Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Všechny zprávy

Jak si říct o dotace na dešťovou vodu?

22.03.  |  Jana Poncarová  |  Finance.cz

Loni na podzim přibylo do dotačního programu Dešťovka dalších 100 milionů korun. Příspěvek až 55 tisíc korun mohou získat domácnosti, které chtějí zachytávat dešťovou vodu pro zalévání zahrady, 105 tisíc korun je připraveno na složitější systémy. Dotace se vztahují i na chaty a chalupy, pokud v nich lidé trvale žijí.

Na českému trhu je až 250 franšíz, jak si vybrat tu správnou?

22.03.  |  Redakce  |  Finance.cz

Chcete podnikat, ale na budování vlastní firmy od úplného začátku se příliš necítíte? Zajímavou volbou by pro vás mohl být franšízink.

Trh s úvěry na bydlení zamrznul. Oživení je však na obzoru

22.03.  |  Luboš Svačina  |  Finance.cz

Banky a stavební spořitelny v průběhu února poskytly úvěry za 14,5 mld. Kč. Oproti loňskému roku klesla produkce úvěrů na bydlení o 32 procent. Znatelný pokles je viditelný jak v oblasti stavebního spoření, tak hypoték. Jaké jsou důvody a jak dlouho bude trvat toto ochlazení?

Úložiště uranu beze strachu?

22.03.  |  Martin Ježek  |  Finance.cz

Vědci z Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity (PřF MU) v Brně vyvíjí metodu, jak ukládat vyhořelé palivo z jaderných elektráren zcela bezpečně. Jejich světově unikátní metoda vychází z přirozeného vzniku uranu v přírodě. Za pár let tedy možná budou diskuze o umístění jaderných úložišť bezpředmětné, protože se uranu nebudeme muset bát.

Vienna Insurance Group zveřejnila předběžné výsledky za rok 2018

22.03.  |  Tisková zpráva  |  Finance.cz

Na tiskové konferenci byly zveřejněny předběžné výsledky Vienna Insurance Group za rok 2018. 

Akcie v USA posílily nejnovější statistky, dařilo se technologiím

21.03.  |  Financninoviny.cz

New York 21. března (ČTK) - Akcie ve Spojených státech dnes uzavřely obchodování se ziskem. Středeční varování americké centrální banky (Fed) před ekonomickým zpomalením totiž přebily nejnovější ekonomické statistiky. Na devizovém trhu zpevňoval dolar.

Facebook léta ukládal přístupová hesla v nezašifrované podobě

21.03.  |  Financninoviny.cz

San Francisco 21. března (ČTK) - Facebook léta ukládal miliony přístupových hesel svých uživatelů na interních serverech v nezašifrované podobě. Provozovatel sociální sítě dnes přiznal, že přístup k nim měli jeho zaměstnanci, ale že nic neukazuje na jejich zneužití. Firma dotčené uživatele přesto podle svého dnešního vyjádření preventivně vyrozumí.

Ceny ropy dnes mírně klesají, ale drží se blízko letošních maxim

21.03.  |  Financninoviny.cz

Londýn/New York 21. března (ČTK) - Ceny ropy dnes mírně klesají. Náladu na trhu ovlivňují obavy o další vývoj jednání o obchodu mezi USA a Čínou. I přes pokles se však ceny drží blízko letošních maxim díky údajům o globálních zásobách a nižším dodávkám od ropného kartelu OPEC.

IHNED.cz: PPF prodala investorům dluhopisy svých firem za 14 mld.

21.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. března (ČTK) - Dluhopisy za zhruba 14 miliard korun prodala investorům skupina PPF českého miliardáře Petra Kellnera. Uvedl to server IHNED.cz, podle kterého chce skupina peníze použít na splacení úvěrů. Mluvčí PPF Zuzana Migdalová odmítla prodej komentovat. Podle nejmenovaných zdrojů blízkých transakci dluhopisy vydaly telekomunikační firmy patřící do PPF, píše server. Součástí skupiny je třeba největší tuzemská telekomunikační firma O2 Czech Republic.

Pražská burza po dvou dnech ztrát opět posílila

21.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. března (ČTK) - Pražská burza po dvou dnech ztrát dnes opět posílila. Index PX stoupl o 0,47 procenta na 1078,39 bodu. Předchozí dvě ztráty tak burza zcela smazala. K růstu jí pomohly hlavně akcie energetické firmy ČEZ a bank. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Koruna stagnovala k euru, vůči dolaru nepatrně zpevnila

21.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. března (ČTK) - Česká měna dnes stagnovala k euru a stejně jako ve středu večer zůstala na kurzu 25,65 Kč/EUR. Výrazné změny se nedočkal ani kurz k dolaru - koruna zpevnila o jeden haléř a kolem 17:00 se obchodovala za 22,58 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Soud zastavil insolvenční řízení s firmou Legios Loco

21.03.  |  Financninoviny.cz

České Budějovice 21. března (ČTK) - Krajský soud v Českých Budějovicích zastavil insolvenční řízení se společností Legios Loco, které zahájil 4. března. Navrhovatel, jímž byla společnost Car Service Partner, vzala insolvenční návrh zpět. Soudu firma podání doručila 13. března. ČTK to zjistila z insolvenčního rejstříku.

FT: Boeing umístí do strojů 737 Max nový alarm pro piloty

21.03.  |  Financninoviny.cz

Seattle (USA) 21. března (ČTK) - Americký výrobce letadel Boeing umístí do svých strojů 737 MAX v reakci na dvě nedávné nehody nové bezpečnostní zařízení. Napsal to dnes list Financial Times, podle něhož půjde o varovné světlo upozorňující piloty na nefunkčnost klíčových senzorů. Řada států minulý týden zakázala přelety těchto strojů nad svým územím a firma čelí podezření, že za nehodami jsou vadná čidla a chyby softwaru.

MF loni zaplatilo za právní služby u arbitráží přes 30 milionů Kč

21.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. března (ČTK) - Za právní služby v souvislosti s mezinárodními arbitrážními spory bylo podle údajů ministerstva financí (MF) loni vyplaceno 30,3 milionu Kč, což je v meziročním srovnání pokles o zhruba 82 procent. O rok dříve náklady za právní služby činily 169,2 milionu korun. Pokles byl podle MF způsoben vývojem sporů, když se v roce 2017 dostalo do finální fáze osm arbitráží. Tato fáze sporů je z pohledu vynaložených nákladů totiž ekonomicky nejnáročnější, uvedlo ministerstvo financí na internetu. Nejvíce loni MF zaplatilo za právní služby u sporů ohledně fotovoltaických elektráren, a to 14,4 milionu korun.

Náměstek: Odhad ceny metra D je 72 miliard, zatím stálo miliardu

21.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. března (ČTK) - Vedení hlavního města odhaduje, že stavba nové linky metra D z Písnice na náměstí Míru vyjde na 72 miliard korun. Náklady na přípravu stavby zatím činily zhruba miliardu korun. Na dnešním jednání zastupitelstva to uvedl primátorův náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě). Dodal, že jde o odhad podle aktuálních cen stavebních prací a finální cena vzejde ze soutěže na zhotovitele. Město chce letos začít s geologickým průzkumem pro stavbu.

Britská centrální banka úroky nezměnila, varovala před brexitem

21.03.  |  Financninoviny.cz

Londýn 21. března (ČTK) - Měnový výbor britské centrální banky Bank of England (BoE) ponechal na dnešním zasedání úrokové sazby beze změny. Varoval však, že nejistoty kolem odchodu Británie z Evropské unie nadále ohrožují podnikatelskou důvěru, krátkodobou ekonomickou aktivitu a firemní investice v zemi. Průzkum BoE však ukázal, že většina firem se cítí být připravena na odchod z EU bez dohody.

Prasklá kolej komplikuje tramvajovou dopravu v centru Prahy

21.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. března (ČTK) - Kvůli prasklé koleji nejezdí tramvaje na Smetanově nábřeží v centru Prahy. Linky číslo 2, 17 a 18 jsou směrem od Národního divadla k Rudolfinu odkloněny přes Malou Stranu. V opačném směru jezdí normálně. Oprava trati by měla skončit po 13:00 uvedla mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková.

Norsko zvýšilo úrokové sazby a avizovalo další růst v červnu

21.03.  |  Financninoviny.cz

Oslo 21. března (ČTK) - Norská centrální banka dnes zvýšila hlavní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na jedno procento. K tomu kroku přistoupila od loňského září už podruhé a guvernér banky Oystein Olsen uvedl, že existuje 50procentní pravděpodobnost, že k dalšímu růstu dojde v červnu. Vzhledem k protichůdné měnové politice Norska oproti jiným západním centrálním bankám norská koruna zareagovala zpevněním, vůči euru o víc než jedno procento na 9,5910 NOK a je nejsilnější od loňského listopadu.

Nezaměstnanost na Slovensku v únoru klesla na 5,16 procenta

21.03.  |  Financninoviny.cz

Bratislava 21. března (zpravodaj ČTK) - Míra nezaměstnanosti na Slovensku v únoru mírně klesla, a to na 5,16 procenta ze 5,26 procenta v lednu. Nezaměstnanost v zemi je sice vyšší než v České republice, drží se ale blízko novodobých minim. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo slovenské ústředí práce, sociálních věcí a rodiny, jež v zemi řídí úřady práce.

Výroba nábytku v Česku loni vzrostla o 3,7 pct na 46,34 mld. Kč

21.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. března (ČTK) - Nábytkářské firmy v Česku loni vyrobily zboží za rekordních 46,34 miliardy korun, meziročně o 3,7 procenta více. Tržby z prodeje nábytku vzrostly o 3,7 procenta na 37,65 miliardy korun. Na dnešním setkání s novináři k zahájení veletrhů For Habitat to uvedl tajemník Asociace českých nábytkářů (AČN) Tomáš Lukeš.

