Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

www.finance.czAktualityKalendář článků Finance.cz

Všechny články Finance.cz

Od 14. února 2002 snižuje úroky další hypoteční banka

14.02.

Tentokrát přistoupila ke snížení úrokových sazeb Českomoravská hypoteční banka,  banka specializovaná  na poskytování hypotečních úvěrů.

Výhody pro členy klubu

12.02.

Když si uzavřete smlouvu o penzijním připojištění u Vojenského otevřeného penzijního fondu, a.s., můžete se stát členem jeho klubu. A jak to vše probíhá ?

Asistenční služby, již nejen k vozidlům!

12.02.

Pojišťovny  nabízejí ke svým produktům asistenční služby. Nejčastěji se s nimi asi lze setkat při sjednávání povinného ručení či cestovního pojištění, kde se asistenční služba stala již standardem.

Jak si vedly hypoteční banky v roce 2001

12.02.

Pro hypoteční bankovnictví byl loňský rok skutečně úspěšným, oproti předchozímu roku bylo poskytnuto hypoték téměř o pětačtyřicet procent více. Téměř 15 tisíc Čechů si  v loňském roce vzalo hypoteční úvěr.

Hospodaření ČS v minulém roce

11.02.

K 31. prosinci 2001 vykázala Česká spořitelna podle neauditovaných, českých účetních standardů (CAS) nekonsolidovaný zisk před zdaněním ve výši 4 304 miliony Kč.

Další banka přichází se zlevněním hypoték

11.02.

Od  11. února  zlevňuje hypotéky další banka. Základní pětiletou úrokovou sazbu u  svých hypotečních  úvěrů  snižuje Raiffeisenbank.

Co týden dal ?

08.02.

Ve středu si britská královna Alžběta II. připomněla 50 výročí svého nástupu na trůn, Evropská centrální banka (ECB) ve čtvrtek oznámila, že ponechává své úrokové sazby beze změny. Banky snižovaly úroky a ČSOB oznámila konec fúze s IPB. Tak to jsou v kostce zprávy z tohoto týdne.

Bance vzrostl počet klientů

08.02.

V tiskové zprávě GE Capital Bank se uvádí, že počet jejích klientů oproti minulému roku se zvýšil o více než 21 %.

Daňová přiznání ke stažení !

08.02.

Všichni zájemci mají od 12.2. možnost stáhnutí formulářů daňových přiznání a jejich vyplnění prostřednictvím adresy v sekci DANĚ. Provozovatelé serveru FINANCE.CZ očekávají v letošním roce zdvojnásobení počtu uživatelů této služby.

Bude Živnostenská banka prodána ?

06.02.

Živnostenská banka je nejstarší česká banka, založená v roce 1868. V roce 1992 byla jako první banka ve střední a východní Evropě privatizována.

FINANCE.CZ: Podnikatelé přišli na chuť daňovým formulářům na internetu<P>

06.02.

V loňském roce dalo více než 20 000 návštěvníků serveru www.finance.cz přednost přípravě daňového přiznání na internetu před návštěvou finančního úřadu. I tento rok budou mít všichni zájemci od příštího týdne možnost stáhnout formulář daňového přiznání a jeho vyplnění prostřednictvím adresy: http://www.finance.cz/home/dane_a_audit/danove_priznani/. Provozovatelé serveru FINANCE.CZ očekávají v letošním roce zdvojnásobení počtu uživatelů této služby. Rubrika daně obsahuje také průběžně aktualizované praktické rady, jak lze snížit základ daně, daňový kalendář nebo aktuální znění zákonů týkajících se daní.

Banky reagují snižováním sazeb

05.02.

Většina bank zareagovala na dvojí snížení sazeb ČNB v posledních dnech. A to tak, že snížila úroky u termínovaných vkladech v průměru o 0,1 - 0,3 procenta.

Podpora k hypotékám snížena na 1 %

05.02.

Od 1.2.2002 došlo ke snížení státní podpory k hypotékám. GE Capital Bank zareagovala na toto snížení a rozhodla se svým klientům hypoteční úvěry dotovat.

S věrnostním programem, můžete získat pojištění

04.02.

Další penzijní fond nabízí, něco navíc. Jeho klienti mohou získat bezplatně životní a úrazové pojištění ve výši až 1 milion Kč.

Co týden dal

01.02.  |  Vladimír Šindelka

Nemáte čas každodenně sledovat, co se děje doma nebo ve světě? Pak je tato zpráva určena právě Vám. Připravili jsme pro vás souhrn událostí z posledních 7 dní ve světi i doma, dozvíte se také, co je nového na našem serveru, výsledky andety na homepage apod.

ČNB opětovně snížila svoje sazby

01.02.

Bankovní rada ČNB na svém včerejším zasedání rozhodla snížit limitní repo sazbu o 1/4 procentního bodu na 4,25 %.

Od února snížení úroků u TOP Bydlení

01.02.

Česká spořitelna od 1. února 2002 mění některé úrokové sazby a to nejen u hypotečních úvěrů. Banka reaguje na  úrokové sazby na mezibankovním trhu.

Která banka má nejvíce euroúčtů ?

31.01.

V druhém lednovém dni byly dokončeny převody účtů národních měn na euroúčty.  Některé banky je začaly převádět už v průběhu podzimu.

Sloučení fondů, které vlastní ABN AMRO Bank

29.01.

Začalo platit usnesení Krajského soudu v Brně a máme tu tedy sloučení Stavebního penzijního fondu ČR, a.s. a ABN AMRO penzijního fondu, a.s.

Hlasování v anketě sekce Bydlení

29.01.

V naší poslední anketě jsme se Vás ptali, zda-li na vaše rozhodování o využití  hypotečního úvěru na financování  bydlení má vliv výše (v našem případě snížení) státní podpory? A jak vaše hlasování dopadlo?

Jak pokračuje zavádění eura ?

28.01.

Za měsíc přestanou národní měny v Evropské unii platit úplně a proces převedení na euro by měl být postupně dokončen.

Co týden dal?

25.01.  |  Filip Václavík

Co se odehrálo významného ve světě, Čechách a na našem serveru.

Hypotéky u GE Capital Bank v roce 2001

25.01.

GE Capital Bank patří čtvrté místo na českém trhu v počtu poskytnutých hypoték. Jakých výsledků banka dosáhla v hypotečním úvěrováním v loňském roce se dočtete v této zprávě.

Nové licence pojišťoven

24.01.  |  Eva Šobáňová

Pojišťovny, kterým nebude odejmuto povolení k činnosti, mohou pokračovat ve své činnosti, pokud do konce března tohoto roku požádají o novou licenci …

Něco navíc k penzijnímu připojištění

24.01.

Někdy můžete získat ke sjednanému penzijnímu připojištění něco navíc. Některé penzijní fondy spolupracují např. s pojišťovnami, a tak můžete získat slevu na určitý druh pojištění.

Konec starých měn na Finance.CZ

23.01.

Dnes stahujeme veškeré bývalé měny zemí Evropské měnové unie z našich kurzovních lístků.

Sekce úvěry

23.01.

