Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Všechny zprávy

Michael Kors kupuje za 1,8 miliardy eur italský módní dům Versace

25.09.  |  Financninoviny.cz

Milán (Itálie)/New York 25. září (ČTK) - Americká společnost Michael Kors převezme za 1,83 miliardy eur (46,8 miliardy Kč) italský módní dům Versace. Firmy to uvedly ve svém dnešním společném prohlášení, a potvrdily tak spekulace tisku. Věhlasný podnik a jedna z mála posledních nezávislých módních značek se tak stane zatím poslední italskou firmou, která přejde do zahraničních rukou.

EK obvinila slovenského železničního dopravce z bránění inspekci

25.09.  |  Financninoviny.cz

Brusel 25. září (ČTK) - Evropská komise (EK) dnes obvinila slovenského státního železničního dopravce, že se jí snažil bránit při inspekci, když poskytl nesprávné informace a během neohlášené prohlídky v roce 2016 smazal data z jednoho z notebooků. Informovala o tom agentura Reuters, podle které by za takové jednání mohla Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) dostat vysokou pokutu.

Slovenská centrální banka snížila výhled růstu HDP na příští rok

25.09.  |  Financninoviny.cz

Bratislava 25. září (zpravodaj ČTK) - Slovenská centrální banka snížila výhled růstu domácí ekonomiky na příští rok na 4,5 procenta z dosavadních 4,8 procenta. Odhad letošního růstu hrubého domácího produktu (HDP) ponechala na čtyřech procentech. Novou prognózu dnes zveřejnila NBS.

Pod dálnici D8 v Českém středohoří pumpují dělníci pryskyřici

25.09.  |  Financninoviny.cz

Prackovice nad Labem (Litoměřicko) 25. září (ČTK) - Na posledním zprovozněném úseku na dálnici D8 v Českém středohoří dnes dělníci pumpují vysokotlakou injektáží pryskyřici. Pilotní zpevňování tělesa dálnice pod prackovickou mostní estakádou experti vyhodnotí a rozhodnou, zda a v jakém rozsahu k tomuto poslednímu kroku v rámci stabilizace podloží dojde. Provoz na D8 je kvůli pracím ve směru na Německo sveden do jednoho pruhu.

Senátoři chtějí pomoc státu pro drobné vlastníky lesů s kůrovcem

25.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 25. září (ČTK) - Senátoři z výboru pro veřejnou správu a životní prostředí chtějí větší pomoc státu pro 300.000 drobných vlastníků lesů napadených kůrovcem. Ministerstvo zemědělství ji slíbilo v rámci krizového plánu, jehož návrh chce horní komoře předložit během listopadu, uvedl dnes náměstek ministra zemědělství Patrik Mlynář.

Merkelová německým průmyslníkům slíbila lepší práci vlády

25.09.  |  Financninoviny.cz

Berlín 25. září (ČTK) - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes slíbila zástupcům německého průmyslu, že se práce její koaliční vlády zlepší. Reagovala tak na kritiku od šéfa Svazu německého průmyslu, podle kterého se kabinet od nástupu do funkce zabývá jen vlastními problémy a nevyvíjí dostatečné reformní úsilí, informovala agentura DPA. Od svého vzniku letos v březnu čtvrtá vláda kancléřky Merkelové prodělala několik vážných koaličních krizí.

ČR si polepšila na 30. nejsvobodnější ze 162 ekonomik světa

25.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 25. září (ČTK) - Česká republika je 30. ekonomicky nejsvobodnější zemí ze 162 sledovaných států světa. Loni se umístila na 37. místě. Vyplývá to z dnes zveřejněného žebříčku \"Economic Freedom of the World Index\" (index ekonomické svobody) kanadského institutu Fraser. O výsledcích dnes informoval Liberální institut, který se podílel na přípravě studie. Nejsvobodnější zemí světa je podle žebříčku tradičně Hongkong, naopak nejméně svobodná je Venezuela.

Kapsch napadl smlouvu o mýtu, podle firmy je protiprávní

25.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 25. září (ČTK) - Společnost Kapsch podala k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) návrh na zákaz plnění smlouvy o mýtném systému po roce 2019, kterou ve čtvrtek podepsal ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) s konsorciem firem CzechToll/SkyToll. Podle Kapsche je smlouva neplatná, protože nadále platí předběžné opatření ÚOHS zakazující podpis smlouvy s vítězem. Rakouská společnost to dnes oznámila na tiskové konferenci. Ministerstvo dopravy po uzavření smlouvy uvedlo, že předběžné opatření pozbylo platnosti po stažení ministerského rozkladu proti dřívějšímu rozhodnutí ÚOHS. Aktuální vyjádření ministerstva ČTK zjišťuje.

