Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

www.finance.czAktualityKalendář článků Finance.cz

Všechny články Finance.cz

Společnost Visa čelí obvinění Evropské komise

04.08.  |  Renata Pražáková

Evropská komise obvinila společnost Visa International z porušení pravidel konkurence v zemích Evropské unie. O co jde?

Varování: Klesá počet podnikatelů!

04.08.  |  Pavel Nesejt

Statistický úřad vydal alarmující čísla. Po deseti letech klesá počet podnikatelů bez zaměstnanců. Důvod? Stát a jeho postoj k minimálnímu pojistnému. Nezaměstnanost se tak bohužel prudce zvyšuje.

Jak jet na olympiádu na poslední chvíli?

04.08.  |  Petra Niedlová

Rozhodli jste se na poslední chvíli odletět na letošní olympiádu do Řecka? Nevíte, kde teď sehnat pouhé vstupenky na sportoviště nebo ubytování během olympiády?

Životní pojištění Kooperativy vzrostlo v pololetí téměř o polovinu

03.08.

Nárůst o 25 procent vykázalo v letošním prvním pololetí předepsané pojistné Kooperativy, druhé největší pojišťovny českého trhu. Celkový objem předpisu dosáhl v prvních šesti měsících 12,6 miliardy korun.

Na čem v Řecku ušetříte

03.08.  |  Vladimír Šindelka

Mnoho z vás si naplánovalo cestu do Řecka a neví, kolik si má vzít sebou peněz na ubytování, jídlo a nákupy. Připravili jsme pro vás souhrn cen u vybraných výrobků a služeb.

Nákup zboží v EU má svá úskalí

03.08.  |  Jaroslav Paclík

Do zahraničí se nejezdí jen na dovolenou, ale stále častěji i na nákupy. Utrácet je jedna věc, víte ale, co dělat v případě, když se zakoupená věc po příjezdu domů v krátkém čase porouchá?

Pražská burza v minulém týdnu

02.08.  |  David Petráček

Akcie během pondělního obchodování posílily. Nejvíce tomuto růstu přispěly svojí spanilou jízdou akcie Zentivy, které bez jakýchkoliv kurzotvorných zpráv posílily téměř o 4%.

Pozor na výhry, které nepřináší zisk

02.08.

Novou příležitost upozornit spotřebitele na nekalé praktiky dala Sdružení obrany spotřebitelů České republiky (SOS) společnost Vegas, která má sídlo v polské Varšavě, ale působí i v České republice. Tentokrát firma organizuje soutěž, při níž vyzývá výherce, aby si vyzvedli hlavní výhru ve výši 400 000 Kč.

Jet do Atén autem bude dobrodružství

02.08.  |  Jaroslav Paclík

Na cestě na olympiádu budete muset překonat asi 2000 kilometrů. Jízda vám tak zabere minimálně jeden den. Potřebovat budete mimo jiné makedonské vízum a peníze na dálniční poplatky.

V DATARTu nakoupíte i bez peněz

02.08.  |  Vladimír Šindelka

Šetříte si na plazmový televizor a stále na něj nemáte? Zajděte si do DATARTu. Tam vám nabídnou nejkvalitnější výrobky se zárukou nejnižších cen včetně nákupu na splátky...více v rozhovoru!

Co týden dal?

30.07.  |  Elena Ondrová

Nemáte čas sledovat, co se celý týden děje? Nevadí! I tentokrát pro vás máme připraven souhrn nejzajímavějších událostí: problémy Jukosu zvýšily cenu ropy, Gross jmenován premiérem, ...

Pro levnou Škodu Superb jeďte do Polska

30.07.  |  Jaroslav Paclík

Superby lze koupit výhodněji než v Česku v řadě jiných zemí EU. Podle zprávy Evropské komise jsou tato vozidla levnější nejen v Polsku a Pobaltí, ale i na Slovensku nebo ve Velké Británii.

Bivideon vykoupí akcie Radiokomunikací

30.07.  |  Pavel Nesejt

Komise pro cenné papíry včera vydala rozhodnutí, kterým udělila souhlas společnosti Bivideon B.V. s obsahem dobrovolné nabídky převzetí určené majitelům akcií společnosti České radiokomunikace (ČRa) za cenu 440 korun za jednu akcii.

Amerika si hýčká malé podniky

30.07.  |  Vladimír Šindelka

V USA byl americkým Kongresem opět schválen program daňových úlev určený pro malé podniky. Ty nyní mají do roku 2007 možnost odečíst od daňového základu investice až do 100.000 dolarů!

Šance na brigádu v cizině nevymřely

30.07.  |  Jaroslav Paclík

Zatímco na lukrativní letní brigádu v tuzemsku lze natrefit o prázdninách neustále, na shánění krátkodobé práce na srpen a září v zahraničí je dost pozdě. Naděje ale umírá poslední.

Jak pojistit rodinného miláčka?

29.07.  |  Elena Ondrová

Máte doma pejska a uvažovali jste o tom, že by bylo dobré se pojisti proti případným škodám, který váš chlupatý miláček může okolí způsobit. I toto pojištění existuje.

Student a mzda aneb víte kolik vyděláte?

29.07.  |  Elena Ondrová

A je tu léto a s ním čas prázdnin, který bude mnoho studentů chtít využít nejen k lenošení, ale také třeba k vydělání peněz. Podívejte se s námi, kolik vám stát nechá z vydělaných 10 000 korun.

Další šok pro dolar: ropa za eura?

29.07.  |  Pavel Nesejt

Po několika měsících se opět objevily spekulace o tom, že ropný kartel OPEC má chuť přejít na platby za ropu z USD na eura. Dopady na světovou ekonomiku by byly obrovské...

Platební karty na vzestupu

28.07.  |  Renata Pražáková

Platební karta je pro mnohé pomocník k nezaplacení. Lákavé je hlavně jejich pohodlí a flexibilita. Již třetina držitelů používá svoji kartu při platbách v obchodech jednou týdně nebo častěji.

Na které brigádě si můžete nejvíce vydělat

28.07.  |  Petra Niedlová

Téměř každý student si chce přes prázdninové dny přivydělat na nějakou tu  maličkost. V kterém oboru a městě jsou nejvyšší výdělky? Jak a kde brigádu hledat?

Musíte danit dary?

27.07.  |  Petra Niedlová

Obdrželi jste dar a nevíte, zda z něj máte zaplatit daň? Potřebujete znát, co do této daně spadá a jak ji vypočítat? Pak přímo pro Vás přinášíme následující řádky, na kterých se vše potřebné dozvíte.

Zdaňování studentských brigád

27.07.  |  Vladimír Šindelka

Studujete na střední nebo na vysoké škole, je vám méně než 26 let a nevíte, zda máte u brigády povinnost zaplatit sociální a zdravotní pojištění nebo jaká potvrzení musíte vyplnit?

Ručitel si snižuje bonitu pro vlastní úvěr

26.07.  |  Elena Ondrová

Jednou z možností zajištění úvěrů je ručení třetí osoby, tzv. ručitele. I když se to na první pohled může zdát jako jednodušší, může být ručení pro samotného ručitele někdy překážkou k vlastnímu úvěru…

Pražská burza v minulém týdnu

26.07.  |  David Petráček

Při podprůměrné aktivitě zahájila pražská burza nový týden mírným růstem, který při poklesu bankovních titulů uhájil hlavně ČEZ.

Umíte japonsky? Vyděláte na tom!

26.07.  |  Jaroslav Paclík

Stále více firem z Japonska investuje a zakládá podniky v České republice. Právě ony mají v hledáčku vzdělané mladé lidi s aktivní znalostí angličtiny a komunikativní znalostí japonštiny.

Hledáme letní brigádu na poslední chvíli

26.07.  |  Pavel Nesejt

Na první pohled se může zdát, že na hledání letní brigády je pozdě. Není. I teď je na trhu práce dostatek pracovních příležitostí i pro studenty a dočasné brigádníky. Kde ale nabídku hledat?

Co týden dal?

23.07.  |  Renata Pražáková

Nemáte čas sledovat, co se celý týden děje? Nevadí! I tentokrát pro vás máme připraven souhrn nejzajímavějších událostí nejen ze světa a z domova, ale i z našeho serveru za právě uplynulý týden.