Dálnici D10 uzavře v noci na neděli bourání mostu u Svémyslic

21.03.  |  Financninoviny.cz

Svémyslice (u Prahy) 21. března (ČTK) - Dálnice D10 mezi Prahou a Zápy bude v noci na neděli obousměrně uzavřena. Důvodem je bourání dálničního mostu u Svémyslic. Pro dopravu bude stanovena objízdná trasa přes Pražský okruh, dálnici D11 na exit Jirny a dále po silnici 101 zpátky na D10. ČTK o tom dnes informoval mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký.

Pojišťovna VIG loni zvýšila zisk o 9,7 procenta

21.03.  |  Financninoviny.cz

Vídeň 21. března (ČTK) - Rakouská pojišťovna Vienna Insurance Group (VIG) zvýšila v loňském roce zisk před zdaněním o 9,7 procenta na 485,4 milionu eur (12,45 miliardy Kč). Přispěly k tomu zejména výsledky v pobaltských státech, Bulharsku, České republice a Maďarsku. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes firma zaslala ČTK. VIG navrhne zvýšit dividendu za loňský rok o 11 procent na jedno euro na akcii.

Čínská automobilka Geely zvýšila roční zisk o 18 procent

21.03.  |  Financninoviny.cz

Peking 21. března (ČTK) - Čínský výrobce automobilů Geely Automobile zvýšil v loňském roce čistý zisk o 18 procent na rekordních 12,55 miliardy jüanů (42,36 miliardy Kč). Zasloužily se o to především vyšší prodeje sedanů a sportovně užitkových vozidel (SUV). Vzhledem k nejistému vývoji poptávky firma ale v dnešním prohlášení uvedla, že letos neočekává růst tržeb.

Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu dál o haléře zdražily

21.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. března (ČTK) - Pohonné hmoty v Česku za uplynulý týden znovu zdražily, tentokrát o haléře. Cena benzinu Natural 95 stoupla o šest haléřů na 30,75 koruny za litr a nafta je od minulé středy dražší o čtyři haléře, řidiči ji nyní v průměru tankují za 31,47 koruny za litr. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje. Paliva zdražují od poloviny února, předtím čtvrt roku vytrvale zlevňovala.

Babo raď! Aneb účetní firma jako strategický partner

21.03.  |  Komerční sdělení  |  TRIVI

Účetnictví. Oblast, která dělá vrásky na čele nejednomu podnikateli. V mnoha případech nutné zlo, které si podnikatel odsouvá na co nejpozdnější termín.

Zmeškali jste letadlo? Nepanikařte, na letišti jsou na to připravení

21.03.  |  Redakce  |  Finance.cz

Přestali jste si hlídat čas, zatímco jste nakupovali dárky v bezcelní zóně, nebo jste po cestě na letiště zůstali stát v nekonečné koloně a zmeškali let? Ačkoli se to zpočátku může zdát jako bezvýchodná situace, buďte v klidu. Letištní personál je na tyto situace připravený. Stačí, když se budete držet následujících bodů.

Nájem nebo podnájem? Je v tom velký rozdíl

21.03.  |  Lucie Mečířová  |  Finance.cz

Mnozí se mylně domnívají, že nájem a podnájem je totéž. Rozhodně tomu ale tak není. Jaké jsou zásadní rozdíly a u kterého bydlení budete omezenější

Kam v Česku s jaderným odpadem?

21.03.  |  Martin Ježek  |  Finance.cz

Vědci z Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně vyvíjí metodu, jak ukládat vyhořelé palivo z jaderných elektráren zcela bezpečně. Světově unikátní metoda vychází z přirozeného vzniku uranu v přírodě. Za pár let tedy možná budou diskuze o umístění jaderných úložišť bezpředmětné, protože se uranu nebudeme muset bát.

Dnes se vypnula Wikipedia

21.03.  |  Finance.cz

Wikipedia jednodenním vypnutím projevuje svůj nesouhlas s plánovanou reformou autorského práva v rámci EU. Která a kde bude Wiki vypnutá?

Co dělat, když si chci prodloužit lhůtu pro podání daňového přiznání

21.03.  |  Lucie Mečířová  |  Finance.cz

Nesehnali jste si sehnat ještě všechny doklady? Bojíte se, že daňové přiznání nezvládnete odevzdat řádně a včas? Pozor! Od určitého dne začíná naskakovat penále.

Akcie v USA uzavřely po jednání Fedu smíšeně

20.03.  |  Financninoviny.cz

New York 20. března (ČTK) - Akcie ve Spojených státech po dnešním oznámení americké centrální banky (Fed), že letos neplánuje zvedat základní úrokovou sazbu, zpočátku vyrovnávaly své prvotní ztráty. Nakonec uzavřely smíšeně, když se jen indexu Nasdaq podařilo dostat do černých čísel. Dolů stáhly akciové trhy finanční tituly citlivé na pohyby úrokové sazby. Na devizovém trhu ztrácel dolar.

Senát umožnil účinnější zásahy proti kůrovcové kalamitě

20.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. března (ČTK) - Ministerstvo zemědělství zřejmě bude moci kvůli boji s kůrovcem přijímat opatření obecné povahy, kterými zasáhne do zákonného rámce hospodaření v lesích. Zásahy by se týkaly těžby dřeva a zalesňování. Změnu přinese poslanecká novela lesního zákona, jejíž přijetí dnes zrychleně umožnil Senát. Novelu nyní dostane k podpisu prezident.

Fed letos vůbec neplánuje zvedat úroky

20.03.  |  Financninoviny.cz

Washington 20. března (ČTK) - Měnový výbor americké centrální banky (Fed) dnes podle očekávání nechal základní úrokovou sazbu beze změn v rozmezí 2,25 až 2,50 procenta. Letos se úrokovou sazbu nechystá zvedat vůbec a v roce 2020 plánuje jen jedno zvýšení o čtvrt procentního bodu. Na rok 2021 pak opět žádné zvýšení základní úrokové sazby neplánuje.

ČD neuspěly v soudním sporu se Škodou o miliardu za lokomotivy

20.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. března (ČTK) - Státní dopravce České dráhy neuspěl v soudním sporu se strojírenskou firmou Škoda Transportation o 1,2 miliardy korun za dodávku lokomotiv. Informaci Hospodářských novin zveřejnil dnes server IHNED.cz. Peníze přiřkla Škodě Transportation již dříve arbitráž. Dráhy chtěly výsledek arbitráže zvrátit. Podle Městského soudu v Praze ale rozhodnutí arbitrů platí.

Ceny ropy stouply na čtyřměsíční maximum díky poklesu zásob v USA

20.03.  |  Financninoviny.cz

Londýn/New York 20. března (ČTK) - Ceny ropy dnes stouply zhruba na nejvyšší úroveň za čtyři měsíce. Podpořila je především zpráva o snížení zásob ropy a ropných produktů ve Spojených státech. Růst cen ale brzdily obavy z vývoje světové ekonomiky a také z obchodního napětí mezi USA a Čínou.

Pražská burza oslabila, ztrácely třeba akcie Erste

20.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. března (ČTK) - Pražská burza dnes oslabila. Index PX klesl o 0,19 procenta na 1073,37 bodu. Z emisí s největšími objemy obchodů ztrácely třeba akcie bankovní skupiny Erste. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Koruna oslabila k euru, vliv měly nejistoty kolem brexitu

20.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. března (ČTK) - Česká měna dnes oslabila vůči euru o tři haléře na 25,65 Kč/EUR, vliv měly nejistoty kolem brexitu. K dolaru koruna zakončila obchodní den téměř beze změny na 22,59 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online a komentářů analytiků. Britská premiérka Theresa Mayová dnes oznámila, že Británie oficiálně požádala ostatní členské země Evropské unie o prodloužení brexitové lhůty do konce června.

Zaměstnanci Škody Auto dostanou jednorázový bonus 65.000 korun

20.03.  |  Financninoviny.cz

Mladá Boleslav 20. března (ČTK) - Zaměstnanci automobilky Škoda Auto dostanou jednorázový bonus 65.000 korun. Je vyšší než loni, kdy dostali 60.000 korun. Jde o dílčí výsledek kolektivního vyjednávání, které ale ještě pokračuje. O bonusu informovalo vedení automobilky zaměstnance v dopise, který má ČTK k dispozici. Bonus vzrostl i navzdory poklesu zisku, nekonsolidovaný zisk po zdanění klesl loni firmě o devět procent na 28,89 miliardy korun.

Zaměstnanci Pilsen Steel dostali za únor jen 35 procent mzdy

20.03.  |  Financninoviny.cz

Plzeň 20. března (ČTK) - Plzeňské hutě a kovárny Pilsen Steel, jejichž ruští majitelé na firmu před dvěma měsíci podali návrh na insolvenci, vyplatily svým zhruba 600 zaměstnancům mzdy jen v částečné výši. Vzhledem k tomu, že je firma od ledna v režimu odstávky výroby, jde o 35 procent ze 75 procent náhrady mzdy, kterou v prosinci domluvily odbory s vedením. Zaměstnavatel zatím nejedná s odborovými organizacemi, řekla dnes ČTK předsedkyně odborů Ivanka Smolková.