Výroba aut do srpna vzrostla o 0,15 procenta na 941.931 vozů

25.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 25. září (ČTK) - Výroba osobních aut v Česku vzrostla za osm měsíců letošního roku o 0,15 procenta na 941.931 vozů. Největší Škoda zvýšila produkci o 2,7 procenta na 582.492 aut. Celkem 867.825 aut z tuzemských automobilek putovalo na export. Oznámilo to dnes Sdružení automobilového průmyslu.

Teplárenské sdružení: Začíná topná sezona, letos neobvykle pozdě

25.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 25. září (ČTK) - V Česku v těchto dnech začíná topná sezona, letos neobvykle pozdě. ČTK to dnes řekl mluvčí Teplárenského sdružení ČR Pavel Kaufmann. Upozornil, že zatímco v jiných letech bývá rozptyl zahájení vytápění v různých městech republiky i delší než dva týdny, letos podzim přišel později, ale velmi rychle. Většina tepláren tak začíná topit téměř zároveň během jednoho týdne.

Novartis zruší ve Švýcarsku 17 pct míst, chce zvýšit ziskovost

25.09.  |  Financninoviny.cz

Curych 25. září (ČTK) - Výrobce léků Novartis zruší v příštích čtyřech letech ve Švýcarsku asi 2200 pracovních míst. Firma, která ve své domovské zemi nyní zaměstnává zhruba 13.000 lidí, chce zvýšit ziskovost. Dnes také uvedla, že má v plánu sloučit výrobu a některá pracovní místa přeložit jinam.

Světová banka: Ekonomika Pásma Gazy je ve volném pádu

25.09.  |  Financninoviny.cz

Jeruzalém 25. září (ČTK) - Ekonomika Pásma Gazy je ve volném pádu a Izrael a mezinárodní společenství by měly podniknout kroky k odvrácení bezprostředního kolapsu. Uvádí se to ve zprávě, kterou dnes vydala Světová banka (SB). V letošním prvním čtvrtletí se ekonomika Gazy podle zprávy propadla o šest procent, míra nezaměstnanosti překročila 50 procent a mezi mladými lidmi vystoupila dokonce na 70 procent.

Philip Morris ČR vzrostl v pololetí zisk o 6,2 pct na 1,7 mld Kč

25.09.  |  Financninoviny.cz

Kutná Hora 25. září (ČTK) - Společnosti Philip Morris ČR, která je předním výrobcem a prodejcem tabákových výrobků v zemi, vzrostl v letošním prvním pololetí meziročně čistý zisk o 6,2 procenta na 1,7 miliardy korun. Tržby bez spotřební daně a DPH stouply o 11,2 procenta na 6,4 miliardy Kč, uvedla dnes firma v tiskové zprávě.

Úřady zvažují kvůli moru kontroly vepřového ze zemí s nákazou

25.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 25. září (ČTK) - Ministerstvo zemědělství zvažuje povinnost otestovat veškeré dovozové vepřové z evropských zemí, kde se vyskytuje africký mor prasat. Dnes to ČTK sdělili zástupci úřadu. Jde hlavně o Polsko a Belgii. Tyto státy byly podle údajů Českého statistického úřadu za uplynulý rok do července třetím a čtvrtým největším importérem tohoto masa do Česka. Povinnost by se nevztahovala na tepelně upravené produkty, protože teplo virus zabíjí.

Spoluzakladatelé sítě instagram končí ve společnosti končí

25.09.  |  Financninoviny.cz

San Francisco 25. září (ČTK) - Spoluzakladatelé sociální sítě na sdílení fotek instagram Kevin Systrom a Mike Krieger odchází z vedení společnosti. Důvod podle agentury Reuters nezmínili, Systrom nicméně na svém blogu uvedl, že si chtějí odpočinout a poté se opět věnovat tvořivosti. Šéf společnosti Facebook Mark Zuckerberg, která síť v roce 2012 koupila, dvojici podle AP ocenil jako mimořádné produktové lídry. Uvedl také, že se těší na to, co se dvojice chystá vytvořit nového.

Kapsch, neúspěšný uchazeč v mýtném tendru, zveřejní další postup

25.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 25. září (ČTK) - Společnost Kapsch Telematic Services, neúspěšný uchazeč tendru na mýtný systém, dnes zřejmě oznámí svůj další postup. Ministerstvo dopravy uzavřelo minulý čtvrtek desetiletý kontrakt s konsorciem firem CzechToll a SkyToll, stalo se tak krátce poté, co Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zamítl stížnost Kapsche proti tendru. Kapsch, který v České republice provozuje dosavadní mýtný systém, byl podle svého mluvčího Davida Šimoníka vývojem událostí šokován, dnes k tématu pořádá tiskovou konferenci.