20 tipů, kam jet na Vysočinu a jih Moravy

23.07.  |  Jaroslav Paclík

Dnes končíme naše putování po Česku a máme pro vás "pomyslnou" třešničku na dortu - dvacítku míst na Vysočině a Jižní Moravě, kam stoprocentně stojí za to vyrazit na prázdninový výlet.

Vyšší úroky čekají i hypotéky

23.07.  |  Elena Ondrová

ČNB nečekaně zvýšila koncem června úrokové sazby. Co nás po tomto kroku čeká?  Úrokové sazby úvěrů začnou růst a růst se nevyhne ani hypotékám. Vždyť některé banky již stihly…

Jak jsou pojištěny vaše vklady u banky?

22.07.  |  Renata Pražáková

V dnešní době se snad už nenajde nikdo, kdo by své těžce vydělané peníze schovával doma pod polštářem. Svěřujeme je bance a pevně věříme, že se tam neztratí. Co se stane, když banka zkrachuje? Jakou část svých úspor dostanete zpátky?

Banky preferují malé a střední podniky

22.07.  |  Vladimír Šindelka

Orientace na malé a střední podniky (MSP) začíná být poslední dobou strategií čím dál více bank. Ty se doslova předhánějí v poskytování výhodnějších finančních služeb právě pro ně.

Severní Morava – to nejsou jen černé doly

22.07.  |  Renata Pražáková

Krásná dovolená nemusí být je u moře. Také v našich luzích a hájích se najdou nádherná místa, kde stojí za to strávit dovolenou. Tentokrát se vás pokusíme nalákat k návštěvě Jeseníků a Beskyd.

V Evropské unii nakupujte co chcete, kde chcete

21.07.  |  Jaroslav Paclík

Takto zní první pravidlo informačního balíčku s názvem "Ochrana spotřebitele v EU: deset základních pravidel", který uveřejnili evropští komisaři David Byrne a Pavel Telička.

Rhinoceros dostala pokutu 800 000 korun

21.07.  |  Pavel Nesejt

Komise pro cenné papíry rozhodla ve druhém stupni řízení ve věci rozkladu podaném společností RHINOCEROS. Ta se odvolala oproti rozhodnutí prvního stupně, ve kterém jí bylo zakázáno poskytovat investiční služby a uložena pokuta.

Roční míra inflace v Eurozóně spadla na 2,4%

21.07.

Roční míra inflace v Eurozóně klesla z květnové hodnoty 2,5% v červnu o jednu desetinu na 2,4%. Zveřejnil to Eurostat (statistický úřad EU). Měsíční míra činila v šestém měsíci tohoto roku 0,0%.

Jak efektivně zlepšit angličtinu?

21.07.  |  Jaroslav Paclík

Chcete rychle a levně zdokonalit vaši angličtinu? Zkuste "zabrousit" na některé české internetové stránky! Výuka může být i zdarma. Jinak se vrhněte také na četbu a sledování filmů v originále.

Penzijní připojištění slaví 10. narozeniny

21.07.  |  Renata Pražáková

Penzijní připojištění oslavuje v roce 2004 deset let své existence v České republice. Podívejme se společně na vývoj trhu penzijního připojištění se státním příspěvkem v letech 1994–2004.

Za poznáním do jižních Čech

21.07.  |  Petra Niedlová

Celý týden s námi máte možnost putovat po krásách naší republiky. Tentokrát se dostáváme do jižních Čech. Přinášíme vám přehled vstupného do zámků, dopravy, atd…

Co to je, když se řekne "deflace"

20.07.  |  Pavel Nesejt

Deflace je opakem inflace. Je to situace, v níž dochází k absolutnímu (meziročnímu) poklesu cenové hladiny, obvykle měřenému indexem spotřebitelských cen. Krátkodobá deflační situace nemusí mít pro ekonomiku nepříznivé důsledky.

Co to je, když se řekne "inflace"

20.07.  |  Pavel Nesejt

Když se řekne "inflace", všem se nám hrůzou zježí vlasy na hlavě a představujeme si děsivé zdražování, znehodnocování naší měny, všech našich úspor a jiné katastrofy. Jak je to ve skutečnosti? Co je to inflace? Máme se jí bát? Zdražování, regulace, deregulace, náprava cen, inflace, míra inflace, cenová hladina. To všechno jsou pojmy, se kterými se dnes a denně setkáváme. Víme ale co se ve skutečnosti za těmito slovy schovává? Co je jejich obsahem?

Silná k dolaru? Žádné překvapení...

20.07.  |  Pavel Nesejt

Páteční obchodování na devizových trzích se málem proměnilo v událost desetiletí. Koruna málem prolomila historickou hranici k americkému dolaru. Je to ale opravdu tak nečekaný rekord?

Nejkrásnější dovolená je v západních Čechách

20.07.  |  Vladimír Šindelka

Chystáte se na dovolenou a zvažujete moře v Chorvatsku, Španělsku nebo v Itálii? Máme pro vás tip, jak strávit stejně krásnou dovolenou, ale za poloviční peníze a mnohem zdravěji!

Pražská burza v minulém týdnu

19.07.  |  David Petráček

Mírný posun vzhůru přineslo pondělní obchodování na pražské burze. Postaraly se o to akcie Českého Telecomu, které se i přes podprůměrné objemy obchodů posunuly o 1,5% výše.

Peníze můžete vyhrát i u moře!

19.07.  |  Jaroslav Paclík

Vedra nás činí pohodlnějšími, nikoli ale méně chtivějšími, co se peněz týče! I v parných dnech lze sázet ostošest - od bazénu na zahradě, z chalupy i od moře. Více v následujícím rozhovoru...

Za krásami na severovýchod Čech

19.07.  |  Pavel Nesejt

Že nevíte kam na dovolenou? Nemáte na drahý pobyt v hotelu u moře nebo vás neláká daleká cesta? Pak patříte k té třetině, která tráví dovolenou v Česku. A nutno říci, že je to krásná dovolená!

Co týden dal?

16.07.  |  Vladimír Šindelka

Gross se chce spojit i s komunisty, prezident Václav Klaus si pozval Josefa Kubinyiho na kobereček, USA kupuje radar Věra. To jsou nejdůležitější události právě uplynulého týdne!

Jak převést dům na děti a ušetřit

16.07.  |  Vladimír Šindelka

Dnes vám ukážeme situaci, kdy se jedna paní chystá převést půlku rodinného domu na svoji dceru nebo zetě a neví, jak to udělat, aby nemusela platit vysoké poplatky.

Předčasný návrat z dovolené se prodraží

16.07.  |  Renata Pražáková

Občas se stane, že vše nejde právě podle plánu a ačkoliv máte již objednanou a zaplacenou dovolenou, nakonec se na ni nevydáte nebo se z ní budete muset urychleně vrátit. Co s tím?

Celosvětový trh fúzí a akvizic se ustaluje

16.07.  |  Vladimír Šindelka

Podle analýzy, kterou provádí KPMG Corporate Finance na základě dat od společnosti Dealogic, vyplývá, že se celosvětový pokles na trhu fúzí a akvizic trvající od roku 2000 zastavil. Počet nabídek v celosvětovém měřítku sice poklesl, ale objem se drží.

Chcete studovat v Německu? Dany vám poví, jak na to!

15.07.  |  Jaroslav Paclík

Kde mohu v SRN studovat informatiku? Kde vyučují obor Finance? Jakou vysokou školu byste mi doporučili? Mohu dostat nějaké stipendium? Tak to jsou jen některé z mnoha otázek, které denně mailem přicházejí na informační centrum německé akademické informační agentury DAAD.

Základní informace o spotřební dani

15.07.  |  Petra Niedlová

Nový zákon o spotřební dani, který platí od začátku tohoto roku, již plně odpovídá směrnicím Evropské unie pro spotřební daně. Co v tomto zákoně naleznete? Jaké změny zde jsou?

Krachu "cestovky" se nemusíte bát!

15.07.  |  Jaroslav Paclík

Pro tento případ by vaše cestovní kancelář totiž měla být pojištěna. Podobná situace nastává i tehdy, když si zájezd kupujete u cestovní agentury. Dbejte na to, aby i tento byl pojištěn!