Americké aerolinky budou létat Boeingem 737 MAX i nadále

20.03.  |  Financninoviny.cz

Washington 20. března (ČTK) - Americké aerolinky budou létat Boeingem 737 MAX i nadále, přestože jiné země tyto stroje uzemnily. Šéfové leteckých společností Southwest Airlines, American Airlines a United Airlines k rozhodnutí dospěli po vnitřním bezpečnostním šetření a nemotivují je ekonomické důvody, napsal dnes na svém webu list The Wall Street Journal (WSJ). Letouny 737 MAX mají za sebou během necelého půl roku dvě tragické havárie.

Veterináři v Sapě našli auto s 210 kg vnitřností bez chlazení

20.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. března (ČTK) - Veterináři spolu s celníky našli v areálu velkotržnice Sapa v Praze 4 - Libuši automobil, ve kterém bylo 210 kg zapáchajících vepřových vnitřností. Maso nebylo značené, automobil neměl chlazení v chodu. Celníci to dnes uvedli na svém webu. Veterináři můžou provozovateli uložit až 50milionovou pokutu, obvykle je však řádově nižší.

Škodě loni klesl zisk na 29 miliard, tržby rostly na 417 mld. Kč

20.03.  |  Financninoviny.cz

Mladá Boleslav 20. března (ČTK) - Automobilce Škodě Auto loni klesl nekonsolidovaný zisk po zdanění o devět procent na 28,89 miliardy korun. Tržby naopak vzrostly o dvě procenta na rekordních 416,7 miliardy Kč. Dodávky zákazníkům zvýšila firma v loňském roce o 4,4 procenta na 1,254 milionu aut. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné na dnešní tiskové konferenci. Výsledky zahrnují hospodaření mateřské Škody Auto bez zahraničních účastí v Německu, Slovensku, Indii a Rusku. Letos automobilka čeká pozitivní vývoj.

Po verdiktu USA o herbicidu Roundup akcie výrobce Bayer padají Opakovaná zpráva.

20.03.  |  Financninoviny.cz

San Francisco/Frankfurt nad Mohanem 20. března (ČTK) - Federální soud ve Spojených státech v úterý rozhodl, že herbicid Roundup německého chemického a farmaceutického koncernu Bayer způsobuje rakovinu. Akcie společnosti zareagovaly na verdikt oslabením o 12,5 procenta, což je největší denní ztráta za 16 let. Hodnota firmy tím klesla o zhruba osm miliard eur (téměř 209 miliard Kč), napsala agentura Reuters.

Odbory Škody Auto chtějí letos na mzdách přidat pevnou částku

20.03.  |  Financninoviny.cz

Mladá Boleslav 20. března (ČTK) - Odbory automobilky Škoda Auto letos žádají přidat na mzdách ve všech tarifních třídách pevnou částku, nikoli procentuální jako loni. Je možné, že se podaří novou kolektivní smlouvu s uzavřít do konce března, řekl dnes ČTK odborový předák Jaroslav Povšík.

EK udělila Googlu pokutu 1,49 mld. eur kvůli internetové reklamě

20.03.  |  Financninoviny.cz

Brusel 20. března (ČTK) - Americký internetový gigant Google dostal již třetí pokutu od Evropské komise za zneužívání svého postavení na trhu. Google má zaplatit 1,49 miliardy eur (38,2 miliardy Kč) kvůli omezování konkurentů na trhu s internetovou reklamou, oznámila dnes EK.

Senát odmítl záměr EK rozhodovat o daních většinově

20.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. března (ČTK) - Senát podpořil odmítavý postoj vlády k návrhu Evropské komise, aby rozhodnutí o daňových záležitostech na úrovni Evropské unie byla přijímána většinově, nikoliv už jednomyslně. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) dnes negativní stanovisko zdůvodnila senátorům mimo jiné tím, že Česko by tak mohlo být přinuceno k některým daňovým změnám, které by pro něj byly nevýhodné.

Škodě loni vzrostl počet zaměstnanců o šest procent na 37.825

20.03.  |  Financninoviny.cz

M. Boleslav 20. března (ČTK) - Škodě Auto loni vzrostl celosvětově počet zaměstnanců o šest procent na 37.825 lidí. V ČR se pak množství kmenových zaměstnanců zvýšilo o téměř sedm procent na 32.738 lidí. Uvedl to dnes na tiskové konferenci člen představenstva pro lidské zdroje Bohdan Wojnar. Po převzetí aktivit koncernu VW v Indii během loňského roku počet pracovníků stoupne na 42.000. Mladoboleslavská automobilka patří k největším zaměstnavatelům v Česku.

Na trh životního pojištění vstupuje nová pojišťovna youplus

20.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. března (ČTK) - Na český a slovenský trh životního pojištění vstupuje nová pojišťovna pod obchodní značkou youplus s kapitálem ze Švýcarska. Klienti v Česku by měli první smlouvy uzavřít ve druhé polovině května, na Slovensku o tři měsíce později. Novinářům to dnes řekl výkonný ředitel pojišťovny Ĺubor Vrlák.

Škodě loni klesl zisk na 29 miliard, tržby rostly na 417 mld. Kč

20.03.  |  Financninoviny.cz

M. Boleslav 20. března (ČTK) - Škodě Auto loni klesl nekonsolidovaný zisk po zdanění o devět procent na 28,89 miliardy korun. Tržby naopak vzrostly o dvě procenta na rekordních 416,7 miliardy Kč. Největší česká automobilka zvýšila dodávky zákazníkům o 4,4 procenta na 1,254 milionu aut. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné na dnešní tiskové konferenci.

Škoda Auto loni investovala 12,8 mld. Kč do svých českých závodů

20.03.  |  Financninoviny.cz

Mladá Boleslav 20. března (ČTK) - Škoda Auto investovala loni více než 500 milionů eur, tedy zhruba 12,8 miliardy Kč, do svých českých závodů. V příštích čtyřech letech investuje dvě miliardy eur (asi 51,2 miliardy Kč) do elektromobility a nových řešení mobility, uvedla dnes firma na výroční tiskové konferenci.

Disney dokončil převzetí zábavních aktivit 21st Century Fox

20.03.  |  Financninoviny.cz

Los Angeles 20. března (ČTK) - Americký zábavní gigant Walt Disney dokončil převzetí zábavních aktivit společnosti 21st Century Fox za 71,3 miliardy dolarů (1,6 bilionu Kč). Dohoda pravděpodobně přinese velké změny v mediálním prostředí. Mimo jiné dláždí firmě Disney cestu k vytvoření streamovacích služeb Disney Plus, které chce představit ještě letos. Povede však zřejmě také k propouštění tisíců zaměstnanců, mimo jiné by rušení míst mohlo zasáhnout produkci filmů, uvedla agentura AP.

Hypoindex: Průměrná sazba hypoték v únoru klesla pod tři procenta

20.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. března (ČTK) - Průměrná úroková sazba hypoték v únoru nepatrně klesla na 2,99 procenta z lednových tří procent. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Na minimu byla sazba v prosinci 2016, a to na 1,77 procenta. Loni v lednu byla na 2,28 procenta. Zájem o hypotéky byl podobný jako v lednu.

9 omylů o daních v důchodu

20.03.  |  Petr Gola  |  Finance.cz

Řada důchodců má vedle státního důchodu i vlastní příjem. Někteří penzisté si však nejsou jistí, jak je to se zdaněním jejich příjmů. Podívejme se na vybrané situace.

Srovnání daňových sazeb v ČR a na Slovensku

20.03.  |  Michal Bureš  |  Finance.cz

Tzv. "malé daně" jsou rušeny u nás i na Slovensku a byly zameteny pod koberec (tedy pod daň z příjmu). Jaké jsou jejich jednotlivé sazby na Slovensku a v Česku?

Jaké tarify nabízejí operátoři zdravotně postiženým?

20.03.  |  Lucie Mečířová  |  Finance.cz

Zlevněné tarify nenáleží jen studentům anebo důchodcům. Nárok na ně mají při splnění podmínek i osoby s průkazem ZTP nebo ZTP/P. Co nám operátoři letos můžou nabídnout?

Kdy budeme auto odemykat zkouškou dechu?

20.03.  |  Kopún Abrahám  |  Finance.cz

Alkohol může až za čtvrtinu úmrtí na silnicích. Proto Evropská unie navrhuje zamčít auta pro ty, kteří si před jízdou dali pivo nebo panáka.

Jak si vyřídit voličský průkaz pro evropské volby 2019?

20.03.  |  Lucie Mečířová  |  Finance.cz

Poslance do Evropského parlamentu budeme v ČR a v celé Evropské unii volit v druhé půlce května. Volit můžete nejen v místě trvalého bydliště, ale i kdekoliv v České republice. Jak na to? Zřiďte si voličský průkaz!

Americké akcie uzavřely obchodování smíšeně

19.03.  |  Financninoviny.cz

New York 19. března (ČTK) - Akcie ve Spojených státech uzavřely smíšeně, přetrvává nejistota kolem mezinárodního obchodu a výsledku zasedání měnového výboru americké centrální banky (Fed).

Ceny ropy díky kartelu OPEC stouply na nejvyšší letošní hodnotu

19.03.  |  Financninoviny.cz

Londýn/New York 19. března (ČTK) - Ceny ropy dnes nejprve stouply na nejvyšší hodnotu v letošním roce v reakci na zprávy, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) ponechá v platnosti dosavadní dohodu o snížení těžby a že produkce v Íránu a Venezuele kvůli sankcím USA klesá. Později však své zisky smazala a mírně oslabuje. Růst ceny brzdí zvyšující se těžba ropy v USA.

