Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Všechny zprávy

Senát asi podpoří novelu proti nekalým praktikám směnáren

11.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 11. prosince (ČTK) - Senát pravděpodobně podpoří novelu proti nekalým praktikám některých směnáren. Senátní hospodářský výbor ji doporučil schválit beze změn. Předloha počítá s tím, že klienti směnáren by mohli odstoupit od transakce do tří hodin od směny peněz. U směnárenských automatů bude lhůta pro odstoupení až tři pracovní dny. Opatření se kvůli možným spekulacím má vztahovat jen na částky do 1000 eur.

Mzdy v Británii rostly do konce října nejvíce za deset let

11.12.  |  Financninoviny.cz

Londýn 11. prosince (ČTK) - Mzdy britských zaměstnanců rostly za tři měsíce do konce října nejvíce za deset let. Průměrná týdenní mzda včetně odměn se zvýšila meziročně o 3,3 procenta, což byl nejvyšší růst od období květen až červenec 2008. Zpráva je dalším signálem, že trh práce nevykazuje známky oslabení ani před plánovaným odchodem Británie z EU, uvedla agentura Reuters.

Českem se šíří vir napadající internetové bankovnictví

11.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 11. prosince (ČTK) - Českem se šíří vlna podvodných e-mailů, které prostřednictvím zavirované přílohy dokážou přes internetové bankovnictví uživatele odcizit až 200.000 korun. Útočná skupina v tomto případě nemá konkrétní cílovou skupinu a zaměřuje se na širokou veřejnost. Uvedla to dnes antivirová firma Eset.

Společnost innogy zdraží části zákazníků zemní plyn

11.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 11. prosince (ČTK) - Největší distributor plynu v ČR, společnost innogy, zvýší části zákazníků cenu zemního plynu. Platba průměrné domácnosti měsíčně stoupne o 2,8 procenta. Firma zdraží od 22. ledna, důvodem je růst velkoobchodní ceny komodity. ČTK to dnes řekl mluvčí firmy Martin Chalupský. Lidé si podle něj připlatí řádově desetikoruny měsíčně navíc, zvýšení cen se netýká více než poloviny zákazníků innogy, kteří mají ceny zafixované. Kvůli rostoucím cenám na burzách už dříve oznámily růst cen plynu pro některé zákazníky mimo jiné společnosti MND nebo E.ON.

Pekárenské části Unileveru vzrostly tržby o 7,5 pct na miliarduKč

11.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 11. prosince (ČTK) - Pekárenské části skupiny Unilever loni v ČR vzrostly tržby o 7,5 procenta na 1,08 miliardy korun. Zisk jí klesl o 5,3 procenta na 11,7 milionu korun, uvádí společnost ve výroční zprávě umístěné ve Sbírce listin. Letos v létě pekárenskou část Unileveru, která obchoduje s margaríny a rostlinnými tuky jako jsou Rama, Flora nebo Hera, převzala společnost Upfield, sdělila ČTK mluvčí Unileveru ČR Veronika šiková. Celosvětově za nákup americká investiční skupina KKR, pod kterou Upfield patří, zaplatila 6,8 miliardy eur, tedy zhruba 176 miliard korun.

Nákup dluhopisů ECB je podle soudu v souladu se zákony EU

11.12.  |  Financninoviny.cz

Lucemburk 11. prosince (ČTK) - Program nákupů dluhopisů Evropské centrální banky (ECB) je v souladu se právem EU, a nepřekračuje tak mandát ECB. Rozhodl o tom dnes Soudní dvůr EU, což je nejvyšší evropský soud. Zabýval se stížnostmi skupiny německých euroskeptiků. ECB spustila program nákupů dluhopisů v březnu 2015. Do konce letošního roku by měla program za 2,5 bilionu eur (64,6 bilionu Kč) ukončit.

Automobilky: Výroba letos přesáhne rekordních 1,4 milionu vozidel

11.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 11. prosince (ČTK) - Tuzemské automobilky letos vyrobí přes 1,4 milionu motorových vozidel. Vyrovnají nebo mírně překonají rekordní výsledek z loňského roku. Za leden až listopad bylo vyrobeno více než 1,3 milionu osobních automobilů. Uvedl to dnes prezident Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) Bohdan Wojnar.

SŽDC chce jednat o parkovišti nad pražským hlavním nadraží

11.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 11. prosince (ČTK) - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) chce jednat s vedením Prahy o budoucnosti parkoviště nad novou odbavovací halou pražského hlavního nádraží. Do haly zatéká, minimálně část parkoviště by mohla nahradit klidová zóna, řekl ČTK generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda. Kvůli hlavnímu nádraží vede se SŽDC několik soudních sporů bývalý nájemce, společnost Grandi Stazioni.

Babiš: Nový stavební zákon musí být schválen do konce roku 2021

11.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 11. prosince (ČTK) - Nový stavební zákon musí být schválen do konce funkčního období této vlády v roce 2021, je to jednoznačná priorita. Ve svém videopříspěvku to na dnešním Fóru Zlaté koruny uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Za pomalý postup při přípravě zákona kritizoval ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), vedené ministryní Klárou Dostálovou (za ANO). Harmonogram MMR přitom Babišovým představám zhruba odpovídá.

Reklamní společnost WPP plánuje snížit náklady a propouštět

11.12.  |  Financninoviny.cz

Londýn 11. prosince (ČTK) - Britská společnost WPP, která je největší reklamní firmou na světě, hodlá v příštích třech letech snížit náklady o 275 milionů liber (7,9 miliardy Kč) ročně. Zruší také 2500 pracovních míst, což je asi 1,9 procenta celkové pracovní síly. Cílem opatření nového ředitele Marka Reada je vrátit firmu zpět k růstu. Reorganizace má firmu celkem stát 300 milionů liber (8,6 miliardy Kč).

Studie: Růst strojírenství ČR příští rok zpomalí na 1,3 procenta

11.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 11. prosince (ČTK) - Růst českého strojírenství příští rok zpomalí na 1,3 procenta. Uvádí to studie analytické firmy CEEC Research, která vychází z rozhovorů s řediteli klíčových strojírenských firem. V roce 2020 se podle studie výkon strojírenství propadne až do poklesu o 0,4 procenta. Loni podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) výroba strojů meziročně vzrostla o 8,8 procenta a za posledních osm let každoročně dosahovala růstu nad 1,3 procenta.

Prodej aut v Číně klesl nejvíce za téměř sedm let

11.12.  |  Financninoviny.cz

Peking 11. prosince (ČTK) - Prodej nových aut v Číně se v listopadu meziročně propadl o 13,9 procenta na 2,55 milionu vozů. Pokles byl nejvýraznější od ledna 2012, kdy mělo na poptávku negativní dopad načasování oslav nového lunárního roku. Od ledna do listopadu se prodej aut snížil o 1,7 procenta na 25,4 milionu, a Čína je tak na cestě vykázat první celoroční pokles prodeje minimálně od roku 1990. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský svaz výrobců automobilů CAAM. Čína je největším automobilovým trhem světa.

V Praze se dnes bude diskutovat o současné bytové krizi

11.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 11. prosince (ČTK) - V Praze dnes budou odborníci na dvou konferencích diskutovat o řešení současné bytové krize. První se koná ráno v Top hotelu, druhá odpoledne na Žofíně. Ceny nemovitostí v Česku v posledních třech letech výrazně vzrostly, například v Praze zhruba o 75 procent. Nabídka bytů je dlouhodobě nižší než poptávka.

3 tipy, jak si snížit daňovou povinnost ještě do konce roku

11.12.  |  Redakce  |  Finance.cz

Uplatnění výdajového paušálu představuje pro mnoho podnikatelů jednodušší administrativu a časovou úsporu. Tyto paušály jsou však počínaje rokem 2018 omezeny. Někteří živnostníci tak budou muset vést daňovou evidenci, protože pro ně bude výhodnější uplatnit skutečné výdaje. Jaké možnosti daňové optimalizace je v takovém případě možné ještě před koncem roku využít?

Kdy potřebujete výpis z katastru nemovitostí?

11.12.  |  Michal Bureš  |  Finance.cz

Výpis z katastru nemovitostí je třeba i v případech, kdybyste to možná nečekali. Jak jej snadno získat a kolik vás to bude stát? Kde najdete informace o tom, že nemovitost je v exekuci?

Kdy se (ne)vyplatí pracovat při exekuci?

11.12.  |  Lucie Mečířová  |  Finance.cz

Každá osoba v exekuci by se měla pokoušet co nejrychleji splatit své dluhy. Tou nejzákladnější možností, jak na to, je samozřejmě vydělávat. Ne vždy je to ale pro dlužníka z hlediska příjmů výhodné. Kdy vám zůstane víc peněz bez práce?

Test: která navigace do auta je ta nejlepší

11.12.  |  Kopún Abrahám  |  Finance.cz

Máte v autě navigaci? Samostatnou, v mobilu nebo spolujezdec drží mapu? Autobible otestovala, která navigace je nejlepší a která vás do cíle dovede nejrychleji.

Americkým akciím pomohly k ziskům technologie

10.12.  |  Financninoviny.cz

New York 10. prosince (ČTK) - Akcie ve Spojených státech dokázaly zvrátit dnešní ranní propad a především díky technologiím uzavřely obchodování se zisky. Investoři nicméně zůstávají na pozoru kvůli trvající obchodní válce mezi Čínou a USA a nejistotě kolem odchodu Británie z Evropské unie. Na devizovém trhu posiloval dolar a výrazně ztrácela libra.

Politická rizika stáhla evropské akcie na nové dvouleté minimum

10.12.  |  Financninoviny.cz

Londýn 10. prosince (ČTK) - Evropské akcie dnes výrazně oslabily v důsledku rostoucích politických rizik. Investoři mají obavy kvůli odkladu hlasování britského parlamentu o brexitové dohodě, nepokojům ve Francii i neshodám kolem italského rozpočtu. Panevropský akciový index STOXX 600 uzavřel dnešní obchodování na novém dvouletém minimu, oproti pátečnímu závěru klesl o téměř 1,9 procenta.

Ceny ropy klesají, dolů je tlačí pokračující oslabování akcií

10.12.  |  Financninoviny.cz

Londýn/New York 7. prosince (ČTK) - Ceny ropy dnes klesají po výrazném nárůstu v závěru minulého týdne, za kterým stála dohoda Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců na snížení těžby. Ropný trh dnes reaguje mimo jiné na pokračující pokles na globálních akciových burzách.

Libra je po odvolání hlasování o brexitu na 20měsíčním minimu

10.12.  |  Financninoviny.cz

Londýn/New York 10. prosince (ČTK) - Britská libra se poté, co se premiérka Theresa Mayová rozhodla odložit úterní hlasování britského parlamentu o připravené brexitové dohodě mezi Londýnem a zbytkem Evropské unie, propadla k dolaru na 20měsíční minimum. Na americkou měnu ztrácela kolem 17:30 SEČ 1,5 procenta na 1,2541 USD a byla nejníže od dubna 2017.

Koruna k euru zůstala na 25,87 Kč/EUR, na inflaci nereagovala

10.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 10. prosince (ČTK) - Česká měna dnes k euru stagnovala, zakončila na páteční zavírací hodnotě 25,87 Kč/EUR. Vůči dolaru oslabila o tři haléře na 22,75 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online. Čísla o inflaci koruna nechala podle analytiků bez povšimnutí.