Taky už vám přišel spam, že si vás někdo natočil?

25.09.  |  Finance.cz

Českem se prohání nový spam, který vás natočil při sledování porna. Už vám přišel? A kolik lidí vyděrači už zaplatilo?

Trumpovy obchodní války a proměna čínské ekonomiky

25.09.  |  Finance.cz

Čína se začíná otevírat ostatním zemím a chce více zpřístupnit trh druhé největší ekonomiky. Konkrétně Čína plánuje snížit průměrná dovozní cla u většiny svých obchodních partnerů a to již začátkem října. Slibuje si tak růst dovozů z ostatních zemí za nižší ceny a vyšší konkurenceschopnost, jakmile budou americké dovozy zasaženy zvýšenými dovozními cly, které čínská administrativa zveřejnila 25.9.

S novým školním rokem se shánějí pronájmy. Na co si dát pozor?

25.09.  |  Martin Ježek  |  Finance.cz

Začal nový školní rok a města, ve kterých jsou školy, zažívají první nápory studentů. Pokud jsou přespolní, tak si krom studia shánějí také místo k bydlení. Pokud z nějakého důvodu neklapnou koleje, je na čase se podívat na nabídku pronájmů. A my si řekneme, na co si při tom dát pozor.

Od 1. října se zpřísňují podmínky k získání hypotéky!

25.09.  |  Michal Bureš  |  Finance.cz

Od 1. října se opět zpřísňují podmínky a my vám ukážeme, co vše musíte nově splnit, abyste získali hypotéku. Kolik mít ušetřeno a jakou mít mzdu? Jaké jsou sazby hypoték? A co státní půjčka?

Trump a prezident Jižní Koreje podepsali dohodu o volném obchodu

24.09.  |  Financninoviny.cz

New York 24. září (ČTK) - Americký prezident Donald Trump s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem dnes podepsali dohodu o volném obchodu. Informovala o tom agentura Reuters s tím, že Trump ujednání označil za historický milník vzájemného obchodování.

Akcie v USA kvůli novým clům převážně klesly,dolarový index rostl

24.09.  |  Financninoviny.cz

New York 24. září (ČTK) - Americké akcie na počátku nového týdne převážně oslabily. Důvodem je zahájení platnosti nových cel v rámci obchodní války mezi USA a Čínou. Investoři také čekají, že americká centrální banka (Fed) tento týden zvýší hlavní úrok. Technologickému indexu se však nakonec podařilo ztráty smazat, hlavně díky Applu.

Pražská burza zahájila týden poklesem, nedařilo se většině emisí

24.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 24. září (ČTK) - Pražská burza zahájila týden poklesem. Index PX dnes oslabil o 0,75 procenta na 1093,46 bodu. Nedařilo se většině emisí, nejvíce, přes dvě procenta, ztratila technologická společnost Avast. O téměř dvě procenta přišel operátor O2 a o více než procento Moneta Money Bank či rakouské emise. Vyplývá to z internetových stránek burzy.

Koruna dnes oslabila k euru, posílila naopak k dolaru

24.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 24. září (ČTK) - Koruna dnes podobně jako okolní měny oslabila k euru. V 17:00 byla ve srovnání s pátečním závěrem slabší o čtyři haléře a obchodovala se za 25,63 Kč/EUR. Vůči dolaru česká měna naopak posílila o tři haléře na 21,74 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.

Viscofan CZ měl za první pololetí tržby 4,16 miliardy Kč

24.09.  |  Financninoviny.cz

České Budějovice 24. září (ČTK) - Firma Viscofan CZ z Českých Budějovic, která vyrábí umělá střívka pro masný průmysl, měla za první letošní pololetí tržby 4,16 miliardy Kč, zisk EBITDA překročil půl miliardy. Do technologií letos firma investovala 40 milionů. V prvním pololetí firma vyrobila nejvíc střívek z jedlého kolagenu ve své historii. ČTK to řekl jednatel firmy Miloslav Kamiš. Viscofan CZ má 610 zaměstnanců.

České dráhy obměnily orgány dceřiných firem, končí v nich Krtek

24.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 24. září (ČTK) - Bývalý šéf Českých drah (ČD) Pavel Krtek byl dnes odvolán z dozorčích rad ČD Cargo a Dopravního vzdělávacího institutu (DVI). Změny zasáhly i další dceřiné firmy státního dopravce. Dnes o tom rozhodlo představenstvo státního podniku, informoval ČTK mluvčí ČD Radek Joklík. Krtek po svém odvolání z pozice předsedy představenstva odmítl nabízený post místopředsedy.