Stát přidělil ČD většinu dotovaných tratí, šest zbylo konkurenci

19.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 19. března (ČTK) - Převážnou část dotovaných dálkových vlaků, které si objednává stát, budou i nadále zajišťovat České dráhy. Jde o celkem 22 dálkových linek, například na dvou tratích mezi Prahou a Brnem. ČTK to dnes sdělil František Jemelka z tiskového oddělení ministerstva dopravy. Šest dálkových linek loni dostali soukromí dopravci.

Koruna stagnovala k euru i dolaru

19.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 19. března (ČTK) - Česká měna dnes stagnovala k oběma hlavním světovým měnám. Kurz koruny k euru a dolaru k 17:00 oproti předchozímu závěru sice mírně zpevnil, ale v obou případech pouze o haléř na 25,62 Kč/EUR a 22,58 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Pražská burza po pěti předchozích růstech dnes mírně oslabila

19.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 19. března (ČTK) - Pražská burza po pěti předchozích růstech dnes oslabila. Index PX klesl o 0,13 procenta na 1075,36 bodu. Dolů šly akcie bank, mírně po zveřejnění loňských hospodářských výsledků ztratily také cenné papíry energetické společnosti ČEZ. Zpevnily naopak akcie pojišťovny VIG a antivirové firmy Avast. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna dnes stagnovala k euru i vůči dolaru.

Sberbank CZ loni klesl čistý zisk o 11 procent na 377 milionů Kč

19.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 19. března (ČTK) - Sberbank CZ loni meziročně klesl čistý zisk o 11 procent na 377 milionů korun. Důvodem je nárůst nákladů na opravné položky. Provozní výnosy před tvorbou rezerv a opravných položek se meziročně zvýšily o 7,6 procenta na 2,4 miliardy korun. Banka dnes své předběžné neauditované výsledky oznámila ČTK.

Zisk ČEZ loni klesl o 45 procent, výsledky zůstaly za očekáváním

19.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 19. března (ČTK) - Čistý zisk energetické společnosti ČEZ loni meziročně klesl o 45 procent na 10,5 miliardy korun. Meziroční srovnání podle firmy značně ovlivnily jednorázové výnosy za 7,5 miliardy korun z roku 2017, hlavně z prodeje akcií maďarské skupiny MOL. Tržby loni činily 184,5 miliardy korun a meziročně stouply reálně o téměř 11 miliard korun, uvedl dnes ČEZ. Podle analytiků zůstaly výsledky za očekáváním, výhled pro letošní rok naopak považují za pozitivní.

Elektrotechnický průmysl loni dále rostl přes pět procent

19.03.  |  Financninoviny.cz

Brno 19. března (ČTK) - Elektrotechnický průmysl loni pokračoval v poměrně rychlém růstu. Podle ředitele Elektrotechnické asociace ČR Jana Prokše to bylo o více než pět procent a některé statistiky uváděly až osm procent. Očekávané zpomalení se ho dosud nedotklo, i když se s ním počítá. Díky tomu, že české firmy vyrábějí převážně pro další firmy jejich výrobní prostředky, nemá být zpomalení zásadní a rozhodně se nečeká stagnace ani pokles, řekl Prokš v rozhovoru pro ČTK na brněnském veletrhu Amper.

Pražské řeznictví prodalo 300 kg polského drůbežího se salmonelou

19.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 19. března (ČTK) - Pražské řeznictví Miloš Křeček KK prodalo zákazníkům 300 kilogramů polského drůbežího masa, veterináři v něm zjistili salmonelu. Maso je nejspíš snězené, protože už je po datu spotřeby, sdělil dnes ČTK mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček. Vyjádření řeznictví ČTK shání.

Trh se zlatými šperky loni vzrostl a byl nejvyšší od roku 2010

19.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 19. března (ČTK) - Pokračující růst ekonomiky loni pocítili i výrobci a prodejci šperků z drahých kovů. Počet zlatých, stříbrných a platinových šperků, které Puncovní úřad loni opatřil ochrannou značkou, meziročně vzrostl. V případě zlatých šperků byl růst téměř pětinový a počet zlatých šperků byl nejvyšší od roku 2010. Vyplývá to z výroční zprávy Puncovního úřadu za rok 2018.

ČEZ chce do konce roku propustit 500 lidí, ušetří půl miliardy Kč

19.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 19. března (ČTK) - Elektrárenská společnost ČEZ chce do konce letošního roku propustit asi 500 lidí, ušetří tak asi půl miliardy korun. Desítky lidí odešly už na začátku roku, uvedl server Lidovky.cz. Firma má přes 30.000 zaměstnanců. Podle dnes zveřejněných výsledků ČEZ loni klesl čistý zisk meziročně o 45 procent na 10,5 miliardy korun.

Petr Kopecký vede mzdový tým ASB Group v České republice

19.03.  |  Tiskové zprávy  |  ASB

Petr Kopecký nastoupil do mezinárodní poradenské společnosti ASB Group na pozici Head of Payroll Team. Ze své pozice bude zodpovědný za každodenní fungování mzdového oddělení, které poskytuje komplexní služby související se zpracováním mezd a HR podpory pro lokální i globální společnosti z různých oborů.

Výrobce chytrých telefonů Xiaomi ztrojnásobil čtvrtletní zisk

19.03.  |  Financninoviny.cz

Šanghaj 19. března (ČTK) - Čínský výrobce chytrých telefonů Xiaomi ve čtvrtém čtvrtletí více než ztrojnásobil čistý zisk na 1,85 miliardy jüanů (více než šest miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Zisk tak překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu společnosti Refinitiv odhadovali na 1,7 miliardy jüanů.

Životní pojištění v Česku posledních osm let stagnuje

19.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 19. března (ČTK) - Životní pojištění v Česku posledních osm let stagnuje. Pojišťovny vybraly loni na pojistném v životním pojištění 43,9 miliardy Kč, o 200 milionů více než v roce 2017, ale stále 700 milionů méně než v roce 2011. Vyplývá to ze statistik České asociace pojišťoven. Na český trh životního pojištění se nyní chystá vstoupit několik pojišťoven, konkrétně jde například o pojišťovnu Simplea skupiny Partners nebo pojišťovnu německé zajišťovny Hannover Re.

Člen vedení ČEZ: Máme dalšího zájemce o naše bulharská aktiva

19.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 19. března (ČTK) - Energetická společnost ČEZ má dalšího zájemce o svá bulharská aktiva. Na dotaz ČTK to na dnešní tiskové konferenci k loňským výsledkům firmy řekl místopředseda představenstva firmy a ředitel divize nová energetika a distribuce Tomáš Pleskač. Jméno uchazeče neuvedl. O dalším postupu má být podle něj jasno v dubnu.

Vlastníci lesů požadují zvýšení dotací pro lesníky na pět miliard

19.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 19. března (ČTK) - Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR požaduje od státu na příští rok pro lesníky pět miliard korun na obnovu lesa po kůrovcové kalamitě. Dnes to na tiskové konferenci řekl předseda sdružení František Kučera. Letos mají 1,15 miliardy korun. Podle Kučery nebude jinak možné lesy obnovovat, drobní vlastníci i kvůli nízké ceně dřeva kvůli přesycenému trhu se dřevem již začali lesy prodávat. Vyjádření ministerstva zemědělství ČTK shání.

ZEW: Důvěru v německou ekonomiku podpořil možný odklad brexitu

19.03.  |  Financninoviny.cz

Berlín 19. března (ČTK) - Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku v březnu vzrostla, podpořily ji vyhlídky na možný odklad připravovaného odchodu Británie z Evropské unie. Uvedl to dnes německý výzkumný institut ZEW.

Tržby ČEZ v komplexních službách loni stouply o 120 procent

19.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 19. března (ČTK) - Tržby energetické společnosti ČEZ v komplexních energetických službách (ESCO) stouply loni meziročně o 120 procent na 16 miliard korun. Na dnešní tiskové konferenci k výsledkům ČEZ to řekl místopředseda představenstva firmy a ředitel divize nová energetika a distribuce Tomáš Pleskač. Meziročně podle něj vzrostly také výsledky obchodování s komoditami - obchodní výsledek tzv. tradingu činil tři miliardy korun, o polovinu více než v roce 2017.

Poradci německé vlády zhoršili odhad letošního růstu ekonomiky

19.03.  |  Financninoviny.cz

Berlín 19. března (ČTK) - Výbor ekonomických poradců německé vlády dnes snížil odhad letošního růstu německé ekonomiky na 0,8 procenta z 1,5 procenta předpovídaných v předchozí listopadové prognóze. Výbor poukázal na přetrvávající vysoká rizika spojená s připravovaným odchodem Británie z Evropské unie, se spory v mezinárodním obchodě a s překvapivě prudkým zpomalováním hospodářského růstu v Číně.

Zaměstnanost v Británii v lednu stoupla nejrychleji za tři roky

19.03.  |  Financninoviny.cz

Londýn 19. března (ČTK) - Britští zaměstnavatelé v období za tři měsíce do konce ledna najímali nové síly nejrychlejším tempem za poslední tři roky. Počet zaměstnaných osob stoupl o 222.000, což přispělo ke snížení míry nezaměstnanosti na 3,9 procenta ze 4,1 procenta v tříměsíčním období do konce října, a tedy na nejnižší úroveň od počátku záznamů v roce 1975. Vyplývá to z dat statistického úřadu ONS. Situace na trhu práce je tak před odchodem Británie z Evropské unie příznivá.