Co dělat při krádeži peněženky v zahraničí

14.07.  |  Vladimír Šindelka

Vyrazili jste si na krásnou dovolenou k moři a hned, jak jste tam dojeli, vám někdo ukradl vaši peněženku se všemi penězi? Poradíme vám, co všechno se dá v takové situaci dělat.

Pražská burza v minulém týdnu

13.07.  |  David Petráček

Domácí akciové trhy zahájily zkrácený týden výraznějším poklesem, který byl způsoben především výprodejem Českého Telecomu, který se obchoduje již bez nároku na dividendu.

Modrá pyramida s novými úvěry

13.07.  |  Elena Ondrová

Všeobecná stavební spořitelna přichází od 1.7. se změnami v nabídce překlenovacích úvěrů. Co tedy nově mohou klienti využívat?

Co nás ovlivňuje při sjednávání pojištění

13.07.  |  Elena Ondrová

Při výběru pojišťovny hraje nejdůležitější roli výše pojistného a nezanedbatelným faktorem je také likvidace pojistných událostí a míra krytí rizik. Vyplývá to z výzkumu připraveného pro ČAP.

Řešení ztráty dokladů v zahraničí

13.07.  |  Petra Niedlová

Dovolenou je možné si naplánovat, ale je třeba taky počítat s nepříjemnými problémy. Jeden z nich, ztrátu dokladů, Vám nyní přinášíme. Možná se Vám bude naše rada na cestách hodit…

Co dělat, když chci chránit platební kartu na dovolené

12.07.  |  Renata Pražáková

Přinášíme vám třináct dobrých rad, které vám pomohou minimalizovat možnost zneužití vaší platební či kreditní karty (nejen) na dovolené. Jejich dodržováním se vyhnete zbytečným nepříjemnostem.

Nadané děti mohou žádat o stipendium

12.07.  |  Jaroslav Paclík

Do poloviny srpna mohou nadané děti se zdravotním postižením a děti z dětských domovů požádat o stipendium ke studiu na středních a vysokých školách v ČR v rámci Fondu vzdělání.

Autonehoda v zahraničí má svá specifika

12.07.  |  Elena Ondrová

Cesta do zahraničí vozidlem v sobě nese riziko, že může dojít k dopravní nehodě. Ať již jste viníkem nebo poškozeným určitě se vám budou hodit následující informace, co v případě nehody dělat.

Co týden dal?

09.07.  |  Petra Niedlová

Ani pouhé tři pracovní dny neovlivní, abychom Vám přinesli nejdůležitější informace z uplynulého týdne. Výše rozpočtového dluhu, prodej bitevních letadel a mnoho dalších zajímavostí…

Aby vás z průšvihu nerozbolela hlava

09.07.  |  Pavel Nesejt

V běžném životě se čas od času stane, že druhému způsobíme neúmyslně škodu. Může se nám to stát i na dovolené v zahraničí. Zde to pro nás může mít obrovské následky.

Platit kartou na internetu bude bezpečné

09.07.  |  Renata Pražáková

Nákupy přes internet jsou stále oblíbenější. Ovšem s placením bývá někdy problém. Za zboží se většinou platí v hotovosti při jeho převzetí nebo na dobírku. To není zrovna pohodlné. Na trhu se ale objevila novinka, která všem internetovým nákupčím výrazně ulehčí život ...

Jak snížit daň z pronájmu nemovitosti

08.07.  |  Petra Niedlová

Pronajímáte byt nebo jinou nemovitost? Pak příjmy z něj musíte odvádět finančnímu úřadu. Podle zákona o daních z příjmů si ale můžete snížit tuto částku o vynaložené výdaje. Jak vysoké a v kterém paragrafu informace hledat?

Zdravotní pojištění nezmůže v cizině vše

08.07.  |  Jaroslav Paclík

Na dovolené v zahraničí - zejména v členských zemích Evropské unie - bychom se nyní teoreticky mohli obejít bez cestovního pojištění. Odborníci nás od této strategie odrazují. Proč?

Jak nenaletět podvodnému obchodníkovi s CP?

08.07.  |  Pavel Nesejt

O tom, že podvodníky se to hemží snad ve všech oblastech podnikání vás jistě nemusíme přesvědčovat. Když chcete kupovat a prodávat akcie, tak uzavíráte smlouvu s obchodníkem s cennými papíry. Na co si dát pozor?

Co (ne)dělat u doktora v cizině?

08.07.  |  Jaroslav Paclík

Pokud budete muset vyhledat pomoc lékaře, potom bude ideální, když budete kromě klasického pojištění u nějaké české zdravotní pojišťovny mít sjednáno i cestovní pojištění! Proč?

Volání z olympiády bude nejlevnější s Kartou X

07.07.  |  Jaroslav Paclík

Telefonovat z Řecka budete moci o letních prázdninách jen za šest korun za minutu. Ať jste student či nikoli! Stačí využít aktuální zajímavé akce Českého Telecomu.

Abyste neměli v investování "guláš"!

07.07.  |  Jaroslav Paclík

Již více než čtyři roky hlavní světové burzy stagnují. Ceny a daně rostou. Nebude na důchody! Narůstá vůle spořit! Narůstá ale i počet finančních produktů! Co si v takové době počít?

Nezapomeňte si pojistit kufry

07.07.  |  Renata Pražáková

Nejoblíbenějším obdobím v roce je pro většinu z nás doba dovolených. Stačí ale, aby se nám během cesty na dovolenou ztratila nebo zničila zavazadla a rázem je z dovolené spíše noční můra.

Neochotní politici ohrožují naše důchody

07.07.  |  Renata Pražáková

Přinášíme vám zajímavý rozhovor s Ivo Foltýnem, generálním ředitelem a předsedou představenstva Penzijního fondu České pojišťovny. Jaký je jeho názor na důchodovou reformu a jakou roli by v ní mělo hrát penzijní připojištění?

Pražská burza v minulém týdnu

05.07.  |  David Petráček

Pražská burza na začátek týdne oslabila a nenásledovala tak zahraniční trhy. Důvodem pro sestupný trend byla vládní krize. Výrazné ztráty si připsal Philip Morris ČR (-3,9%). Ještě více poklesl Unipetrol (-5,4%), jehož kurz negativně ovlivnila zpráva, že konsorcium IOC hodlá uplatnit opci na 51procentní podíl České rafinérské.

Co týden dal?

02.07.  |  Pavel Nesejt

Smutný konec našich fotbalistů na Euru v Portugalsku, soud se Sadámem Husajnem a z domácích událostí především konec vlády Vladímíra Špidly. Toto jsou nejdůležitější události právě uplynulého týdne...

Nového zaměstnance musíte nahlásit

02.07.  |  Pavel Nesejt

Rozvoji podnikání mnohdy brání nesmyslné administrativní překážky. Složité systémy daní, sociálního zabezpečení a zdravotního pojištění. Jan málokdo z podnikatelů může říci, že se v té změti paragrafů vyzná. Někdy může být každá rada drahá, někdy ale levná. Jako v našem Poradenském centru...

Komfortní finanční poradenství v Olomouci

02.07.  |  Jaroslav Paclík

První kancelář evropského typu koncem minulého týdne slavnostně otevřela společnost Finance.EU, člen německého finančního holdingu AWD, v centru Olomouce.

Brněnská VUT dostala 42 tisíc dolarů na laboratoř

02.07.  |  Jaroslav Paclík

Společnost Honeywell darovala 42 tisíc amerických dolarů (v přepočtu tedy zhruba 1,1 milionu Kč) Vysokému učení technickému v Brně. Jedná se o část celkového daru společnosti Honeywell českému technickému školství ve výši 207 000 amerických dolarů. Dar je určen především na vybudování mechatronické laboratoře. Předán byl slavnostně tuto středu na na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy. 

Jak se vypořádat s daní dědickou

02.07.  |  Petra Niedlová

Stali jste se dědicem a nevíte, zda a v jaké výši máte dědickou daň odvést? Nebo co je od této daně osvobozené? Na následujících řádcích se dozvíte nejenom odpovědi na uvedené otázky…

Každá výměna peněz má svá pro a proti

02.07.  |  Renata Pražáková

Přemýšlíte kolik peněz si na zahraniční dovolenou vyměnit a hlavně, kam se pro ně vydat? Je lepší vyměnit peníze v bance nebo raději zajít do pouliční směnárny? Kde vám nabídnou nejvýhodnější kurzy a jaké poplatky budete za směnu muset zaplatit?