Dnes jsme pro Vás spustili novou sekci Úvěry. Naleznete zde zatím tři nejpoužívanější úvěry - spotřebitelské, kontokorentní a hypoteční.

Finance.CZ spolupracují s časopisem Dům a zahrada při vzniku nových stránek v sekci Bydlení

23.01.

Hodláte stavět, renovovat nebo opravovat? Pokud ano, určitě navštivte naši novou sekci Dům a zahrada, ve které naleznete  orientační přehled cen stavebních materiálů a prací.

Dům a zahradu je lepší postavit s Finance.CZ<P>

23.01.

Pro všechny, kteří se chystají v blízké době stavět, renovovat nebo opravovat svůj dům, připravili provozovatelé portálu Finance.cz novou rubriku Dům a zahrada. Nové stránky vznikly ve spolupráci se stejnojmenným časopisem, druhým nejčtenějším titulem o bytové kultuře v České republice. Na stránkách naleznou uživatelé praktické rady, jak postupovat při výběru dodavatele stavby a především orientační přehled cen stavebních materiálů a prací, který pomůže stávajícím i budoucím majitelům domu správně zvolit nejvýhodnější z široké nabídky stavebních firem.

Změna sazeb ČNB

22.01.

Česká národní banka (ČNB) včera oznámila, že snižuje klíčovou dvoutýdenní repo sazbu o 25 bazických bodů na 4,50 procenta, také další sazby klesly.

Komentář k zákonu 321/2001 Sb.

21.01.  |  Ing. Michal Hanzelka

Zákon 321/2001/Sb. ze dne 17.8.2001 o některých podmínkách sjednávání spotřebitelského úvěru a o změně zákona č. 64/1986 Sb. nabyl účinnosti 1.1.2002. Zákon ukládá společnostem, které poskytují spotřebitelské úvěry, zakomponovat do smluvních ujednáních některé podmínky smlouvy v souladu s právem Evropských společenství.

Co týden dal…

18.01.

Zajímavosti z uplynulého týdne ze světa, z doma, novinky na našem serveru a vyhodnocení ankety na tento týden...

Další zákon o pojišťovnictví

18.01.  |  Eva Šobáňová

V březnu bude předložen na jednání vlády nový zákon o pojišťovnictví…

Krize v Argentině se prohlubuje

18.01.

Ani výměna několika prezidentů Argentině nepomohla a včera podal svou demisi i prezident argentinské centrální banky. Současná vláda však zatím tuto informaci nepotvrdila.

Ceny materiálů a stavebních prací

18.01.

Hodláte stavět, renovovat nebo opravovat? Pokud ano, určitě navštivte naši novou sekci Dům a zahrada, ve které naleznete  orientační přehled cen stavebních materiálů a prací.

Soutěž v rámci programu SUMA

18.01.

Která stavební spořitelna nabízí tento program? Pro koho je program určen a co lze v rámci tohoto programu vyhrát? Odpovědi  hledejte v této zprávě!

Projde návrh zákona o asignacích?

18.01.

Poslanci Unie svobody  Monika Mihaličková a Zdeněk  Kořistka  předkládají Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR návrh zákona o rozpočtovém určení výnosů daně z příjmu fyzických osob pro dobročinné účely tzv. Zákon o asignacích.

Co dělat, když kombinujeme životku s hypotékou?

17.01.  |  Redakce

Jak postupovat při kombinaci hypotečního úvěr a životního pojištění? Je vytvořen další rádce, který vás provede různými možnostmi, které mohou vaši peněžence hodně ulehčit.

Vyhodnocení ankety

17.01.

Máme tu vyhodnocení v ankety v sekci Bankovnictví. Dozvíte se, jak jste odpovídali v minulé anketě.

Pojišťovna Universal pokračuje v činnosti

17.01.  |  Eva Šobáňová

Zdá se, že uvalení nucené správy na pojišťovnu Universal neskončí konkurzem. Neživotní část pojišťovny Universal je převedena do Union pojišťovny, ale pojišťovna Universal bude zřejmě v pojišťovací činnost pokračovat…

Novinky v pojišťovně Certusia

17.01.  |  Eva Šobáňová

Na certusia pojišťovnu bylo uvaleno předpokládané rozhodnutí o konkursu...

Pojišťovny profitují

17.01.  |  Eva Šobáňová

Pojišťovny zvýšily za loňská tři čtvrtletí zisk o 89 procent a předepsané pojistné minimálně o 15 procent...

Co dělat, když chcete ušetřit za nákupy se stavebním spořením?

17.01.

Většina  z nás uzavírá stavební spoření za účelem získat výhodný úvěr nebo  co nejvíce zhodnotit své úspory. Ale víte, že pokud máte uzavřeno stavební spoření, máte možnost ušetřit třeba když jdete kupovat novou televizi nebo ledničku?

Přesun podsekce "Komentáře" o leasingu

16.01.  |  Vladimír Šindelka

Vzhledem ke zjednodušení a větší přehlednosti jsme zařadili obsah podsekce "Komentáře" přímo na homepage sekce LEASING A SPLÁTKY.

Další banka zdražuje výběry z bankomatu

16.01.

Poslední bankou, která zareagovala na zvýšení poplatků za výběry z bankomatu cizích klientů je Poštovní spořitelna.

Úrokové zvýhodnění s

15.01.

Máte-li zájem o uzavření smlouvy o stavebním spoření podívejte se jakou akci připravila Wüstenrot-stavební spořitelna k 10. výročí svého založení.

Top Bydlení v roce 2001

14.01.

V polovině června začala Česká spořitelna poskytovat zvýhodněné úvěry v programu Top Bydlení, čímž rozvířila hladinu kolem hypotečních úvěrů. Jak se tento boj, spojený se snížením úroků, odrazil ve výsledcích právě této banky?

Nový brněnský broker bude nabízet své služby

14.01.

Dne 3. ledna letošního roku nabylo právní moci rozhodnutí Komise pro cenné papíry, kterým byla udělena společnosti A&CE Global Finance, a.s. licence obchodníka s cennými papíry. Sídlo společnosti je v Brně, Ptašinského 4. Základní kapitál činí 5 milionů Kč.

Co týden dal ?

11.01.

S začátkem dalšího roku investoři bilancují a hledají strategii na další rok. Také se postupně dozvídáme výsledky některých ekonomických údajů.

Výsledky ankety

11.01.  |  Vladimír Šindelka

Ptali jsme se Vás, jakou formou se chystáte pořídit vánoční dárky? Nejvíce z Vás (59 %) nakupovalo vánoční dárky hotově, jinak by si je pořídilo 23 %, ....

Získejte svoje peníze zpět !

11.01.

Jste-li jedním z klientů tří zkrachovalých bank (Pragobanky, Universal banky a Moravia banky), máte nyní možnost získat peníze, které jste již oplakali.

Získejte svoje peníze zpět !

11.01.

Jste-li jedním z klientů tří zkrachovalých bank (Pragobanky, Universal banky a Moravia banky), máte nyní možnost získat peníze, které jste již oplakali.

Nové akce pro klienty stavebních spořitelen

10.01.