Pojišťovny odhadují škody z bouře Fabienne na desítky milionů Kč

24.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 24. září (ČTK) - Bouře Fabienne, která se v neděli večer a v noci na dnešek přehnala přes Česko, způsobila klientům pojišťoven tisíce škod za desítky milionů Kč. Vyplývá to z prvních odhadů největších tuzemských pojišťoven. Většinou jde o poškozené střechy, okna, fasády, často také majetek poškozený pádem stromu.

Zeman: O využití evropských dotací by si měly rozhodovat státy

24.09.  |  Financninoviny.cz

Olomouc 24. září (ČTK) - Evropská komise by podle prezidenta Miloše Zemana neměla členským státům přesně určovat, do čeho mají investovat evropské dotace. O využití evropských dotací by podle prezidenta měly rozhodovat státy, což by zvýšilo efektivitu těchto investic. \"Každá země má jiné podmínky,\" řekl dnes Zeman v Olomouci, kde zahájil třídenní návštěvu Olomouckého kraje.

Podnikatelská důvěra v Německu v září klesla méně, než se čekalo

24.09.  |  Financninoviny.cz

Berlín 24. září (ČTK) - Podnikatelská důvěra v Německu se v září snížila, její pokles byl ale mírnější, než očekávali analytici. Vyplývá to z výsledků průzkumu institutu Ifo. Údaje podle agentury Reuters naznačují, že vedoucí představitelé německých firem jsou o něco méně optimističtí ohledně hospodářských vyhlídek.

Fúzí firem Barrick Gold a Randgold vznikne jednička v těžbě zlata

24.09.  |  Financninoviny.cz

Toronto/Londýn 24. září (ČTK) - Kanadská těžařská společnost Barrick Gold se dohodla na spojení s konkurentem Randgold Resources. Transakce v hodnotě 18,3 miliardy dolarů (399 miliard Kč) vytvoří největšího těžaře zlata na světě, uvedl Barrick v dnešní tiskové zprávě.

VIDEO: Forex, zlato, index DAX a S&P 500 - technická analýza FXstreet.cz (24.9. - 28.9.2018)

24.09.  |  FXstreet.cz

Pravidelný týdenní videokomentář k aktuálnímu vývoji na měnovém trhu (forex) od profesionálního tradera a analytika z portálu www.fxstreet.cz.

Důvěra v českou ekonomiku v září stoupla na 99,6 bodu

24.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 24. září (ČTK) - Důvěra v českou ekonomiku v září dále rostla. Souhrnný indikátor důvěry stoupl oproti srpnu o 0,5 na 99,6 bodu. Zvýšila se důvěra podnikatelů i spotřebitelů. Oznámil to dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Také v meziročním srovnání stoupl souhrnný indikátor důvěry v tuzemské hospodářství o 0,5 bodu.

Vichřice poničila Lesům ČR asi 300.000 metrů krychlových dřeva

24.09.  |  Financninoviny.cz

Hradec Králové 24. září (ČTK) - Vichřice, které o víkendu zasáhly Českou republiku, poničily podle předběžných odhadů v lesích státního podniku Lesy České republiky (LČR) přibližně 300.000 metrů krychlových dřeva. Představuje to asi 300.000 stromů. Pro ČTK to dnes uvedla mluvčí LČR Eva Jouklová.

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (24.9.2018)

24.09.  |  FXstreet.cz

Měnový pár EUR/USD mi v minulém týdnu nabídl jenom jednu velmi krátkodobou obchodní příležitost podle mého komentáře. Trh prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval velmi krátkodobý long obchod, který skončil v zisku a byl ukončen na Profit-Targetu (viz můj graf níže). K jinému obchodu v průběhu nedošlo. Pokud jste v minulém týdnu využili mé obchodní nastavené také ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!

Ceny ropy výrazně rostou, Brent překonal hranici 80 USD za barel

24.09.  |  Financninoviny.cz

Londýn/New York 24. září (ČTK) - Ceny ropy výrazně rostou, zástupci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a dalších předních producentů ropy na nedělním setkání v Alžírsku totiž rozhodli, že její produkci zatím nebudou zvyšovat. Severomořská ropa Brent se tak přehoupla přes hranici 80 dolarů za barel.

Nová Čína: USA zaváděním cel provozují obchodní šikanu

24.09.  |  Financninoviny.cz

Washington/Peking 24. září (ČTK) - Spojené státy se dopouštějí obchodní šikany a zaváděním opatření jako jsou cla zastrašují ostatní země. Dvě hodiny po zavedení nejnovější vlny cel, které na sebe uvalily USA a Čína, to dnes napsala čínská státní agentura Nová Čína. Odvolává se přitom na dokument o bilaterálním obchodním sporu, který publikovala Čínská státní rada.