RegioJet spolupracuje v Brně a v Praze s firmou pro sdílení aut

19.03.  |  Financninoviny.cz

Brno 19. března (ČTK) - Cestující, kteří vystoupí či nastoupí v Praze nebo Brně z autobusu či vlaku dopravce RegioJet, budou moci ke své návazné cestě využít za zvýhodněných podmínek auto od společnosti Car4Way. Na tiskové konferenci to dnes uvedli majitel RegioJetu Radim Jančura a majitel Car4Way Pavel Louda, jehož firma má v Česku ve sdílení aut nejvíc vozů a vedle Prahy nově působí i v Brně.

Holding Porsche SE zvýšil zisk i svůj podíl ve Volkswagenu

19.03.  |  Financninoviny.cz

Stuttgart 19. března (ČTK) - Čistý zisk holdingové společnosti Porsche SE, která je hlavním akcionářem německého automobilového koncernu Volkswagen, v loňském roce vzrostl o šest procent na 3,5 miliardy eur (zhruba 90 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Dodala, že zvýšila svůj podíl na hlasovacích právech ve Volkswagenu na 53,1 procenta z předchozích 52,2 procenta.

Demolice budov Transgasu začne na přelomu března a dubna

19.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 19. března (ČTK) - Na přelomu března a dubna začne demolice budov komplexu Transgas na pražské Vinohradské třídě. Na dotaz ČTK to dnes uvedl Jakub Verner ze společnosti HB Reavis, která budovy vlastní. Majitel na začátku února oznámil, že plánuje Transgas nebo již prázdný pozemek prodat. Zda před prodejem stihne demolici nebo ne, závisí na nabídkách a rychlosti jednání. Bourací práce budou trvat několik měsíců. Záměr odstranit stavby, jejichž památkovou ochranu stát odmítl, vyvolal kritiku části odborníků.

Analytici: Výsledky ČEZ zklamaly, výhled je naopak pozitivní

19.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 19. března (ČTK) - Výsledky energetické skupiny ČEZ za loňský rok zaostaly za očekáváním analytiků. Čistý zisk firmy klesl meziročně o 45 procent, analytici počítali zhruba s třetinovým poklesem. Podle nich klesne i dividenda z loňských 33 korun na 24 korun za akcii. Výhled pro letošní rok naopak považují za pozitivní. Vyplývá to z dnešních vyjádření analytiků pro ČTK.

Čistý zisk ČEZ loni klesl o 45 procent na 10,5 miliardy korun

19.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 19. března (ČTK) - Čistý zisk energetické společnosti ČEZ loni meziročně klesl o 45 procent na 10,5 miliardy korun. Meziroční srovnání podle ČEZ značně ovlivnily jednorázové výnosy za 7,5 miliardy korun z roku 2017, hlavně z prodeje akcií maďarské ropné a plynárenské skupiny MOL. Tržby loni činily 184,5 miliardy korun a meziročně stouply reálně o téměř 11 miliard korun. Vyplývá to z informací, které dnes firma zveřejnila. Výsledky byly horší než odhady analytiků.

ČEZ zveřejní výsledky za loňský rok, zřejmě se propadly na dno

19.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 19. března (ČTK) - Energetická společnost ČEZ dnes zveřejní výsledky svého hospodaření za loňský rok. Podle analytiků se propadly na pomyslné dno, letošek přinese jejich zlepšení. Z odhadů 14 analytiků vyplývá, že firma vykáže za rok 2018 čistý zisk 12,4 miliardy korun při tržbách 179,9 miliardy korun. V předloňském roce utržil ČEZ 201,9 miliardy korun, čistý zisk činil 19 miliard korun.

Je už čas přezout na letní?

19.03.  |  Redakce  |  Finance.cz

Venku i na teploměru to už před pár týdny a znovu v neděli vypadalo, že přišlo jaro. I předpovědi počasí se shodují na tom, že zima se už asi nevrátí. Je na čase přezout auto na letní?

Je zdaněn více alkohol a cigarety v Česku, či na Slovensku?

19.03.  |  Michal Bureš  |  Finance.cz

Jak se liší sazby spotřební daně u nás a na Slovensku? Jak se daní borovička či slivovice? Na co vše spadají spotřební daně?

Jak ochránit sebe i nemovitost před nesolidním nájemníkem

19.03.  |  Lucie Mečířová  |  Finance.cz

Chcete začít pronajímat nemovitost, ale bojíte se, že najdete špatného nájemníka? Jak si jej jako nájemce můžete prověřit? Co máte o nájemníkovi právo vědět a jak často chodit kontrolovat byt?

6 otázek, na které se chcete zeptat, když uplatňujete slevu na manželku

19.03.  |  Petr Gola  |  Finance.cz

Při splnění zákonných podmínek je možné v daňovém přiznání uplatnit daňovou slevu na manželku. Jak vysokou daňovou povinnost může sleva na manželku přinést? Kdo má na slevu nárok? Podívejme se na praktické příklady.

Americké akcie mírně posílily

18.03.  |  Financninoviny.cz

New York 18. března (ČTK) - Hlavní americké akciové indexy dnes posílily, jejich výraznějšímu růstu však zabránil pokles cen akcií strojírenské společnosti Boeing a internetové firmy Facebook. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si dnes připsal 0,25 procenta a obchodování uzavřel na 25.914,10 bodu. Širší index S&P 500 se zvýšil o 0,37 procenta na 2832,94 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite vzrostl o 0,34 procenta na 7714,48 bodu.

Ceny ropy stoupají v očekávání prodloužení dohody OPEC

18.03.  |  Financninoviny.cz

Londýn/New York 18. března (ČTK) - Ceny ropy dnes vzrostly na základě signálů, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) prodlouží dohodu o omezování těžby. Brzdou cen je ale zvyšování těžby ropy ve Spojených státech.

Koruna posílila na 25,61 Kč/EUR, na slova z ČNB moc nereagovala

18.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 18. března (ČTK) - Česká měna dnes posílila k euru o tři haléře na 25,61 Kč/EUR, příliš tak nereagovala na růst výrobních cen ani na vyjádření z České národní banky. K dolaru koruna zpevnila také o tři haléře na 22,59 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Pražská burza popáté v řadě posílila

18.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 18. března (ČTK) - Pražská burza již popáté v řadě posílila. Index PX dnes stoupl o 0,60 procenta na 1076,73 bodu. Polepšila si většina hlavních emisí pražské burzy. Nahoru jí pomohly hlavně akcie bank a energetické firmy ČEZ, se kterými se tradičně obchodovalo v největších objemech. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Pokud Polsko splní své sliby, skončí kontroly hovězího 25. března

18.03.  |  Financninoviny.cz

Brusel 18. března (zpravodaj ČTK) - Česko zruší mimořádná veterinární opatření vůči dovozu polského hovězího masa 25. března, pokud Polsko do té doby Praze i Evropské komisi zaručí, že skutečně přijímá všechna opatření, která v souvislosti s kauzou slíbilo udělat. V Bruselu to dnes novinářům řekl ministr zemědělství Miroslav Toman po jednání s polským protějškem Janem Krzysztofem Ardanowským a eurokomisařem pro zdraví a bezpečnost potravin Vytenisem Andriukaitisem.

Babiš: Stát s podporou pro nákup elektromobilů občany nepočítá

18.03.  |  Financninoviny.cz

Kosmonosy (Mladoboleslavsko) 18. března (ČTK) - Stát v současnosti neuvažuje o podpoře na nákup elektromobilů pro fyzické osoby. Bude pokračovat ve vypsaných programech pro podnikatele a úřady. Po skončení kolokvia vlády se zástupci automobilového průmyslu to uvedl premiér Andrej Babiš. Řekl, že stát dal 1,2 miliardy korun na rozvoj infrastruktury, zejména výstavby dobíjecích stanic, a pokračují dotační programy za půl miliardy Kč, respektive 270 milionů Kč na pořizování elektromobilů a ekologických aut. Jsou určeny pro podniky, respektive státní úřady a organizace.

Firma Apple uvedla na trh nový iPad Air

18.03.  |  Financninoviny.cz

Cupertino (USA) 18. března (ČTK) - Americká společnost Apple dnes uvedla na trh nový iPad Air s úhlopříčkou 10,5 palce (26,67 centimetru) a modernizovanou verzi přístroje iPad Mini o úhlopříčce 7,9 palce. Tento krok je podle agentury Reuters překvapivý, neboť Apple chystá na 25. března speciální prezentaci pro novináře.

Pojišťovny: Škody po vichru Eberhard vyšplhaly na stovky milionů

18.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 18. března (ČTK) - Pojišťovny mají po víkendu nahlášeny další škody z řádění vichřice Eberhard z minulého týdne, jejichž objem nyní dosahuje stovek milionů Kč. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami. Zhruba polovinu škod již vyřídily. Události klienti hlásili prakticky z celé republiky, typicky šlo o poškozené střechy, přístřešky, rozbitá okna a zatečení do budov.

Zájem o státní dluhopisy pro občany v rámci druhé emise klesl

18.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 18. března (ČTK) - Lidé si v rámci druhé emise objednali státní dluhopisy určené pouze pro fyzické osoby za 942,7 milionu korun. Počet objednávek činil 2193. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo ministerstvo financí. Při první emisi, která skončila v lednu, lidé objednali a uhradili státní dluhopisy určené pouze pro fyzické osoby za 2,92 miliardy korun. Objednávky činily tehdy 3,07 miliardy korun.

Míl: Stát letos s ČEZ kvůli novému bloku uzavře dvě smlouvy

18.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 18. března (ČTK) - Stát letos kvůli plánovanému novému jadernému bloku v Dukovanech uzavře s energetickou společností ČEZ dvě smlouvy. První - rámcová - by mohla být připravena k podpisu v létě, druhá - řešící první etapu přípravy stavby bloku včetně tendru - pak do konce roku. V rozhovoru s ČTK to řekl vládní zmocněnec pro jadernou energetiku Jaroslav Míl.