Ani na začátku nového roku nezapomněly stavební spořitelny na své klienty a připravily pro ně zajímavé akce a soutěže. S jakou nabídkou se nyní můžete setkat?

Finance.CZ a JOBs.CZ mají společně nového finančního rádce!

10.01.

Po té, co jsme před asi měsícem spustili nové finanční stránky na serveru známého rádia Impuls, uvádíme dnešním datem do chodu rozšířeného finančního rádce na serveru Jobs.CZ. V obsahu finačního rádce najdete informace, které vám mohou z řady důvodů zůstat při návštěvě www.finance.cz  skryty.

Burza sílí, Unipetrol přidal 8 %

09.01.  |  Libor Živný

Burza s výjimkou Českého Telecomu zkorigovala včerejší pokles a hodnota indexu PX-D si připsala necelé 1 % kladného zhodnocení. Jediným ztrátovým titulem se stal Telekom.

Jak se stát bankéřem ?

09.01.

Pokud je tohle to váš cíl již od mladého věku, můžete se připravovat cíleně a postupně. Nejprve je dobré vystudovat gymnázium nebo ekonomickou střední školu. Obojí vyjde tak zhruba nastejno.

Výsledky ankety

08.01.  |  Vladimír Šindelka

Ptali jsme se Vás, která ze sekcí ve studentském centru je podle Vás nejzajímavější? Přes čtvrtinu z Vás (30%) upoutaly všechny sekce ve Studentském centru. Jednotlivě Vás nejvíce zaujala sekce Brigády (23%), poté následovaly...

Nový tarif HYPO stavební spořitelny

08.01.

HYPO stavební spořitelna nabízí svým klientům od 1. ledna 2002 nový tarif Nadstandard s označením tarif NMW. A jaké jsou změny oproti tarifu s označením CMW?

Přivydělat si stavebním spořením?

08.01.

Řada studentů, a nejen studentů, hledá možnosti jak si zlepšit svou finanční situaci. Většinou se jedná o přivýdělek formu nějaké brigády.

Americké trhy asi zase porostou

07.01.  |  Jan Korb

Americké akciové trhy pravděpodobně vstoupí do dnešního dne růstovým trendem, který je živený upgrady na společnosti Microsoft (MSFT), Dell (DELL) a Bea Systems (BEAS).

Doplnění studentských účtů

07.01.

Dnes jsme doplnili další zajímavé informace do studentských účtů. Jedná se o další výhody, které můžete získat k studentskému účtu.

Co týden dal?

04.01.

A máme tu  rok 2002. A jaké události přinesly první dny tohoto roku? Od 1. ledna začalo platit hotovostní euro ve většině zemí EU, nepříznivé počasí způsobilo dopravní kalamitu ve většině okresů...  Souhrn  nejzajímavějších událostí z domova i zahraničí pro Vás budeme připravovat i v tomto roce!

Mladá žena, studentka VŠ, má možnost investovat měsíčně 1.500 Kč

04.01.

Studentka si přivydělává během studia prací na částečný úvazek. Bydlí u rodičů a studuje v místě svého bydliště. Každý měsíc zaplatí nutné výdaje (telefon, kupon na městskou hromadnou dopravu, knihy a skripta, zdravotní pojištění a podobně). Po všech výlohách jí každý měsíc zbude částka okolo 1500 Kč. Zatím peníze nepotřebuje, ale neví, jaká bude její situace po ukončení školy.

Mladá žena žijící v malém bytě má možnost měsíčně investovat 5000 Kč

04.01.

Mladá žena samostatně žijící v bytě, který má v osobním vlastnictví. Je zaměstnaná. Má uzavřenou leasingovou smlouvu na automobil. Investici nebude v nejbližší době potřebovat, ale její situace se může změnit. Peníze by tedy pro ni měly být dostupné.

Investice rodiny ve výši 5.000 Kč měsíčně

04.01.

Mladá rodina se dvěma malými dětmi předškolního věku. Bydlí v rodinném domku svých rodičů - přispívají jim pouze částkou 1500 Kč na energie, nájem neplatí. Obě děti chodí do mateřské školky, rodiče jsou zaměstnaní. Nesplácejí žádný úvěr. Jejich investice nesmí být dlouhodobá, počítají však s tím, že finance pravděpodobně využijí během krátké doby k investici do vlastního bydlení.

Investice rodiny ve výši 10 000 Kč měsíčně

04.01.

Rodina s jedním dospívajícím synem bydlí v obecním bytě, kde platí nájem 3500 Kč, částku 1500 Kč měsíčně vynaloží na energie, jinak nesplácí žádný úvěr. Investice pro ně představuje především vytvoření finanční rezervy na pozdější léta, v nejbližší době nebudou potřebovat větší sumu peněz.

Životní pojištění versus penzijní fondy

04.01.

Hospodářské noviny se na naši redakci obrátily s dotazem, jaké má v letošním roce výhledy životní pojištění a zda lze očekávat větší zapojení do životního pojištění ze strany zaměstnavatelů.

Mladý muž má možnost investovat 10 000 Kč měsíčně.

04.01.

Mladý muž je zaměstnán u zahraniční společnosti. Je svobodný a žije ve služebním bytě. Jeho osobní výdaje jsou minimální. Chce si vytvořit finanční rezervu, peníze nebude v nejbližší době potřebovat. Je ochoten podstoupit vyšší míru rizika.

Bezdětný manželský pár má možnost investovat 20 000 Kč měsíčně

04.01.

Manželská dvojice chce investovat měsíčně tuto částku. Jsou bezdětní a žijí v bytě v osobním vlastnictví. Oba jsou zaměstnaní na dobu neurčitou. Splácejí leasing na automobil (3000 Kč měsíčně). V průběhu letošního roku jej splatí. Jinak nemají žádný úvěr.

Platby na stavební spoření v ČSOB

03.01.  |  Paščenko Jan

S novým rokem se mění způsob hotovostních plateb v ČSOB pro klienty ČMSS

Euro koupíte i za méně než 32 korun

02.01.

Nová evropská měna je k mání v bankách i směnárnách. Výhodný kurz Euro / Koruna ke dnešnímu dni nabízí například pražská směnárna Exchange.

Desatero zabezpečení platební karty

02.01.

Jak nejlépe zabránit zneužití karty ? Pokud budete zachovávat naše desatero měli byste alespoň minimalizovat zneužití Vaší platební karty.

Úvěry na studium - možné či nemožné ?

31.12.

Zatímco půjčky u běžných účtů jsou vcelku dosažitelné, ať již formou kontokorentních a spotřebitelských úvěrů, u studentských účtů to není tak jednoduché.

Úvěry na studium - možné či nemožné ?

31.12.

Zatímco půjčky u běžných účtů jsou vcelku dosažitelné, ať již formou kontokorentních a spotřebitelských úvěrů, u studentských účtů to není tak jednoduché. Student totiž většinou nemá možnost pravidelného příjmu a obvykle také nemá ani čím ručit. Banky tedy půjčují nepříliš ochotně a poukazují na to, že nemají žádnou záruku v návratnost půjčky.

Co se může stát ?

27.12.

