Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

www.finance.czAktualityKalendář článků Finance.cz

Všechny články Finance.cz

Příjmy zaměstnanců osvobozené od daně (pokračování)

24.08.  |  Vladimír Šindelka

Vzhledem k úspěšnosti článků týkajících se významných osvobození zaměstnanců od daně z příjmu fyzických osob jsme pro Vás připravili pokračování. Pravidelně pro Váš budeme připravovat další zajímavá osvobození zaměstnanců od daně. Dnes si můžete přečíst o: Nabytí akcií

M.I.A. zastupuje exklusivně Finance.cz a Fintest.cz

24.08.

Internetová společnost M.I.A. prohloubila tento týden spolupráci se společností Finance.EU smlouvou o výhradním zastupování finančních serverů Finance.cz a Fintest.cz na poli internetové reklamy. M.I.A. se stala jediným mediazastupitelstvím, které bude poskytovat reklamní prostor na nejnavštěvovanějším (zdroj : iAudit za červenec ) nezávislém finančním serveru www.finance.cz a srovnávacím serveru www.fintest.cz.

Rozsudek nad šéfem banky Haná

23.08.

Koncem minulého týden byl u Okresního soudu v Prostějově odsouzen bývalý ředitel prostějovské pobočky banky Haná Luďek Stejskal.

Hypoték je mezi lidmi stále více

23.08.

V průběhu prvního pololetí letošního roku poskytly hypoteční banky svým klientům 6084 hypotečních úvěrů, což představuje téměř 16% ze všech doposud poskytnutých hypotečních úvěrů na našem trhu.

Sekce LEASING rozšířena o Splátkový prodej!

22.08.  |  Vladimír Šindelka

Vzhledem k velikému zajmu o splátkový prodej jsme rozšířili sekci LEASING o splátkový prodej a nově přejmenovali na LEASING A SPLÁTKY.V sekci LEASING A SPLÁTKY tak můžete nově najít informace týkající se splátkového prodeje a všeho týkajícího se tohoto tématu. V Abecedě splátkového prodeje si můžete přečíst, co to vlastně je splátkový prodej, jaký je princip, výhody, ...

Jak bezpečně cestovat s penězi ?

22.08.

Každého určitě při cestách do zahraničí děsí představa, že bude okraden o všechny peníze, doklady případně i zavazadla. Jak lze snížit toto riziko ?

Odpovědnost za škody (zaměstnavatel zaměstnanci)

22.08.  |  Hana Stejskalová

V této zprávě naleznete informace, které se týkají odpovědnosti zaměstnavatele za škody způsobené zaměstnanci.

Zákony i v kapitálovém trhu!

22.08.

Ve spolupráci se společnostmi Trend Group a Legsys pro Vás připravujeme aktuální znění předpisů z nejrůznějších oblastí světa financí.

Příjmy zaměstnanců osvobozené od daně (sociální výpomoc)

22.08.  |  Vladimír Šindelka

Každý den zde naleznete jedno z významných osvobození zaměstnanců od daně. Dnes jsme pro Vás připravili: Sociální výpomoc

Odpovědnost za škody (zaměstnanec zaměstnavateli)

21.08.  |  Hana Stejskalová

V této zprávě naleznete informace, které se týkají odpovědnosti zaměstnance za škody způsobené zaměstnavateli.

Nové kalkulátory

20.08.

V sekci penzijního připojištění jsou k dispozici nové kalkulačky, které jen tak lehce neseženete! Kde jinde si můžete během chvilky spočítat jak vysoký státní příspěvek získáte ...

Problémy s valutami v létě

17.08.

Před odjezdem na dovolenou do ciziny může nastat problém se získáním tamější měny. Například řecké drachmy a španělská peseta nejsou ve směnárnách skoro k sehnání.

Příjmy zaměstnanců osvob. od daně (zahraniční zaměstnavatel)

17.08.  |  Vladimír Šindelka

Každý den zde naleznete jedno z významných osvobození zaměstnanců od daně. Dnes jsme pro Vás připravili: Zahraniční zaměstnavatel

Nová abeceda v sekci bankovnictví

17.08.

Dnes jsme pro Vás připravili novou abecedu. Abyste se rozhodli, jak ovládat Váš účet, tak jsme pro Vás připravili abecedu přímého bankovnictví.

Příjmy zaměstnanců osvobozené od daně (zvýhodněné půjčky)

16.08.  |  Vladimír Šindelka

Každý den zde naleznete jedno z významných osvobození zaměstnanců od daně. Dnes jsme pro Vás připravili: Zvýhodněné půjčky

Kapitálové pojištění a nízké výnosy

16.08.

Je kapitálové pojištění opravdu nejvýhodnější pojištěním také z hlediska ukládání peněz? Vzhledem k obvyklé délce jeho trvání jsou totiž jeho výnosy spíše nízké.

Jak jsou dnes odměňovány zaměstnanci?

16.08.  |  Hana Stejskalová

Ještě nedávno bylo pro zaměstnance automatické dostávat tzv. třináctý plat. V posledních letech se trend odměňování poněkud změnil.

Které životní pojištění je nejlepší?

15.08.

Které pojištění je nejlepší? Poradíme Vám, jak si vybrat nejvhodnější pojištění vzhledem k Vašemu věku, zaměstnání, rodinné situaci a finančním možnostem.

Které životní pojištění je nejlepší?

15.08.

Které pojištění je nejlepší? Poradíme Vám, jak si vybrat nejvhodnější pojištění vzhledem k Vašemu věku, zaměstnání, rodinné situaci a finančním možnostem.

Novela zákona o důchodovém pojištění

15.08.

Dnes jsme pro Vás zveřejnili ve spolupráci se společností TREND Group další zákon v sekci Penzijní připojištění. Jedná se o Zákon o důchodovém pojištění č. 19/1996 Sb., č. 188/2001 Sb., s účinností od 1.7.2001.