Pražská burza dnes ztrácela, Avast odepsal přes tři procenta

10.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 10. prosince (ČTK) - Pražská burza zahájila nový týden poklesem. Index PX dnes oslabil o 1,08 procenta na 1029,11 bodu. Z hlavních titulů ztrácel hlavně Avast a rakouská pojišťovna VIG. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Praha se chce podnikem k metru D zabývat znovu od začátku

10.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 10. prosince (ČTK) - Nové vedení hlavního města se nebrání spolupráci se soukromým sektorem při rozvoji okolí stanic plánované linky metra D, na projekt předchozí rady o spolupráci se společností Penta nicméně navazovat nehodlá. V rozhovoru s ČTK to uvedl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě). Při přípravě spolupráce nyní podle něj nebude prioritou rychlejší výkup pozemků, kterým argumentovalo předchozí vedení, ale v první řadě rozvoj okolí stanic. Vyjádření Penty ČTK zjišťuje.

Čínský soud zakázal prodej některých telefonů iPhone

10.12.  |  Financninoviny.cz

Washington/Peking 10. prosince (ČTK) - Čínský soud na žádost výrobce čipů Qualcomm zakázal dovoz i prodej některých telefonů iPhone od společnosti Apple. Ta nicméně uvedla, že zákaz se týká pouze telefonů se staršími verzemi operačního systému. Všechny modely telefonů iPhone tak podle ní zůstanou na čínském trhu v prodeji, a to s novějším softwarem, napsala agentura Reuters.

Smlouva na mýtné ministerstva dopravy platí, ÚOHS zamítl stížnost

10.12.  |  Financninoviny.cz

Brno 10. prosince (ČTK) - Smlouva ministerstva dopravy s vítězem mýtného tendru platí. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže totiž zamítl stížnost firmy Kapsch, která podpis smlouvy napadla. Dospěl k názoru, že ministerstvo uzavřením smlouvy neporušilo nařízení ÚOHS. Vítězem mýtného tendru se stalo konsorcium firem CzechToll/SkyToll. Rozhodnutí není pravomocné, lze proti němu podat rozklad. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Vyjádření ministerstva a společnosti Kapsch ČTK zjišťuje.

MF navrhlo novou pokutu týkající se kontrolního hlášení k DPH

10.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 10. prosince (ČTK) - Ministerstvo financí navrhuje v daňovém balíčku zavedení nové pokuty, kterou budou moci ukládat finanční úřady za špatné vyplnění údajů v kontrolním hlášení k dani z přidané hodnoty. Za závažné ztěžování nebo maření správy DPH bude moci plátce dostat až půlmilionovou pokutu. Pokuty kvůli kontrolnímu hlášení hrozí už nyní, podle ministerstva financí však nelze některé postupy plátců postihnout.

Praha nebude pokračovat v projektu P+R terminálu na Zličíně

10.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 10. prosince (ČTK) - Nové vedení pražského magistrátu nebude pokračovat v plánu minulé rady vybudovat na Zličíně nad Rozvadovskou spojkou velký parkovací terminál pro účely P+R. Namísto toho by u stávajícího depa za konečnou metra trasy B Zličín měla vzniknout nová stanice a u ní parkovací dům sloužící stejnému účelu, jen výrazně levnější. V rozhovoru s ČTK to dnes uvedl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Stávka německých železničářů omezila desítky vlaků v Česku

10.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 10. prosince (ČTK) - Stávka německých železničářů dnes zastavila nebo zpozdila několik desítek dálkových a regionálních spojů v Česku. Zatímco v lokální dopravě se provoz vrátil do normálu, některé odpolední dálkové spoje jedoucí z Německa ale stále nabírají zpoždění. ČTK to řekl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Stávka německých železničářů trvala ráno od pěti do devíti hodin.

Nezaměstnanost byla v listopadu bez změny, inflace klesla

10.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 10. prosince (ČTK) - Zatímco nezaměstnanost v Česku v listopadu zůstala na 2,8 procenta, meziroční inflace klesla na dvě procenta z říjnových 2,2 procenta. Trh práce tak podle analytiků zůstává bez výraznějších změn. Firmy mají stále nedostatek pracovníků a stoupá tlak na růst mezd, prostor pro další růst ekonomiky tak zůstává omezen. V případě inflace ekonomové pokles považují za přechodný jev, na počátku příštího roku by měla kvůli růstu cen energií stoupnout až nad 2,5 procenta.

Zaměstnancům automobilky Hyundai vzrostou mzdy o 9,1 procenta

10.12.  |  Financninoviny.cz

Nošovice (Frýdecko-Místecko) 10. prosince (ČTK) - Zaměstnancům nošovické automobilky Hyundai vzrostou od 1. ledna základní mzdy o 9,1 procenta. Pracovník na nejčastější pozici - operátor 3 - si tak v základu měsíčně polepší o 5100 korun. Průměrná hrubá měsíční mzda v celém závodě 42.000 korun a v dělnických profesích zhruba 38.500 korun. Kolektivní smlouvu dnes podepsaly odbory a vedení firmy, sdělil ČTK mluvčí automobilky Petr Vaněk. Předseda základní odborové organizace KOVO Hyundai Czech Patrik Fupšo řekl, že takový růst mezd nemá v historii firmy obdoby.

Výroba oceli v Číně bude letos rekordní, předpovídá úřad

10.12.  |  Financninoviny.cz

Peking 10. prosince (ČTK) - Výroba oceli v Číně letos vystoupí na rekordních 923 milionů tun z loňských 831,73 milionu tun. Předpovídá to zpráva, kterou dnes zveřejnil vládní plánovací a výzkumný institut zaměřený na metalurgický průmysl. V příštím roce ale podle něj výroba oceli mírně klesne a dosáhne 900 milionů tun. Čína je největším výrobcem oceli na světě.

Listopadová meziroční inflace byla nižší, než očekávala ČNB

10.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 10. prosince (ČTK) - Listopadová meziroční inflace byla o 0,5 procentního bodu nižší, než odhadovala v aktuální prognóze Česká národní banka. Uvedl to dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Důvodem bylo podle něj především neočekávaně rychlé odeznění předchozího růstu cen potravin. Meziroční růst spotřebitelských cen v listopadu zpomalil na dvě procenta z říjnových 2,2 procenta.

ČR získá za staré dluhy od Srbska 222 milionů korun

10.12.  |  Financninoviny.cz

Praha/Lány (Kladensko) 10. prosince (ČTK) - Česká republika dostane od Srbska 221,7 milionu korun za staré dluhy. Příslušnou dohodu dnes podepsala na zámku v Lánech ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) a její srbský protějšek Siniša Mali. V tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo financí. V Lánech se dnes sešli srbská premiérka Ana Brnabičová s prezidentem Milošem Zemanem. Český prezident přijal pozvání na návštěvu Srbska, do země pojede příští rok, sdělil ČTK Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Protesty žlutých vest ve Francii zpomalí ekonomický růst

10.12.  |  Financninoviny.cz

Paříž 10. prosince (ČTK) - Protivládní protesty takzvaného hnutí žlutých vest výrazně zpomalí růst francouzské ekonomiky v posledním čtvrtletí tohoto roku. Francouzská centrální banka dnes kvůli protestům zhoršila výhled růstu na toto období - nově má ekonomika ve srovnání s předchozími třemi měsíci vzrůst jen o 0,2 procenta místo původně očekávaných 0,4 procenta.

Analytici: Trh práce zůstává beze změny, tedy napjatý

10.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 10. prosince (ČTK) - Listopadová data o nezaměstnanosti ukazují, že trh práce zůstává bez výraznějších změn. Firmy mají stále nedostatek pracovníků a stoupá tlak na růst mezd, prostor pro další růst ekonomiky proto zůstává nadále omezen. Přechodně by v dalších měsících měla sice nezaměstnanost mírně stoupnout, ale v únoru opět klesne na současnou úroveň, domnívají se ekonomové.

VIDEO: FOREX trading - týdenní technická analýza FXstreet.cz (10.12. - 14.12.2018)

10.12.  |  FXstreet.cz

Pravidelný týdenní videokomentář k aktuálnímu vývoji na měnovém trhu (forex) od profesionálního tradera a analytika z portálu www.fxstreet.cz.

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny je nejníže za čtyři roky

10.12.  |  Financninoviny.cz

Berlín 10. prosince (ČTK) - Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny klesla na začátku prosince nejníže za čtyři roky. Důvodem jsou obavy z obchodních konfliktů, spor o rozpočet Itálie s Evropskou unií a rovněž jednání o vystoupení Británie z EU. Index důvěry se propadl na minus 0,3 bodu z listopadových 8,8 bodu a ocitl se nejníže od prosince 2014. Uvedla to dnes výzkumná společnost Sentix.

Manpower: Tempo růstu náboru zaměstnanců v 1. čtvrtletí klesne

10.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 10. prosince (ČTK) - Čeští zaměstnavatelé plánují i v prvním čtvrtletí příštího roku nabírat nové zaměstnance, ovšem tempo růstu náboru bude proti předchozímu období nižší. Vyplývá to z pravidelného průzkumu společnosti Manpower mezi 750 zaměstnavateli v soukromém i veřejném sektoru v ČR, jehož výsledky firma oznámila na dnešní tiskové konferenci.

Pokles inflace je podle analytiků pouze přechodný

10.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 10. prosince (ČTK) - Pokles meziroční inflace je podle analytiků krátkodobou záležitostí, na počátku příštího roku inflace stoupne kvůli zdražování nákladů na bydlení, včetně cen energií. Na růst cen také bude působit nízká nezaměstnanost společně s tlakem na růst mezd. Inflace tak na počátku příštího roku stoupne až nad 2,5 procenta, očekávají ekonomové.

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (10.12.2018)

10.12.  |  FXstreet.cz

Minulý týden došlo ke vstupu do pozice na měnovém páru EUR/USD podle mého týdenního komentáře, kde jsem s předstihem uveřejnil mé obchodní nastavení. Došlo k prolomení horní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval long obchod, který následně velmi rychle došel do svého cíle k další nejbližší následující S/R zóně a byl tak ukončen v zisku na Profit-Targetu. Níže na grafu je tento obchod zvýrazněn. Pokud jste mého obchodu také využili, tak gratuluji k zisku!

Primární nabídka divize SoftBank bude největší v Japonsku

10.12.  |  Financninoviny.cz

Tokio 10. prosince (ČTK) - Japonská společnost SoftBank stanovila cenu pro primární nabídku akcií své mobilní divize na 1500 jenů (více než 300 Kč). V prohlášení pro burzu také uvedla, že nabídne navíc 160 milionů akcií, aby uspokojila vysokou poptávku. V rámci primární nabídky tak získá 2,65 bilionu jenů (533 miliard Kč). Vstup firmy na burzu bude největší primární nabídkou v Japonsku a jednou z největších na světě, za rekordní nabídkou čínské firmy Alibaba. S akciemi by se mělo začít obchodovat 19. prosince.