Když zapomenete uhradit splátku z vašeho spotřebitelského úvěru, kontokorentu nebo úvěrové karty, můžete se dostat do velkých problémů.

Co týden dal?

21.12.

Světové dění se nezastaví ani s ohledem na velmi rychle se blížící vánoce a Nový rok. Věříme, že svátky prožijete v klidu a pohodě, že oslavíte důstojně příchod nového roku a že se společně setkáme prostřednictvím internetové sítě i v roce následujícím!

Co dělat, když zapomenu nebo prozradím PIN ?

21.12.

Váš PIN ke kartě je dobré opatrovat jako oko v hlavě. Zásadně ho nikomu neprozrazovat, i když je to člen rodiny. Ani psát ho přímo na kartu není dobrý nápad.

Co dělat, když si chcete spočítat minimální mzdu?

21.12.  |  Vladimír Šindelka

Jaký musím mít minimální plat pro leasing, ev. kolik musí činit příjem domácnosti? Leasing takového auta za 250 000,- Kč si může dovolit každý, kdo splňuje požadavky leas. společností. Hlavním z těchto požadavků je dostatečný příjem. Výpočet je následující:

Rating České pojišťovny

21.12.

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor´s umístila hodnocení kvality závazků České pojišťovny do režimu sledování s vyhlídkou na snížení...

Co dělat, když chcete dětem efektivně uložit peníze

20.12.  |  Redakce

Potomkům můžete již od 18 spořit na penzi. Chcete jim zabezpečit dostatečný standard a dát životní záruky. Založte jim penzijní připojištění co nejdříve. Během let se budou peníze stále zhodnocovat.

V které bance vyměnit mince ?

20.12.

Již za pár dní se objeví nové euro, a tak nám zbývá jen několik dní, ve kterých ještě můžeme vyměnit staré mince národních měn. S výměnou bankovek by neměl být do konce roku problém.

Vaše hlasování v anketě sekce Bydlení…

19.12.

Sekce bydlení prošla určitými změnami. V anketě jsme se Vás ptali, jestli se pro Vás sekce bydlení stala přehlednější. Jak jste tedy hlasovali?

Novinky na Studentském centru

18.12.  |  Vladimír Šindelka

Pravidelně pro Vás rozšiřujeme informace o produktech v jednotlivých sekcích. Dnes si můžete přečíst v sekci Finance bližší info o studentských účtech. Dozvíte se například, co a pro koho vlastně studentské účty jsou, kde si je můžete založit, různé výhody, apod.

Práce i praktikum v SRN i bez víz!

18.12.

V Německu Češi pracovat v zásadě nemohou. Nejsme v Evropské Unii. Výjimky potvrzující pravidlo jsou ale možné. Platí nejen pro odborníky v oblasti informatiky, pro vědce či managery, ale i pro mladé.

Osvobození od daně z příjmů právnických osob (1y)

18.12.  |  Vladimír Šindelka

Pravidelně pro Váš připravujeme další z osvobození poplatníků od daně z příjmů právnických osob. Dnes si můžete přečíst o: Program pomoci Evropských společenství

Internetové firmy začínají poskytovat své know-how klasickým firmám<P>

18.12.

Rádio Impuls dnes zprovoznilo na svých webových stránkách novou finanční sekci, která se nachází na adrese http://finance.impuls.cz/ a kterou pro ni připravil nezávislý finanční portál www.finance.cz. Provozovatelé serveru se domnívají, že tento trend bude pokračovat s tím, jak jednotlivé firmy začnou přesouvat komunikaci s partnery a zákazníky na internet.

Jak to pěkně roste

17.12.  |  Tomáš Janda

Euro vzrostlo na 6-týdenní maximum oproti dolaru, když Ifo index z Německa naznačil možné zlepšení situace v Eurozóně. Index vzrost z 84,7 na 84,9 v rámci očekávání. 

Denní brífink (BBG Finance)

17.12.

Ceny akcií koncem týdne zpevnily, Amgen v reakci na plánovanou akvizici společnosti Immunex opět padal.

Co týden dal

14.12.  |  Hana Stejskalová

Pokud jste ještě nenavštívili naši sekci Bankovnictví, určitě na to nezapomeňte. Tento týden proběhla rozsáhla reorganizace této sekce. Doufáme, že tuto změnu přivítáte. V této zprávě Vám také nabízíme shrnutí zpráv a novinek na našem serveru  za tento týden.

Porovnání hypotečních úvěrů

14.12.

Už jste si vyzkoušeli srovnání tarifů stavebních spořitelen? Nyní máte možnost si pomocí stejného modulu porovnat i hypoteční úvěry poskytované bankami.

Jak zahraniční banky vyměňují národní měny ?

14.12.

První leden roku 2002 dva bude významným dnem pro obyvatele zemí Evropské unie. Přestanou totiž platit jejich národní měny, za které bude zavedena jednotná měna euro.

Šeky bankovní a cestovníí

13.12.

Dnes jsem dodělali do abecedy běžného účtu povídání o šecích. Můžete si přečíst k čemu šeky slouží, kde je můžete používat a také si prohlédnout, jak vypadají.

Osvobození od daně z příjmů právnických osob (1x)

13.12.  |  Vladimír Šindelka

Pravidelně pro Váš připravujeme další z osvobození poplatníků od daně z příjmů právnických osob. Dnes si můžete přečíst o: Česko-německý fond budoucnosti

Jak koupit české internetové akcie?

12.12.

Možnost investování do internetové společnosti je v ČR ojedinělá. V našich podmínkách nepůsobí specializované venture kapitálové fondy. Legislativa to nepovoluje.

Co dělat když, chcete použít hypoteční úvěr na výstavbu?

12.12.

Rozhodli jste se splnit si svůj sen a postavit si svůj vlastní dům? Ale Vaše úspory nejsou na tuto investici dostatečné! Proč si nevzít hypoteční úvěr a tím si své přání splnit…

Co dělat, když obdržíte oznámení o přidělení cílové částky?

12.12.

Pravidelně posíláte měsíční vklady na účet stavebního spoření. Jednoho dne, aniž to čekáte, obdržíte od stavební spořitelny oznámení o přidělení cílové částky. Jak reagovat na toto oznámení? Máte několik možností na výběr …

Zveřejněný odhad HDP za 3. čtvrtletí 2001

11.12.  |  Hana Stejskalová

Český statistický úřad dnes zveřejnil odhad HDP za 3. čtvrtletí  tohoto roku. Hrubý domácí produkt ve 3. čtvrtletí vzrostl podle předběžného odhadu meziročně reálně o 3,2 %.

Informace o průmyslové produkci za měsíc říjen 2001

11.12.  |  Hana Stejskalová

Podle zveřejněných údajů Českého statistického úřadu dosáhl meziroční index průmyslové produkce 104,1 %. Tržby z průmyslové činnosti ve stálých cenách (průměrné ceny roku 2000) vzrostly o 4,6 %.