5 tipů, díky nimž při žádosti o půjčku nenaletíte

24.09.  |  Komerční sdělení  |  Futurino

Uvažujete o tom, že byste si vzali půjčku. Pokud máte alespoň trochu času, rozhodně se snažte co nejvíce vybírat a brát v potaz veškeré aspekty, aby se vám podařilo zvolit co možná nejvýhodnější variantu, která se na trhu nachází.

Rychlé půjčky vás mohou dostat rychle do problémů. Jak jim předejít?

24.09.  |  Komerční sdělení  |  Půjčka.co

Ne nadarmo se říká: „Rychle nabyl, rychle pozbyl.“ Unáhlená rozhodnutí nemusí vždy vést ke zdárnému konci. Pro půjčky pak toto pravidlo platí dvojnásob.

S čím při změně zdravotní pojišťovny nepočítejte?

24.09.  |  Petr Gola  |  Finance.cz

Jednou za rok lze změnit zdravotní pojišťovnu. Jednotlivé zdravotní pojišťovny nabízí svým klientům různé benefity či dostupnost. Čeho však nelze změnou zdravotní pojišťovny docílit?

Nejste alergičtí na jídlo?

24.09.  |  Martin Ježek  |  Finance.cz

Alergičtí můžeme být na cokoli a létem kýchání, smrkání a zarudlé oči u některých jedinců nekončí. Alergie na podzim pokračují a dneska si řekneme něco o jídle.

V pátek je svátek! Obchody zůstanou zavřené

24.09.  |  Redakce  |  Finance.cz

Během pátečního svátku budou zavřené obchody a supermarkety. Tak říká pár let starý zákon. Obchody a provozovny s prostorem větším než 200 metrů čtverečních musí být během vybraných svátků zavřené. Někde ale přece jen otevřou. Kde všude můžete v pátek na státní svátek nakoupit?

Vláda projedná odvod půl miliardy z Budvaru do rozpočtu

23.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. září (ČTK) - Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) projedná ve středu půlmiliardový odvod z peněz národního podniku Budějovický Budvar do státního rozpočtu. Jak řekl ČTK generální ředitel podniku Petr Dvořák, podnik s tímto odvodem počítá. V loňském roce Budvar peníze do rozpočtu kvůli vysokým investicím neodváděl.

Porsche už nebude montovat do aut dieselové motory

23.09.  |  Financninoviny.cz

Berlín 23. září (ČTK) - Německý výrobce sportovních vozů Porsche se stává první automobilkou v Německu, která do aut nebude montovat dieselové motory. Šéf Porsche Oliver Blume v rozhovoru pro dnešní vydání listu Bild am Sonntag řekl, že koncern se bude soustředit na výkonné benzinové, hybridní a od roku 2019 také na čistě elektrické motory.

ČNB ve středu opět zvýší úrokové sazby, očekávají ekonomové

23.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. září (ČTK) - Bankovní rada České národní banky ve středu na svém zasedání zvýší základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 1,5 procenta, shodují se analytici oslovení ČTK. Jednalo by se tak o třetí zvýšení úrokových sazeb v řadě. K dalšímu zvýšení sazeb by podle odborníků mohla letos centrální banka přistoupit v listopadu.

ČNB: Čistý zisk bank stoupl letos o 300 milionů na 43,9 mld. Kč

23.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. září (ČTK) - Bankám a spořitelnám v Česku v prvním pololetí meziročně stoupl souhrnný čistý zisk o 300 milionů na 43,9 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Bilanční suma sektoru koncem června byla 7,4 bilionu korun, což je od začátku roku nárůst o 440 milionů korun.

Tabákovému koncernu JTI v ČR loni zisk klesl, BAT naopak rostl

23.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 23. září (ČTK) - České pobočce tabákového koncernu Japan Tobacco International (JTI) loni meziročně klesl zisk o čtvrtinu na 28,8 milionu korun. Tržby za prodej zboží však společnosti vzrostly o zhruba 360 milionů na 12,18 miliardy Kč. Společnost to uvedla ve své výroční zprávě umístěné ve Sbírce listin. Firma na českém trhu distribuuje značky cigaret Camel, Benson & Hedges, Winston nebo LD. Naopak konkurenční British American Tobacco v Česku (BAT) loni stoupl zisk o 113,7 procenta na 111,4 milionu korun. Tržby z prodeje zboží se jí v ČR zvýšily o 1,3 miliardy korun na 14,7 miliardy. Společnost prodává například značky Lucky Strike a Pall Mall.