Analytici: Výsledky ČEZ se loni propadly na dno, letos se zlepší

18.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 18. března (ČTK) - Výsledky energetické společnosti ČEZ se loni propadly na pomyslné dno, letošek přinese jejich zlepšení. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Z odhadů 14 analytiků vyplývá, že firma vykáže za rok 2018 čistý zisk 12,4 miliardy korun při tržbách 179,9 miliardy korun. V předloňském roce utržil ČEZ 201,9 miliardy korun, čistý zisk činil 19 miliard korun. Výsledky za loňský rok oznámí firma v úterý.

Lyft chce získat z primární nabídky akcií přes dvě miliardy USD

18.03.  |  Financninoviny.cz

New York 18. března (ČTK) - Provozovatel alternativní taxislužby Lyft chce získat z primární nabídky akcií více než dvě miliardy USD (45,2 miliardy Kč). Firma v dnešním prohlášení pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) oznámila, že chce nabídnout 30,8 milionu akcií v ceně 62 až 68 dolarů. Nabídka Lyftu by tak mohla být největší technologickou nabídkou od vstupu firmy Snap na burzu před dvěma lety, napsala agentura Bloomberg.

Babiš: Stát s podporou pro nákup elektromobilů občany nepočítá

18.03.  |  Financninoviny.cz

Kosmonosy (Mladoboleslavsko) 18. března (ČTK) - Stát v současnosti neuvažuje o podpoře na nákup elektromobilů pro fyzické osoby. Bude pokračovat ve vypsaných programech pro podnikatele a úřady. Po skončení kolokvia vlády se zástupci automobilového průmyslu to uvedl premiér Andrej Babiš. Řekl, že stát dal 1,2 miliardy korun na rozvoj infrastruktury, zejména výstavby dobíjecích stanic, a dále běží dotační programy za půl miliardy Kč respektive 270 milionů Kč na pořizování elektromobilů a ekologických aut podniky a státními úřady a organizacemi.

Česko má nadále nejvyšší míru neobsazených pracovních míst v EU

18.03.  |  Financninoviny.cz

Brusel 18. března (ČTK) - Česká republika měla ve čtvrtém čtvrtletí opět nejvyšší míru neobsazených pracovních míst v Evropské unii. Poměr volných pracovních míst k celkovému počtu pracovních míst se v celé EU zvýšil na 2,3 procenta z 2,2 procenta v předchozích třech měsících. V Česku vzrostl o 0,1 procentního bodu až na šest procent a byl nejvyšší ze všech zemí. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.

FIS koupí za 35 miliard USD zpracovatele plateb Worldpay

18.03.  |  Financninoviny.cz

New York 18. března (ČTK) - Americká firma zaměřená na finanční technologie Fidelity National Information Services (FIS) se dohodla na koupi zpracovatele plateb Worldpay za zhruba 35 miliard USD (791 miliard Kč). Transakce je doposud největší dohodou ve vzkvétajícím platebním průmyslu, uvedla agentura Reuters.

VIDEO: Forex, komodity a akciové indexy - analýza FXstreet.cz (18.3. - 22.3.2019)

18.03.  |  FXstreet.cz

Pravidelný týdenní videokomentář k aktuálnímu vývoji na měnovém trhu (forex) od profesionálního tradera a analytika z portálu www.fxstreet.cz.

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (18.3.2019)

18.03.  |  FXstreet.cz

Měnový pár EUR/USD minulý týden nabídl ziskovou obchodní příležitost, na kterou jsem upozornil v mém pravidelném komentáři. Došlo totiž k prolomení horní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval long obchod, který došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste obchodu využili, tak gratuluji k zisku.

Letiště Praha loni navýšilo tržby o sedm procent na 8,45 mld. Kč

18.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 18. března (ČTK) - Společnosti Letiště Praha se loni podařilo vedle počtu cestujících navýšit i tržby, které meziročně vzrostly asi o sedm procent na 8,45 miliardy korun. Provozní zisk činil 4,71 miliardy korun. Zvýšily se především výnosy z neleteckého obchodu. Jde zatím o předběžné výsledky, hospodaření ještě čeká audit. Upozornila na to dnes E15, ČTK to následně potvrdil mluvčí letiště Roman Pacvoň. Letiště loni navýšilo i počet cestujících o téměř deset procent na 16,8 milionu, růst by měl pokračovat i letos.

Ceny průmyslových výrobců v únoru stouply meziročně o 3,6 pct.

18.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 18. března (ČTK) - Ceny průmyslových výrobců v Česku v únoru meziročně vzrostly o 3,6 procenta. Zvýšily se i ceny v ostatních odvětvích, a to u zemědělských výrobců o 8,2 procenta, stavebních prací o čtyři procenta a služeb pro podniky o 2,4 procenta. Oznámil to dnes Český statistický úřad (ČSÚ).

AutoSAP: V roce 2030 bude chybět 20.000 stanic pro elektromobily

18.03.  |  Financninoviny.cz

Kosmonosy (Mladoboleslavsko) 18. března (ČTK) - V roce 2030 bude v Česku chybět až 20.000 dobíjecích stanic pro elektromobily. O pět let dříve bude deficit 3000 stanic. Na dnešním kolokviu zástupců automobilek a vlády to uvedl prezident Sdružení automobilového průmyslu Bohdan Wojnar. Jedna dobíjecí stanice by měla podle expertů obsluhovat zhruba deset elektromobilů. V současnosti jich funguje v ČR zhruba 300.

NKÚ: MF vykázalo neexistující pohledávky spojené s penězi z EU

18.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 18. března (ČTK) - Ministerstvo financí vykázalo v účetnictví za rok 2017 neexistující pohledávky spojené s evropskými penězi. Další nedostatky se týkaly vykazování peněžních toků z provozní činnosti ministerstva. Vyplývá to z dnes zveřejněných výsledků prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Kontroloři doporučují, aby ministerstvo upravilo účetní předpisy. Naopak pozitivem je podle nich to, že ministerstvo financí začalo v roce 2017 tvořit rezervy na sanace ekologických zátěží. Reakci ministerstva ČTK zjišťuje.

ERÚ udělil firmě Stabil Energy rekordní pokutu čtyři miliony Kč

18.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 18. března (ČTK) - Energetický regulační úřad (ERÚ) udělil společnosti Stabil Energy rekordní pokutu čtyři miliony korun za nekalé obchodní praktiky. Jde o dosud nejvyšší pokutu uloženou za protispotřebitelské chování jednomu konkrétnímu dodavateli. Rozhodnutí je pravomocné. ČTK to dnes sdělil mluvčí ERÚ Michal Kebort. Vyjádření firmy ČTK bude zjišťovat.

Kvalitní potraviny ve slevě – detailní přehled vám nabízí AkcniCeny.cz

18.03.  |  Komerční sdělení  |  Futurino

Záleží vám na tom, jaké je složení potravin, které kupujete pro sebe a svou rodinu?

Co dělat, když nemáte na splátku půjček?

18.03.  |  Martin Ježek  |  Finance.cz

Dnes splácí nějakou půjčku téměř každý. Byt, auto anebo partner, který se neuváženě zadluží… Výsledek může být stejný. Najednou vám rozpočet na splácení pohledávek nestačí. Co se dá v takovém případě dělat?

Kdo by měl mít nárok na zvýšenou rodičovskou?

18.03.  |  Michal Bureš  |  Finance.cz

Mezi ministryněmi financí a práce a sociálních věcí se rozhořel boj o rodičovský příspěvek. Dostanou zvýšenou rodičovskou jen ti, kteří budou v lednu 2020 rodičovskou čerpat, nebo všichni, jenž mají děti mladší 4 let?

Kvíz: otestujte si, jaké jsou vaše šance na získání hypotéky

18.03.  |  Lucie Mečířová  |  Finance.cz

Chcete si letos zkusit zažádat o hypotéku na vlastní dům nebo byt? Zkuste si náš kvíz, díky kterému alespoň orientačně zjistíte, jaké jsou vaše šance na získání nejžádanějšího úvěru na bydlení.

Byli jste loni na kvalifikačním kurzu? Dejte si ho do daní

18.03.  |  Lucie Mečířová  |  Finance.cz

Na začátku dubna, letos přesně 1. dubna, je konečný termín pro podání daňového přiznání. Také jej vyplňujete na poslední chvíli? Pak si nezapomeňte nechat odečíst i úhradu za zkoušky.

Commerzbank a Deutsche Bank potvrdily jednání o fúzi

17.03.  |  Financninoviny.cz

Frankfurt 17. března (ČTK) - Německé bankovní domy Commerzbank a Deutsche Bank dnes potvrdily spekulace médií, že zvažují fúzi. Commerzbank dnes v krátkém sdělení uvedla, že banky se dohodly na zahájení rozhovorů, Deutsche Bank ale upozorňuje, že jednání nemusejí žádný výsledek přinést. Deutsche je největší bankou v Německu a pokud by se spojila s Commerzbank, vznikla by druhá největší banka v Evropě za britskou HSBC.

Dálnice D1 u Mirošovic je po nočním bourání mostu průjezdná

17.03.  |  Financninoviny.cz

Mirošovice (u Prahy) 17. března (ČTK) - Dálnice D1 mezi Mirošovicemi u Prahy a Šternovem na Benešovsku je po noční uzavírce opět průjezdná. Stavbaři mezi 21. a 22. kilometrem bourali šířkově nevyhovující nadjezd, dálnice kvůli tomu byla obousměrně uzavřena a řidiči jezdili po objížďkách. Auta se na dálnici vrátila kolem 08:30, zhruba do 14:00 ale motoristé musejí ještě v úseku počítat s provozem v režimu jedna plus jedna, tedy v každém směru pouze jedním jízdním pruhem. ČTK to řekla mluvčí stavební firmy Eurovia CS Iveta Štočková.