Bývalý šéf Nissanu byl formálně obviněn z finančních pochybení

10.12.  |  Financninoviny.cz

Tokio 10. prosince (ČTK) - Tokijská prokuratura dnes oficiálně obvinila bývalého šéfa automobilky Nissan Motor Carlose Ghosna z finančních pochybení, protože v uplynulých letech podhodnocoval své příjmy. Informují o tom zahraniční média. Ghosn zůstává ve vazbě. Obviněn byl i další bývalý vysoký manažer Greg Kelly a samotná automobilka Nissan. Ta podle obvinění předkládala burzovním orgánům chybná finanční prohlášení. Ghosn byl zadržen 19. listopadu a od té doby je ve vazbě, dosud však nebyl oficiálně obviněn.

Nezaměstnanost v Plzeňském kraji v listopadu zůstala na 1,9 pct

10.12.  |  Financninoviny.cz

Plzeň 10. prosince (ČTK) - Podíl nezaměstnaných v Plzeňském kraji v listopadu stagnoval na říjnových 1,9 procenta. Před rokem byla nezaměstnanost v regionu o 0,4 procentního bodu vyšší. ČTK to dnes řekl Tomáš Moravec z krajské pobočky úřadu práce v Plzni. V prosinci by měla podle něj nezaměstnanost mírně růst.

Nezaměstnanost v Praze v listopadu klesla na 1,9 pct

10.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 10. prosince (ČTK) - Nezaměstnanost v Praze v listopadu potřetí v řadě klesla, když se snížila na 1,9 procenta z říjnových dvou procent. Spolu s úbytkem počtu lidí bez práce opět přibylo volných pracovních míst, a na jednoho uchazeče v metropoli tak dál připadají zhruba tři volná místa. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Spotřebitelské ceny v listopadu zpomalily růst na dvě procenta

10.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 10. prosince (ČTK) - Meziroční růst spotřebitelských cen v listopadu zpomalil na dvě procenta z říjnových 2,2 procenta. Ceny tak rostly nejpomalejším tempem od letošního dubna. Zlevňovaly především potraviny. Nadále naopak zdražovalo bydlení a také pohonné hmoty. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Meziměsíčně spotřebitelské ceny klesly o 0,1 procenta.

Nezaměstnanost v Olomouckém kraji v listopadu přestala klesat

10.12.  |  Financninoviny.cz

Olomouc 10. prosince (ČTK) - Nezaměstnanost v Olomouckém kraji v listopadu přestala klesat a zůstala na říjnové hodnotě tři procenta. Práci v Olomouckém kraji na konci listopadu hledalo 13.346 lidí, zatímco v říjnu bylo evidováno 13.235 uchazečů o zaměstnání. Údaje dnes zveřejnil Úřad práce ČR. V září a říjnu se nezaměstnanost v Olomouckém kraji postupně snižovala.

V Ústeckém kraji míra nezaměstnanosti zůstala na 4,3 procenta

10.12.  |  Financninoviny.cz

Ústí nad Labem 10. prosince (ČTK) - V Ústeckém kraji zůstala v listopadu míra nezaměstnanosti na 4,3 procenta. Stejně vysoká je ještě v Moravskoslezském kraji. Úředníci v Ústeckém kraji evidovali na konci uplynulého měsíce 25.362 lidí bez práce, což je o 304 méně než v říjnu. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Německé dráhy začínají od 9:00 obnovovat provoz

10.12.  |  Financninoviny.cz

Berlín 10. prosince (zpravodaj ČTK) - Od 9:00 SEČ začíná firma Deutsche Bahn (DB) obnovovat železniční dopravu v Německu, která byla od brzkého rána výrazně omezena kvůli výstražné stávce zaměstnanců. Rušení spojů nebo velká zpoždění ale německé dráhy očekávají po celý den. Uvedly to na twitteru.

Podíl nezaměstnaných ve Zlínském kraji v listopadu zůstal 2,3 pct

10.12.  |  Financninoviny.cz

Zlín 10. prosince (ČTK) - Nezaměstnaných ve Zlínském kraji v listopadu mírně ubylo. Úřad práce v kraji jich na konci měsíce evidoval 9910, což je o 84 méně než v říjnu. Podíl nezaměstnaných zůstal na stejné hodnotě, a to 2,3 procenta. Údaje dnes zveřejnil Úřad práce ČR. Loni v listopadu bylo v kraji bez práce 12.866 lidí, podíl nezaměstnaných byl 3,1 procenta.

Nezaměstnanost byla v listopadu na jižní Moravě 3,5 procenta

10.12.  |  Financninoviny.cz

Brno 10. prosince (ČTK) - Míra nezaměstnanosti v Jihomoravském kraji se drží na historickém minimu, kterého dosáhla v říjnu, tedy na úrovni 3,5 procenta. Bez práce bylo v kraji na konci listopadu 29 623 lidí. Údaje dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Nezaměstnanost v hradeckém kraji klesla na rekordní dvě procenta

10.12.  |  Financninoviny.cz

Hradec Králové 10. prosince (ČTK) - Nezaměstnanost v Královéhradeckém kraji v listopadu klesla na dosud nejnižší úroveň, činila dvě procenta. V říjnu to bylo 2,1 procenta. Počet lidí bez práce se snížil o 14 na rekordně nejnižších 8101. Počet volných pracovních míst nabízených úřady práce v listopadu mírně klesl o 413 na 13.024 míst. Loni v listopadu nezaměstnanost v kraji činila 2,5 procenta a lidí bez práce bylo 9780. Údaje o nezaměstnanosti dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Nezaměstnanost na jihu Čech stoupla v listopadu na dvě procenta

10.12.  |  Financninoviny.cz

České Budějovice 10. prosince (ČTK) - Nezaměstnanost na jihu Čech stoupla v listopadu meziměsíčně o desetinu procentního bodu na dvě procenta. Bez práce bylo 9500 lidí. V kraji bylo na konci listopadu 18.012 volných míst. ČTK to dnes řekl Jiří Beran z českobudějovické krajské pobočky úřadu práce. Meziročně byla listopadová nezaměstnanost v kraji nižší o 0,6 procentního bodu.

Nezaměstnanost v Karlovarském kraji zůstala na 2,7 procenta

10.12.  |  Financninoviny.cz

Karlovy Vary 10. prosince (ČTK) - Podíl nezaměstnaných v Karlovarském kraji zůstal v listopadu na 2,7 procenta. Počet lidí v evidenci Úřadu práce ČR se nepatrně zvýšil na 5792. I v celém Česku nezaměstnanost zůstala na 2,8 procenta, tedy stejné úrovni jako v říjnu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Nezaměstnanost v Moravskoslezském kraji klesla na 4,3 procenta

10.12.  |  Financninoviny.cz

Ostrava 10. prosince (ČTK) - Podíl nezaměstnaných v Moravskoslezském kraji klesl v listopadu o 0,1 procentního bodu na 4,3 procenta. Z evidence úřadu práce ubylo 424 uchazečů, práci nemělo na konci měsíce 37.658 lidí. Ve srovnání s listopadem 2017 bylo nezaměstnaných v kraji méně o 10.121 a jejich podíl byl meziročně nižší o 1,1 procentního bodu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Nezaměstnanost na Vysočině v listopadu zůstala na 2,6 procenta

10.12.  |  Financninoviny.cz

Jihlava 10. prosince (ČTK) - Nezaměstnanost na Vysočině se v listopadu skoro nezměnila. V celém kraji nemělo koncem minulého měsíce práci 9290 lidí, o 126 víc než v říjnu. Podíl nezaměstnaných zůstal na říjnových 2,6 procenta, uvedl dnes Úřad práce ČR. Vysoká je nadále poptávka po nových pracovnících, firmy jich v tomto kraji hledají více než 10.000.

V Pardubickém kraji byla v listopadu nejnižší nezaměstnanost v ČR

10.12.  |  Financninoviny.cz

Pardubice 10. prosince (ČTK) - V Pardubickém kraji stagnovala v listopadu nezaměstnanost na 1,8 procenta. Druhý měsíc byla mezi kraji nejnižší v zemi. Republikový podíl je o procentní bod vyšší. V evidenci bylo v kraji 6740 nezaměstnaných. Údaje dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Nezaměstnanost ve středních Čechách v listopadu zůstala na 2,5pct

10.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 10. prosince (ČTK) - Nezaměstnanost ve středních Čechách v listopadu stagnovala na hodnotě 2,5 procenta. Úřady práce v kraji evidovaly 23.752 uchazečů o zaměstnání, tedy o 227 lidí méně než v říjnu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR. Nezaměstnanost v celé České republice činila v uplynulém měsíci 2,8 procenta, stejně jako v říjnu.

V Libereckém kraji klesla v listopadu nezaměstnanost na 2,9 pct

10.12.  |  Financninoviny.cz

Liberec 10. prosince (ČTK) - V Libereckém kraji klesla v listopadu nezaměstnanost o další desetinu procentního bodu na 2,9 procenta. Podle údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR, hledalo v kraji na konci měsíce uplatnění 9497 lidí, o 32 méně než jich úřady evidovaly v říjnu. Také loni v listopadu klesla nezaměstnanost v kraji o desetinu bodu na 3,6 procenta, bez práce bylo tehdy v kraji 11.490 lidí.

Nezaměstnanost v Česku v listopadu stagnovala na 2,8 procenta

10.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 10. prosince (ČTK) - Nezaměstnanost v Česku v listopadu zůstala na 2,8 procenta. Bez práce bylo 215.010 lidí, což je nejméně od června 1997. Počet volných pracovních míst vzrostl na více než 323.500. Oznámil to dnes Úřad práce ČR (ÚP ČR). Analytici stagnaci nezaměstnanosti očekávali. Loni v listopadu byla míra nezaměstnanosti 3,5 procenta.

SIPRI: Rusko se loni stalo druhým největším výrobcem zbraní

10.12.  |  Financninoviny.cz

Helsinky 10. prosince (ČTK) - Rusko se loni stalo druhým největším výrobcem zbraní za Spojenými státy měřeno tržbami zbrojovek. Sesadilo tak na třetí příčku Británii, která si pozici světové dvojky držela od roku 2002. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnil Stockholmský mezinárodní ústav pro výzkum míru (SIPRI). Zpráva také ukázala, že tržby 100 největších zbrojovek světa se loni zvýšily o 2,5 procenta na 398,2 miliardy USD (devět bilionů Kč). Ruské podniky měly na celkových tržbách podíl 9,5 procenta.

Japonská ekonomika ve čtvrtletí klesla nejvíce za čtyři roky

10.12.  |  Financninoviny.cz

Tokio 10. prosince (ČTK) - Japonská ekonomika ve třetím čtvrtletí klesla podle revidovaných údajů v celoročním přepočtu o 2,5 procenta, což byl nejvyšší propad za více než čtyři roky. Pokles byl mnohem vyšší než uváděl předběžný údaj z minulého měsíce, hlavně kvůli propadu výdajů firem, který ohrožuje výhled investic na příští rok v době, kdy se ekonomika závislá na vývozu potýká se zpomalením globálního růstu a obchodními spory, uvedla agentura Reuters.

V celém Německu se ráno zastavila dálková železniční doprava

10.12.  |  Financninoviny.cz

Berlín 10. prosince (zpravodaj ČTK) - V celém Německu se dnes ráno zastavila dálková železniční doprava. O tomto kroku, který by měl mít dopady i na spojení s Českem, rozhodla firma Deutsche Bahn (DB) kvůli stávce železničářů za vyšší platy. Rozsáhlá omezení jsou i v regionech, například po celém Bavorsku nebo v příměstské dopravě v Berlíně.