Zákony v Leasingu

15.08.  |  Vladimír Šindelka

V sekci Leasing se můžete mimo jiné podívat i na zákony a legislativu, která usměrňuje pravidla v této oblasti.

Příjmy zaměstnanců osvobozené od daně (životní pojištění)

15.08.  |  Vladimír Šindelka

Každý den zde naleznete jedno z významných osvobození zaměstnanců od daně. Dnes jsme pro Vás připravili: Životní pojištění

Utrácet, spořit nebo odjet?

14.08.

Tak jsme se v prvních srpnových dnech dozvěděli, jak zostra nám začínají růst ceny zboží, služeb, energií či nájmů. V porovnání se stejným obdobím minulého roku (čili červencem 2000) musíme zaplatit za stejné zboží v průměru o téměř 6 procent více než v loni.

Nový zákon

14.08.

Dnes jsme pro Vás zveřejnili ve spolupráci se společností TREND Group další zákon v sekci Bankovnictví. Jedná se o Devizový zákon č. 159/2000 Sb. (362/2000 Sb.) s úč. od 1.1.2001.

Příjmy zaměstnanců osvobozené od daně (zlevněné jízdné)

14.08.  |  Vladimír Šindelka

Každý den zde naleznete jedno z významných osvobození zaměstnanců od daně. Dnes jsme pro Vás připravili: Zlevněné jízdné

Leasingové společnosti lákají doplňkovými službami

14.08.  |  Vladimír Šindelka

Že leasing v ČR roste není třeba zdůrazňovat. V posledních letech zasáhl mocnou silou skoro do všech oblastí, co se týká financování. Klienti už si pomalu začínají zvykat na to, že jim předmět leasingu nepatří a spokojí se s pouhým používáním.

Vzrostl leasing movitých věcí

13.08.  |  Vladimír Šindelka

Zatím co objem leasingu nemovitostí klesl o polovinu na 1,1 miliardy Kč, movité věci, předané od členů ALS ČR do užívání v prvních šesti měsících na tuzemském trhu zaznamenaly nárůst meziročně o 15,5 % na hodnotu 47,7 miliardy korun.

Příjmy zaměstnanců osvobozené od daně (nealko nápoje)

13.08.  |  Vladimír Šindelka

Každý den zde naleznete jedno z významných osvobození zaměstnanců od daně. Dnes jsme pro Vás připravili: Nealko nápoje

Největší zájem o on-line data!

12.08.

V anketě, která probíhala po dobu slunných červencových a srpnových dní na hlavní stránce sekce kapitálového trhu, se návštěvníci našeho serveru mohli vyjádřit k obsahu stránek nejen o investicích do akcií, dluhopisů, měn, fondů či komodit. Nakonec se i přes horkým počasím ovlivněnou návštěvnost (investoři se zřejmě slunili na plážích :-) ) podařilo nasbírat celou řadu odpovědí.

Už jen podpis pana prezidenta

10.08.

Jen na podpis prezidenta již čeká novela zákona o bankách. Včera jej schválili senátoři a cesta tohoto zákonu je snad již u konce.

Co s akciemi z privatizace?

09.08.

Při prodeji vybraných akcií počítejte pouze s malým výnosem na jednu akcii. Některé akcie, které od doby privatizace doma máte, možná dnes už nikdo nekoupí. 

Míra nezaměstnanosti v červenci vzrostla

09.08.  |  Hana Stejskalová

Míra nezaměstnanosti vzrostla v měsíci červenci 2001 na 8,5 procenta proti červnu, kdy činila 8,1 procenta.

Havarijní pojištění

09.08.  |  Eva Šobáňová

Podrobné informace o havarijním pojištění pro odborníky i laiky na www.finance.cz …

Míra inflace v červenci dosáhla hodnoty 5,9 %

09.08.  |  Hana Stejskalová

Český statistický úřad včera zveřejnil údaje o výši inflace za měsíc červenec 2001. V meziročním srovnání dosáhla míra 5,9 procenta,

Union banka bude prodána až příští rok

09.08.

Již minulý rok mělo dojít k prodeji Union banky. Její prodej se však odkládá minimálně o rok. Z Union banky by se v tomto mezičase měla stát moderní banka zaměřená více na drobnou klientelu.

Příjmy zaměstnanců osvobozené od daně (penzijní připojištění)

08.08.  |  Vladimír Šindelka

Každý den zde naleznete jedno z významných osvobození zaměstnanců od daně. Dnes jsme pro Vás připravili: Penzijní připojištění

Fondy mají i svá proti!

07.08.

Investiční fondy se stávají stále častěji součástí investičních portfolií českých občanů. Za růstem jejich popularity stojí mimo jiné poměrně silné reklamní kampaně investičních společností a bank. V rámci propagace není sice slibováno nemožné (například vysoké výnosy), zároveň ovšem není upozorňováno na některá úskalí investice do investičních fondů. 

Mzdy neustále rostou, růst bude pokračovat i v přístím roce

07.08.  |  Hana Stejskalová

Otázka zda mzdy porostou, je určitě aktuální pro všechny zaměstnance, jak v soukromém tak státním sektoru. Podle statistiků vzrostla v 1. čtvrtletí tohoto roku průměrná hrubá mzda na  13 289 korun, což představuje oproti předchozímu roku nárůst o 9,3 procenta.

Příjmy zaměstnanců osvobozené od daně (volný čas)

07.08.  |  Vladimír Šindelka

Každý den zde naleznete jedno z významných osvobození zaměstnanců od daně. Dnes jsme pro Vás připravili: Volný čas

Firmy považují svou ekonomickou situaci za stabilní

06.08.  |  Hana Stejskalová

Podle průzkumu Českého statistického úřadu považuje většina firem ekonomiku za stabilní.  39 % průmyslových podniků považovalo svou ekonomickou situaci v červenci za dobrou, 56 % za uspokojivou a pouze 5 % za špatnou.