S kartami ISIC nebo IYTC levně do kina

01.07.  |  Jaroslav Paclík

Jen za 99 korun mohou majitelé karet ISIC a Alive (IYTC) zajít až do 7. července do pražských kinosálů společnosti Village Cinemas Česká republika.

Zajištění úvěru aneb někdy ručitel nestačí

01.07.  |  Elena Ondrová

Rozhodli jste se, že využijete nabídky stavební spořitelny a vezmete si úvěr? Nejen výše vašeho příjmu, ale také vaše možnosti zajistit úvěr budou rozhodovat, zda úvěr získáte, či nikoli.

Pojistit lze i adrenalinové sporty

01.07.  |  Elena Ondrová

Čas dovolených je konečně zde. Dovolená u moře nebo poznávací zájezd? A nebo letos zkusit něco zcela nového? Sporty, které posouvají hranice našich schopností a možností…

Cizinci mohou kupovat nemovitosti jednoduše

30.06.  |  Pavel Nesejt

Koupit si dům, byt nebo stavební parcelu je snadné. Pro našince. Jak je na tom cizinec žíjící trvale v ČR? Jak se situace změnila po vstupu republiky do Evropské unie letos 1. května a jak je na tom nákup zemědělské a lesní půdy?

Cena povinného odkupu neodpovídá ceně reálné

30.06.  |  Pavel Nesejt

Jistě jste se již setkali s "výhodnou" nabídkou odkupu vašich akcií. Do vašeho města, do kulturního domu nebo do salónku místní hospůdky přišel "odborník" a přemlouval vás k prodeji jakékoliv akcie ve vašem vlastnictví. Obvykle pro vás velmi nevýhodně. Ani při povinném odkupu to nemusí být lepší.

Na dráhu se od září vrátí žákovské jízdné

30.06.  |  Jaroslav Paclík

Příspěvky na dopravu sice padly, místo toho se ale znovu po deseti letech zavádí zlevněné žákovské jízdné. Slevu žákům a studentům nabídnou od prvního září nejen autobusoví dopravci, ale také České dráhy.

Banky se předstihují v nabídce pro studenty, mládež i děti

30.06.  |  Renata Pražáková

Snad každý z nás si ze svého dětství pamatuje, jak mu rodiče a prarodiče ukládali peníze na vkladní knížku s dovětkem, že se mu později ušetřené peníze budou ještě hodit. Jak mohou svým dětem a vnoučatům spořit na budoucnost nyní?

Řidiči, víte, s čím odjet na dovolenou?

30.06.  |  Jaroslav Paclík

Nejste si jisti, co musíte zařídit před odjezdem za odpočinkem do ciziny? Netušíte, jaká úskalí vás mohou potkat třeba na cestě do Finska? Pak pozorně čtěte náš článek!

Karty jdou u firem na dračku

30.06.  |  Vladimír Šindelka

S platebními kartami se u tuzemských firem doslova protrhl pytel. Při podnikání je podle průzkumů společnosti MasterCard Europe využívají tři čtvrtiny malých a středních podniků (MSP).

Než si půjdete žádat o cestovní pas...

29.06.  |  Petra Niedlová

Od našeho vstupu do EU uplynuly téměř dva měsíce. Jak se změnilo cestování v rámci těchto zemí? Potřebujeme stále cestovní pas? Kde ho můžeme získat? Jaké doklady k žádosti potřebujeme?

Konec levných úvěrů v Čechách

29.06.  |  Renata Pražáková

ČNB ve čtvrtek 24.6.2004 nečekaně změnila úrokové sazby. Poprvé od roku 2001 došlo k jejich růstu. Jaký dopad bude mít opatření na úspory českých domácností a jejich úvěry? Jak zareagují tuzemské banky? Jaké změny to způsobí v domácí ekonomice?...

Pro mladé, kteří více utrácí než spoří

29.06.  |  Petra Niedlová

Jak to tak bývá, mladí lidé chtějí mít všechno hned. Byt, auto a samozřejmě vybavení domácnosti. Ale kde na to vzít, když chybí hotovost? Řešení nabízí různé leasingové nebo splátkové společnosti, které financují koupi předmětů od žehličky po automobil. Pokud splníte požadované podmínky, pak Vám nic nestojí v cestě odvézt si Vaši vysněnou věc domů.

Stáž v PricewaterhouseCoopers není sen, ale skutečnost

28.06.  |  Jaroslav Paclík

Ukončili jste právě třetí nebo čtvrtý ročník studia na vysoké škole? Zajímá vás oblast účetnictví a auditingu? Chtěli byste v ní získat cennou praxi?

Co dělat, když mám nárok na výplatu prostředků z penzijního fondu?

28.06.  |  Renata Pražáková

Vznikl vám nárok na výplatu prostředků z penzijního fondu? Co teď s naspořenými penězi? Jaké máte možnosti? Musíte si peníze vybrat nebo můžete spořit dál? …

Pražská burza v minulém týdnu

28.06.  |  David Petráček

Pražská burza započala nový týden korekcí zisků. Investoři realizovali zisky hlavně u bankovních titulů, které v předešlých dnech silně posilovaly. Prodejní tlak poslal Komerční banku o 2,9% níže. Erste Bank odepsala 1,9%.

S eko-fondy investujeme do budoucnosti

28.06.  |  Jaroslav Paclík

Eko-fondy se těší stále větší oblibě - a to nejen u ekologicky uvažujících investorů, nýbrž v rámci celého investorského spektra. Jejich podíl na trhu od roku 1998 neustále stoupá. Je jen otázkou času, kdy eko-fondy dorazí i do Česka.

Jak se nenechat okrást cestovní kanceláří

28.06.  |  Vladimír Šindelka

Chystáte se na dovolenou a vybíráte si cestovní kancelář? Než si nějakou vyberete, zkontrolujte, zda má sjednáno pojištění insolvence pro případ, že by se dostala do úpadku.

Zajímavé produkty mají i pojišťovny

25.06.  |  Jaroslav Paclík

Prostřednictvím pojištění se kryjí různá rizika. V případě dětí a mládeže je velmi používané úrazové pojištění. Při jeho uzavírání by rodiče měli myslet nejen na odškodnění za běžný úraz, ale také na trvalé následky úrazu.

Stavební spoření výhodnější od kolébky po vysokou

25.06.  |  Jaroslav Paclík

Stavební spoření je velmi rozšířený a populární nástroj nejen pro  možnost  získání  potřebných financí na investice do bydlení, ale i  pro jeho jedinečnost  výhodného a  bezrizikového zhodnocení  volných peněžních prostředků.

Co týden dal?

25.06.  |  Jaroslav Paclík

Mezi top události tohoto týdne lze zařadit doživotní trest pro masového vraha Marca Dutrouxe, explozi v hotelu, kde měl o dva dny později bydlet George Bush, nebo překvapivé zvýšení sazeb ČNB.

Dovolená dnes - splátka úvěru na podzim

25.06.  |  Pavel Nesejt

Není to nádherný pocit? Dovolená u moře, hotely, pláže, krásné moře. A co placení? Neplaťte nic. Úvěr začněte splácet až při podzimním padání listí a při sychravém počasí nastupující zimy. A až vše splatíte, je tu zase léto a vše se může opakovat...

Auto v EU aneb jak stát

25.06.  |  Pavel Nesejt

Stát podnikatelům nepřeje. Zatěžuje je vysokými daněmi, drobné a střední podnikatele nepodporuje vůbec (říkají kritici ministerských  programů). Nepříliš dobře na tom jsou zákazníci leasingových společností po vstupu ČR do EU...

ČNB nečekaně zvedla úrokové sazby

24.06.  |  Renata Pražáková

Dnešní jednání České národní banky skončilo překvapivým rozhodnutím. ČNB totiž nečekaně zvedla úrokové sazby. Nově stanovené úrokové sazby jsou platné od zítřka 25. 6. 2004.

Při firemních převzetích lze automaticky inkasovat prémie

24.06.  |  Martin Svoboda

Každý den nějaký nový produkt - to je dnes (jak se zdá) krédem bank emitujících certifikáty. Před pěti lety to ale byla na německém burzovním trhu každodenní realita. V letech 1998-2001 oslavovalo více než 300 společností premiérové uvedení svých akcií na burzu. Jejich vstup na kapitálový trh byl často doprovázen...