Lipa Land – svět, který si s námi tvoří samy děti!

10.12.  |  Komerční sdělení  |  EMTC - Czech a.s.

Řada mobilních her pro děti sází především na blyštivé odměny a animované postavičky. Jen málo takových her v sobě spojuje zábavu i vzdělání, a tak rodiče stojí před těžkou volbou, zda hry svým dětem povolit či nikoliv.

Statistici dnes zveřejní údaje o listopadové inflaci

10.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 10. prosince (ČTK) - Český statistický úřad dnes bude informovat o vývoji inflace v listopadu. Podle odhadů analytiků meziroční inflace klesla těsně pod dvě procenta. V říjnu byla 2,2 procenta. Důvodem poklesu jsou nižší ceny potravin a pohonných hmot.

Úřad práce dnes bude informovat o listopadové nezaměstnanosti

10.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 10. prosince (ČTK) - Úřad práce ČR dnes zveřejní údaje o nezaměstnanosti za listopad. Podle odhadů analytiků nezaměstnanost v listopadu zůstala na říjnových 2,8 procenta. Za nízkým počtem lidí bez práce je podle nich stále dobrý výkon ekonomiky a přetrvávající nedostatek pracovníků, především v průmyslu a stavebnictví.

Hygienická koupelna

10.12.  |  Komerční sdělení  |  InexFin Praha

Koupelna slouží k očistě těla a sama by tak měla být čistým prostorem bez bakterií.

Co je dobré vědět o dobrovolném důchodovém pojištění?

10.12.  |  Petr Gola  |  Finance.cz

Bez získání potřebné doby pojištění nemůže být starobní důchod přiznán, v roce 2019 musí žadatelé o starobní důchod získat dobu pojištění alespoň v rozsahu 35 let. A to i při žádosti o předčasný důchod. Řešením může být účast na dobrovolném důchodovém pojištění, situaci je však nutné řešit včas. Kolik se bude platit v roce 2019?

Chemických škodlivých látek bývá víc doma než venku

10.12.  |  Martin Ježek  |  Finance.cz

Hladina chemických látek u nás doma bývá mnohem vyšší než ve venkovním prostředí. A je to tím, že jich na nás doma působí víc, říká kanadská vědkyně Lisa Melymuk, která se v Centru pro výzkum toxických látek v prostředí (RECETOX) Masarykovy univerzity v Brně věnuje přenosu škodlivých látek do lidského organizmu.

Nezapomeňte do půlky prosince zaplatit zálohy na silniční daň

10.12.  |  Redakce  |  Finance.cz

Silniční daň je daň, jejímž předmětem jsou vozidla užívaná k podnikání. Tato daň se platí jednou ročně a to po podání daňového přiznání v lednu na začátku každého roku. Zároveň se ale během roku platí zálohy na tuto daň a to čtvrtletně. Nezapomeňte proto zaplatit další letošní zálohu do půlky prosince, což je do konce tohoto týdne.

V Brně začala výluka, vlaky jezdí přesně nebo s mírným zpožděním

09.12.  |  Financninoviny.cz

Brno 9. prosince (ČTK) - V Brně začala roční velká výluka hlavního železničního nádraží, zároveň se změnily jízdní řády. Část spojů jezdí z dolního nádraží, posílený je také provoz v Židenicích a dalších menších stanicích. Vlaky dnes dopoledne jezdily z Brna a do Brna většinou přesně na čas, případně se zpožděním v řádu minut, výjimečně kolem čtvrthodiny, zjistila ČTK z webu Českých drah.

Jak a kde sledovat zásilky ze zahraničí

08.12.  |  Lucie Mečířová  |  Finance.cz

Vánoce se už pomalu blíží a s nimi je tu i jedna (ne)oblíbená činnost, kterou je nakupování dárků. Čím dál víc pak stoupá počet lidí, kteří věci pro své blízké objednávají přes eshopy a k tomu navíc ze zahraničí. Víte ale, jak sledovat zahraniční zásilku?

Americké akcie oslabily v čele s technologickým sektorem

07.12.  |  Financninoviny.cz

New York 7. prosince (ČTK) - Hlavní indexy akcií na americké burze dnes oslabily o víc než dvě procenta, index technologického trhu Nasdaq o tři procenta, když trh táhly dolů výprodeje akcií technologického a zdravotnického sektoru. Obchodování poznamenal komentář poradce Bílého domu Petera Navarra, že nedohodnou-li se USA a Čína ve stanovených 90 dnech, USA zavedou celní sazby.

Avolon koupí 100 letounů Airbus

07.12.  |  Financninoviny.cz

Paříž 7. prosince (ČTK) - Irská leasingová společnost Avolon koupí 100 letounů od evropského konsorcia Airbus. Hodnota zakázky na 75 strojů A320neo a 25 A321neo je podle katalogových cen 11,5 miliardy dolarů (261,5 miliardy Kč), napsala agentura Reuters.

USA uvalí cla na čínské hliníkové plechy na období pěti let

07.12.  |  Financninoviny.cz

Washington 7. prosince (ČTK) - Americká Komise pro mezinárodní obchod (ITC) dnes definitivně rozhodla, že dovoz výrobků z hliníkových plechů z Číny poškodil americké producenty. Znamená to, že antidumpingová a antisubvenční cla v rozmezí od 96,3 do 176,2 procenta, jejichž uvalení už dříve oznámilo ministerstvo obchodu, budou definitivně zavedena na období pěti let.

Akcie na pražské burze v týdnu propadly o 2,7 procenta

07.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 7. prosince (ČTK) - Akcie na pražské burze v tomto týdnu propadly, když index PX ubral 2,7 procenta na 1040,4 bodu. Vyplývá to z výsledků burzy. V týdnu se dařilo především akciím likérky Stock Spirits, naopak největší pokles postihl akcie mediální skupiny CME. Minulý týden akcie posílily o 0,6 procenta.

Pražská burza se na konci týdne vrátila k růstu

07.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 7. prosince (ČTK) - Pražská burza se na konci týdne vrátila k růstu, i když jen mírnému. Index PX dnes stoupl o 0,17 procenta na 1040,37 bodu. Rostly akcie energetické společnosti ČEZ a více než 2,5 procenta přidaly cenné papíry antivirové firmy Avast. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna pokračovala v posilování k euru i dolaru.

Koruna mírně posílila k euru i dolaru

07.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 7. prosince (ČTK) - Česká měna dnes mírně posílila k oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru koruna zpevnila k 17:00 oproti předchozímu závěru o dva haléře na 25,87 Kč/EUR a k dolaru o tři haléře na 22,72 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Ropa prudce zdražuje kvůli dohodě OPEC o snížení těžby

07.12.  |  Financninoviny.cz

Londýn/New York 7. prosince (ČTK) - Ceny ropy dnes prudce rostou kvůli dohodě Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců na snížení těžby. Kolem 17:00 SEČ si severomořská ropa Brent připisovala 5,2 procenta na 63,20 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala nárůst o 4,5 procenta na 53,80 dolaru za barel.

Reuters: OPEC hodlá snížit svou těžbu o 0,8 milionu barelů denně

07.12.  |  Financninoviny.cz

Vídeň 7. prosince (ČTK) - Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) hodlá snížit svou těžbu o zhruba 0,8 milionu barelů denně. Uvedl to dnes zdroj agentury Reuters. Dodal, že po svých spojencích bude OPEC požadovat snížení produkce o dalších 0,4 milionu barelů denně. Ceny ropy dnes kvůli vyhlídkám na snížení dodávek výrazně rostou. Severomořská ropa Brent si kolem 15:30 SEČ připisovala 4,7 procenta na 62,88 dolaru za barel.

Tvorba pracovních míst v USA v listopadu zaostala za očekáváním

07.12.  |  Financninoviny.cz

Washington 7. prosince (ČTK) - Americká ekonomika v listopadu vytvořila zhruba 155.000 nových pracovních míst, což je méně, než se očekávalo. Míra nezaměstnanosti zůstala na 3,7 procenta, tedy na nejnižší úrovni od roku 1969. Vyplývá to z dnešní zprávy ministerstva práce USA.

Výrobce cigaret Marlboro investuje do producenta konopí Cronos

07.12.  |  Financninoviny.cz

Toronto 7. prosince (ČTK) - Americká společnost Altria Group, která vyrábí cigarety Marlboro, investuje 1,8 miliardy dolarů (zhruba 41 miliard Kč) do kanadského producenta konopí Cronos Group. Získá tak v kanadském podniku 45procentní podíl. Oznámily to dnes firmy. Transakce navíc zahrnuje opci, díky které může Altria svůj podíl zvýšit až na 55 procent.

Dukovany snižují výkon 3. bloku, podle plánu bude stát do ledna

07.12.  |  Financninoviny.cz

Dukovany (Třebíčsko) 7. prosince (ČTK) - V Jaderné elektrárně Dukovany začali dnes v poledne operátoři třetího bloku snižovat výkon reaktoru. Jeho odstávka podle plánu potrvá do konce ledna. Kromě výměny části jaderného paliva za čerstvé energetici provedou rozsáhlé kontroly zařízení a uskuteční 47 technických a investičních akcí. ČTK to sdělil mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

Soud poslal do úpadku slévárenskou společnost ČKD Kutná Hora

07.12.  |  Financninoviny.cz

Kutná Hora 7. prosince (ČTK) - Krajský soud v Praze poslal do úpadku strojírenskou a slévárenskou společnost ČKD Kutná Hora. Podnik se 400 zaměstnanci se ocitl v platební neschopnosti, koncem října dlužil 360 milionů korun. Výroba v obou závodech v Kutné Hoře a Chrudimi pokračuje. Insolvenční návrh podalo vedení firmy, úpadek chce řešit reorganizací, vyplývá z údajů v insolvenčním rejstříku.

V malešické tržnici objevili veterináři 80 kg zkažených ryb

07.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 7. prosince (ČTK) - Veterináři spolu s policisty odhalili v pražských Malešicích při kontrole tržnice An Dong 80 kilogramů zkažených ryb. Provozovateli hrozí 50milionová pokuta, navíc šlo o jeho několikátý přestupek, sdělil dnes ČTK tiskový mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Loni u stejného obchodníka našli 200 kilogramů vepřového masa a mušlí se smyslovými změnami, letos v září 44 kilogramů mušlí a ryb neznámého původu, které také byly zkažené.

Výroba aut v říjnu pomohla průmyslu i zahraničnímu obchodu

07.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 7. prosince (ČTK) - Český průmysl v říjnu po zářijovém poklesu vzrostl meziročně o 6,7 procenta. Je to druhý nejlepší výsledek v letošním roce. Stavebnictví v říjnu zpomalilo meziroční růst na 10,4 procenta ze zářijových 11,8 procenta. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Statistici také oznámili, že přebytek zahraničního obchodu Česka v říjnu meziročně klesl na 5,7 miliardy korun.

Analytici: Stavebnictví táhne jak pozemní, tak inženýrská část

07.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 7. prosince (ČTK) - České stavebnictví táhne vzhůru pozemní i inženýrské stavitelství, které je tvořené zejména dopravní infrastrukturou. Inženýrské stavitelství těží z nutnosti vyčerpat evropské dotace, v pozemní části je poptávka hlavně po stavbě výrobních prostor. Naopak bytová výstavba zaostává. Uvedli to analytici, které dnes oslovila ČTK. Podle údajů Českého statistického úřadu stavebnictví letos do konce října vzrostlo v souhrnu o 10,1 procenta.