Podle ČNB HDP letos vzroste

06.08.  |  Hana Stejskalová

Hospodářský růst České republiky by měl v letošním roce zrychlit na 3,8 procenta, příští rok by pak měl dosáhnout přibližně 4,5 procenta, vyplývá to z červencové zprávy o inflaci, kterou projednala bankovní rada ČNB.

Rádce a abeceda stavebního spoření

06.08.  |  Elena Pohanková

Co je to stavební spoření a jaký je jeho průběh? Co dělat, když potřebujete úvěr? Na tyto i další otázky naleznete u nás odpovědi…

Rádce aneb co dělat, když…

06.08.  |  Vladimír Šindelka

Připravili jsme pro Vás pár zajímavých rad při řešení různých situací v leasingu. Dozvíte se například, co dělat, ...když chcete co nejobjektivněji posoudit finanční nabídku u leasingu,  ...když chcete uzavřít leasingovou smlouvu a nevíte, jaký je postup nebo ...když se chystáte předčasně ukončit leasingovou smlouvu.

Čipové karta standardem od r. 2005

06.08.

Čipová technologie by měla zabezpečit transakce přes internet a mobilní telefon. Důležité je, že technologie má karty více chránit před zneužitím, než tomu tak je nyní u karet s magnetickým proužkem.

Příjmy zaměstnanů osvobozené od daně (přechodné ubytování)

06.08.  |  Vladimír Šindelka

Každý den zde naleznete jedno z významných osvobození zaměstnanců od daně. Dnes jsme pro Vás připravili: Přechodné ubytování

Akciové indexy pod lupou

04.08.

Informace v podobě hodnot indexů jsou velmi praktické. Velmi snadno si porovnáte například vývoj na různých trzích všech kontinentů. Mnohem více o burzovních indexech si můžete přečíst v zbrusu nové prezentaci na našem serveru!

Deset nejprodávanějších značek automobilů a jejich slevy

03.08.  |  Vladimír Šindelka

Podívejte se na přehled slev, které nabízí deset automobilek, seřazených podle prodejních výsledků za první pololetí 2001.

Příjmy zaměstnanců osvobozené od daně (nepeněžní dary)

03.08.  |  Vladimír Šindelka

Každý den zde naleznete jedno z významných osvobození zaměstnanců od daně. Dnes jsme pro Vás připravili: Nepeněžní dary

Vývoj bankovního sektoru

03.08.

Krachem první české banky po roce 1989, začala celá řada problémů v bankovnictví, některé banky se dostali do tak velkých potíží, že na ně byl vyhlášen konkurs.

Redbox.cz nabízí finanční informace společně se serverem Finance.cz

03.08.

Internetový portál Redbox dnes zprovoznil novou ekonomickou sekci na adrese http://finance.redbox.cz. Služba je připravena ve spolupráci se specializovaným serverem Finance.cz. Z hlediska rozsahu jde o největší spolupráci mezi internetovým portálem a finančním serverem v České republice.

Jakých pojištění se uzavírá nejvíce?

02.08.

Největší procento našich domácností (70%) má svou domácnost pojištěnou. Na druhém místě je povinné ručení, na třetím pojištění budov a staveb…

Příjmy zaměstnanců osvobozené od daně (stravování)

02.08.  |  Vladimír Šindelka

Každý den zde naleznete jedno z významných osvobození zaměstnanců od daně. Dnes jsme pro Vás připravili: Stravování

Pojištění nemovitostí v kostce

01.08.  |  Eva Šobáňová

Chcete si pojistit dům či byt proti živelným katastrofám či jinému nebezpečí? Byla vytvořena nová abeceda pojištění, která Vám může poskytnout více potřebných informací !

Česká pojišťovna expanduje

01.08.

Na základě dobrých hospodářských výsledků pokračuje skupina České pojišťovny v expanzi na tuzemském finančním trhu - po převzetí První městské banky projevila zájem též o pražskou Interbanku.

Fůze Winterthur PF

01.08.

Koncentrace na trhu penzijního připojištění pokračuje. Podle Asociace penzijních fondů ČR probíhá v současné době fůze Winterthur PF,a.s. s Báňským a hutním PF,a.s. a s PF Všeobecné zdravotní pojišťovny,a.s. . ...

Jak banky zareagují ?

31.07.

V tomto týdnu lze očekávat, že některé komerční banky pravděpodobně alespoň minimálně zvýší úroky z vkladů na termínovaných účtech.

Specializovaný vyhledávač Hledej.com by měl sloužit především podnikatelům a finančníkům

31.07.

Provozovatelé finančního serveru Finance.cz a zástupci společnosti Internet Trading spustili ostrou verzi specializovaného vyhledávače na adrese www.hledej.com. Hledej.com je určen primárně pro podnikatele a odbornou finanční veřejnost. Podle provozovatelů bude hlavní přidanou hodnotou pro uživatele relevance odkazů, pro inzerenty vysoká návštěvnost. Vedle přístupu k zajímavé cílové skupině si provozovatelé vyhledávače slibují roční obrat ve výši 50 mil. Kč.

Abeceda spotřebitelského úvěru

30.07.

Dnes jsme zveřejnili první abecedu v sekci Bankovnictví. Pro začátek je to abeceda spotřebitelského úvěru.

Co je to pojištění D&O?

30.07.  |  Eva Šobáňová

Dnes se můžete pojistit i proti škodám, které případně vzniknou jednáním ředitele, jednatelů a dalších členů statutárních orgánů…

O prodeji Živnostenské banky

27.07.

Včera vyšla v Hospodářských novinách a agentuře ČTK zpráva, že ABN AMRO Bank nemá zájem na koupi Živnostenské banky, protože se bude soustředit hlavně na služby firemního a investičního bankovnictví.

Zvýšení korunových úrokových sazeb

26.07.  |  Jaroslav Rozehnal

Zvýšení korunových úrokových sazeb o 0,25% je překvapením, očekávalo se spíše v dalších mesících.