Inflace v měsíci listopadu 2001

11.12.  |  Hana Stejskalová

Český statistický úřad včera zveřejnil informace o inflaci za měsíc listopad 2001. Míra inflace vyjádřená přírůstkem průměrného indexu spotřebitelských cen za posledních 12 měsíců proti průměru předchozích 12-ti měsíců činila v listopadu 4,7 %. 

Výsledky ankety

11.12.

V minulé anketě jsme se Vás ptali, zda spoříte na termínovaných vkladech. Výsledky ankety nás příliš nepřekvapili.

KIS mění název na ČP Invest

10.12.

Důvodem změny je snaha o unifikaci názvů společností v rámci finanční skupiny České pojišťovny a nová aktivní obchodní strategie.

Velké změny v sekci Bankovnictví

10.12.

Dnes došlo k velmi rozsáhlé reorganizaci sekce Bankovnictví. Tuto reorganizaci si vyžádalo zpřehlednění sekce bankovnictví.

Platby na stavební spoření

10.12.

Blíží se konec roku a pokud ještě letos hodláte  učinit vklad na stavební spoření a zvýšit si tím základ pro výpočet státní podpory, neváhejte ať Vám jsou připsány vklady včas! Máme pro Vás  upozornění ČMSS právě na důležité termíny platebního styku na konci roku 2001.

Internetové firmy začínají poskytovat své know-how

10.12.

Rádio Impuls zprovoznilo na svých webových stránkách novou finanční sekci, která se nachází na adrese http://finance.impuls.cz a kterou pro ni připravil nezávislý finanční portál www.finance.cz.

Krachy cestovních kanceláří

10.12.

Povinné pojištění cestovních kanceláří, které zákon nařídil od 1.10.2001 mělo pokrýt ztrátu klientů zkrachovalých kanceláří, ale plnění pojišťoven vázne…

Klienti bank se můžou těšit na výplaty

07.12.

Výplaty dodatečného odškodnění klientů Moravia banky, Pragobanky a Universal banky by měla začít již příští rok 7. ledna, a to pro klienty všech tří bank zároveň.

Co týden dal

07.12.  |  Eva Šobáňová

Pokud jste v týdnu neměli čas sledovat dění doma i v zahraničí, nevadí. Připravili jsme pro Vás týdenní souhrn! Spousta novinek na našem serveru, rozbroje v zahraničí, události na domácí scéně,...takový byl tento týden.

Stavebnictví v říjnu 2001

07.12.  |  Hana Stejskalová

Podle dnes zveřejněných informací Českého statistického úřadu celková stavební výroba v říjnu 2001 meziročně vzrostla o 7,0 %. Růst byl ovlivněn silnou domácí investiční poptávkou

Půjčka na bydlení jen za 4,6 %

07.12.

Potřebujete si půjčit 500 000 Kč na bydlení? Poradíme Vám, jak si můžete půjčit půl milionu korun na 10 let a zaplatit při tom o 80 000 Kč méně na úrocích.

Klienti bank se můžou těšit na výplaty

07.12.

Výplaty dodatečného odškodnění klientů Moravia banky, Pragobanky a Universal banky by měla začít již příští rok 7. ledna, a to pro klienty všech tří bank zároveň.

Plaťte elektřinu po internetu !

06.12.

Pražská energetika, a.s., regionální distribuční společnost, pusobící na území hlavního města Prahy a města Roztok, nabízí svým zákazníkum zvýhodnění 22,22% při platbě elektřiny přes Internet.

Osvobození od daně z příjmů právnických osob (1w)

06.12.  |  Vladimír Šindelka

Pravidelně pro Váš připravujeme další z osvobození poplatníků od daně z příjmů právnických osob. Dnes si můžete přečíst o: Garanční fond pojistitelů

ČMHB snížila základní jmění

06.12.

Valná hromada Českomoravské hypoteční banky, a.s. schválila snížení základního kapitálu a snížení jmenovité hodnoty akcií.

Více informací o internetových obchodnících

05.12.

Podle vašich odpovědí v klistopadové anketě na stránkách kapitálového trhu nejvíce postrádáte informace o on-line obchodování s cennými papíry.

Osvobození od daně z příjmů právnických osob (1v)

05.12.  |  Vladimír Šindelka

Pravidelně pro Váš připravujeme další z osvobození poplatníků od daně z příjmů právnických osob. Dnes si můžete přečíst o: Energetický regulační úřad

Pozor na kombinaci životky s hypotékou

05.12.  |  Eva Šobáňová

Názory na kombinaci životního pojištění a hypotečního úvěru jsou různé aneb některá propojení produktů se mohou prodražit…

Hypoteční úvěr Plus

05.12.

A máme tu nový produkt hypotečního financování, od 1.12.2001 můžete využít nového Hypotečního úvěru Plus Komerční banky. A čím se tento úvěr liší od původně poskytovaného hypotečního úvěru?

Srovnejte si tarify stavebních spořitelen!

04.12.

Kolik zaplatíte za uzavření úvěrové smlouvy, jak vysoká je splátka a jak dlouho budete splácet úvěr a nebo Vás zajímá jiný parametr stavebního spoření, který se liší podle zvoleného tarifu spoření?

Německý paybox aneb platby po mobilu

04.12.

To mi zase jednou přišel jeden zajímavý e-mail z Německa. Škoda, že tam už delší dobu nepobývám, jinak bych zřejmě nabídky využil! Ať jste u jakékoli banky a jakéhokoli mobilního operátora, můžete mít telefonické i internetové bankovnictví skoro zdarma!

Jak si vzít před Vánoci jednoduše úvěr ?

03.12.

Pokud Vám schází peníze na dárky, zkuste se ve své bance pozeptat na možnost kontokorentního úvěru. Banka by vám mohla umožnit jít na vašem účtu do mínusu!

Krizové centrum – problémy pojišťoven

03.12.  |  Eva Šobáňová

Byla spuštěna další sekce, která popisuje problémy pojišťoven, jak teoreticky, tak konkrétně na jednotlivých pojišťovnách…

Krizové centrum – problémy pojišťoven

03.12.  |  Eva Šobáňová

Na portálu www.krizove-centrum.cz/  byla spuštěna další sekce, která popisuje problémy pojišťoven, jak teoreticky, tak konkrétně na jednotlivých pojišťovnách…

Analýza problémů pojišťoven

03.12.  |  Eva Šobáňová

Na portálu www.krizove-centrum.cz  byla spuštěna další sekce, která popisuje problémy pojišťoven, jak teoreticky, tak konkrétně na jednotlivých pojišťovnách…

Další snížení úroků

03.12.

Další banka poskytující hypoteční úvěry snižuje s platností od 30.11.2001 úrokové sazby u hypotečních úvěrů.

Osvobození od daně z příjmů právnických osob (1u)

03.12.  |  Vladimír Šindelka

Pravidelně pro Váš připravujeme další z osvobození poplatníků od daně z příjmů právnických osob. Dnes si můžete přečíst o: Pronájem vlastních nemovitostí

Co týden dal ?

30.11.  |  Vladimír Šindelka

Pokud jste v týdnu neměli čas sledovat dění doma i v zahraničí, nevadí. Připravili jsme pro Vás týdenní souhrn! Spousta novinek na našem serveru, rozbroje v zahraničí, události na domácí scéně,...takový byl tento týden.