Analytici: Automobilky zřejmě začínají opět navyšovat výrobu

07.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 7. prosince (ČTK) - Výsledky českého exportu za říjen podle analytiků naznačují, že české automobilky již překonaly překážky spojené s přechodem na nové emisní limity a začínají navyšovat výrobu. Obchodní bilance v říjnu ale zklamala očekávání trhu.

Analytici: Český průmysl poroste v dalších měsících pomaleji

07.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 7. prosince (ČTK) - Říjen sice přinesl překvapivě vysoký výkon tuzemského průmyslu, po zbytek roku a v příštím roce však analytici oslovení ČTK očekávají nižší hodnoty růstu. Čeká ho totiž řada problémů. Průmyslová výroba v Česku v říjnu vzrostla meziročně o 6,7 procenta bez očištění o sezonní vlivy. Je to druhý nejlepší výsledek v letošním roce.

Fiat Chrysler podle zdrojů plánuje otevřít novou továrnu v USA

07.12.  |  Financninoviny.cz

Detroit 7. prosince (ČTK) - Italsko-americká automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) plánuje otevřít ve Spojených státech novou továrnu. Závod na sportovně-užitkové vozy (SUV) by mohl začít vyrábět v roce 2020 v Detroitu a bývalé chloubě amerického autoprůmyslu by mohl přinést 100 až 400 pracovních míst. Ve čtvrtek o tom informovaly některé tiskové agentury, které se odvolávají na zdroje obeznámené s plány automobilky. Firma sama ale plány zatím nepotvrdila.

Stát nabídl podruhé k pronájmu zámek Veleslavín

07.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 7. prosince (ČTK) - Stát podruhé nabídl k pronájmu areál barokního zámku Veleslavín v Praze 6. Cenu Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který má zámek z 18. století ve správě, stanovil cenu 525.000 korun měsíčně. Zájemci mohou podat nabídky do 7. ledna příštího roku. Úřad dnes zveřejnil výběrové řízení na webu. V prvním výběrovém řízení vyhlášeném v listopadu, do kterého se nikdo nepřihlásil, byla cena 750.000 korun měsíčně. Úřad chtěl původně zámek vydražit za 382 milionů korun, ministr kultury ale odvolal potřebný souhlas s dražbou. Praha usiluje o získání zámku do svého majetku.

Přebytek zahraničního obchodu v říjnu meziročně klesl na 5,7 mld

07.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 7. prosince (ČTK) - Přebytek zahraničního obchodu ČR v říjnu meziročně klesl o 3,4 miliardy korun na 5,7 miliardy Kč. Bilanci negativně ovlivnil obchod s ropou a zemním plynem a s chemickými prostředky. Horší výsledek vykázal i obchod s ostatními dopravními prostředky, jako jsou lodě, lokomotivy, letadla nebo jízdní kola. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad.

ČSÚ: Průmysl v říjnu po zářijovém poklesu vzrostl o 6,7 pct

07.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 7. prosince (ČTK) - Průmyslová výroba v Česku v říjnu po zářijovém poklesu vzrostla meziročně o 6,7 procenta bez očištění o sezonní vlivy. Je to druhý nejlepší výsledek v letošním roce. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). K růstu nejvíc přispěla výroba motorových vozidel, kovových konstrukcí a elektrických zařízení. Letošní říjen měl ve srovnání se stejným měsícem loňského roku o jeden pracovní den více. Po očištění o tento vliv průmyslová produkce meziročně vzrostla o 3,3 procenta.

Silničáři dnes otevřeli nový most na silnici I/43 u Černé Hory

07.12.  |  Financninoviny.cz

Brno 7. prosince (ČTK) - Silničáři dnes otevřeli nový, 85 metrů dlouhý most na silnici I/43 u Černé Hory, původní již nešel opravit. Z městyse tak po roce a půl zmizí tisíce aut včetně kamionů, které jezdily kvůli bezpečnosti a hlučnosti jen třicetikilometrovou rychlostí. To, že je starý most v havarijním stavu, se zjistilo loni v létě, nový se stavěl od letošního jara a stál včetně demolice starého 64 milionů korun, řekl dnes při otevření novinářům mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

ČSÚ: Stavebnictví v říjnu zpomalilo meziroční růst na 10,4 pct

07.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 7. prosince (ČTK) - Stavební výroba v říjnu zpomalila meziroční růst na 10,4 procenta ze zářijového revidovaného růstu o 11,8 procenta. Produkce v pozemním stavitelství v říjnu meziročně vzrostla o 11,6 procenta, v inženýrském se zvýšila o 7,7 procenta. Dnes o tom informoval Český statistický úřad (ČSÚ). V říjnu bylo dokončeno více než 3600 bytů, což je podle vedoucí oddělení statistik stavebnictví Petry Cuřínové jedna z nejvyšších hodnot za posledních deset let.

Růst slovenské ekonomiky ve 3. čtvrtletí zvolnil na 1,1 procenta

07.12.  |  Financninoviny.cz

Bratislava 7. prosince (zpravodaj ČTK) - Slovenská ekonomika ve třetím čtvrtletí vzrostla proti předchozím třem měsícům o 1,1 procenta. Ve srovnáním s druhým kvartálem, kdy dosáhla mezičtvrtletního růstu o 1,2 procenta, to znamená mírné zhoršení. Vyplývá to z dnešních údajů slovenského statistického úřadu, který tak potvrdil svůj dřívější odhad. Slovenská ekonomika tak dál roste rychleji než ekonomika česká.

Bitcoin dál prudce klesá, za den odepsal přes 11 procent

07.12.  |  Financninoviny.cz

New York 7. prosince (ČTK) - Cena bitcoinu se za poslední den snížila na burze Coindesk o více než 11 procent a dostala se pod 3370 USD (76.745 Kč). Pokračoval tak trend z prvního obchodního dne tohoto měsíce, kdy nejznámější kryptoměna světa ztratila během 24 hodin osm procent. Prosinec je tak pro kryptoměny stejně nepříznivý jako celý letošní rok.

Rok trvající velká výluka hlavního nádraží v Brně začne v neděli

07.12.  |  Financninoviny.cz

Brno 7. prosince (ČTK) - Rok trvající velká výluka brněnského hlavního nádraží začne již v neděli. Dotkne se dvou třetin ze 60.000 lidí, kteří jím denně projdou. Nebudou na něj moct vjíždět vlaky od Břeclavi, Slavkova a Vyškova, kvůli omezené kapacitě na něj nepojedou ani některé vlaky od Tišnova. Omezení je nutné kvůli pokračující opravě mostů přes ulice Křídlovická a Hybešova a kvůli modernizaci zabezpečovacího zařízení. Jako náhrada se bude používat dolní nádraží a v mnohem větší míře nádraží v Židenicích, Králově Poli a Slatině.

ČSÚ zveřejní říjnové výsledky průmyslu, stavebnictví a obchodu

07.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 7. prosince (ČTK) - Český statistický úřad dnes oznámí výsledky průmyslu, stavebnictví a zahraničního obchodu za říjen. V září průmyslová výroba poprvé od letošního března meziročně klesla a příliš se nedařilo ani zahraničnímu obchodu, který vykázal meziročně nižší přebytek. Stavebnictví ale opět rostlo dvouciferným tempem.

Výprodeje na akciových trzích mohly způsobit algoritmy

07.12.  |  Finance.cz

Akciové trhy jsou opět pod tlakem a to navzdory pozitivním výstupům z víkendového summitu G20 v Argentině, kde se prezidenti dvou největších ekonomik Číny a USA dohodli na 90denním příměří v obchodním sporu, během kterého na sebe nebudou zavádět další cla. Akciové trhy vnímaly zprávy pozitivně a v pondělí otevřely silným nákupním gapem.

Co můžeme čekat od kryptoměn v příštím roce?

07.12.  |  Hana Bartušková  |  Finance.cz

Bitcoin letos nějak klesá, což moc investorů nepotěšilo. Čekají na další růst, dočkají se ho v dohledné době? 

10 případů, kdy nebudete mít nárok na slevu na děti

07.12.  |  Redakce  |  Finance.cz

Při splnění zákonných podmínek má rodič nárok na daňové zvýhodnění (daňovou slevu na děti) a zaplatí na dani z příjmu fyzických osob méně než jeho bezdětný kolega. Podívejme se na deset praktických příkladů, kdy nelze daňové zvýhodnění uplatnit.

Americké akcie po zatčení finanční šéfky Huawei mírně klesají

06.12.  |  Financninoviny.cz

New York 6. prosince (ČTK) - Americké akcie dnes v reakci na zprávu o zatčení finanční ředitelky čínské společnosti Huawei oslabují. Trh znepokojuje nové napětí mezi Spojenými státy a Čínou. Dolů ho tlačí také pokles cen ropy. Hlavní indexy nicméně do závěru podstatnou část ztrát vyrovnaly, index Nasdaq Composite díky ziskům energetických akcií dokonce zpevnil.

Škoda Scala se začne v Boleslavi vyrábět během února

06.12.  |  Financninoviny.cz

Tel Aviv 6. prosince (zpravodaj ČTK) - Nová Škoda Scala, která je nástupcem modelu Rapid, se začne v hlavním závodě automobilky v Mladé Boleslavi vyrábět v únoru příštího roku. V dubnu bude vůz uvedený na trh a v květnu s ním odjedou první zákazníci. Ceny automobilka oznámí v průběhu ledna. ČTK to během světové premiéry vozu v izraelském Tel Avivu řekli zástupci Škody Auto.

Slovenský parlament schválil Kažimíra guvernérem centrální banky

06.12.  |  Financninoviny.cz

Bratislava 6. prosince (zpravodaj ČTK) - Slovenský parlament dnes vpodvečer schválil návrh vlády, aby se nynější ministr financí Peter Kažimír stal guvernérem slovenské centrální banky (NBS). Do čela NBS Kažimír nastoupí po jmenování prezidentem. Zatím není známo, kdo Kažimíra nahradí ve funkci ministra financí.

Maduro: Rusko bude ve Venezuele investovat do ropy a zlata

06.12.  |  Financninoviny.cz

Caracas 4. prosince (ČTK) - Venezuela a Rusko podepsaly dohody o investicích do venezuelského ropného sektoru a produkce zlata v celkové hodnotě šesti miliard dolarů (téměř 137 miliard Kč). Na twitteru to po ukončení návštěvy Moskvy oznámil venezuelský prezident Nicolás Maduro.

Ropa prudce oslabuje, OPEC odložil rozhodnutí o budoucí těžbě

06.12.  |  Financninoviny.cz

Londýn/New York 6. prosince (ČTK) - Ceny ropy prudce klesají. Reagují na rozhodnutí Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) oznámit případné omezení těžby ropy nikoli po dnes skončeném setkání svých členů, ale až po pátečním jednání s ostatními producenty v čele s Ruskem.

Slovenský parlament schválil vyšší zdanění obchodních řetězců

06.12.  |  Financninoviny.cz

Bratislava 6. prosince (zpravodaj ČTK) - Velké obchodní řetězce na Slovensku, které prodávají i potraviny, budou od příštího roku platit státu zvláštní odvod. Schválením návrhu příslušného zákona o tom dnes rozhodl parlament. Opozice i zástupci obchodníků upozornili, že vyšší zdanění obchodních sítí se patrně promítne ve zdražení zboží.