Boj proti kartovým podvodníkům

25.07.

Asociace Visa Intenational začala používat ve střední a východní Evropě software RiskNet od firmy ai Corporation pro risk management.

Rádce, aneb "Co dělat když ..."

25.07.

Jak si přizpůsobit penzijní připojištění? Jak postupovat při změně fondu? Jak ...

Co dělat, když ...

24.07.

Dnes jsme přidali novou otázku do Rádce.

Další banka má své stránky

23.07.

Koncem minulého týdne zprovoznila ABN AMBRO Bank svoje nové www stránky s českou doménou.

Finance.cz zbrojí i během prázdnin

23.07.

Na nejnavštěvovanějším nezávislém finančním serveru Finance.cz (zdroj : iAudit 6/2001) bylo spuštěno 30 nových služeb a inovací. Tým Finance.cz těmito změnami zamýšlí zvýšit atraktivitu serveru pro laické uživatele.

Kurzy měn pro každého!

20.07.

Prezentace aktuálních měnových kurzů byla vždy silnou stránkou našeho serveru. Nyní však nabývá zcela nových dimenzí. Navštivte stránky o měnách!

Přeceňování potenciálu domácích titulů: Proč?

20.07.

Je otázka, jestli je výhodné přeceňovat potenciál domácích akcií a zatracovat akcie zahraniční. Proč by třeba akcie domácí telekomunikační společnosti měla být atraktivnější investicí než akcie americké společnosti ze stejného odvětví?

Kdo přeceňuje svůj rozum, může špatně skončit …

20.07.

Lidé mají sklon k přeceňování svých znalostí a schopností. Jsou si sebejistí tím, že jejich vlastní rozum stačí i na složitá rozhodnutí, kterých je nejen v běžném životě, ale i při investování na kapitálových trzích velmi mnoho.

Co dělat, .... neboli Rádce

20.07.

Ukradli Vám platební kartu ? Potřebujete něco koupit a nemáte peníze ?

Abeceda na pojištění domácností

20.07.  |  Eva Šobáňová

Chcete se dozvědět více o pojištění domácností ?

Nucená správa na další pojišťovnu

19.07.

Bude uvaléná nucená správa na Certusia pojišťovnu jen dočasná?

Slovenská VÚB prodána

19.07.

Finančním poradcem největší italské banky IntesaBci při koupi 94,47 % podílu ve slovenské Všeobecné úvěrové bance byla společnost ABN AMRO Corporate Finance.

Leasingové kalkulačky pro vás

19.07.  |  Vladimír Šindelka

Chystáte se pořídit si automobil na leasing? Zjistete si, kolik bude činit Vaše měsíční leasingová splátka, zdravotní či sociální pojištění?Zajímá Vás, zda jste schopni splácet z Vašeho platu Vámi zvolený předmět leasingu podle Vámi zvolených kritérií?

Úvěry po internetu

18.07.

Možností, jak pomocí internetu ušetřit čas v oblasti financí, začíná být více a více. Kromě možností uzavírat přes internet smlouvy o stavebním spoření, penzijním připojištění, nyní lze uzavřít přes internet např. hypoteční úvěr nebo nově také spotřební úvěr až do částky 75 tisíc korun.

Pojišťovna Wüstenrot má nové produkty

18.07.  |  Eva Šobáňová

Pod názvem SPONSOR rozšířila pojišťovna Wüstenrot svou nabídku o 3 produkty životního pojištění.

Internetová podpora důchodové reformy

18.07.

Počet účastníků penzijního připojištění vzrostl čtvrtletně o 42 tis. na téměř 2 413 tis., vstupní věk se sníži v průměru o 5 let. Jakou roli v tom hrají internetové aktivity penzijních fondů?

Pojištění úrazové versus cestovní

17.07.  |  Eva Šobáňová

Nevíte, které pojištění je vhodnější na cesty do zahraničí?

Soukromé zdravotní pojištění

17.07.  |  Eva Šobáňová

Na našem serveru byla spuštěna nová parádní abeceda pojištění…

Stavební spoření atraktivněji

17.07.  |  Elena Pohanková

Víte, jak vysokou státní podporu získáte pro různé vklady, pokud si uzavřete stavební spoření? Hledáte stavební spořitelnu, kde dostanete nejlevnější úvěr nebo získáte nejvyšší výnos?

Kooperativa spolupracuje s Winterthurem

16.07.

Pojišťovny se začínají připravovat na oddělení životního a neživotního pojištění.

Výše splátky hypotéky přes mobil

16.07.  |  Elena Pohanková

Majitelé mobilních telefonů Eurotel mohou během chvilky zjistit splátku hypotéky. Rozšíření služby na ostatní operátory se předpokládá.

Penzijní připojištění atraktivněji

13.07.

Víte, jak vysoký státní příspěvek dostanete, pokud si sjednáte penzijní připojištění? Nemáte zdání, že můžete spořením v penzijních fondech ušetřit na daních? Hledáte ten největší nebo nejvýnosnější penzijní fond?

Banky se konečně dohodly !

13.07.

Konečně byl ukončen spor, který začal již na jaře. Česká spořitelna se dohodla s ostatními bankami na cenách za výběry z svých bankomatů.

Co bude ČSOB podnikat v úvěrové oblati ?

12.07.

Velkým problémem, který přispěl k pádu IPB byla její úvěrová politika a následně s tím související nedobytné úvěry. Jak hodlá ČSOB tento problém vyřešit ?

Nové podmínky poskytování úvěrů u ČMSS

11.07.

Českomoravská stavební spořitelna již několikrát během prvního pololetí letošního roku upravila podmínky pro poskytování úvěrů i meziúvěrů. S dalšími změnami přichází od 1.července.  