Nová verze softwaru pro Boeing 737 MAX prý bude do deseti dnů

16.03.  |  Financninoviny.cz

Washington 16. března (ČTK) - Společnost Boeing plánuje dodat novou verzi softwaru pro svá letadla 737 MAX během jednoho týdne až deseti dnů. Napsala to dnes agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaný zdroj obeznámený s celou záležitostí. Při haváriích dvou letadel tohoto typu loni a před týdnem zemřelo celkem 346 lidí.

Je alkohol lék, nebo jed?

16.03.  |  Martin Ježek  |  Finance.cz

Pití alkoholu je u nás hodně oblíbené. Až natolik, že jsme v jeho spotřebě s Francouzi druzí v Evropě, více se pije jen v Litvě. Pětině z nás navíc hrozí závislost.

Akcie v USA díky technologickým firmám vzrostly, dolar oslabil

15.03.  |  Financninoviny.cz

New York 15. března (ČTK) - Akcie ve Spojených státech ukončily týden růstem. Dařilo se hlavně technologickým společnostem. Náladu na trhu podpořily optimistické poznámky o pokroku v obchodních jednáních mezi Spojenými státy a Čínou. Index Dow Jones stoupl o 138,93 bodu, tedy 0,54 procenta, na 25.848,87 bodu. Širší index Standard & Poor\'s 500 se zvýšil o 14 bodů, čili 0,5 procenta, na 2822,48 bodu. Index technologického trhu Nasdaq vzrostl o 57,62 bodu, neboli 0,76 procenta, na 7688,53 bodu.

Americký dolar kvůli nové statistice z USA oslabuje

15.03.  |  Financninoviny.cz

New York 15. března (ČTK) - Americký dolar dnes oslabuje a je na nejlepší cestě vykázat nejvyšší týdenní propad za více než tři měsíce. Negativní dopad na dolar má nejnovější slabá statistika z USA.

Akcie na pražské burze v týdnu posílily o 0,8 procenta

15.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 15. března (ČTK) - Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu posílily, když index PX přidal 0,8 procenta na 1070,3 bodu. Vyplývá to z výsledků burzy. V týdnu se dařilo nejlépe akciím bankovní skupiny Erste, naopak nejvíce poklesly akcie výrobce cigaret Philip Morris. Předcházející týden české akcie oslabily o 1,3 procenta.

Ceny ropy sestoupily z letošních maxim

15.03.  |  Financninoviny.cz

Londýn/New York 15. března (ČTK) - Ceny ropy dnes sestoupily z letošních maxim. Dolů je tlačí obavy, že zpomalování růstu světové ekonomiky by mohlo podkopat poptávku po palivech. Investory znepokojuje rovněž rostoucí těžba ve Spojených státech.

Pražská burza dnes posílila, dařilo se rakouským emisím a Monetě

15.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 15. března (ČTK) - Pražská burza uzavřela obchodní týden čtvrtým růstem v řadě. Index PX dnes posílil o 0,17 procenta na 1070,29 bodu. Nahoru ho táhly rakouské emise a Moneta Money Bank. Naopak se ztrátami uzavřely Komerční banka či operátor O2, nepatrně oslabil i ČEZ. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Koruna dnes posílila navzdory slabým lednovým výsledkům průmyslu

15.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 15. března (ČTK) - Koruna dnes navzdory slabým lednovým výsledkům průmyslu posílila. Vůči euru to bylo o dva haléře na 25,64 Kč/EUR. K dolaru zpevnila o osm haléřů, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 22,62 Kč/USD.

Ford zruší v Německu 5000 pracovních míst

15.03.  |  Financninoviny.cz

Hamburk 15. března (ČTK) - Americký výrobce automobilů Ford Motor zruší v Německu 5000 pracovních míst. Oznámila to dnes firma, která se snaží obnovit ziskovost svých evropských aktivit. Snížení počtu zaměstnanců v Německu by mělo podle automobilky přinést úsporu ve výši minimálně půl miliardy dolarů (více než 11 miliard korun), píše agentura DPA.

Reuters: Brusel zřejmě vyměří firmě Google další pokutu

15.03.  |  Financninoviny.cz

Brusel 15. března (ČTK) - Americký internetový gigant Google příští týden pravděpodobně dostane již třetí antimonopolní pokutu od Evropské komise, tentokrát v souvislosti s jeho reklamní službou AdSense. Agentuře Reuters to dnes řekl zdroj obeznámený se situací. Předpokládá se však, že pokuta bude mnohem nižší než v předchozích případech.

Odbyt koncernu Volkswagen v únoru opět klesl

15.03.  |  Financninoviny.cz

Wolfsburg (Německo) 15. března (ČTK) - Německý automobilový koncern Volkswagen v únoru dodal zákazníkům 724.400 aut. Odbyt se tak meziročně snížil o 1,8 procenta, stejným tempem jako v předchozím měsíci. Za poklesem stála zejména slabší poptávka v Číně. Vyplývá to z dnešní zprávy podniku, jehož součástí je i česká Škoda Auto. Koncern nicméně upozornil, že jeho odbyt se vyvíjel příznivěji než globální automobilový trh, což vedlo k růstu jeho tržního podílu.

Zisk automobilky BMW loni klesl, firma sníží dividendu

15.03.  |  Financninoviny.cz

Mnichov (Německo) 15. března (ČTK) - Čistý zisk německého výrobce luxusních automobilů BMW v loňském roce klesl o 17 procent na 7,21 miliardy eur (185,1 miliardy Kč). Firma dnes také oznámila, že hodlá snížit dividendu a zintenzivnit snahu o posílení efektivity svých aktivit.

Výroba v lednu oslabila kvůli autům, stavebnictví kvůli počasí

15.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 15. března (ČTK) - Průmyslová výroba i stavebnictví do letošního roku vstoupily oslabením. Výroba v lednu meziročně klesla o 1,1 procenta, dolů ji táhla slabší výroba automobilek, nedařilo se ale ani zpracovatelům dřeva. Stavebnictví letos v lednu propadlo o 13,2 procenta, a to zejména kvůli počasí. Loňský leden byl mimořádně teplý a stavbaři mohli pracovat bez omezení, výroba tehdy vzrostla meziročně o více než třetinu. Letos tomu tak nebylo.

Pojišťovny vyřídily téměř polovinu škod z nedělní vichřice

15.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 15. března (ČTK) - Pojišťovny vyřídily téměř polovinu nahlášených škod, které způsobila v neděli vichřice Eberhard. Celkem tyto škody dosáhnou několika stovek milionů korun, vyplývá z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami. Následky kalamity tak nedosáhnou škod rozsahu orkánů Kyrill (2,2 miliardy Kč) a Herwart (1,5 miliardy) v minulých letech.

Americká burzovní komise žaluje Volkswagen kvůli emisní aféře

15.03.  |  Financninoviny.cz

Washington/Frankfurt 15. března (ČTK) - Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) žaluje německý automobilový koncern Volkswagen a jeho bývalého šéfa Martina Winterkorna kvůli emisnímu skandálu. Viní je z \"rozsáhlého podvodu\" na amerických investorech, informovala dnes agentura Reuters. Podle Volkswagenu má ale žaloba komise \"právní i faktické vady\". \"Volkswagen se bude energicky bránit,\" uvedla automobilka.

Sněmovna podpořila návrh na rychlejší opatření proti kůrovci

15.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 15. března (ČTK) - Opatření podporující boj s kůrovcovou kalamitou asi budou moci nově stanovit ministerstvo zemědělství, krajské úřady a obce s rozšířenou působností. Opatření by měla okamžitou platnost, projednávána by byla následně. Vyplývá to z vládní novely lesního zákona, která také stanoví povinnosti odborných lesních hospodářů, jejichž činnost hradí stát. Novelu dnes v prvním kole projednávání Sněmovna podpořila.

ČEZ začal stavět teplovod z Temelína do Budějovic za 1,4 miliardy

15.03.  |  Financninoviny.cz

Temelín (Českobudějovicko) 15. března (ČTK) - ČEZ začal dnes stavět 26 kilometrů dlouhý horkovod mezi jadernou elektrárnou Temelín a Českými Budějovice. Náklady jsou 1,445 miliardy korun. ČTK to dnes řekl Michal Hrubý, generální ředitel firmy Tenza, která teplovod staví. Práce plánují energetici na necelé dva roky, první dodávky v topné sezoně 2020/2021. Temelínské teplo by mělo pokrýt 30 procent výroby tepla pro České Budějovice, zbytek zajistí městská teplárna z vlastních zdrojů.

Analytici: Za poklesem stavebnictví je vysoká srovnávací základna

15.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 15. března (ČTK) - Lednový pokles stavebnictví o 13,2 procenta byl podle analytiků způsoben hlavně vysokou srovnávací základnou z loňského roku. Tehdy odvětví stouplo meziročně o více než třetinu. Pozitivní je růst zakázek, brzdou je naopak nedostatek pracovníků. Uvedli to analytici, které dnes ČTK oslovila. Pro celý rok očekávají mírný růst. Loni stavebnictví vzrostlo o 9,2 procenta, nejvíce od roku 2003.