Pražská burza znovu klesala, ztrácely téměř všechny tituly

06.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 6. prosince (ČTK) - Pražská burza dnes potřetí v řadě ztrácela, index PX oslabil o 1,18 procenta na 1038,59 bodu. Se ztrátou dnes skončila většina hlavních titulů, pouze akcie pojišťovny VIG stagnovaly. Nejhůře si vedla technologická společnost Avast. Aktivita na trhu byla mírně nadprůměrná. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

Iveco jedná o mimořádné prémii pro zaměstnance, navrhly ji odbory

06.12.  |  Financninoviny.cz

Vysoké Mýto (Orlickoústecko) 6. prosince (ČTK) - Iveco Czech Rebublic z Vysokého Mýta na Orlickoústecku jedná tento týden o mimořádné zaměstnanecké prémii. Navrhly ji odbory, protože se firmě daří. Odměna ale nebyla součástí kolektivní smlouvy. ČTK to dnes sdělili zástupci firmy i odborů.

Koruna dnes posílila nepatrně k euru a výrazněji vůči dolaru

06.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 6. prosince (ČTK) - Česká měna dnes k euru nepatrně posílila, polepšila si o haléř na 25,89 Kč/EUR. Vůči dolaru zpevnila spolu s evropskou měnou. Připsala si zhruba desetník a kolem 17:00 se obchodovala na 22,75 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

O pronájem zámku Veleslavín nikdo neprojevil zájem

06.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 6. prosince (ČTK) - Do výběrového řízení na pronájem areálu barokního zámku Veleslavín v Praze 6 se nikdo nepřihlásil. Cena byla stanovena na 750.000 korun měsíčně. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vyhlásí druhé výběrové řízení v pátek 7. prosince. Tentokrát bude cena za měsíční pronájem o třetinu nižší. Informaci, kterou přinesl portál SeznamZprávy.cz, ČTK potvrdil tiskový mluvčí ÚZSVM Radek Ležatka. Úřad chtěl původně zámek vydražit za 382 milionů korun, ministr kultury ale odvolal potřebný souhlas s dražbou. Praha usiluje o získání zámku do svého majetku.

Obchodní schodek USA v říjnu nejvyšší za deset let

06.12.  |  Financninoviny.cz

Washington 6. prosince (ČTK) - Rekordní dovoz vyhnal schodek zahraničního obchodu Spojených států v říjnu na 55,5 miliardy dolarů (1,26 bilionu Kč), což je nejvyšší úroveň od října 2008. V porovnání se zářím se deficit zvýšil o 1,7 procenta. Hlavní podíl na tom má pokračující pokles vývozu sojových bobů a nebývale vysoký dovoz spotřebního zboží. Vyplývá to ze zprávy ministerstva obchodu.

Reuters: OPEC dosáhl předběžné dohody o snížení těžby

06.12.  |  Financninoviny.cz

Vídeň 6. prosince (ČTK) - Představitelé Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) na dnešním zasedání dosáhli předběžné dohody o snížení těžby, rozsah tohoto snížení však zatím nebyl pevně stanoven. Uvedl to podle agentury Reuters jeden z delegátů.

Stavební firma PSJ je v úpadku, soud o tom rozhodl na její návrh

06.12.  |  Financninoviny.cz

Jihlava 6. prosince (ČTK) - Akciová společnost PSJ sídlící v Jihlavě je podle dnešního rozhodnutí Krajského soudu v Brně v úpadku. Vypývá to z údajů zveřejněných v insolvenčním rejstříku. Insolvenční návrh na sebe opakovaně podala sama firma kvůli platební neschopnosti. Počátkem listopadu uvedla, že eviduje 1464 věřitelů se závazky 1,588 miliardy korun. Tehdy zaměstnávala 112 lidí. O řešení úpadku společnosti by věřitelé měli rozhodovat v dubnu.

Šéf České pošty: Do roku 2026 bude 1463 poboček Partner

06.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 6. prosince (ČTK) - Česká pošta očekává, že do konce letošního roku bude na partnerské provozovatele převedeno 583 provozoven. Do konce roku 2025 by mělo být poboček pošta Partner 1463. Vyplývá to z prezentace generálního ředitele České pošty Romana Knapa na dnešní konferenci k financování obcí. Na konci letošního roku by přitom měla mít pošta 3238 poboček a na konci roku 2025 celkem 3200.

Novým šéfem Novartis v Česku byl jmenován Martin Puchwein

06.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 6. prosince (ČTK) - Šéfem české pobočky švýcarské farmaceutické skupiny Novartis byl jmenován Martin Puchwein. Firma o tom dnes informovala ČTK v tiskové zprávě. Hlavní Pochweinovou prioritou budou investice do výzkumu, chce také usilovat o přesun více služeb do servisního centra v Praze. Novartis Group Czech Republic zahrnuje firmy Novartis, Sandoz a Alcon.

Teplo v Hradci zdraží o pět pct, domácnost připlatí 640 korun

06.12.  |  Financninoviny.cz

Hradec Králové 6. prosince (ČTK) - Společnost Tepelné hospodářství Hradec Králové zvýší od ledna cenu tepla o pět procent na 535 Kč za gigajoule (GJ). Firma v krajském městě dodává teplo do 24.000 domácností. Hlavním důvodem zdražení je zvýšení ceny tepla z Elektráren Opatovice, od nichž Tepelné hospodářství teplo pro své zákazníky nakupuje. ČTK to dnes řekl ředitel Tepelného hospodářství Jiří Seidler. Jako další důvody zdražení označil růst materiálových nákladů, mezd a dalších provozních nákladů.

Podle analytiků se domácnosti už v říjnu začaly chystat na Vánoce

06.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 6. prosince (ČTK) - Domácnosti se letos dříve než v minulosti začaly chystat na Vánoce, které letos budou ještě bohatší než loni, komentovali analytici říjnový růst maloobchodních tržeb. Ty bez prodejů aut v říjnu zrychlily meziroční růst na 6,4 procenta. Jde o nejvyšší růst od letošního ledna. Říjen měl ve srovnání s tím loňským o jeden pracovní den více, tržby po očištění o kalendářní vlivy tak stouply o 5,2 procenta.

Akciové trhy v reakci na zatčení finanční šéfky Huawei oslabují

06.12.  |  Financninoviny.cz

Hongkong/Tokio/Milán 6. prosince (ČTK) - Akciové trhy v Asii a v Evropě dnes zamířily prudce dolů, reagují tak na zprávu o zatčení finanční ředitelky čínské společnosti Huawei. Meng Wan-čou byla zatčena v Kanadě a čelí vydání do Spojených států, které ji viní z porušování sankcí. Případ podle analytiků podkopává naděje na zmírnění napětí v obchodních vztazích mezi USA a Čínou.

Novinka na českém trhu: monitorovací stanice vzduchu pro osobní užití perfect-Air

06.12.  |  Tisková zpráva  |  Slamka Consulting, s.r.o.

Společnost Slamka Consulting představuje novinku na českém trhu, poloprofesionální monitorovací stanici vzduchu pro osobní i komerční užití s názvem perfect-Air. Díky této stanici si může každý sám kontrolovat kvalitu ovzduší ve svém bezprostředním okolí i doma. Získá tak přesná a lokální data o stupni koncentrace polétavého prachu v ovzduší, což mu umožní žít zdravější a udržitelnější život. Výrobci různých zařízení IoT (Internet of Things) pak mohou s využitím dat z tohoto zařízení zvýšit užitné vlastnosti a konkurenceschopnost vlastních produktů.

Ostravská Nová Karolina změnila majitele za 5,4 miliardy korun

06.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 6. prosince (ČTK) - Nemovitostní fond ČS koupil za 5,4 miliardy korun ostravské obchodní centrum Forum Nová Karolina. Dosavadním vlastníkem centra o rozloze přes 58.000 metrů čtverečních byl společný podnik britské investiční skupiny Meyer Bergman a kanadského penzijního fondu HOOPP. Podle společnosti CBRE, která spořitelnu při nákupu zastupovala, je to největší letošní transakce v segmentu maloobchodních prostor v Česku. CBRE dnes o transakci informovala v tiskové zprávě.

Maloobchodní tržby v říjnu zrychlily růst na 6,4 procenta

06.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 6. prosince (ČTK) - Maloobchodní tržby bez prodejů aut v říjnu zrychlily meziroční růst na 6,4 procenta. V září činil růst po revizi 1,5 procenta. V říjnu se opět nejvíce zvýšily tržby internetových obchodů a zásilkových služeb. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Letošní říjen měl ve srovnání s tím loňským o jeden pracovní den více, tržby po očištění o kalendářní vlivy tak stouply o 5,2 procenta.

Kvůli sporu o pozemek nemůže zatím ŘSD dostavět D3 u Ševětína

06.12.  |  Financninoviny.cz

Ševětín (Českobudějovicko) 6. prosince (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nemůže dokončit úsek dálnice D3 Ševětín - Borek. Majitel jednoho pozemku se poslední den lhůty odvolal proti rozhodnutí o vyvlastnění. Rozhodne krajský úřad. ŘSD mohlo pozemek získat už v roce 2017, kdy nabylo právní moci první vyvlastnění, pochybilo ale, když za pozemek nezaplatilo včas. Úsek D3 dlouhý 10,6 kilometru za 933,2 milionu Kč bez DPH chce stát otevřít koncem roku 2019. Nedohodne-li se s majitelem ŘSD, zprovozní v místě jen část dálnice, podobně jako u Tábora.

Pohonné hmoty počtvrté za sebou zlevnily, benzin stojí 32,80 Kč

06.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 6. prosince (ČTK) - Pohonné hmoty v Česku čtvrtý týden za sebou zlevnily. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla od minulé středy o 37 haléřů na 32,80 koruny za litr a nafty o 29 haléřů na 33,22 koruny. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje.

Statistici oznámí jak se v říjnu dařilo maloobchodu

06.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 6. prosince (ČTK) - Český statistický úřad dnes zveřejní, jak se v říjnu vyvíjely maloobchodní tržby. Podle odhadu analytiků Komerční banky stouply tržby bez prodejů aut meziročně o 5,7 procenta po růstu o 1,4 procenta v září.

Hypotec?ni? sazby rostou nad 3 procenta

06.12.  |  Luboš Svačina  |  Finance.cz

Hypote?ky se sazbou zac?i?naji?ci? dvojkou se pomalu sta?vaji? minulosti?. V listopadu zachva?tila hypotec?ni? trh velka? vlna zdraz?ova?ni?. Az? na vy?jimky rostly sazby ve vs?ech banka?ch. Pru?me?r nabi?dkovy?ch sazeb vzrostl o 2 desetiny procentni?ho bodu a u nejc?aste?ji poskytovany?ch u?ve?ru? jsme jiz? nad tr?emi procenty. Sazby se nad 3 procenta vraceji? po 4 letech.

Kde všude narazíte na škodlivé látky?

06.12.  |  Martin Ježek  |  Finance.cz

Nežijeme v právě zdravém prostředí a může za to koktejl chemických látek kolem nás, říká kanadská badatelka Lisa Melymuk, která se v Centru pro výzkum toxických látek v prostředí (RECETOX) Masarykovy univerzity v Brně věnuje přenosu škodlivých látek do lidského organizmu.

