty za dopravní přestupek, který jste udělali třeba před 3 týdny. Na cestě byl totiž radar a ten vás změřil a vyfotil. Dobrá rada zní – zaplaťte co nejrychleji, ušetříte.

Krach dodavatele? Záchranná síť v energetice funguje, bez dodávek nebudete

01.11.  |  Jana Poncarová

Krachy dodavatelů na energetickém trhu nejsou na denním pořádku, ale už několikrát se přihodily. Spotřebitelé bez elektřiny nebo plynu v takové chvíli nezůstaly. Kdo z dodavatelů už zkrachoval? A co se dělo potom?

Nezvládáte dluhy? Pomozte si splátkovým kalendářem

01.11.  |  Lucie Mečířová

Ocitli jste se v dluhové pasti a nevíte, jak se z ní dostat? Nezvládáte řádně hradit pohledávky? Nedokážete zaplatit celý dluh najednou? Víme, co vám může pomoci!

Světový den spoření: když ušetříte 10 korun denně

31.10.  |  Redakce

31. října se slaví Světový den spoření. Ten byl ustanoven v roce 1924 v Miláně v Itálii na světovém bankovním kongresu. Tento den měl propagovat možnosti spoření a povzbudit i jen běžné střadatele ke spoření.

V roce 2018 bude za dlouhodobou nemoc více peněz

31.10.  |  Petr Gola

Výpočtová formule nemocenské u dlouhodobé nemoci bude příští rok výhodnější. Podívejme se v konkrétních příkladech o kolik.

Pokuta z ciziny se jen tak nevypaří

31.10.  |  Martin Ježek

Letos si řidiči, kteří vyjeli svým vozem do ciziny, daleko víc stěžují, že je zahraniční přestupky doma „doženou“. Na úředním papíře cizího státu je věcně, ale hlavně spisovnou a dobrou češtinou napsáno, co udělali a kolik to bude stát.

Zahoďte látkové peněženky. Trendy je digitální platba!

31.10.  |  Lucie Mečířová

Digitální platba je novodobým fenoménem. A i když se tohoto typu placení někteří lidé stále bojí, jeho oblíbenost roste každým dnem. Jaké mají digitální peněženky vyhlídky do budoucna? A co od nich můžeme očekávat?

Bitcoin má nové dvojče a je zlatý

30.10.  |  Tomáš Procházka

Bitcoin koncem října 2017 prošel dalším rozštěpením, ale výrazné propady v kurzy neproběhly a hodnota kryptoměny roste i nadále.

Hypoték se sjednává méně. Proč?

30.10.  |  Luboš Svačina

Bankám se ve financování bydlení daří. Od začátku roku na hypotékách rozpůjčovaly 168 miliard korun*, což je o 8 miliard více než loni. Došlo však ke změně trendu a v posledním čtvrtletí produkce hypoték zaostává za loňskými výsledky. Co je příčinou?

Jak zažádat o prominutí pokuty za kontrolní hlášení?

30.10.  |  Veronika Tomanová

Pokuty v oblasti kontrolního hlášení jsou upraveny v § 101h zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty (dále jen “ZDPH“). V odstavci 1 je definováno, kdy bude daňovému subjektu uložena pokuta ze zákona. U těchto pokut lze žádat o jejich prominutí (viz níže).

O dědictví: Kdo a jakým podílem bude dědit bez závěti?

27.10.  |  Michal Bureš

Dědictví - pro mnoho rodičů neřešitelná záhada, pro jiné snadná záležitost. Jak se dědí dle zákonné posloupnosti? Zdědí více vaše manželka nebo děti? Jaké má dědické řízení pravidla?

Rusko a kryptoměny

27.10.  |  Tomáš Procházka

Rusko poslední týden řeší, jaký postoj zaujme ke kryptoměnám obecně. Zároveň zavádí vlastní kryptoměnu tzv. „kryptorubl“, který by měl být jednoduše směnitelný za rubly, ale oproti klasickým kryptoměnám nepůjde těžit, protože jeho emisi bude kontrolovat stát.

Odjezd za prací do zahraničí: co nezapomenout zařídit?

27.10.  |  Lucie Mečířová

Našli jste si skvělé místo v zahraničí, anebo se o to teprve snažíte? Pokud ano, určitě se vám bude hodit stručný souhrn informací, které hovoří o tom, co všechno bude třeba před vycestováním zařídit. A že toho vůbec není málo…

Co dělat v případě dopravní nehody?