Dovoz ojetých automobilů ze zahraničí

11.07.  |  Vladimír Šindelka

Od začátku měsíce již platí nový zákon o podmínkách provozu na pozemních komunikacích. Mimo jiné už není možné přihlásit v tuzemsku automobil starší pěti let.

Co obsahují tajné dokumenty o IPB ?

11.07.

Československá obchodní banka zveřejnila na svých stránkách dosud tajné dokumenty, které se týkají prodeje IPB. Důvodem byli útoky, kterým byla v několika posledních vystavena.

Zdaňování studentských brigád

10.07.  |  Vladimír Šindelka

Jste student a vstupujete do pracovního poměru? Zde naleznete pár užitečných rad, které byste měli vědět.

Nová doporučení pro akcie bank

10.07.

Aktuální tipy renomovaných zahraničních společností na nákup, držbu či prodej domácích akcií pro Vás monitorujeme na stránce doporučení v sekci kapitálového trhu. Právě v průběhu včerejšího dne došlo ke změně doporučení u společnosti ING Barings. Ta si myslí, že akcie České spořitelny je za současné situace dobré již nekupovat, ale pouze držet.  

V letě levnější překlenovací úvěry

10.07.

Všeobecná stavební spořitelna Komerční banky přichází se snížením úrokových sazeb překlenovacích úvěrů …

Ernst and Young : audit společnosti FINANCE.EU před plánovaným vstupem investorů dopadl na výbornou

10.07.

Ve společnosti FINANCE.EU byl proveden finanční audit renomovanou auditorskou společností Ernst and Young. Společnost Ernst and Young uzavřela tento finanční audit hodnocením ,,BEZ VÝHRAD“. Zatím stále není rozhodnuto, zda do společnosti FINANCE.EU vstoupí zahraniční investoři přímo nebo prostřednictvím IPO na frankfurtském Neue Marktu. Vstup zahraničních investorů je plánován na období podzimu 2001.

Už ne přísně tajné!

09.07.

ČSOB odtajnila na svých internetových stránkách www.csob.cz důležité dokumenty týkající se IPB. Důvodem je skutečnost, že se v poslední době v médiích objevily spekulace o průběhu jednání ČSOB o převzetí IPB.

Pojištění právní ochrany

09.07.

Dnes se můžete pojistit i na náklady vzniklé při soudním řízení…

Prázdninová soutěž s Liškou

04.07.

Českomoravská stavební spořitelna připravila pro své klienty novou soutěž s názvem „Barevné léto s Liškou“.

Vývoj státní podpory stavebního spoření

04.07.  |  Elena Pohanková

Asociace českých stavebních spořitelen zveřejnila ve své výroční zprávě vývoj poskytnuté státní podpory klientům stavebních spořitelen za roky 1996 - 2000.

Členové kampeliček chtějí více

04.07.

Některá obvinění z podvodů, ze zneužívání důvěrných informací a dalších trestných již byla sdělena, dokonce někteří z obviněných sedí již ve vazbě, ale do dnešního dne z nich žádný neskončil před soudem.

Spor ČP s ČSOB

03.07.

Na prahu nepříjemného sporu s Českou pojišťovnou se ocitla Československá obchodní banka...

Životní pojištění roste, pojištění průmyslu klesá

03.07.  |  Eva Šobáňová

Roste životní pojištění na úkor ostatních produktů?

Takový kalkulátor nekoupíte!

03.07.

Kalkulačky jsou sice stále levnější, ale takové, jaké máte k dispozici zcela zdarma na našem serveru, jen tak lehce neseženete!

Doporučení v novém hávu!

02.07.

Aktuální tipy významných makléřských firem a obchodníků s cennými papíry na nákup, prodej či držbu nejvíce obchodovaných českých akcií naleznete na stránce doporučení v sekci kapitálový trh. Neváhejte kliknout, chcete-li vědět, co doporučují odborníci ze společností Baader Securities, Wood & Company, ING Barings a dvacítky dalších!

Jaké změny čekají klienty bývalé IPB?

02.07.

K úplnému splynutí banky ČSOB s její obchodní sítí IPB by mělo dojít koncem března 2002. A jaké změny ještě čekají klienty bývalé IPB ?

Podle vyšetřovací komise byl prodej IPB nevýhodný

02.07.

Závěrečná zpráva vyšetřovací komise sněmovny tvrdí, že bývalý ministr financí Pavel Mertlík a exguvernér centrální banky Josef Tošovský nesou hlavní zodpovědnost za to, že stát loni v červnu poslal do nucené správy Investiční a poštovní banku  a vzápětí ji - pro daňové poplatníky velmi nevýhodně - prodal Československé obchodní bance . Komise došla k závěru, že smlouvy, na jejichž základě byla IPB prodána ČSOB, nejsou zcela v souladu s právními předpisy.

O vítězi je již rozhodnuto !

28.06.

Konečně je rozhodnuto o novém vlastníkovi 60 procentního podílu v Komerční bance.

Rozhodnutí o KB padne zítra

27.06.

Na zítřejší den byla svolána mimořádná schůze vlády k privatizaci Komerční banky.  Bude se zde rozhodovat o novém majiteli 60 % podílu v Komerční bance.

Novela zákona o důchodovém pojištění

27.06.

1.7. 2001 nabývá účinnost novela zákona č. 155/1995 Sb. o důchodovém pojištění. Důvodem úpravy je snížení nákladů na předčasné starobní důchody v zájmu udržitelnosti veřejného průběžně financovaného systému a odstranění motivace k předčasnému odchodu do starobního důchodu. Jaké hlavní změny tato novela přináší?

Uzavření cestovního pojištění na poslední chvíli

27.06.  |  Eva Šobáňová

Velkým hitem je uzavírat cestovní pojištění on-line, tedy telefonicky nebo přes internet...

Cestovní pojištění v platební kartě

27.06.