Vánoce na splátky? Proč ne!

30.11.  |  Vladimír Šindelka

Dnes se stalo již zcela běžnou věcí, když v obchodě neplatíme hotově, ale přesto si naši vysněnou věc odnášíme domů. Nebojte se, nemluvím o krádeži! Na mysli mám nákupy zboží na splátky.

ČNB snížila sazby

30.11.

Na svém včerejším zasedání se Bankovní rada ČNB rozhodla jednomyslně snížit svoje sazby. Byly sníženy o 0,5 % bodu.

Kouzelná nabídka

30.11.

Magická čísla 7 a 3 přinesou štěstí těm, kteří si v následujících 73 dnech…

Průměrná mzda za 3. čtvrtletí 2001

29.11.  |  Hana Stejskalová

V pondělí český statistický úřad zveřejnil průměrnou mzdu za 3. čtvrtletí tohoto roku. Oproti stejnému období minulého roku vzrostla o 8,9 % (o 1 183 Kč).

Informace o zahraničním obchodě v měsíci říjnu

29.11.  |  Hana Stejskalová

Podle zveřejněných údajů Českého statistického úřadu je již tři měsíce vyšší meziroční růst vývozu než dovozu. Na růstu zahraničního obchodu se opět podílely zejména stroje a dopravní prostředky, jejichž dovoz vzrostl o 9,2 % a vývoz o 13,2 %.

Je banka vlastníkem akcií ČEZu ?

29.11.

V úterý byla posílána textová zpráva na mobilní telefony, která sdělovala, že Československá banka je vlastníkem určitého podílu ve firmě ČEZ. Poté se tato zpráva objevila také v médiích.

Osvobození od daně z příjmů právnických osob (1t)

28.11.  |  Vladimír Šindelka

Pravidelně pro Váš připravujeme další z osvobození poplatníků od daně z příjmů právnických osob. Dnes si můžete přečíst o: Úroky zdravotní pojišťovny

Jak jste hlasovali…

28.11.

Anketa v sekci bydlení zjišťovala, co je pro Vás důležité při uzavírání smlouvy o stavebním spoření. Jak tedy vaše hlasování dopadlo?

Zdražení průmyslového pojištění

27.11.  |  Eva Šobáňová

Ceny pojištění proti průmyslovým rizikům na českém pojistném trhu se budou muset zvýšit  minimálně o 20 procent, uvádějí zahraniční zajišťovny…

Jak to bylo s bankomatem ?

27.11.

Velice často se setkáváte s bankomatem. Když potřebujete peníze, stačí zajít k nejbližšímu bankomatu, vložit do něj vaši platební kartu naťukat pár čísel, a pak dostanete svoje peníze.

Původní zákon o vysokých školách včetně posledních změn

26.11.

Původní titul předpisu zní: "Zákon o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (zákon o vysokých školách) ". Naleznete zde text aktualizovaného znění předpisu včetně změn a doplňků předpisu s označením posledním změn.

Více informací o bydlení na našem serveru!

26.11.

Stránky o financování bydlení na www.finance.cz mají konečně novou strukturu! Přečíst si můžete celou řadu zajímavých informací a tipů, jak výhodně spořit nebo jak co možná nejlevněji čerpat úvěr.

Nedostatek informací už nemusí bránit studentům využívat slevy a výhody<P>

26.11.

Posláním nové webové stránky na adrese http://student.finance.cz je zvýšit doposud nízkou informovanost českých studentů o možnostech, jak a kde si mohou přivydělat, ale i ušetřit. Provozovatelé finančního serveru Finance.cz, kteří jsou i provozovateli této stránky, hodlají nabídnout těsnější spolupráci při efektivním využívání stránky a jejím dalším vývoji vybraným vysokým školám.

Co týden dal ?

23.11.  |  Filip Václavík

Spoustu novinek na našem serveru a stálé kauzy na světové i domácí scéně. Takový byl tento týden.

Personální změny ve vedení VOPF

23.11.

Poté co se VOPF stal součástí CSFB a probíhá jeho integrace s Winterthuer PF dochází k významným personálním změnám. Petr Illetško, dosavadní generální ředitel a místopředseda představenstva VOPF, opuští všechny své funkce.

Co dělat, když se chci stát auditorem?

23.11.  |  Vladimír Šindelka

Dozvíte se zde například, kdo všechno se může stát asistentem auditora, kdo auditorem, jaká že je potřebná kvalifikace, jak probíhá složení zkoušky, odborné hodnocení, jakou máte procentuální úspěšnost dokončení zkoušek, apod.

Vylepšená abeceda platebních a kreditních karet

23.11.

Dnes jsem rozšířili a spojili abecedu platebních a kreditních karet. Najdete zde nové informace např. o klonování karet a nebo jejich používání.

Co dělat, když Vám odcizí auto na leasing?

23.11.  |  Vladimír Šindelka

Ještě před uzavřením leasingové smlouvy je potřeba si dobře zvážit, zda budete po celou dobu leasingu schopni pravidelně splácet. Pokud však tato situace nastane, je dobré vědět, co bude následovat a jak se v takové situaci zachovat.

Odkup 10% akcií České pojišťovny

23.11.

Česká pojišťovna koupila od PPF investičního holdingu téměř 350.000 kusů vlastních akcií, které představují necelých deset procent jejího základního jmění.

Růst ING Nationale-Nederlanden

23.11.

Přestože životní pojišťovna ING Nationale-Nederlanden není akciovou společností zapsanou v obchodním rejstříku, je pouze organizační složkou, patří k největším životním pojišťovnám na českém trhu…

Co dělat, když kurzy akcií klesají?

23.11.

Vyberte peníze z vašeho účtu a za volné peněžní prostředky dokupte prostřednictvím obchodníka s cennými papíry další akcie. Akcie můžete koupit také na úvěr.

Osvobození od daně z příjmů právnických osob (1s)

22.11.  |  Vladimír Šindelka

Pravidelně pro Váš připravujeme další z osvobození poplatníků od daně z příjmů právnických osob. Dnes si můžete přečíst o: Dohled nad družstevními záložnami

Motoristé zůstávají u svých stávajících pojišťoven

21.11.  |  Eva Šobáňová

Vzhledem ke zvýšení sazeb povinného ručení došlo ke zvýšení rozdílů mezi jednotlivými nabídkami pojišťoven, proto někteří přešli k "levnější" pojišťovně…

Konkurz pojišťovny Certusia

21.11.  |  Eva Šobáňová

Certusia pojišťovnu, která je od letošního července v nucené správě, skončí dle odborníků konkurzem...

Nový tip v rádci

21.11.

Dnes jsme zveřejnili další tip na co dělat, když… v sekci Rádce. Dozvíte se zde, co máte dělat, když zapomenete váš PIN nebo ho někomu prozradíte.

Co dělat, když objeví nebo ztratí peníze z účtu ?

21.11.

Objevili jste na svém účtu větší sumu peněz, o které nevíte od koho jsou ? Chcete je utratit ? Radíme Vám nedělejte to.