26.10.  |  Lukáš Pololáník

Dopravní nehody se na silnicích stávají denně a každý i sebeopatrnější řidič se může stát jejich účastníkem. Správný a pohotový přístup bezprostředně po události může velmi zmírnit nejen materiální škody nebo škody na zdraví, ale také usnadnit řešení pojistné události včetně následného odškodnění.

Banky a spořitelny letos rozpůjčují na bydlení okolo 280 miliard korun

26.10.  |  Luboš Svačina

Bankám i stavebním spořitelnám se v letošním roce nebývale daří. Na účely související s bydlením již rozpůjčovaly 212 miliard korun a v letošním roce míří k novému rekordu.

Na co nezapomenout při odchodu z pronájmu?

26.10.  |  Martin Ježek

Našli jste si lepší bydlení a chcete současný pronajatý byt opustit? Nebo vás chce vystěhovat pronajímatel? Snad to nebude velký problém, ale na některé postupy by bylo dobré pamatovat, abyste se nedostali do potíží.

6 výhod, které mají zaměstnanci na rozdíl od OSVČ

26.10.  |  Lucie Mečířová

Uvažujete o tom, jestli je lepší zůstat zaměstnancem, anebo si raději zřídit živnostenský list? Být nezávislým láká každého z nás, ale i svoboda může mít své nevýhody. Jaké to jsou?

10 čísel pro platbu zdravotního pojištění v roce 2018

25.10.  |  Petr Gola

Zdravotní pojištění je někdy opomíjeným povinným odvodem, přestože někteří lidé platí na zdravotním pojištění ročně více než na dani z příjmu fyzických osob nebo na sociálním pojištění. Podívejme se na vybraných 10 důležitých čísel pro platbu zdravotního pojištění v příštím roce.

Ekologie a kryptoměny – čeká nás zajímavá budoucnost?

25.10.  |  Tomáš Procházka

Těžba kryptoměn i zpracování jejich transakcí je vysoce náročná energetická záležitost. Ve světě ale vznikají nové projekty, které se soustředí na ekologický aspekt a k fungování využívají obnovitelné zdroje elektřiny a výhody lokálního prostředí.

Zadali jste špatně číslo účtu a platba se odeslala? Poradíme vám, jak dostat peníze zpět

25.10.  |  Lucie Mečířová

Při zadávání transakce jste špatně napsali číslo účtu anebo vybrali nesprávný kód banky? Odeslali jste chybně platbu a vaše peníze odešly na neznámý účet? Víme, co dělat, abyste je dostali zpátky.

Víkend bude plný prázdnin: trošku volna a více času

24.10.  |  Redakce

Tento týden nás čekají podzimní prázdniny a také poslední víkend s letním časem. V sobotu je navíc svátek. Chystáte se nakupovat vánoční dárky? Tak pozor, některé obchody budou mít zavřeno.

Servisní prohlídka auta na zimu: Kolik stojí a na co se zaměřit

24.10.  |  Redakce

Servisní prohlídku auta před zimou byste mohli zvládnout svépomocí. S některými úkony je ale lepší zajet do servisu.

Dlouhá cesta do práce? I na dojíždění a stěhování existuje příspěvek

24.10.  |  Lucie Mečířová

Líbí se vám pracovní nabídka v jiném městě, ale bojíte se, kolik byste utratili v případě úspěchu za dopravu? Máte strach, že by se vám MHD prodražilo a benzín ještě víc? Nemáte tedy náhodou nárok na příspěvek na dopravu?

Babišov: 10 důvodů, proč ANO vyhrálo volby

23.10.  |  Michal Bureš

Je dobojováno - téměř každý třetí volič vhodil do urny lístek s názvem ANO, navíc skoro 50 tisíc voličů zakroužkovalo bývalého ministra financí, bývalého (zřejmě) estébáka a Olafem vyšetřovaného Andreje Babiše. Nicméně demokratickou volbu musíme respektovat - hlas lidu, hlas boží. Proč tedy ANO vyhrálo volby? Může za to Kalousek?

Investujeme do podílových fondů

23.10.  |  Martin Ježek

Podle AKAT, tedy Asociace pro kapitálový trh, je zřejmé, že každý sedmý Čech investuje do podílových fondů. Začínáme se tedy o investice zajímat více než dřív a ukládáme finance i jinam než na bankovní účty.

Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit

23.10.  |  Lucie Mečířová

Rádi byste si zažádali o hypotéku, ale bojíte se, že na ni kvůli příjmům nedosáhnete? Kdysi jste dlužili a máte strach, že by se tento fakt negativně podepsal na žádosti o úvěr? Hypotéku můžete získat i tak. Co pro to udělat?

Kdo vlastní naše pojišťovny?

21.10.  |  Michal Bureš

Pojištění je velkým byznysem již od dob prvních mořeplavců. Lidé si nechávají pojistit všechno – od hýždí až po vzducholoď. U koho jste pojištění vy? Víte, kdo vlastní vaši pojišťovnu? Jestli Ital, Američan, Litevec, či Rus?

5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu

20.10.  |  Veronika Hejná

Dokumentární akreditiv se využívá jako platební a zajišťovací nástroj při obchodování se zahraničím. V českém právu je upraven v § 2682 až § 2693 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, častěji se lze setkat s akreditivy podřízenými mezinárodním zvyklostem pro dokumentární akreditivy. Jaké je praktické využití akreditivů?

Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?

20.10.  |  Jana Poncarová

K podzimnímu koloritu už tradičně patří nové ceníky zemního plynu. Tím v České republice vytápí asi 1,5 milionů domácností. Mají se během topné sezóny připravit na zdražení?

Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?

20.10.  |  Martin Ježek

Stejně jako se rozšiřuje virtuální svět kolem nás, rozšiřují a prohlubují se také možnosti elektronických zlodějů, kteří čekají jen na to, až si kvůli nedostatku času budeme zjednodušovat možnosti přístupu k našim kontům a dalším citlivým datům.

Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik

19.10.  |  Redakce

Zima se blíží a s ní i doba, kdy budeme muset už zase přezout auto. Ve spolupráci s webem Autobible.cz jsme pro vás připravili přehled, kdy se vyplatí přezout a kolik vás bude vlastně přezutí na zimní pneumatiky stát.

Už jste požádali finanční úřad o prominutí pokuty za kontrolní hlášení?

19.10.  |  Veronika Tomanová

Již nějaký čas se v praxi setkáváme s kontrolním hlášením DPH. Sankce za nepodání či nereagování na výzvu finančního úřadu jsou vysoké. V současné době je ale již možné žádat o prominutí pokuty. Jaké podmínky musíte splnit, shrnuje následující článek.

Známé tváře a volby. Které osobnosti podporují SPD, TOPku, či Piráty?

19.10.  |  Michal Bureš

Známá tvář může vyhrát volby. Ale pozor - mnoho celebrit se již spálilo, když sami kandidovali a neuspěli. Navíc polovina Holywoodu otevřeně podporovalo Hillary Clinton a jak to dopadlo všichni víme. V druhé části se podíváme, které známe tváře podporují SPD, TOP 09 a další strany.

Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?

18.10.  |  Michal Bureš

Za pár dní se otevřou volební místnosti a politici budou netrpělivě vyhlížet obsah volebních uren. Náš web vám přináší dvoudílný přehled osobností, které se rozhodli jít s kůží na trh a podpořit nějakou stranu. Třeba vám to ulehčí rozhodování, komu dát hlas.  

Chcete půjčku vyřídit online?

18.10.  |  Martin Ježek

Na internet se přesunuje stále více služeb. Je to pohodlné a rychlé. Ale je například půjčování si peněz přes web skutečně bezpečné? Je, ale musíte dodržovat jistá pravidla.

Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?

18.10.  |  Lucie Mečířová

Sdílená ekonomika frčí. Pravděpodobně nejlépe se daří taxislužbám a hlavně ubytování. Kolik si průměrně vydělají hostitelé? Jaký to má vliv na českou ekonomiku? A proč některým podobné aplikace čím dál více vadí?

Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!

17.10.  |  Michal Ruml

Každý z nás udělá v životě několik závažných rozhodnutí. Jedním z nich je i vstup do manželství. Vdát se? Oženit se? Proč ne. Připravte se ale na to, že vás tento krok donutí ke změně mnoha dokladů. Nevyhnete se několika jednání na úřadech. Na co nezapomenout?
1 2 3 4 5 6 7 17 34 50 66

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.