Majitelé zlatých a business platebních karet systémů Eurocard/MasterCard, Visa, karet American Express a Diners Club na zvláštní cestovní pojištění myslet nemusí…

Klientů stavebních spořitelen přibývá

26.06.

Šest stavebních spořitelen uzavřelo za prvních pět měsíců letošního roku o pětinu více smluv.

Prodej KB ještě nekončí

25.06.

Včera se vláda na svém zasedání nezabývala zájemci o šedesátiprocentí podíl v Komerční bankce, a tak prodej Komerční banky pravděpodobně nebude uzavřen do konce tohoto týdne.

Leasingové podvody v masovém měřítku

25.06.  |  Vladimír Šindelka

Policie vyšetřuje na severní Moravě zřejmě jeden z největších leasingových podvodů v ČR. Skupina šesti mužů pomocí podvodů připravila leasingovou společnost Corfina Trade o téměř 100 miliónů korun.

Český trh hypoték čekají změny

22.06.

Na trh hypotečního financování se chystají další dva hráči.

Hypoteční úvěr a ČSOB?

22.06.

ČSOB vlastní  licenci, na jejímž základě může poskytovat klientům hypoteční úvěry. Nyní přesouvá veškeré své aktivity v této oblasti na ČMHB.

Skončí privatizace KB příští týden ?

21.06.

Do konce týdne by měla společnost Goldman Sachs, poradce pro privatizaci 60 procentího podílu KB, vybrat nejlepší nabídku ze tři uchazečů.

Podniky více přispívají na penzijní připojištění

20.06.

Stále více podniků v ČR přispívá svým zaměstnancům na penzijní připojištění.

Jak dopadl boj o účty VZP

20.06.

Jak dopadne výběrové řízení o vedení účtů Všeobecné zdravotní pojišťovny ?

Pomůžou bankám registry ?

19.06.

Budou konečně banky a jiné společnosti bezpečné před úvěrovými podvodníky ?

Úvěr lze získat i po internetu

19.06.

Všeobecná stavební spořitelna Komerční banky nabízí možnost získat úvěr po internetu.

Daň z tučných jídel

18.06.  |  Vladimír Šindelka

Podle Světové zdravotnické organizace zhruba pětina až čtvrtina Čechů trpí obezitou.

Obliba investičního pojištění stoupá

15.06.

Obliba investičního životního pojištění u klientů pojišťoven v ČR stoupá. Na rozdíl od klasického kapitálového pojištění poskytuje investiční pojištění řadu dodatečných možností a výhod.

Nationale-Nederlanden nabízí netradiční investici

15.06.

Nový fond při životním pojištění Nationale-Nederlande na českém trhu....

Jak dopadne kauza Moravia banky ?

14.06.

Již se snad blíží potrestání viníků, kteří zavinili vytunelování Moravia banky, protože by pravděpodobně ještě letos měli stanout před soudem.

Banky bojují o klienty

13.06.

Raiffeisenbank je další bankou, která přistoupila ke zlevnění hypoték. Banka snížila základní úrokové sazby pro hypoteční úvěry o 0,6 procentního bodu.

Co je to inteligentní účet ?

13.06.

Máte-li pravidelně na běžném účtu větší množství peněz, můžete využít inteligentních účtů. 

Od června nové sazby překlenovacích úvěrů u VSS KB

13.06.

Všeobecná stavební spořitelna Komerční banky od 1.6. snížila úrokové sazby překlenovacích úvěrů. Úrokové sazby se nově budou pohybovat v rozmezí 6,9 až 9,7 procenta.

Pojištění leasingu

12.06.

Můžete se pojistit proti riziku nesplácení při leasingu…

ČSOB má nového vlasníka

12.06.

Stoprocentním vlastníkem ČSOB Pojišťovny se stala belgická společnost ...

Nový porovnávací server FINTEST.CZ porovná telefonní poplatky a finanční produkty

12.06.

Dne 13.6.2001 byl zahájen provoz nezávislého srovnávacího serveru www.fintest.cz. Uživatelé tohoto serveru mají nyní možnost porovnat podle svých preferencí poplatky telekomunikačních operátorů a finanční produkty od různých finančních institucí. To je však pouze 10 % z celkového obsahu, který bude postupně spuštěn do konce roku. V blízké době uživatelé serveru FINTEST.CZ budou moci porovnat například poplatky za teplo, elektřinu, vodu, určitý druh spotřebního zboží a další finanční produkty.

Banky podporují mobilmánii

11.06.

Když byla v roce 1914 v USA vydána první bankovní platební karta, zřejmě si nikdo nedovedl představit jakou řadu výhod bude tento platební nástroj za více než 85 let na přelomu druhého a třetího tisíciletí nabízet.

Den daňové svobody v Praze - byli jsme při tom

08.06.  |  Vladimír Šindelka

Včera se v Praze v ulici na Můstku konal happening dne daňové svobody. Hned v úvodu všechny mile překvapili bratři Tesaříci, kteří po celou hodinu a čtvrt konání happeningu zpívali a hráli převážně anglické písničky. Prvního proslovu se ujal předseda Liberálního institutu v Praze Jiří Schwarz, který přivítal všechny zúčastněné a připomněl všem, co vlastně znamená termín daňová svoboda a jak vznikl. Posléze vystoupili i další aktéři akce, jako například Miroslav Ševčík......celá zpráva

Den daňové svobody v Praze - byli jsme při tom

08.06.  |  Vladimír Šindelka

Včera se v Praze v ulici na Můstku konal happening dne daňové svobody. Hned v úvodu všechny mile překvapili bratři Tesaříci, kteří po celou hodinu a čtvrt konání happeningu zpívali a hráli převážně anglické písničky.

Terminály v New Yorku stojí

08.06.

Technické problémy neumožnily zahájit dnešní obchodování v New Yorku v kompletním rozsahu. Obchod s nejvýznamnějšími tituly na terminálech s označením 1 - 8 nemohl vůbec probíhat.