Za sázky na soutěž Česko hledá SuperStar brali sázkaři u Tipsportu téměř 10 milionů korun

24.06.

Celková částka vsazená u Tipsportu na soutěž Česko hledá SuperStar se přiblížila deseti milionům korun a podobnou částku vyplatila největší česká sázková kancelář na výhrách. Potvrdil to mluvčí společnosti Lubomír Ježek.

Vše o dani z převodu nemovitosti

24.06.  |  Petra Niedlová

Daň z převodu nemovitostí upravuje Zákon č. 357/1992 Sb., o dani dědické, dani darovací a dani z převodu nemovitostí. Kdo je povinen daň zaplatit? Jak vysoká má být a jaká lhůta je na její odvedení? Více čtěte na následujících řádcích!

Dovolená na splátky už není jen snem

24.06.  |  Vladimír Šindelka

Televize nebo pračka na splátky není v dnešní době již nic neobvyklého. Vzít si však na splátky i dovolenou, to by byl pro mnohé nádherný sen. A víte o tom, že je to možné? Stačí si vybrat CK, která spolupracuje se splátkovou společností...

Máte už penzijní připojištění?

23.06.  |  Renata Pražáková

Počet lidí spořících si na penzi neustále stoupá. Máte už i vy sjednáno penzijní připojištění?

Vložení akontace snižuje úroky

23.06.  |  Elena Ondrová

Překlenovací úvěry nejsou stavebními spořitelnami nabízeny pouze s možností nulové akontace. Pokud klient již účtu nějaké peníze vloženy má, nebo je tam před podáním žádosti o úvěr jednorázově složí, může získat lepší podmínky…

Dovolená na hypotéku? Proč ne, ale…

23.06.  |  Elena Ondrová

Chtěli byste si splnit svůj sen a podniknout cestu kolem světa? I tento sen se vám může splnit s využitím hypotečního  úvěru. A již několik bank, tyto neúčelové, tzv. americké hypotéky nabízí a tak si stačí jen vybrat a sbalit kufry…

České dráhy dávají mladým letní slevu

22.06.  |  Jaroslav Paclík

Mladí lidé do 26 let mohou při cestování vlakem v letním období využít nový průkaz Junior pas - léto.

Na dovolenou si můžete půjčit, a to i zdarma

22.06.  |  Renata Pražáková

Výlohy cestovních kanceláří nás lákají k návštěvě nejrůznějších koutů naší planety. Co ale dělat, když chcete vyrazit na dovolenou a právě teď nemáte dost peněz na její zaplacení? Možností je několik. Jednou z nich je i platba kreditní kartou.

Krásné auto? Ale kde na něj vzít!

22.06.  |  Pavel Nesejt

V následující sérii článků o automobilech k osobnímu nebo firemnímu použití se podíváme na historii automobilového průmyslu, prozkoumáme výhody a nevýhody různých druhů financování koupě vozidla a připomeneme změny v leasingu po 1.5.2004

Pražská burza v minulém týdnu

21.06.  |  David Petráček

Na úvod týdne pražská burza při nízké obchodní aktivitě celkově stagnovala. Směrem vzhůru se pohyboval Philip Morris ČR a Erste Bank. Tabákový gigant je už několik dní v hledáčku investorů a tento den zpevnil o 2,1%. Erste Bank si polepšila o 0,7%.

Dovolená na úvěr ano! Kontokorent ne!

21.06.  |  Jaroslav Paclík

Hitem letošního léta jsou nákupy zájezdů na dluh. Na dovolenou můžete odjet, i když máte "jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou". Možností, jak financovat letní pobyt, je nespočet, a tak není vůbec jednoduché se v nich zorientovat.

Kreditky vybavíme čipy, říká J. Sladkovský z ČSOB

21.06.  |  Renata Pražáková

Připravili jsme pro vás další rozhovor. Tentokrát s Jaromírem Sladkovským, ředitelem marketingu retailového bankovnictví ČSOB a jeho tématem jsou kreditní karty. Jaká je čeká budoucnost? Jak je to s jejich bezpečností? Přejeme vám příjemné čtení.

Co týden dal?

18.06.  |  Renata Pražáková

Nemáte čas sledovat, co se celý týden děje? Nevadí! I tentokrát pro vás máme připraven souhrn nejzajímavějších nejen ekonomických událostí ze světa a z domova, ale i z našeho serveru za právě uplynulý týden.

Kolik dostanu za 15 let spoření?

18.06.

Jedna z našich čtenářek se obrátila na naše poradenské centrum s otázkou kolik finančních prostředků by jí bylo vyplaceno v po 15 letech spoření. Jak si s tím poradil odborník?

Do časů stavitelů pyramid

18.06.  |  Elena Ondrová

Egypt, země, která na nás dýchne neopakovatelnou  atmosférou minulosti. Pokud jste se i vy rozhodli načerpat něco z této zvláštní atmosféry a vyrazit na dovolenou do Egypta,  máme pro vás připraveny informace, které jistě oceníte…

Prověřujte si zahraniční partnery!

18.06.  |  Vladimír Šindelka

Počet případů platební neschopnosti v Evropě stále narůstá. Například v západní Evropě v roce 2003 ohlásilo platební neschopnost 157.138 firem. "To je téměř o 6.000 firem více než v roce 2002," varuje česká proexportní agentura CzechTrade.

Směnárny jsou lepší než banky. Ale jak kdy.

17.06.  |  Renata Pražáková

Dlouho očekávaná doba letních dovolených je konečně tady. Tisíce z nás letos opět vyrazí do zahraničí a budou potřebovat vyměnit české koruny za cizí měnu. Kolik zaplatíte na směnárenských poplatcích? A co výběry z bankomatu na místě?

Písečnou jachtu můžete kormidlovat jen v tuniské Sahaře

17.06.  |  Vladimír Šindelka

Chcete letošní dovolenou strávit u Středozemního moře a nevíte, zda si vybrat Španělsko, Itálii nebo Řecko? Máme pro vás tip. Jeďte do Tuniska! Tam totiž najdete výhody, které nabízí všechny okolní země dohromady.

Stále hledáme cesty, jak lépe plánovat

16.06.  |  Jaroslav Paclík

Jak nezahltit management ukazateli, jak lépe plánovat a minimalizovat "vaty" v plánech, jak urychlit účetní závěrku - nejen tato témata probíralo na sto expertů z ČR a Slovenska v rámci dvoudenního Controllingového fóra, jehož osmý ročník se uskutečnil v Praze.

Do Francie nejenom za sněhem

16.06.  |  Petra Niedlová

Rozhodli jste se strávit letošní letní dovolenou cestováním po překrásné Francii? Nebo jen zajedete na výlet do Paříže? Pak právě pro Vás jsou určeny následující důležité informace o této zemi.

Podnikat může každý! I čerstvý absolvent!

16.06.  |  Jaroslav Paclík

Červen je měsíc, ve kterém středo- i vysokoškoláci končí studium. Možná mají práci již zajištěnu nebo ji teprve začnou hledat. V druhém případě určitě stojí za to zhodnotit vlastní znalosti a dovednosti a zvážit možnost stát se podnikatelem.

Směnárenské operace v Raiffeisenbank zdarma

15.06.  |  Renata Pražáková

Raiffeisenbank provádí od 1. června všechny směnárenské operace bez poplatku. Podívejte se, jaké měny nabízejí...

Aby vaše dovolená v Maďarsku vyšla!

15.06.  |  Jaroslav Paclík

Stále více Čechů považuje Maďarsko za místo, kde stojí za to strávit dovolenou.  Tato země je rájem rybářů, má proslulé termální lázně, Balaton a Budapešť. Jestli jste dostali na cestu do Maďarska "chuť", pak vám přijde vhod několik rad!

Pražská burza v minulém týdnu

14.06.  |  David Petráček

Úvod týdne začal na pražské burze pozitivně. Ta těžila ze situace na zahraničních trzích.  Nejlépe si vedly bankovní tituly. Komerční banka posilovala o 2,3% a akcie Erste Bank dokonce o 2,8%. Dařilo se však také Českým radiokomunikacím, které přidaly 2,6%.