Které doklady si musíte po svatbě vyřizovat znovu?

06.12.  |  Michal Ruml  |  Finance.cz

Každý z nás udělá v životě několik závažných rozhodnutí. Jedním z nich je i vstup do manželství. Vdát se? Oženit se? Proč ne. Připravte se ale na to, že vás tento krok donutí ke změně mnoha dokladů. Nevyhnete se několika jednání na úřadech. Na co nezapomenout?

Fed: Růst cen plynoucí z dovozních cel zasáhl celou ekonomiku

05.12.  |  Financninoviny.cz

Washington 5. prosince (ČTK) - Růst cen, který přinesla dovozní cla, zasáhl celou ekonomiku USA, nicméně inflace se ve většině částí země zvyšuje pouze mírným tempem. V pravidelné situační zprávě o vývoji ekonomiky, takzvané Béžové knize, to dnes uvedla americká centrální banka (Fed). Ekonomika podle ní pokračuje v mírném až přiměřeném růstu.

Státy EU podpořily systém kontroly zahraničních investic

05.12.  |  Financninoviny.cz

Brusel 5. prosince (ČTK) - Státy Evropské unie dnes podpořily dalekosáhlý systém koordinace kontroly zahraničních investic v Evropě, zejména z Číny. Představitelé Evropského parlamentu (EP) a 28 členských států uzavřeli dohodu minulý měsíc, tehdy ale ještě nebylo jasné, zda ji podpoří dostatečný počet unijních zemí. V opozici byly zejména Kypr, Řecko, Lucembursko, Malta a Portugalsko. Dnes ale vyjádřily výhrady jen Itálie a Británie, uvedla agentura Reuters.

Ropa před zasedáním OPEC zdražuje, trh věří ve snížení těžby

05.12.  |  Financninoviny.cz

Londýn/New York 5. prosince (ČTK) - Ceny ropy se před čtvrtečním zasedáním Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) zvyšují. K růstu jim dnes pomáhají signály, že kartel a jeho spojenci se kloní ke snížení těžby a jednají už jen o rozsahu tohoto snížení. Severomořská ropa Brent krátce po 18:30 SEČ přidávala 0,3 procenta na 62,25 USD za barel, americká lehká ropa WTI si připisovala 0,2 procenta na 53,35 dolaru za barel.

Palladium je poprvé po 16 letech dražší než zlato

05.12.  |  Financninoviny.cz

Londýn 5. prosince (ČTK) - Cena palladia je poprvé do roku 2002 vyšší než cena zlata. Za poslední méně než čtyři měsíce se přitom cena tohoto kovu, který se používá především v katalyzátorech výfukových plynů motorových vozidel, zvýšila o 50 procent na dnešní rekord 1263,56 dolaru za unci (oz; 31,1 gramu). Cena zlata se odpoledne pohybovala blízko 1235 dolarů za unci. Ještě před dvěma lety bylo zlato asi dvakrát dražší než palladium.

Novým předsedou představenstva ČSA se stal Petr Kudela

05.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 5. prosince (ČTK) - Novým předsedou představenstva Českých aerolinií (ČSA) se stal Petr Kudela, kterého do funkce zvolili ostatní členové nejužšího vedení společnosti. Vyplývá to ze zápisu představenstva uveřejněném ve sbírce listin. Volbu nového předsedy potvrdil ČTK dnes také mluvčí společnosti Daniel Šabík. Kudela ve funkci nahradil Jozefa Sinčáka, jemuž v říjnu skončilo funkční období a valná hromada společnosti mu jej už neprodloužila.

Koruna dnes stagnovala k euru, oslabila vůči dolaru

05.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 5. prosince (ČTK) - Koruna dnes stagnovala vůči euru na 25,90 Kč/EUR. V průběhu dne se ale dostala pod tuto úroveň, ačkoliv se tam nakonec neudržela. K dolaru pak česká měna ve srovnání s úterním závěrem oslabila o pět haléřů. V 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 22,86 Kč/USD.

Pražská burza následovala evropské trhy a klesla o 1,41 procenta

05.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 5. prosince (ČTK) - Pražská burza pod vlivem ztrát západoevropských akciových trhů dnes opět klesla, index PX se snížil o 1,41 procenta na 1051 bodů. S výjimkou likérky Stock a antivirové firmy Avast ztrácely všechny emise v indexu. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna stagnovala k euru, vůči dolaru oslabila.

Pivovary Lobkowicz Group loni vykázaly zisk 81 milionů korun

05.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 5. prosince (ČTK) - Pivovary Lobkowicz Group (PLG) se loni dostaly z předloňské 106milionové ztráty do zisku 81,3 milionu Kč. Tržby za prodej zboží a služeb se zvýšily o dvě procenta na 1,2 miliardy. Společnost to uvádí ve své výroční zprávě, která byla dnes zveřejněná ve Sbírce listin. Tvorbu zisku ovlivnilo podle dokumentu přijetí 259milionové dividendy. Čistý obrat firmy se zvýšil o 24 procent na 1,55 miliardy korun.

Prodej aut v západní Evropě v listopadu pokračoval v poklesu

05.12.  |  Financninoviny.cz

Paříž 5. prosince (ČTK) - Prodej nových osobních automobilů v západní Evropě se v listopadu meziročně snížil o osm procent na 1,05 milionu vozů. Důvodem je přetrvávající negativní vliv přísnějších pravidel pro testování emisí. Pokles prodeje nicméně výrazně zpomalil ze zářijových 23 procent. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila výzkumná organizace LMC Automotive.

Nejvyšší daňové zatížení má v rámci OECD Francie, ČR je šestnáctá

05.12.  |  Financninoviny.cz

Paříž 5. prosince (ČTK) - Nejvyšší daňové zatížení z členských zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) měla v loňském roce Francie. Česká republika se loni posunula na 16. příčku z předloňského 17. místa. Vyplývá to z dnešní zprávy OECD.

Zeman stvrdil změnu v odvodu DPH u služeb advokátů

05.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 5. prosince (ČTK) - Advokátům se v případech, kdy je klientům ustanovují soudy, změní u dlouhých řízení termín pro odvod daně z přidané hodnoty (DPH). Prezident Miloš Zeman dnes podepsal poslaneckou novelu, podle níž se bude za okamžik zdanitelného plnění považovat zpravidla den úhrady odměny, jako tomu bylo v minulosti. O Zemanově podpisu informoval Hrad. Předloha se bude vztahovat i na další služby poskytované ex offo.

Prodej aut do listopadu klesl o dvě procenta na 246.771 vozů

05.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 5. prosince (ČTK) - Prodej osobních aut od ledna do listopadu klesl meziročně o dvě procenta na 246.771. V listopadu prodeje klesly o 16 procent na 19.283 aut. Oznámil to dnes Svaz dovozců automobilů.

CRIF:V listopadu ubylo osobních bankrotů i návrhů na ně

05.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 5. prosince (ČTK) - V listopadu bylo vyhlášeno 1108 osobních bankrotů, což bylo o 78 méně než v říjnu. Zároveň bylo podáno 1243 návrhů na osobní bankrot, tedy o 67 méně než v předchozím měsíci. Přesto to byl druhý nejvyšší měsíční počet podaných návrhů v tomto roce. Vyplývá to ze statistik společnosti CRIF - Czech Credit Bureau, které má ČTK k dispozici.

Elektronická dražba hutě Poldi se bude v lednu opakovat

05.12.  |  Financninoviny.cz

Kladno 5. prosince (ČTK) - Elektronická dražba kladenské hutě Poldi se bude v lednu opakovat. Vyvolávací cena je 140 milionů korun, což je oproti dříve plánované dražbě o 20 milionů korun méně. ČTK to dnes sdělil insolvenční správce Michal Žižlavský.

Odborníci: Určitý typ konstrukce může způsobit kolapsy hal

05.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 5. prosince (ČTK) - U jednoho z typů přepínaných betonových vazníků, které se nacházejí v Česku ve stovkách hal, hrozí přetržení ocelových výztuží. Už dvakrát za deset let se to stalo v případě průmyslové haly v západních Čechách, v obou případech to vedlo ke zřícení střechy. Novinářům to dnes řekli zástupci České komory autorizovaných inženýrů a techniků ve výstavbě (ČKAIT). Komora osloví ministerstvo pro místní rozvoj s žádostí, aby zahájilo monitoring staveb, kterých se to týká. Vyjádření ministerstva ČTK shání.

Slovenský parlament schválil rozpočet na rok 2019 bez deficitu

05.12.  |  Financninoviny.cz

Bratislava 5. prosince (zpravodaj ČTK) - Slovenský parlament dnes schválil návrh státního rozpočtu na příští rok, na jehož základě by země měla poprvé ve své novodobé historii hospodařit bez deficitu veřejných financí. Nezávislá rozpočtová rada ale upozornila na rizika, jejichž naplnění by vyústilo do horšího než očekávaného hospodaření státu.

Schodek letošního rozpočtu bude podle rozpočtové rady asi nižší

05.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 5. prosince (ČTK) - Státní rozpočet za letošní rok podle Národní rozpočtové rady zřejmě skončí s nižším než naplánovaným 50miliardovýcm schodkem. Důvodem jsou zejména vyšší příjmy z pojistného na sociální zabezpečení díky vysokému růstu mezd. Rada o tom dnes informovala v pravidelné čtvrtletní zprávě o stavu veřejných financí. Ty jsou podle ní v současnosti v dobrém stavu. Rada také ocenila emisi dluhopisů pro občany, kterou ministerstvo financí začalo tento týden prodávat.

Sněmovna schválila možnost využít peníze po FNM v rozpočtu

05.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 5. prosince (ČTK) - Vláda bude smět využívat peníze z takzvaného Fondu privatizace ve státním rozpočtu, a to bez určení konkrétního účelu. Počítá s tím vládní novela zákona o zrušení Fondu národního majetku (FNM), kterou dnes Sněmovna opakovaně schválila a přehlasovala veto Senátu, který ji zamítl. Předloha nyní zamíří k podpisu prezidenta. Ve fondu bylo k začátku letošního roku 21,96 miliardy korun.

ČS: Brexit může snížit český HDP o 55 mld. Kč, tedy 1,1 procenta

05.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 5. prosince (ČTK) - Brexit může snížit hrubý domácí produkt ČR až o 55 miliard korun, tedy 1,1 procenta. Rovněž bude mít vliv na propouštění zaměstnanců, o práci by jich v ČR mohlo přijít až 40.000. Brexit nejvíce dopadne na automobilový průmysl, výrobu elektroniky a strojů. Vyplývá to z analýzy, kterou dnes představila Česká spořitelna.

V listopadu ubylo firemních bankrotů, podnikatelských bylo více

05.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 5. prosince (ČTK) - V listopadu bylo vyhlášeno 57 bankrotů obchodních společností, o devět méně než v říjnu. Rovněž bylo vyhlášeno 486 bankrotů podnikatelů, což bylo o 49 více než v předchozím měsíci a zároveň po květnu druhý nejvyšší počet v tomto roce. Vyplývá to z nejnovější studie společnosti CRIF - Czech Credit Bureau, kterou dnes firma poskytla ČTK.