Rozsáhlé investice dostaly pojišťovnu Allianz do ztráty

08.06.

Pojišťovna Allianz, která je třetí největší pojišťovnou na domácím trhu, vykázala v roce 2000 ztrátu 395 milionů Kč. V roce 1999 pojišťovna Allianz vydělala 115,4 milionu korun. Důvodem ztráty byly především investice.

Kdo povede účty VZP ?

08.06.

Všeobecná zdravotní pojišťovna hledá bankovní ústav, který by jí vedl účty. Předchozím bankovním ústavem byla Agrobanka, a to až do uvalení nucené správy.

Domino na kapitálovém trhu ?

07.06.

Společnost Private Investors jde do konkursu, na pokraji krachu se potácí již delší dobu i další obchodník s cennými papíry Finnex. Peníze důvěřivých investorů jsou zřejmě ztraceny v nenávratnu.

Co dělat, když potřebujete půl milionu?

06.06.

Poradíme Vám, jak si můžete půjčit půl milionu korun na financování bydlení na 10 let a zaplatit při tom o 80 000 Kč méně na úrocích.

Nová banka u nás

01.06.

Už koncem září letošního roku by mělo být uzavřeno slučování HypoVereinsbank CZ a Bank Austria Creditanstalt Czech Republic.

Na www.finance.cz dostane uživatel serveru ke sjednanému životnímu pojištění mobilní telefon

28.05.

Finanční server www.finance.cz nabízí od 19.4.2001 vedle online sjednání stavebního spoření a penzijního připojištění už i životní pojištění. Finance.cz tímto krokem chtějí umožnit pohodlnou a rychlou cestou ke sjednání nového a daňově velmi výhodného produktu. Každý uživatel serveru, který si zde sjedná životní pojištění dostane jako bonus mobilní telefon.

Kde se pojistit na dovolenou poradí www.finance.cz

21.05.

Vzhledem k tomu, že období letních dovolených je již za dveřmi, server www.finance.cz uveřejnil aktuální informace o cestovním pojištění. Na stránce věnované cestovnímu pojištění může návštěvník dle 4 kritérií porovnat nabídky cestovního pojištění od 14 pojišťoven a získat další praktické informace k tomuto tématu.

Ústava České republiky

18.05.

Pilíři státu jsou moci zákonodárná, výkonná a soudní. Chcete-li vědět, jak přesně všechny fungují, přečtěte si Ústavu.

Listina základních práv a svobod

18.05.

Víte jaká jsou Vaše lidská práva, základní svobody, hospodářské, sociální a kulturní práva ? Chcete vědět máte-li právo na soudní ochranu ?

Server Finance.cz zahájil online prodej penzijního připojištění

18.05.

Od 10.4.2001 umožňuje nezávislý finanční server www.finance.cz online sjednání penzijního připojištění. V nabídce je 5 významných penzijních fondů, další důležité penzijní fondy budou zařazeny v nebližší době. Od začátku roku si mohou uživatelé internetu na tomto serveru také sjednat online stavební spoření nebo navýšit částku stavebního spoření. Provozovatelé serveru plánují tento měsíc spustit i online prodej životního pojištění.

Jak ušetřit na daních

28.03.  |  Vladimír Šindelka

Nechcete platit vysoké daně? Zde naleznete par rad, jak na to.

Nabídku na stažení formulářů pro daňové přiznání využili návštěvníci www.finance.cz 20 000 x

21.03.

20 000 x si od 1.3.2001 stáhli uživatelé www.finance.cz formuláře pro daňové přiznání, které po zadání vybraných kritérií automaticky doplní zbývající hodnoty. Nyní mají uživatelé tohoto serveru navíc možnost využít té samé možnosti i při vyplňování přiznání daně z přidané hodnoty - DPH. To vše zdarma.

Po prvním měsíci působení na Slovensku nenašly stránky www.finance.sk ve své kategorii konkurenci

13.03.

Po prvním měsíci působení na slovenském trhu je nezávislý finanční server www.finance.sk (sesterské stránky www.finance.cz) na prvním místě v kategorii nezávislých finančních serverů a třetí v kategorii všech serverů, které jsou zařazeny jako finanční.

Zpracování daňového přiznání pomocí

01.03.

Od 1.3.2001 umožňuje nezávislý finanční server www.finance.cz zpracování daňového přiznání za rok 2000. Hlavní výhodou aplikace kromě úspory času je to, že uživatel svá data nikam elektronicky neodesílá a nehrozí tak zneužití osobních údajů.

FINANCE.EU spustily další aplikace na webu

05.02.

Společnost FINANCE.EU, která mimo jiné provozuje nezávislý finanční server www.finance.cz spustila další webové aplikace na stránkách www.fintest.cz a www.finprofit.cz. www.fintest.cz je aplikace, která pomáhá návštěvníkovi v rozhodnutí, pro který finanční produkt se rozhodnout a to tím, že porovná produkty od všech poskytovatelů. Aplikace www.finprofit.cz umožňuje obchodování s nadbytečných aktivy.

www.finance.cz - poprvé v historii českého internetu dostávají zákazníci za nákup zaplaceno

02.02.

Dne 30.12.2000 byl na www.finance.cz spuštěn nový, revoluční systém prodeje stavebního spoření. Každý, kdo prostřednictvím těchto stránek uzavře smlouvu o užívání stavebního spoření, získá polovinu zprostředkovatelského poplatku. Zájemce o stavební spoření si může vybrat z nabídky všech stavebních spořitelen, které nabízejí své služby v České republice. Český finanční internet se tak dostal do další fáze, kdy vedle poskytování informačního servisu začíná prodávat finanční produkty. Navíc tyto produkty zájemci pořídí mnohem výhodněji, než od klasického zprostředkovatele.

Uživatelé internetu atakovali www.finance.cz

13.12.