Druhý blok Temelína začal po odstávce vyrábět elektřinu

22.09.  |  Financninoviny.cz

Temelín (Českobudějovicko) 22. září (ČTK) - Druhý blok jaderné elektrárny Temelín začal dnes ve 20:15 vyrábět elektřinu. Odpojen od sítě byl od 20. září, kvůli úpravě kondenzátoru v nejaderné části elektrárny. Aktuálně je výkon bloku 400 elektrických megawatt (MWe), naplno by měl začít vyrábět ještě během dnešní noci. ČTK to řekl temelínský mluvčí Marek Sviták. Odběratelů se odstávka nedotkla, elektřinu stále vyrábí první blok.

V aukčním boji o televizi Sky je vítězem americký Comcast

22.09.  |  Financninoviny.cz

Londýn 22. září (ČTK) - Americká kabelová společnost Comcast dnes zvítězila v boji o převzetí britské placené televize Sky. Konkurenta 21st Century Fox porazila nabídkou 17,28 libry za akcii. Aukci, která není obvyklou formou soupeření o převzetí, pořádal britský regulátor. Společnost Ruperta Murdocha Fox nabídla za akcii 15,67 libry.

V Č.Budějovicích se srazila lokomotiva s vozy,tři lidé se zranili

22.09.  |  Financninoviny.cz

České Budějovice 22. září (ČTK) - V Českých Budějovicích se v pátek večer srazila posunovaná lokomotiva s odstavenými osobními vozy bez cestujících. Zranili se tři lidé, škoda je tři miliony korun. Dva lidé jsou zraněni těžce, jeden lehce. ČTK to dnes řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na tratích není omezen, řekla dnes ČTK mluvčí Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC) Radka Pistoriusová. V Českých Budějovicích je dnes Národní den železnice, na tratích bude větší pohyb vlaků.

Čína podle tisku zrušila plánované obchodní rozhovory s USA

22.09.  |  Financninoviny.cz

Šanghaj 22. září (ČTK) - Čína zrušila obchodní rozhovory se Spojenými státy, které se měly uskutečnit během příštích dnů. Informoval o tom list The Wall Street Journal s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Podle listu se tak zhoršují vyhlídky na vyřešení obchodních sporů mezi dvěma největšími ekonomikami světa.

Jak vypadají SPZ na autech v Evropě?

22.09.  |  Martin Ježek  |  Finance.cz

Že mají automobilové registrační značky po celém světě různé podoby, to asi nikoho nepřekvapí. Ale i značky v Evropské unii se liší, i když některé společné znaky mají.

Americký akciový index Dow Jones uzavřel na dalším rekordu

21.09.  |  Financninoviny.cz

New York 21. září (ČTK) - Americký akciový index Dow Jones uzavřel dnešní obchodování na dalším rekordním maximu. Za celý týden si připsal 2,25 procenta, což představuje jeho nejvýraznější týdenní nárůst od července, píše agentura DPA. Investoři podle agentury AP nepodléhají obavám z možných negativních důsledků obchodního sporu Spojených států s Čínou a čerpají optimismus z příznivých údajů o americké ekonomice.

Akcie na pražské burze v týdnu posílily o 0,6 procenta

21.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. září (ČTK) - Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu posílily, když index PX přidal 0,6 procenta na 1101,7 bodu. Ve středu index vystoupal na nejvyšší hodnotu od konce května a ve čtvrtek ještě dál posílil, v závěru týdne nárůst mírně korigoval. Vyplývá to z výsledků burzy. Nejvíce se v týdnu dařilo akciím pojišťovací skupiny VIG, naopak největší propad postihl akcie Komerční banky. Předchozí týden akcie posílily o 2,4 procenta.

Zeman je pro zrušení sankcí s Íránem, a proti Trumpově clům

21.09.  |  Financninoviny.cz

Berlín 21. září (zpravodaj ČTK) - Česká republika má zájem obchodovat s Íránem, a bylo by proto dobré zrušit sankce, je přesvědčen prezident Miloš Zeman. Řekl to dnes novinářům v Berlíně, kde končí třídenní oficiální návštěvu spolkové republiky. Zároveň kritizoval Trumpovu politiku zvyšování cel.

Pražská burza v závěru týdne oslabila ze čtyřměsíčního maxima

21.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. září (ČTK) - Pražská burza v závěru týdne oslabila ze čtyřměsíčního maxima. Index PX dnes klesl o 0,17 procenta na 1101,71 bodu. Proti růstu akcií energetické společnosti ČEZ působil pokles cenných papírů Erste Bank a Komerční banky. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna dnes stagnovala k euru těsně pod 25,60 Kč/EUR, téměř beze změny kurz skončil také vůči dolaru.

Ropa před schůzkou OPEC zdražuje, Brent je skoro za 80 USD

21.09.  |  Financninoviny.cz

Londýn/New York 21. září (ČTK) - Ceny ropy se před nadcházející schůzkou Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a dalších velkých producentů ropy dnes zvyšují. Na jednání by se mělo jednat o zvýšení produkce, protože na trh se kvůli sankcím Spojených států dostane méně íránské ropy.