SŽDC chce odstoupit od smlouvy o prodeji pozemků v Dejvicích

05.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 5. prosince (ČTK) - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) hledá možnosti, jak odstoupit od smlouvy o budoucím prodeji pozemků u dejvického nádraží v Praze developerské firmě Amádeus Real. Vyzvala proto developera k jednání o oboustranném odstoupení. V rozhovoru pro ČTK to řekl šéf státní organizace Jiří Svoboda. Smlouva podle něj byla uzavřena předčasně. Budoucí využití pozemků by nejraději viděl pro státní účely, zmínil úvahy o nové budově Národní galerie. Vyjádření developera ČTK zjišťuje.

Proč je pro naše zdraví důležitý sport a s čím nám pomůže?

05.12.  |  Martin Ježek  |  Finance.cz

Méně se hýbeme, více jsme nemocní. Zatěžujeme tak sebe, své děti a vlastně celou společnost, která se stará o naše zdraví a léčení našich nemocí.

HDP ČR rostl o 2,4 %: jak jsme na tom ve srovnání se sousedy?

05.12.  |  Michal Bureš  |  Finance.cz

HDP České republiky rostlo v třetím kvartálu 2018 meziročně o 2,4 %, čtvrtletně o 0,6 %. Jaký je růst HDP EU a sousedních zemích? A co omezuje český růst?

Jak na přechod z penzijního připojištění na doplňkové penzijní spoření

05.12.  |  Lucie Mečířová  |  Finance.cz

Máte uzavřené penzijní připojištění, ale rádi byste si začali spořit na důchod v doplňkovém penzijním spoření? Oba produkty mít nemůžete. Přechod z jednoho na druhý ale už možný je. Jakým způsobem?

10 tipů, jak si přivydělat, když vám plat nestačí

05.12.  |  Euro.cz  |  Finance.cz

Známe to všichni. Před výplatou je ten týden, kdy nám moc peněz na útratu nezbylo. Jak si zajistit co nejjednodušeji další příjem?

Akcie v USA prudce oslabily, trh se obává hospodářské recese

04.12.  |  Financninoviny.cz

New York 4. prosince (ČTK) - Americké akcie dnes prudce oslabily a hlavní indexy odepsaly více než tři procenta. Dolů je táhly zejména průmyslové sektory a banky, na které doléhají obavy z hospodářské recese. Příčinou je vývoj na trhu amerických státních dluhopisů, investoři se ale obávají také opětovného napětí v globálním obchodu.

Volkswagen buduje alianci s Fordem, v USA může použít jeho závody

04.12.  |  Financninoviny.cz

Washington 4. prosince (ČTK) - Německá automobilka Volkswagen buduje alianci se společností Ford Motor a k montáži vozů ve Spojených státech může využít její závody. Po jednání v Bílém domě to dnes prohlásil šéf VW Herbert Diess. Německá firma zvažuje také výstavbu druhého závodu v USA, uvedla agentura Reuters.

Reuters: Exxon a Chevron chtějí po 25 letech opustit Ázerbájdžán

04.12.  |  Financninoviny.cz

New York 4. prosince (ČTK) - Americké ropné společnosti Exxon Mobil a Chevron chtějí prodat své podíly v největším ázerbájdžánském ropném poli ACG. Pro oba podniky prodej znamená konec jejich 25leté činnosti v této bývalé sovětské republice. S odkazem na informované zdroje to dnes uvedla agentura Reuters. Exxon a Chevron patřily mezi pět amerických ropných firem, které pomohly vytvořit současný ázerbájdžánský ropný průmysl po rozpadu Sovětského svazu.

Růst cen ropy ochabuje, trh se obává zhoršení poptávky

04.12.  |  Financninoviny.cz

Londýn/New York 4. prosince (ČTK) - Růst cen ropy dnes oproti pondělí podstatně zpomalil. Na trhu převládly obavy, že obchodní spory mezi Spojenými státy a Čínou přinesou zhoršení poptávky po ropě a že Rusko bude překážkou dohody, která má přinést snížení globální nabídky.

Thomson Reuters zruší 3200 míst, to je 12 procent pracovních sil

04.12.  |  Financninoviny.cz

Toronto (Kanada) 4. prosince (ČTK) - Zpravodajská a informační společnost Thomson Reuters hodlá během příštích dvou let v rámci plánu posílení podnikání a poklesu nákladů snížit počet svých pracovních sil o 12 procent. To znamená, že z výplatní listiny škrtne 3200 jmen. Společnost to dnes oznámila na takzvaném investorském dni, na němž zveřejňuje hlavní rysy budoucí strategie.

EU se v zásadě dohodla na reformě bankovních pravidel

04.12.  |  Financninoviny.cz

Brusel 4. prosince (ČTK) - Ministři financí Evropské unie se dnes dohodli na reformě bankovních pravidel, doladit už zbývají do konce roku jen některé technické detaily. Změny se týkají kapitálových požadavků na banky a ozdravných postupů a řešení bankovních krizí. Záměrem úprav, které v listopadu 2016 navrhla Evropská komise (EK), je zacelit mezery, jež odhalila globální finanční krize, a učinit další krok směrem k evropské bankovní unii.

Pražská burza dnes po čtyřech dnech růstu oslabila

04.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 4. prosince (ČTK) - Pražská burza dnes po čtyřech dnech růstu otočila směr. Index PX oslabil o 0,71 procenta na 1066,01 bodu. Nejvíce ztrácely akcie technologické společnosti Avast, nedařilo se ani Erste Bank. Naopak stejně jako v pondělí si nejlépe vedly cenné papíry telekomunikačních O2. Vyplývá to z údajů burzovního webu. Aktivita na trhu byla lehce nadprůměrná.

Koruna po zprávě o růstu průměrné mzdy znovu posílila

04.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 4. prosince (ČTK) - Česká měna pod vlivem zpráv o růstu průměrné mzdy dnes znovu zpevnila k oběma hlavním světovým měnám. K euru posílila o dva haléře na 25,90 Kč/EUR, vůči dolaru si polepšila o tři haléře na 22,81 Kč/USD. Vyplývá to z informací serveru Patria Online.

EU přijala plány proti praní peněz, hrozí ale odložení reforem

04.12.  |  Financninoviny.cz

Brusel 4. prosince (ČTK) - Ministři financí Evropské unie dnes přijali plány na posílení obrany proti praní špinavých peněz v bankách. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž ale tento krok může zpomalit reformu bankovního dohledu. Akční plán má být reakcí EU na nejznámější případy údajného praní špinavých peněz v bankách v několika státech EU, například Dánska, Estonska, Lotyšska, Lucemburska, Malty, Španělska, Nizozemska, Británie a Kypru.

ČEZ a odbory se přou o navýšení mezd, další jednání ve čtvrtek

04.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 4. prosince (ČTK) - Vedení ČEZ a odbory většiny firem, které do této energetické skupiny patří, se dosud nedohodly na výši růstu mezd pro příští rok. Zhruba 80 zaměstnanců ČEZ proto dnes dopoledne protestovalo před centrálou společnosti v pražské Michli. Protesty se uskutečnily také přímo v jaderných elektrárnách v Temelíně a Dukovanech, na pátek 14. prosince svolali do Chomutova protestní shromáždění také odboráři Severočeských dolů, které ČEZ ovládá. Další jednání o mzdách se uskuteční tento čtvrtek.

Sněmovna stvrdila novelu, která má ulehčit lodníkům v Nizozemsku

04.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 4. prosince (ČTK) - Sněmovna přehlasovala Senát a stvrdila daňovou novelu z pera poslance ČSSD Jaroslava Foldyny, která by měla především pomoci českým lodníkům pracujícím v Nizozemsku. Senát tuto předlohu v polovině listopadu zamítl, protože by mohla zkomplikovala situaci jiných pracovníků v rámci EU. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se k daňové změně postavila neutrálně.

Odboráři Severočeských dolů chystají protest kvůli růstu mezd

04.12.  |  Financninoviny.cz

Chomutov 4. prosince (ČTK) - Odboráři Severočeských dolů připravují protest v Chomutově kvůli růstu mezd. Žádají plošný nárůst o 2000 korun měsíčně. ČTK o tom dnes informoval místopředseda odborové organizace David Frňka. Severočeské doly ovládá skupina ČEZ, reakci společnosti ČTK zjišťuje.

ŘSD zahájilo výstavbu D35 v úseku Časy -- Ostrov

04.12.  |  Financninoviny.cz

Dašice (Pardubicko) 4. prosince (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes zahájilo stavbu dálnice D35 v úseku Časy - Ostrov. Stavba bude stát 3,232 miliardy korun bez DPH, hotová by měla být v srpnu 2022. Postaví ji sdružení firem Eurovia, Metrostav a Swietelsky. Úsek bude stavět ve více fázích tak, jak budou předávána stavební povolení, řekl dnes novinářům generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Mafra převzala české a slovenské aktivity Bauer Media

04.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 4. prosince (ČTK) - Skupina Mafra převzala vydavatelské aktivity skupiny Bauer Media Group v České republice a na Slovensku. Transakci schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Společnosti se rozhodly podmínky akvizice nezveřejňovat. Uvedly to v tiskové zprávě.

Průměrná mzda stoupla ve 3. čtvrtletí na 31.516 Kč, dále poroste

04.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 4. prosince (ČTK) - Průměrná hrubá mzda v České republice se ve třetím čtvrtletí podle Českého statistického úřadu meziročně zvýšila o 2458 korun na 31.516 Kč. Nominální nárůst tak činil 8,5 procenta. Reálně po zahrnutí růstu spotřebitelských cen byla mzda vyšší o šest procent. Podle ekonomů současný růst průměrné mzdy ohrožuje konkurenceschopnost řady firem a dlouhodobě je pro ně neudržitelný. Přesto mzdy budou podle analytiků i na závěr roku růst silným tempem, které příští rok jen mírně zpomalí.

Výdaje na výzkum a vývoj v ČR loni stouply o 13 pct na 90 mld. Kč

04.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 4. prosince (ČTK) - Celkové výdaje na výzkum a vývoj v České republice v roce 2017 meziročně vzrostly o 12,8 procenta na 90,4 miliardy korun. Celkový podíl těchto výdajů na HDP stoupl o 0,11 procentního bodu na 1,79 procenta. To je mezi zeměmi EU 12. nejvyšší podíl. Téměř tři pětiny z celkových výdajů jsou z podnikatelské sféry. Na tiskové konferenci to dnes uvedl předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karel Havlíček.

Odboráři dceřiných firem ČEZ navrhnou růst mezd pod 9,5 procenta

04.12.  |  Financninoviny.cz

Praha 4. prosince (ČTK) - Odboráři integrovaných dceřiných firem energetické skupiny ČEZ, mezi které patří mimo jiné společnosti ČEZ Distribuce a ČEZ ESCO, navrhnou na čtvrtečním jednání s vedením ČEZ o růstu platů jejich nárůst v příštím roce v těchto společnostech pod úrovní 9,5 procenta, kterou navrhovali na předchozím jednání. Přesnou výši návrhu před jednáním říkat nechtějí. Na dnešním briefingu to uvedl Karel Klusák, místopředseda odborového svazu ECHO (OS ECHO), který sdružuje pracovníky z oboru energetiky a chemie a odboráře z těchto firem ČEZ zastřešuje.
« Předchozí 1 2 3 4 489 977 1464 1952

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.