Podle nově zveřejněného nezávislého auditu návštěvnosti českých internetových stránek iAUDIT společnosti Taylor Sofres Factum byl nejnavštěvovanějším nezávislým finančním serverem za měsíc listopad portál www.finance.cz. Oproti minulému měsíci www.finance.cz zaznamenaly nárůst ve shlédnutých stránkách o 334%.

FINANCE.EU zvažují duální kotaci na frankfurtské a pražské burze

12.12.

Po společné schůzce představitelů společnosti FINANCE.EU (provozovatel www.finance.cz) a pražské burzy zvažuje management FINANCE.EU vedle již avizovaného vstupu na německý kapitálový trh také vstup na český kapitálový trh prostřednictvím Nového trhu. Tato primární emise by byla realizována formou tzv. duální kotace, tzn. proběhla by před, během nebo po úspěšném upsání akcií FINANCE.EU na německé burze. V rámci systematického kapitálového posilování FINANCE.EU akvizovala v minulých dnech společnost RoFis, která se zabývá prodejem retailových finančních produktů.

www.finance.cz radikálně akcelerují

29.11.

(Brno,25.9.2001) Od 25.9.2001 si mohou uživatelé internetu vychutnat jeden z nejrychlejších přístupů na webové stránky o firemních a rodinných financích v České republice. Nezávislý finanční server www.finance.cz byl totiž akcelerován pomocí nejnovějších technologií, aby potenciálním návštěvníkům nabídl informace v co nejkratším čase a také proto, aby mohla být tento měsíc zprovozněna unikátní služba.

Volba FINANCE.EU padla na frankfurtskou burzu

24.11.

) Společnost FINANCE.EU, která je mimo jiné provozovatelem nezávislého finančního serveru www.finance.cz, se rozhodla svoji primární emisi umístit na frankfurtské burze. Z důvodu svého posílení před vstupem na kapitálový trh odkoupily FINANCE.EU poradenskou finanční společnost FiM – finanční marketing. V akvizicích dalších perspektivních finančních společností hodlají FINANCE.EU brzy pokračovat. V oblasti služeb FINANCE.EU připravují na serveru www.finance.cz do konce roku spuštění služby pro on - line sledování kapitálového trhu. Tato nová služba co do kvality a rozsahu nebude mít v České republice obdoby.

On-line finanční poradna společnosti FINANCE.CZ slaví první rok fungování

13.10.

(Brno, 25.9.2001) On – line poradenské finanční centrum společnosti FINANCE.CZ na webové stránce www.poradenstvi.finance.cz dnes slaví první rok fungování. Poradenské středisko od svého vzniku poskytlo zdarma odpověď svým uživatelům na 2 800 otázek, což znamená průměrně 8 dotazů na den. Toto poradenské centrum poskytuje nejen kompetentní odpovědi na otázky, které se týkají rodinných financí, ale umožňuje též on-line sjednání penzijního připojištění a stavební spoření, jehož poskytovatele si uživatel stránek může vybrat např. prostřednictvím porovnávacích modulů na www.finance.cz.

WWW.FINANCE.CZ se otevírají světu

28.09.

Dne 27.9.2000 byla spuštěna na webové adrese www.finance.cz cizojazyčná verze těchto stránek. Do této chvíle poskytovaly stránky finanční zpravodajství a nezávislé poradenství převážně z oblasti rodinných financí pouze českým uživatelům internetu. Anglická verze stránek má za cíl umožnit cizincům, kteří žijí v České republice nebo se v ní krátkodobě zdržují, rychlou orientaci na českém trhu rodinných financí a rychlý přístup k aktuálním informacím o dění v české ekonomice.

Nový ředitel FINANCE.CZ

15.09.

Dne 1.9.2000 byl jednatelem společnosti FINANCE.CZ Ing. Markem Polanem jmenován nový výkonný ředitel FINANCE.CZ Ing. Pavel Manhalter, který před jmenováním do funkce působil ve společnosti jako marketingový manažer.

Ochranná známka FINANCE.CZ zaregistrována

10.09.

Dne 5.9.2000 byla zaregistrována Úřadem průmyslového vlastnictví ochranná známka FINANCE.CZ stejnojmennou společností.

FINANCE.CZ reagují na odezvu svých uživatelů

06.09.

Spuštění nového designu, nové organizace stránek a nového systému vyhledávání informací na webových stránkách FINANCE.CZ od pondělí 4.9.2000 ohlásil největší nezávislý poskytovatel ekonomického zpravodajství a poradenství v České republice, společnost FINANCE.CZ.

Webové stránky FINANCE.CZ dnes překročily o 72% svoji obvyklou návštěvnost

06.09.

Webové stránky FINANCE.CZ, které poskytují nezávislé finanční zpravodajství a poradenství a jejichž nová podoba byla spuštěna dne 4.9.2000, zaznamenaly velký zájem uživatelů českého internetu. V průběhu včerejšího dne zaznamenala domovská stránka www.finance.cz 3 878 přístupů. Oproti červnu 2000, kdy domovská stránka zaznamenala v průměru 2 253 přístupů (dle iAudit) je to tedy nárůst o 72%.

Nové stránky na WWW.FINANCE.CZ spuštěny

04.09.

Dne 4.9.2000 společnost FINANCE.CZ spustila nové webové stránky, které nyní poskytují jednoduchý a přesný systém vyhledávání informací, novou strukturu stránek a také moderní design.

Zkušenosti z praxe úspěšného investora

30.11.  |  Vladimír Šindelka

Rozhovor s Tomášem Strnadem, generálním ředitelem společnosti Citigroup Asset Management - Česká republika na téma "Budoucnost investování do akcií a fondů v ČR..."

ŠkoFin nabízí i factoring

30.11.  |  Vladimír Šindelka

Přinášíme Vám rozhovor s Rudolfem Zvánovcem, vedoucím oddělení financování obchodníků společnosti ŠkoFin na téma factoring.
1 17 33 48 61 62 63 64 Další »

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.