Pojištění a internet

14.06.

Internet umožňuje řadu věcí, které šetří čas a často i peníze. Jednou nich je také možnost uzavírání finančních produktů. A co vy uzavřeli byste si pojištění přes internet?

Slovensko láká na aktivní dovolenou

14.06.  |  Pavel Nesejt

I tento týden budeme pokračovat v seriálu informací a užitečných rad všem turistům, kteří vyrazí na dovolenou do zahraničí. Dnes se podíváme na souseda nám nejbližšího a taktéž nového člena Evropské unie - na Slovensko.

Leasing nemovitostí

14.06.  |  Petra Niedlová

Rozšiřuje se Vaše firma? Nebo se jen chce přestěhovat do jiných prostor? Nemáte v této chvíli k dispozici dostatečný obnos a nechcete si brát úvěr? Pak je tu přímo pro Vás následující možnost financování.

Co týden dal?

11.06.  |  Elena Ondrová

Nemáte čas sledovat, co se celý týden děje? Nevadí! I tento týden máme pro vás připraven souhrn nejzajímavějších nejen ekonomických událostí ze světa, z domova i z našeho serveru za právě uplynulý týden.

Peníze hned získáte s překlenovacím úvěrem

11.06.  |  Elena Ondrová

Stavební spoření není pouze o výhodném spoření, ale dají se s jeho pomocí celkem rychle získat peníze. O překlenovací úvěr můžete totiž požádat již při uzavírání smlouvy o stavebním spoření! Podívejme se na aktuální nabídku spořitelen.

Památky, moře a olympiáda - tak to je Řecko

11.06.  |  Elena Ondrová

Dovolená v Řecku spojuje vše, co si můžeme přát. Nejen možnost koupání v moři, ale také spoustu starověkých památek, které potěší nejen oko, ale i duši. Navíc letos můžete svou dovolenou rozšířit ještě o jeden zážitek a to o olympijské hry…

Pozor na doplatek pojistného

10.06.  |  Elena Ondrová

Máte uzavřeno pojištění a uvažujete o tom, že ho přestanete platit, protože už o něj nemáte zájem. Tak toto není vůbec dobré řešení a rychle na něj zapomeňte…

Máte vážné strukturální problémy, říká Evropská komise

10.06.  |  Vladimír Šindelka

Podle Evropské komise se Česká republika potýká s vážnými strukturálními problémy. V předpovědi vývoje hospodářství v členských zemích v letech 2004 a 2005 označila Komise všechny naše problémy a doporučila nám opatření, ...

Španělský temperament nás láká

10.06.  |  Renata Pražáková

Chystáte se letos na dovolenou do Španělska, na Kanáry nebo třeba na Mallorcu? Pak právě pro Vás máme několik užitečných rad a informací, které Vám mohou pomoci vyhnout se problémům.

Uvažujete o hypotéce? Myslete na ni již teď

09.06.  |  Elena Ondrová

I když právě nyní právě o novém bydlení neuvažujete, nebo třeba chcete o úvěr na bydlení žádat až později, určitě je dobré na  tuto možnou alternativu myslet již nyní. A věřte, jsou mezi námi i tací, kteří si toto uvědomují.

Aby z Itálie nebyla patálie!

09.06.  |  Jaroslav Paclík

Nechte si od povolaných osob poradit, co dělat ještě před odjezdem ke Středozemnímu moři! Do Itálie vyrážejte aspoň se 150 eury na osobu a týden v peněžence, platební kartou a pro jistotu i s pasem. Předejdete tak zbytečným problémům! 

Co dělat, když si (ne)chcete nechat vykrást, ukrást auto

08.06.  |  Elena Ondrová

Statistiky jsou výmluvné, každých 25 minut je v České republice odcizeno přibližně jedno auto. Máme pro vás deset rad jak se chovat, aby ani vaše vozidlo nebylo ušetřeno…

Důležité informace o dovolené v Chorvatsku

08.06.  |  Vladimír Šindelka

Chorvatsko již dlouhá léta patří mezi naše oblíbená místa odpočinku u moře. Připravili jsme proto pro vás nejen důležité ale i zajímavé informace, které byste si měli ještě před odjezdem do tohoto slaného ráje přečíst.

Penze ve víru změn – 2.díl

08.06.  |  Renata Pražáková

Opět se vracíme k novele zákona o penzijním připojištění. Co se změnilo? Klientem penzijního fondu mohou být i cizinci, na fondy i na klienty čekají nové povinnosti, zavádění pokut, starobní penzi je možné čerpat nejdříve od 60 let…

Pražská burza v minulém týdnu

07.06.  |  David Petráček

Velmi poklidný den s mírným růstem zažila pražská burza v pondělí. Na trhu se pohybovali víceméně jen domácí investoři v důsledku svátku na některých světových burzách.

Zaplatím při prodeji vozu daň z příjmů?

07.06.  |  Vladimír Šindelka

Dnes vám ukážeme situaci, kdy si podnikatel jako soukromá osoba zakoupil auto a při prodeji neví, zda mu vznikne daňová povinnost či nikoliv.

Bulharsko je stále na špici popularity

07.06.  |  Pavel Nesejt

Bulharsko bylo loni hitem letní sezóny. Kvalita služeb, překrásné pláže, čisté moře a hlavně rozumné ceny. To byla lákadla pro turisty z celé Evropy. Ne jinak tomu bude i letos, a proto neváhejte a zkuste tentokrát dovolenou právě zde...

Jsme lakmusovým papírkem exportu, říká Jan Veselý z DHL

07.06.  |  Vladimír Šindelka

Tentokrát jsme pro vás připravili rozhovor s Janem Veselým, Senior PR Specialistou z nadnárodní společnosti DHL. Tématem rozhovoru jsou samozřejmě "Zásilkové služby", avšak se zaměřením na finance. Přejeme vám příjemné čtení.

Co týden dal?

04.06.  |  Vladimír Šindelka

Neměli jste celý týden čas sledovat nejnovější zprávy z domova či ze světa? Nevadí. Připravili jsme pro vás souhrn těch nejzajímavějších zpráv a navíc přidali zajímavosti z našeho serveru.

Přechodná období po vstupu do EU

04.06.  |  Pavel Nesejt

Často v médiích slyšíme jedny politiky jak kritizují ty druhé za to, že nám vyjednali špatné podmínky vstupu do EU. Je to pravda nebo jen standardní kritika opozice? Co jsou "přechodná období"?

První primární emise (IPO) se blíží

04.06.  |  Pavel Nesejt

Tak a je to tady. První společnost v letité historii Burzy cenných papírů Praha našla odvahu a chystá se nabídnout akcie na burze. A když už IPO, tak nikdo slabší, než obr Zentiva.

Stavbu na klíč do konce roku 2007

03.06.  |  Elena Ondrová

Se vstupem do EU došlo ke změně DPH u stavebních prací. U dodání stavby na bydlení bylo dohodnuto přechodné období, po které může být i nadále uplatňována snížená sazba daně.

Nákup téměř bez peněz

03.06.  |  Petra Niedlová

Potřebujete nakoupit například vybavení do domácnosti, ale chybí vám v této chvíli peněžní prostředky? Nezoufejte! Máme pro vás řešení, jak si zboží pořídit i s malým obnosem v peněžence.

Ceny léků po vstupu do EU

02.06.  |  Renata Pražáková

Po vstupu do EU se ceny v obchodech pohybovaly nahoru i dolů. Co způsobila novela zákona o DPH v českých lékárnách? Zaplatíme nyní za léky více než dříve?

Odcizených vozidel přibývá

02.06.  |  Elena Ondrová

Povinné ručení musí mít uzavřeno každé vozidlo. U havarijního to tak již není, a přesto právě toto pojištění kryje i odcizení  vozidla a krádeže věcí z aut, kterých rok od roku přibývá …

Služby po našem vstupu do EU zdražily i zlevnily

01.06.  |  Vladimír Šindelka

Připravili jsme pro vás informace o cenách služeb po vstupu Česka do EU. Jedná se v podstatě o dvě skupiny. V první jsou uvedeny služby, které po našem vstupu do EU zůstaly...