Studentské centrum

20.11.  |  Vladimír Šindelka

Dnes bylo spuštěno Studentské centrum, které pomůže Vaší studentské peněžence projít bezpečně nástrahami světa financí.

Co dělat, když zaměstnavatel chce přispívat na penzi?

20.11.  |  Redakce

Chce vám zaměstnavatel přispívat na penzijní připojištění? Co proto musíte udělat a jaké výhody získáte uzavřením slouvy s některým z penzijních fondů.

Sekce bydlení nově!

20.11.

Sekce Bydlení dostala novou podobu  a přibylo v ní mnoho zajímavých informací, které Vám určitě pomohou se lépe orientovat ve světě financování bydlení.

Kurzy na mobil a e-mail

19.11.

Minulý týden došlo k vylepšení zasílání kurzovních lístků bank na e-mail a mobil. V předvolbě telefonních čísel se objevila celá škála telefonních čísel všech operátorů (kromě Českého mobilu).

Osvobození od daně z příjmů právnických osob (1r)

19.11.  |  Vladimír Šindelka

Pravidelně pro Váš připravujeme další z osvobození poplatníků od daně z příjmů právnických osob. Dnes si můžete přečíst o: Pronájem nemovitostí nadací

Internetové obchodní centrum na Finance.cz by mělo přinést nejen zisky, ale i práci finančním poradcům

19.11.

Nejnovější trend v prorůstání on-line a off-line aktivit, který by měl přinést nejen zisk, ale i nová pracovní místa, potvrzuje nové prodejní centrum serveru Finance.cz. To nabízí prodej finančních produktů a nezávislé poradenství prostřednictvím internetu, telefonu nebo návštěvy nezávislého poradce. Provozovatelé centra předpokládají, že příjmy z centra budou v příštím roce tvořit minimálně 20 % celkových příjmů finančního portálu Finance.cz a že prodejní centrum přinese také nová místa pro klasické finanční poradce. Prodejní centrum bylo spuštěno právě dnes a lze jej nalézt na adrese http://prodej.finance.cz.

Co týden dal

16.11.

Pád dalšího letadla na New York, postup Severní aliance v Afghanistánu, zveřejnění zprávy komise EU o hodnocení České republiky a vyřazení našich fotbalistů. To jsou některé události tohoto týdne.

Tip, jak se zbavit drobných mincí národních měn

16.11.

Určitě má někdo doma drobné mince, které zbyly po návštěvách v západoevropských zemích, a nyní stojí před otázkou, co s nimi. Bankovky ještě mohou do konce roku vyměnit v bankách (i když za poplatek), ale co s drobnými mincemi ?

Velký denní nárůst cen hovězího

16.11.  |  M. Lembák, J. Matusík

Futures živého dobytka připraveného na porážku zaznamenal nejvyšší denní nárůst za poslední měsíc. Očekává se, že stoupne poptávka po hovězím za ceny, které se pohybují na více než dvouletém minimu.

Osvobození od daně z příjmů právnických osob (1p)

15.11.  |  Vladimír Šindelka

Pravidelně pro Váš připravujeme další z osvobození poplatníků od daně z příjmů právnických osob. Dnes si můžete přečíst o: Jaderný účet

Kdy přesně přestávají platit jednotlivé národní měny

14.11.

Země evropské unie budou mít od 1. ledna 2002 společnou měnu euro. Znamená to, že jejich národní měny přestanou platit a nahradí je právě nové bankovky a mince eura. Národní měny budou ještě po určitou dobu na trhu, aby si je lidé stihli vyměnit.  Najdete zde data, kdy národní měny přestávají definitivně platit.

Podmínky a pravidla o Au-pair pobytech

14.11.

Všechny podmínky a pravidla jsou upravena Evropskou dohodou o Au-pair pobytech, která byla podepsána 24. 11. 1969 ve Štrasburgu. Dohoda tedy platí již léta a je to ověřený a vyzkoušený způsob, jak se naučit cizímu jazyku, poznat život cizí země, získat nové přátele a také si něco přivydělat.

On-line obchodovat lze již i v Německu

14.11.

Finanční skupina Fio od zítřka, tj. čtvrtka 15.11.2001 jako první broker v ČR zpřístupní elektronické on-line obchodování na jednom z největších akciových trhů na evropském kontinentu - německém trhu XETRA.

Snížení úrokové sazby

14.11.

U hypotečních úvěrů s pětiletou  fixací úrokové sazby snížila GE Capital Bank úrokovou sazbu o 0,3 procentního bodu …

Finance.cz zprovoznily speciální stránky pro novináře a inzerenty

14.11.

Nezávislý finanční server Finance.cz spustil dne 14.11.2001 speciální webovou stránku http://reklama.finance.cz určenou inzerentům, stránku http://press.finance.cz pro novináře a stránku http://feedback.finance.cz pro připomínky uživatelů.

Čipové karty jsou bezpečnější

13.11.

Současná čipové technologie umožňuje lepší zabezpečení platebních karet. Čip lze totiž po "nabití" příslušnou částkou "uzamknout", takže je mnohem lépe zabezpečen proti zneužití než magnetický proužek běžných bankovních karet.

Osvobození od daně z příjmů právnických osob (1o)

13.11.  |  Vladimír Šindelka

Pravidelně pro Váš připravujeme další z osvobození poplatníků od daně z příjmů právnických osob. Dnes si můžete přečíst o: Fond pojištění vkladů, …

Další pád letadla v New Yorku

13.11.  |  Vladimír Šindelka

Mnozí si mysleli, že byl teroristický útok 11. listopadu jen ojedinělým případem. Mnozí v tom viděli začátek III. Světové války. Mnohým to bylo jedno. Jedno je však jisté. Ještě to neskončilo!

Kde se informovat o pádu letadla?

12.11.

V New Yorku spadlo další letadlo. Jedná se o typ Airbus A-300. Na jeho palubě bylo včetně posádky 255 osob. Podle agentury Reuters, jejíž zpravodajství je bezplatnou součástí našeho serveru se z místa pádu, jež je poblíž Kennedyho letiště, se valí oblaka kouře.

Jak ovlivní pád letadla burzy?

12.11.

Ve Spojených státech se zřítilo letadlo blízko New Yorského Kennedyho letiště. Trhy reagovaly propadem, který prozatím není příliš výrazný.

Dobré výsledky hospodaření

12.11.

Dnes zveřejněné výsledky České spořitelny za 3Q dle IAS potvrdily velmi  dobré výsledky dle CAS. Čistý zisk dosáhl výše 1,18 mld. Kč.

Buřinka přichází s 5,5% roční úrokovou sazbou

12.11.

Stavební spořitelna České spořitelny přichází s nabídkou nejlevnějších překlenovacích úvěrů na trhu stavebního spoření.

Nová abeceda v Bankovnictví

09.11.

Dnes byla zveřejněna nová a zatím nejrozsáhlejší abeceda sekce Bankovnictví. Je to abeceda Termínovaných vkladů.

Co týden dal ?

09.11.