Koruna dnes stagnovala k euru, velmi mírně posílila k dolaru

21.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. září (ČTK) - Kurz koruny dnes stagnoval. Vůči euru česká měna zůstala na čtvrteční zavírací hodnotě 25,59 Kč/EUR. K dolaru pak posílila o haléř, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 21,77 Kč/USD.

V Říčanech začne v sobotu opět platit zákaz průjezdu kamionů

21.09.  |  Financninoviny.cz

Říčany (u Prahy) 21. září (ČTK) - V Říčanech u Prahy začne od soboty opět platit zákaz průjezdu kamionů. Původní zákaz vyhlášený loni zrušil krajský úřad. Město podstoupilo celý proces znovu a opatření obecné povahy nabylo účinnosti, řekla dnes ČTK mluvčí radnice Kateřina Lauerová.

Úroda jablek má vzrůst o čtvrtinu na 127.707 tun, čekalo se víc

21.09.  |  Financninoviny.cz

Holovousy (Jičínsko) 21. září (ČTK) - Letošní úroda jablek v sadech českých pěstitelů by podle posledního odhadu k 1. září měla meziročně vzrůst o 25 procent na 127.707 tun. Sklizeň hrušek by měla vzrůst dvojnásobně na 8158 tun. Proti odhadům z letošního června je však odhad úrody nižší. Vyplývá to z odhadu Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského. Ještě v červnu sadaři čekali u jablek nárůst sklizně o 48 procent na úroveň 150.000 tun a u hrušek téměř na 11.000 tun.

Tunelem u Plzně začnou jezdit vlaky naplno 9. prosince ráno

21.09.  |  Financninoviny.cz

Ejpovice (Rokycansko) 21. září (ČTK) - Železničním tunelem u Plzně začnou jezdit všechny vlaky od 9. prosince, tedy od platnosti nového jízdního řádu. Investor i dodavatel to dnes na místě stavby slíbili premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Ještě delší tunel o délce 26 kilometrů je podle něj plánován mezi Prahou a Drážďany, řekl premiér.

Sněmovna opět neposunula novelu EET do dalšího čtení

21.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. září (ČTK) - Sněmovna dnes ani na čtvrtý pokus nedokončila první čtení vládní novely zákona o elektronické evidenci tržeb, který má například umožnit drobným podnikatelům evidovat tržby bez připojení k internetu a snižuje DPH u části zboží a služeb. Také rozšiřuje evidenci tržeb na další odvětví. Jednání o novele začalo minulou středu a prodlužují ho projevy poslanců i spory mezi mezi kritiky a zastánci EET. Opoziční ODS si za to minulý týden dokonce od premiéra Andreje Babiše (ANO) vysloužila obvinění z obstrukcí.

Organizátoři předváděcích akcí dostali pokuty za 2,3 mil. Kč

21.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. září (ČTK) - Organizátoři předváděcích akcí stále porušují povinnost, oznámit informace o konání akce České obchodní inspekci (ČOI). Inspekce provedla ve 2. čtvrtletí 21 kontrol a v šesti případech zjistila porušení předpisů. Z toho v pěti případech se jednalo právě o porušení oznamovacích povinností. ČOI organizátorům uložila šest pokut za 2,3 milionu korun. Inspekce to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Euro: Firma z EPH může začít v Británii stavět elektrárnu na plyn

21.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 21. září (ČTK) - Britská společnost Eggborough Power Limited z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského dostala od tamního ministerstva energetiky povolení k zahájení stavby nové plynové elektrárny v Eggborough v severním Yorkshiru. Elektrárna vznikne na místě stávající uhelné elektrárny. Dnes o tom informoval web týdeníku Euro.

Platíte víc za vlak kvůli slevě pro studenty a důchodce?

21.09.  |  Hana Bartušková  |  Finance.cz

Od září platí na vlaky a autobusy 75% sleva pro vybrané skupiny. A jako důsledek České dráhy zrušily nabídku včasných jízdenek. Takže je možné, že za vlak zaplatíte nyní víc. 

Za černý odběr elektřiny jsou vysoké pokuty. Jak se mu vyhnout?

21.09.  |  Jana Poncarová  |  Finance.cz

Aby vás dodavatel pokutoval za černý odběr elektřiny, nemusíte hned krást. Do potíží se můžete dostat třeba při změně energetické společnosti, například kvůli špatnému termínu výpovědi smlouvy.

Kdy vzroste rodičovská o 40 tisíc? A koho se zvýšení bude týkat?