Pražská burza v minulém týdnu

31.05.  |  David Petráček

Mírný přírůstek si v pondělí připsala pražská burza. O ten se postarala hlavně Erste Bank (+2,1%) a ČEZ (+1,6%). První jmenovaný titul těžil z vývoje na mateřské burze a ČEZ z ohlášeného konsolidovaného hospodářského výsledku. Ostatní SPADové tituly...

Leasingové splátky po vstupu do EU

31.05.  |  Petra Niedlová

Nevíte, jak vysoké procento DPH máte platit u leasingových splátek po uvedení Zákona o DPH? Jak se změní váš splátkový kalendář?

Výše sazby DPH u stravování

31.05.  |  Petra Niedlová

Víte, jaké sazby DPH platí při konzumaci jídla přímo v restauracích a jaké při dodání zboží? Proč se někdy započítávají obě sazby? Vše vám objasníme v následujícím článku…

Pojistěte si nesplacení pohledávky a nezbankrotujete

31.05.  |  Vladimír Šindelka

Jste malý nebo střední podnikatel a bojíte se, že vám některý z odběratelů nezaplatí větší dodávku a vy zbankrotujete? Možnost "nesplacení pohledávky" si prostě pojistěte!

Co týden dal?

28.05.  |  Petra Niedlová

Jako každý týden, tak i tento Vám přinášíme souhrn zpráv za posledních sedm dní nejenom z České republiky, ale i ze světa a z našeho serveru.

Penze ve víru změn – 1.díl

28.05.  |  Renata Pražáková

Novela zákona o penzijním připojištění přinesla spoustu změn pro celý trh. Penzijním fondům přinesla především širší možnosti investování. Jak se to dotkne výnosů klientů spořících si na penzi? Mohou díky tomu očekávat vyšší zhodnocení svých vložených prostředků?

Dovolená na vlastní pěst je výhodnější

28.05.  |  Vladimír Šindelka

Rok co rok jezdíte na dovolenou s některou z cestovních kanceláří a letos byste chtěli ušetřit? Máme pro vás "Finanční Trik". Vynechejte cestovku a jeďte na dovolenou na vlastní pěst!

Počítač i internet je pořád luxus

27.05.  |  Pavel Nesejt

Dokážete si představit život bez počítače? Protože si tento článek asi čtete na monitoru počítače, tak asi nedokážete. Počítač však nemá každý, natož tak připojení k internetu...

Dovolená na splátky

27.05.  |  Petra Niedlová

Nemáte peníze na dovolenou? Nevadí! Některé cestovní kanceláře začaly spolupracovat se splátkovými společnostmi a nabízejí zajímavou možnost nákupu dovolené na splátky.

Goldman Sachs Commodity Index bez energie, za to ale s Airbag

26.05.  |  Martin Svoboda

Adekvátně s rostoucími cenami za pohonné hmoty roste i veřejné vnímání surovinového megatrendu a logicky dochází i k růstu počtu komoditních certifikátů, pomocí kterých se investoři mohou na tomto trendu podílet...

Kupte dovolenou na internetu

26.05.  |  Pavel Nesejt

Obíháte před dovolenou cestovní kanceláře a pročítáte desítky katalogů? Nemusíte. Stačí vám jediné: Internetové připojení a pár dobrých odkazů na ty správné portály. Internet pomůže...

Rodiny s dětmi by měly ušetřit na daních

26.05.  |  Petra Niedlová

V druhé vlně reformy veřejných financí navrhuje ministerstvo změnu zákona o daních z příjmů. Jeho hlavní úprava se vztahuje na společné zdanění manželů, daňové zvýhodnění na děti...

Levnější dovolená? Jeďte mimo sezonu!

25.05.  |  Elena Ondrová

Doba dovolených se kvapem blíží. Pokud si chcete užít krásnou dovolenou a přitom nějakou tu korunku ušetřit, zkuste letos vyrazit mimo hlavní sezonu. Mimo sezonu bývají ceny nejen ubytování, ale i dalších služeb nižší.

Pražská burza v minulém týdnu

24.05.  |  David Petráček

Pražská burza v pondělí výrazně oslabila. Vůdcem propadů byla Erste Bank, která poklesla o –4%. Akcie tak zareagovaly na snížení cílové ceny od Merrill Lynch. Velké ztráty zaznamenal také Philip Morris ČR (-2,7%), Český Telecom (-2,3%) a ČEZ (-1,5%). Naopak po dramatickém obchodování posílila Komerční banka (+0,8%). České radiokomunikace si polepšíly o 2,5% a Unipetrol beze změny stagnoval.

Řada malých záložen zanikne, říká Ján Franek z Fio, družstevní záložny

24.05.  |  Pavel Nesejt

Připravili jsme pro vás rozhovor s Jánem Franekem, předsedou představenstva Fio, družstevní záložny. Tématem rozhovoru je "Minulost a budoucnost družstevních záložen v Česku". Přejeme vám příjemné čtení.

Last Minute – hit letní sezóny

24.05.  |  Renata Pražáková

Dovolená v tuzemsku může být mnohem dražší než dovolená u moře. Nevěříte? Zkuste využít výhodné nabídky cestovních kanceláří na poslední chvíli. Cena zahraničního zájezdu může být až o padesát procent nižší.

Co týden dal?

21.05.  |  Pavel Nesejt

Již několik let pro vás týden co týden připravujeme souhrn nejdůležitějších událostí, které se staly v průběhu právě uplynulého týdne. Ne jinak je tomu i dnes. Podívejte se na novinky z domova, ze světa i z našeho serveru...

Úvěr zajištěný nemovitostí aneb „americká hypotéka“

21.05.  |  Elena Ondrová

Hledáte nové možnosti financování? Jednou z nich může být tzv. americká hypotéka. Nevíte co to je a které banky ji nabízí? Mimo jiné lze tuto hypotéku využít také na zajištění potřeb bydlení jako  je koupě družstevního bytu či rekonstrukce obecního.

Mateřská a rodičovská dovolená

21.05.  |  Elena Ondrová

Celý tento týden se věnujeme tématu dovolené. Zákoník práce hovoří jako o dovolené také o době mateřské a rodičovské dovolené. Je to ale skutečně doba odpočinku, je zde pojem dovolená oprávněný? To nechme na zvážení jiným…

Banky zvýhodňují produkty pro firmy

20.05.  |  Vladimír Šindelka

V posledních letech se banky začaly více zaměřovat na malé a střední firmy. Vznikly nové produkty určené výhradně pro fírmy a zvýšila se především ochota pracovníků a rychlost v platebním styku. A co na to říkají firmy?

Školení a studium při zaměstnání

20.05.  |  Petra Niedlová

Zaměstnanec má povinnost prohlubovat si během výkonu práce svou kvalifikaci sjednanou v pracovní smlouvě. Zaměstnavatel jej má zase možnost vyslat na školení. Kdy od svého podřízeného může například vyžadovat uhrazení nákladů s ním spojených?

Lepší je eura držet. A nebo spíše prodat?

19.05.  |  Pavel Nesejt

Tak jak to tedy je. Je lepší držek koruny, eura, dolary nebo úplně jinou měnu? A co když už např. dolary mám. Je lepší je směnit? Kdybychom znali odpovědi na tyto otázky, asi bychom byli boháči. Pár receptů ale pro vás máme...

Nečerpání dovolené a nárok na finanční náhradu

19.05.  |  Pavel Nesejt

Vzít si 14 dní dovolenou a jen tak lenošit a nic nedělat. To je krásná představa. Realita je ale zcela jiná. Obvyklé jsou situace, kdy bychom na dovolenou chtěli, ale z důvodu pracovního vytížení nemůžeme. Co s nevyčerpanou dovolenou dělat?...

Evropské peníze - máme na ně nárok?

19.05.  |  Renata Pražáková

1. 5. 2004 se naše země stala plnoprávným členem Evropské unie. Patří zde ale k méně rozvinutým členským státům. Okamžikem vstupu jsme však získali také přístup k nemalým finančním prostředkům z evropských fondů. Jak na ně?

Jsou už tady podvodníci z Evropské unie?

18.05.  |  Pavel Nesejt

Od vstupu České republiky do Evropské unie uplynulo osmnáct dní a zdá se, že se objevila první vlaštovka v podobě podezřelé společnosti snažící se vymámit z nic netušících nováčků slušné sumičky. Jedná se o podvodníky nebo nikoliv?