Konec týdne rozvířil klidnou hladinu finančního trhu skandál s vykrádáním účtů klientů bank. Podvodníkům se podařilo padělat několik set karet a banky začaly blokovat karty, u kterých se objevilo riziko zneužití.

Karty se klonují a klienti okrádají

09.11.

Toho by se klient banky asi nenadál! Vězte, že klonovat se nedají už jen zvířata a lidé, ale i platební karty. Jsou mezi námi takoví vynálezci, kteří karty nesoucí určitá data o identifikaci jejího majitele a jeho účtu zkopírují na falešnou kartu a pak s takovou falešnou kartou disponují, jakoby byla pravá. Banky to (ne)vědomky umožňují.

Změny v sekci Ekonomika!

09.11.

Zavedli jsme dvě nové sekce - zpravodajství Reuters a Kurzy ČNB. Slibujeme si, že stránky zvýší důvěryhodnost informací a návštěvnost.

Nové VOP od 1.11. 2001

09.11.

Raiffeisen stavební spořitelna má nové Všeobecné obchodní podmínky pro stavební spoření, platné od 1. 11. 2001 pro všechny nové klienty…

Valná hromada poškozených v Private Investors

09.11.

Jak vypývá z oznámení výboru Asociace poškozených Private Investors & Online Investor, bude se dne 22. listopadu konat  valná hromada tohoto sdružení. Místo konání je Hotel Ariston, Seifertova 65, Praha 3.

Informace indexů spotřebitelských cen za říjen 2001

08.11.  |  Hana Stejskalová

Podle dnes zveřejněných informací Českého statistického úřadu míra inflace vyjádřená přírůstkem průměrného indexu spotřebitelských cen za posledních 12 měsíců proti průměru předchozích 12-ti měsíců činila v říjnu 4,7 %. 

Jak se stát živnostníkem?

08.11.  |  Filip Václavík

Máte již dost brigád za 35,- Kč na hodinu a chcete zkusit štěstí na vlastní pěst? Jistě se najde spousta činností, které ovládáte. Zužitkujte je a zkuste štěstí na vlastní pěst. Výškové práce, programátor, grafik, překladatel(ka), hosteska (hostesák asi ne),… najde se spousta možností jak si vydělat. Vyřiďte si živnostenské oprávnění a začněte pracovat sami na sebe.

Anketa v sekci Ekonomika

08.11.  |  Hana Stejskalová

S chystanými změnami v sekci Ekonomika jsme na hlavní stránce této sekce připravili anketu. V této anketě se Vás ptáme, jaké informace byste uvítali v ekonomické sekci. Proto neváhejte a hlasujte.

Informace o průmyslu za měsíc září 2001

08.11.  |  Hana Stejskalová

Český statistický úřad dnes uveřejnil informace o průmyslu za měsíc září 2001.

V sekci Ekonomika byly zavedeny změny

08.11.  |  Hana Stejskalová

Hlavní změnou v sekci je zavedení dvou sekcí, a to zpravodajství Reuters a Kurzy ČNB.

Osvobození od daně z příjmů právnických osob (1n)

08.11.  |  Vladimír Šindelka

Pravidelně pro Váš připravujeme další z osvobození poplatníků od daně z příjmů právnických osob. Dnes si můžete přečíst o: Přeplatky zaviněné správcem daně

Potřebujete devizový účet ?

07.11.

Devizové účty zřizují banky zdarma a ani poplatek za vedení se příliš neliší od běžných účtů, občas bývá jen o něco málo vyšší.

Výplaty klientů zkrachovalých bank

07.11.

Nejpozději koncem ledna budou zahájeny dodatečné výplaty peněz některých zkrachovalých bank. A to se týká Pragobanky, Universal banky a Moravia  banky.

Výplaty klientů zkrachovalých bank

06.11.

Nejpozději koncem ledna budou zahájeny dodatečné výplaty peněz některých zkrachovalých bank. A to se týká Pragobanky, Universal banky a Moravia  banky. Tuto výplatu dodatečných náhrad umožňuje novela zákona o bankách, která začala platit začátkem září letošního roku.

Výsledky ankety

06.11.  |  Vladimír Šindelka

V sekci Leasing a splátky jsme se Vás ptali, který z těchto předmětů plánujete nebo jste si již pořídili prostřednictvím splátkového prodeje? Nejvíce z Vás plánuje nebo si již pořídilo Spotřební elektroniku a Bílou techniku, které měly shodně 35 % ...

Stáhněte si adresář obchodníků s cennými papíry

05.11.

Obchodujete s cennými papíry? Hodláte prodat své akcie, třeba ještě z dob kupónové privatizace? Nebo máte rádi přehled? Pak čtěte dále ...

Aktualizace běžných účtů a platebních karet

05.11.

V průběhu minulého týdne došlo k rozsáhlé aktualizaci běžných účtů a platebních karet na našem serveru.

Osvobození od daně z příjmů právnických osob (1m)

05.11.  |  Vladimír Šindelka

Pravidelně pro Váš připravujeme další z osvobození poplatníků od daně z příjmů právnických osob. Dnes si můžete přečíst o: Spořitelní a úvěrní družstva

Krizové centrum - nová služba www.finance.cz

05.11.

Dne 5.11.2001 bylo spuštěno krizové centrum, které bude pomáhat všem klientům, kteří své finanční prostředky svěřili problémové finanční instituci.

Vybíráte si jazykovou školu a nevíte jak na to?

05.11.  |  Vladimír Šindelka

Chcete se naučit cizí jazyk? Nechte si poradit, jak na to. Nejdříve si musíte vybrat některou z jazykových škol. První otázkou je vždy kolik jste ochotni do studia investovat? Pokud méně, tak přichází v úvahu některá ze státních jazykových škol, pokud více, tak jsou zde pro Vás soukromé jazykové školy ...

Jak se stát bankéřem?

05.11.

Pokud je tohle to váš cíl již od mladého věku, můžete se připravovat cíleně a postupně již od ranného věku. Přečtěte si, jaké vysoké školy Vám doporučujeme, které instituce pořádají kurzy a studia v tomto oboru, požadavky bank na její zaměstnance, příklady odborných knih a časopisů, apod.

Spuštěno www.krizove-centrum.cz

05.11.

Dne 5.11.2001 bylo provozovateli finančního serveru www.finance.cz spuštěno první české finanční krizové centrum, které bude pomáhat všem klientům, kteří své finanční prostředky svěřili problémové finanční instituci. Návštěvníci krizového centra mohou přistupovat do krizového centra z té nejpřirozenější adresy – www.krizove-centrum.cz.

Jak se stát makléřem?

02.11.

Co pro to musíte udělat, abyste se jím stal-a? Jak bude vypadat Vaše budoucí práce? Co vás čeká jako makléře? To vše si můžete přečíst právě zde.

Jak se stát auditorem?

02.11.  |  Vladimír Šindelka

Dozvíte se zde například, kdo všechno se může stát asistentem auditora, kdo auditorem, jaká že je potřebná kvalifikace, jak probíhá složení zkoušky, odborné hodnocení, jakou máte procentuální úspěšnost dokončení zkoušek, apod.
1 17 34 50 61 62 63 64 65 66

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.