Dálnici D1 u Mirošovic uzavře v noci na neděli bourání mostu

15.03.  |  Financninoviny.cz

Mirošovice (u Prahy) 15. března (ČTK) - Dálnice D1 mezi Mirošovicemi u Prahy a Šternovem na Benešovsku bude v noci na neděli uzavřena kvůli bourání šířkově nevyhovujícího mostu na 23. kilometru. Pro dopravu budou stanoveny objízdné trasy, informoval dnes ČTK mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký.

Loňský přebytek platební bilance je nejnižší za tři roky

15.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 15. března (ČTK) - Běžný účet platební bilance, který je souhrnem všech ekonomických transakcí české ekonomiky se zahraničím, skončil v loňském čtvrtém čtvrtletí přebytkem 11,084 miliardy korun. Za celý rok byl podle revidovaných čísel v přebytku 15,535 miliardy korun. Přebytek vykazuje běžný účet pravidelně od roku 2014, loňský je nejnižší za poslední tři roky. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka (ČNB).

ČSÚ: Stavebnictví v lednu meziročně kleslo o 13,2 pct

15.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 15. března (ČTK) - Stavebnictví v ČR v lednu meziročně kleslo o 13,2 procenta po prosincovém revidovaném růstu o 4,3 procenta. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle něj za poklesem byla vysoká srovnávací základna z loňského ledna, který byl mimořádně teplý a kdy stavbaři mohli pracovat bez omezení. V porovnání s lednem 2018 tak byla letos nižší produkce v pozemním i inženýrském stavitelství.

Český průmysl v lednu oslabil o 1,1 procenta

15.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 15. března (ČTK) - Průmyslová produkce v lednu klesla meziročně o 1,1 procenta. K poklesu přispěl hlavně automobilový průmysl. Negativní vliv na výsledek ale měla i vysoká srovnávací základna z loňského roku. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Oproti prosinci průmysl oslabil o 1,3 procenta po vyloučení sezonních vlivů.

Tesla představila SUV Model Y, na trh půjde za dva roky

15.03.  |  Financninoviny.cz

San Francisco 15. března (ČTK) - Americká společnost Tesla začne svůj sportovně-užitkový vůz (SUV) Model Y, který má být odpovědí na podobné elektromobily evropských výrobců, prodávat v průběhu roku 2021. Jeho cena má začínat na 39.000 dolarů (885.000 Kč) a lidé si jej budou moci objednávat a přizpůsobovat svým představám online. Oznámil to během čtvrtečního představení nového vozu šéf společnosti Elon Musk.

Statistici zveřejní lednové výsledky průmyslu a stavebnictví -------------------- Ke zpravodajství: Praha 15. března (ČTK) - Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní lednové výsledky průmyslu a stavebnictví. Průmyslová výroba loni v Česku meziročně

15.03.  |  Financninoviny.cz

K růstu průmyslu v roce 2018 nejvýrazněji přispěla produkce počítačů, elektronických a optických přístrojů, kovodělná výroba a produkce elektrických zařízení. O víc než pětinu se snížila výroba v kožedělném průmyslu. Tržby v průmyslu meziročně stouply o 3,5 procenta. Nových zakázek ve vybraných odvětvích přibylo o 3,7 procenta.

Tento víkend se oblékněte do zelené a připijte si Guinessem

15.03.  |  Redakce  |  Finance.cz

Den svatého Patrika připadá na tento víkend. Chystáte se svatého Patrika oslavit hudbou, tancem, zeleným pivem nebo jen zelenými ponožkami?

Alkohol – dřív lék, dnes hrozba na ústupu

15.03.  |  Martin Ježek  |  Finance.cz

Pivo, kořalka a víno, symboly Čech, Moravy a Slezska. Když se hovořilo o nějaké společenské nebo pracovní příležitosti, nevzpomínalo se, proč se vlastně konala, ale co se pilo a kdo tam udělal v opilosti největší průšvih. Dnes jsou Češi stále v první alkoholové lize, i když nejmladší generaci už to moc nebaví.

Prodejci elektřiny změnili taktiku. Na co si dát pozor?

15.03.  |  Jana Poncarová  |  Finance.cz

Většina obcí a měst zakázala podomní prodej. To ale neznamená, že si prodejci elektřiny nebo zemního plynu dali pauzu. Domácnosti oslovují telefonicky. Když se na schůzku předem objednají, nejde už o podomní prodej. Rizika ovšem přináší úplně stejná. 

Mají vyšší sazby daní v Česku, či na Slovensku?

15.03.  |  Michal Bureš  |  Finance.cz

Sazby českých daních jsou často kritizovány a navrhované změny v českém daňovém systému jsou mnohdy nepochopitelné. Jak jsou na tom sazby českých daní ve srovnání s těmi slovenskými?

Akcie v USA skončily téměř beze změny, dolar posílil

14.03.  |  Financninoviny.cz

New York 14. března (ČTK) - Akcie ve Spojených státech dnes uzavřely téměř beze změny. Náladu na burze ovlivnila nejistota kolem termínu dokončení obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou. V závěru obchodování index Dow Jones stoupl o 7,05 bodu, tedy 0,03 procenta, na 25.709,94 bodu. Širší index Standard & Poor\'s 500 se snížil o 2,44 bodu, čili 0,09 procenta, na 2808,48 bodu. Index technologického trhu Nasdaq klesl o 12,5 bodu, neboli 0,16 procenta, na 7630,91 bodu.

Jediným kandidátem na šéfa SB je Američan David Malpass

14.03.  |  Financninoviny.cz

Washington 14. března (ČTK) - Jediným kandidátem na post nového šéfa Světové banky (SB) je vysoký úředník ministerstva zahraničí USA David Malpass (62) navržený americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Výkonná rada oznámila, že do dnešní uzávěrky obdržela pouze tuto nominaci. Výběr prezidenta banky by měl být hotový do jarního zasedání SB, které začne 12. dubna, uvedla agentura AP.

Americký dolar dnes posiluje, libra před hlasováním klesá

14.03.  |  Financninoviny.cz

New York 14. března (ČTK) - Americký dolar dnes na devizovém trhu poprvé za týden posiluje. Dolaru pomohl pokles libry před dnešním hlasováním v britském parlamentu o prodloužení termínu odchodu Británie z EU.

KKCG Karla Komárka bude mít v Sazka Group stoprocentní podíl

14.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 14. března (ČTK) - Stoprocentním vlastníkem sázkové společnosti Sazka Group bude pouze skupina KKCG miliardáře Karla Komárka. Připadnou jí zároveň veškeré podíly v české Sazce, řeckém OPAP, italské Lottoitalia a rakouské Casinos Austria. Holding EMMA Capital Jiřího Šmejce, který měl v Sazka Group podíl 25 procent, si ponechá akcie v chorvatské sázkové kanceláři SuperSport a dostane finanční kompenzaci v řádu několika stovek milionů eur. ČTK to dnes sdělila mluvčí KKCG Dana Dvořáková.

Pražskou burzu dnes táhly nahoru hlavně akcie Erste Bank

14.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 14. března (ČTK) - Pražská burza dnes rostla, index PX posílil o 0,64 procenta na 1068,43 bodu. Nahoru ho táhly hlavně akcie Erste Bank, dařilo se ale také likérce Stock, technologické společnosti Avast nebo mediální CME. V červeném skončily dva hlavní tituly. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

Koruna v poklidném obchodování nepatrně oslabila k euru i dolaru

14.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 14. března (ČTK) - Obchodování s českou měnou bylo dnes opět poklidné. K euru koruna ztratila haléř a zakončila na 25,66 Kč/EUR, vůči dolaru oslabila o dva haléře na 22,70 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.

Podnikatelé: Odklad brexitu dodatečné problémy firmám nezpůsobí

14.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 14. března (ČTK) - Případný odklad vystoupení Velké Británie z Evropské unie by neměl českým firmám přinést dodatečné problémy. Naopak výhodou je, že firmy by obchodovaly podle zavedených pravidel. Ale výrazně důležitější než odklad je pro firmy získat co nejdříve informace, jak se brexit uskuteční. Kvůli jeho nejasné podobě se na něj většina firem aktivně nepřipravuje. Vyplývá to z vyjádření Hospodářské komory a Svazu průmyslu a dopravy pro ČTK.

Lidé na Zlínsku budou moci chovat prasata doma, ruší se opatření

14.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 14. března (ČTK) - Veterináři zrušili opatření, která vytyčovala oblast zamořenou africkým morem prasat na Zlínsku. Reagovali tak na rozhodnutí Evropské komise, podle níž je ČR uznána za zemi bez této choroby. ČR jako zatím jediná země na světě dokázala nákazu na svém území vymýtit. Současně s tím veterináři zrušili tzv. oblast s intenzivním odlovem divokých prasat. Končí tak místní vyplácení zástřelného. Lidé v oblasti si budou moci pořídit domů prasata na výkrm, ale pouze z registrovaných chovů. Některá omezení pro celou ČR zůstávají platná, sdělil dnes ČTK mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Smartwings bude chtít po Boeingu miliony za odstavení letadel

14.03.  |  Financninoviny.cz

Praha 14. března (ČTK) - Letecký dopravce Smartwings bude jednat s americkým výrobcem letadel Boeing o kompenzacích za komplikace způsobené odstavením letounů Boeing 737 MAX. Společnost kvůli případné náhradě škody zváží i právní kroky. Nahrazování odstavených letadel společnost stojí několik milionů korun denně. ČTK to řekla mluvčí společnosti Vladimíra Dufková. Provoz letadel Boeing 737 MAX 8 kvůli nedělní nehodě v Etiopii zakázala Evropská agentura pro bezpečnost létání (EASA), Smartwings v současné době vlastní sedm těchto strojů.
« Předchozí 1 2 3 4 492 984 1475 1966

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.