Zaměstnavatel vás může z dovolené odvolat

18.05.  |  Renata Pražáková

Vytoužená dovolená je před vámi a vy chcete aby trvala co nejdéle. Sbalené kufry leží v předsíni a čekáte na taxi, které vás zaveze na letiště. V tom zazvoní telefon a v tu ránu je všechno jinak? Zpět do práce. Co o tom říká Zákoník práce?

Pražská burza v minulém týdnu

17.05.  |  David Petráček

V pondělí pražská burza zaznamenala obrovský propad. SPADové emise nemohly najít své dno, objemy obchodů i ztráty byly nadprůměrné. Většina titulů propadla o více jak 4%. Jen Unipetrol (-0,44%) a Philip Morris ČR (-2%) nesledovaly toto pravidlo.

Základní změny v leasingu

17.05.  |  Petra Niedlová

Máte nebo si chcete pořídit automobil na leasing? Nevíte, co se v této oblasti po 1. květnu 2004 změnilo díky novele zákona o dani z přidané hodnoty? Na následujících řádcích se Vám pokusíme přiblížit ty nejdůležitější změny…

Dovolená od A do Z

17.05.  |  Vladimír Šindelka

Čas dovolených se kvapem blíží. Kéž by ta letošní byla nekonečná. Podle zákoníku práce by měla délka vaší dovolené být minimálně dva týdny, nejlépe však tři či čtyři. A ruku na srdce, kdo z nás si v posledních letech vzal více jak čtrnáct dní?

Co týden dal?

14.05.  |  Renata Pražáková

Něměli jste čas sledovat, co se celý týden dělo? Nevadí! I tentokrát pro vás máme připraven souhrn nejzajímavějších nejen ekonomických událostí ze světa, z domova i z našeho serveru za uplynulý týden.

Kolik spořit a odečíst si na daních co nejvíce?

14.05.  |  Renata Pražáková

S pomocí penzijního připojištění si nejen spoříte na penzi, ale také můžete ušetřit na daních. Přečtěte si, kolik je nejvýhodnější měsíčně ukládat, abyste co nejvíce využili daňových výhod. Finanční poradce radí…

Změní vstup do EU výši úroků termínovaných vkladů?

14.05.  |  Renata Pražáková

Úrokové sazby termínovaných vkladů jsou dlouhodobě téměř zanedbatelné a rok od roku klesají. Je možné, že by vstup České republiky do Evropské unie mohl nějakým způsobem ovlivnit jejich výši? Co si o tom myslí finanční poradce? Přečtěte si jeho názor.

Životní pojištění aneb jak je to v Evropě a u nás?

14.05.  |  Elena Ondrová

Se vstupem České republiky 1.5.2004 do Evropské unie se téměř přes noc stal český pojišťovací trh součástí jednotného evropského trhu. I když by se dalo předpokládat, že dojde k zásadním změnám, situace je poněkud jiná.

Na internetu seženete lístky téměř na všechno

14.05.  |  Renata Pražáková

Chcete jít na koncert, do kina nebo do divadla, ale nechcete stát dlouhé fronty u pokladen a hlavně na to nemáte čas? Pak vám mohou pomoci internetové stránky. Lístky si můžete on-line nejen objednat, ale většinou i přímo zakoupit.

DIČ od května 2004 v novém formátu

13.05.  |  Vladimír Šindelka

Podle novely zákona č.337/1992 Sb., o správě daní a poplatků musí jakýkoliv daňový subjekt od 1.5.2004 uvádět své daňové identifikační číslo (DIČ) jen v novém formátu "CZ1234567890". Dozvíte se také, co znamená pojem VAT, systém VIES, ...

Hledání práce nemusí být namáhavé

13.05.  |  Petra Niedlová

Vybíráte si právě novou práci? Pak Vám mohou pomoci stránky Internetu. Je zde možné nalézt nabídky na zaměstnání od mnohých agentur nebo přímo od zaměstnavatelů. Jak tyto inzeráty najít, Vám poradíme na následujících řádcích.

Banky čeká větší kontrola rizikových aktiv

12.05.  |  Renata Pražáková

Celý bankovní svět se připravuje na největší změnu posledních desetiletí. Čeká jej implementace nových pravidel kapitálové přiměřenosti Basel II. Co to ve skutečnosti znamená a jak dopadnou nová kapitálová pravidla na evropské banky?

Finanční produkty přes internet se slevou

12.05.  |  Elena Ondrová

Uvažujete o uzavření pojištění nebo stavebního spoření? Ano! A napadlo vás třeba využít internet a zkusit uzavřít finanční produkty právě pomocí něj? Ptáte se proč? Nejen že vám ušetří čas a běhání, ale většinou získáte i nějakou odměnu.

Přes internet kupujeme také akcie a fondy

11.05.  |  Pavel Nesejt

Přes internet se dá koupit cokoliv. Nedávno jsem viděl i nabídku na koupi/prodej celých firem po internetu. Proto asi nikoho nepřekvapí konstatování, že právě akcie a podílové listy se dají na internetu koupit také. Má to ale i svá úskalí...

Pražská burza v minulém týdnu

10.05.  |  David Petráček

Obchodování na pražské burze skončilo v pondělí mírně v minusových hodnotách. V poklesu pokračovaly akcie Komerční banky a ČEZu. Komerční banka oslabila o 0,9%, když u ní stále doznívaly reakce na výsledky za první čtvrtletí, a akcie ČEZ propadly o...

Zajištění dopravy přes internet je levnější

10.05.  |  Vladimír Šindelka

Chystáte se na dovolenou do zahraničí a ještě nemáte zajištěnou dopravu? Pokud máte přístup k internetu, poradíme vám jak můžete ušetřit čas i peníze.

Rozhovor s Františkem Pavelkou na téma "Hypoteční úvěrování"

10.05.  |  Elena Ondrová

Přinášíme vám rozhovor s Františkem Pavelkou, předsedou představenstva Wüstenrot hypoteční banky, který se věnuje  hypotečnímu úvěrování jako jedné z možností financování investic nejen do nemovitostí. Přejeme vám příjemné čtení!

Co týden dal?

07.05.  |  Elena Ondrová

Nemáte čas sledovat, co se celý týden děje? Nevadí! I tento týden máme pro vás připraven souhrn nejzajímavějších nejen ekonomických událostí ze světa, z domova i z našeho serveru za právě uplynulý týden.

Za litr benzínu v létě zaplatíme (možná) 35 korun

07.05.  |  Pavel Nesejt

Všimli jste si cen benzínu na čerpacích stanicích? Nezdá se vám cena? Pozvolný, ale vytrvalý růst několik posledních měsíců není způsoben chamtivými čerpadláři a tentokrát za to nemůže ani vláda a její čarování s daněmi. Na vině je ropa a...

Evropská unie a ztracené řidičské průkazy

07.05.  |  Pavel Nesejt

Ztráta dokladů je vždy problém ne proto, že by bylo složité obstarání nových, ale pro onu děsivou představu nekonečných front a opakovaných návštěv mnoha úřadů. Ne vždy je ale ztráta dokladů problém. A platnost řidičských oprávnění v Unii?

Mohu si odečíst pojistné, které platím na pojistku manželky?

06.05.  |  Elena Ondrová

Zákon o daních z příjmů umožňuje odečet zaplaceného pojistného od základu daně z příjmů. Ovšem i zde jsou určitá omezení, kdy lze a kdy nelze pojistné odčítat.

Do zaměstnání s výpisem z rejstříku trestů

06.05.  |  Elena Ondrová

Hodláte změnit zaměstnání? Potom počítejte s možností, že po vás váš budoucí zaměstnavatel může požadovat výpis z rejstříku trestů a v některých případech dokonce i lustrační osvědčení. Jak tedy tyto dokumenty získat?

Hypotéka nebo úvěr ze stavebního spoření?

05.05.  |  Elena Ondrová

Potřebujete peníze na pořízení bydlení? A přitom zvažujete, zda bude lepší využít hypoteční úvěr nebo úvěr ze stavebného spoření? S obdobným dotazem se na naše poradce obrátil také jeden náš čtenář…
1 18 34 47 48 49 50 51 52 53 67

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.