21.09.  |  Michal Bureš  |  Finance.cz

V současné době má balíček rodičovského příspěvku hodnotu 220 tisíc korun. Vláda chystá jeho navýšení až o 80 tisíc korun, které proběhne ve dvou vlnách. Kdy se rodičovský příspěvek zvýší? A bude se týkat i rodičů, kteří již pobírají rodičovský příspěvek? Jaké další změny vláda chystá?

Kdy se v ČR zakáží zvířata v cirkusech?

21.09.  |  Michal Bureš  |  Finance.cz

Je cirkus byznys s týranými zvířaty, nebo národní poklad? Ve kterých zemích je již vystupování zvířat zakázáno? A jak souvisí cirkus, zookoutek a potence asijských mužů?

Práva poškozených při dopravní nehodě: kdy se nevyplatí policii nevolat?

21.09.  |  Kopún Abrahám  |  Finance.cz

Možná věříte svému úsudku a při dopravní nehodě nezavoláte k řešení policii. Protože je škoda jasně pod 100 tisíc. A možná je to chyba.

Americké akciové indexy S&P 500 i Dow Jones uzavřely na rekordech

20.09.  |  Financninoviny.cz

New York 20. září (ČTK) - Americké akcie dnes zpevnily, Dow Jonesův index i širší index S&P 500 uzavřely na nových rekordech. Podle analytiků k tomu přispělo zejména zmírnění obav z obchodní války. Na devizovém trhu oslaboval dolar.

Druhý blok Temelína přestal vyrábět elektřinu, 1. blok vyrábí dál

20.09.  |  Financninoviny.cz

Temelín (Českobudějovicko) 20. září (ČTK) - Druhý blok jaderné elektrárny Temelín přestal dnes po 22:00 vyrábět elektřinu. Důvodem jsou úpravy kondenzátoru v nejaderné části elektrárny. Krátkodobá odstávka potrvá několik dní. Odpojení od sítě se odběratelů nedotkne, elektřinu bude stále vyrábět první blok. ČTK to dnes řekl mluvčí Temelína Marek Sviták. Upravovat kondenzátor začnou energetici 21. září odpoledne.

Turecko výrazně snížilo odhad růstu ekonomiky

20.09.  |  Financninoviny.cz

Ankara 20. září (ČTK) - Turecko výrazně snížilo odhad růstu ekonomiky na letošní i příští rok. Ministr financí Berat Albayrak předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) se v tomto roce zvýší o 3,8 procenta a příští rok tempo dál zvolní až na 2,3 procenta. Dosud Ankara v obou letech počítala s růstem o 5,5 procenta. Zemi k tomuto kroku přiměl prudký propad liry, která letos ztratila zhruba 40 procent své hodnoty.

Ropa zlevňuje, částečně v reakci na Trumpův tweet

20.09.  |  Financninoviny.cz

Londýn/New York 20. září (ČTK) - Ceny ropy dnes klesají. Částečně tak reagují na zprávu amerického prezidenta Donalda Trumpa, který na twitteru důrazně vyzval Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC), aby dostala ceny ropy dolů. Kolem 18:20 SELČ cena severomořské ropy Brent odepisovala 0,8 procenta na 78,75 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu ztrácela 0,2 procenta na 70,96 dolaru za barel.

Zeman se obává další světové hospodářské krize

20.09.  |  Financninoviny.cz

Berlín 20. září (zpravodaj ČTK) - Prezident Miloš Zeman se obává další světové hospodářské krize. Řekl to dnes v Berlíně zahraničním investorům s tím, že za každou takovou krizí stojí \"blbost politiků a bankéřů\". Konkrétní politiky nejmenoval, ale jasně se postavil proti protekcionismu a clům. Ty nyní prosazuje například americký prezident Donald Trump.

Burza pokračovala v růstu, dařilo se hlavně akciím Kofoly

20.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. září (ČTK) - Pražská burza navázala na svůj středeční vzestup a index PX dnes vzrostl o 0,48 procenta na 1103,64 bodu. Z hlavních titulů se dařilo hlavně Kofole a Stocku. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy. Naposledy uzavírala pražská burza nad 1100 body koncem letošního května.

Koruna dnes oslabila nad 25,50 Kč/EUR, k dolaru naopak zpevnila

20.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. září (ČTK) - Česká měna dnes k euru dál ztrácela, končila na 25,59 Kč/EUR, zhruba o desetník slabší než ve středu. Vůči dolaru naopak zpevnila o šest haléřů na 21,78 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Křetínský s Tkáčem navýšili podíl v Makro AG na 10,9 procenta

20.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. září (ČTK) - Společnost EP Global Commerce II miliardářů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče koupila podíl 3,6 procenta ve vlastníkovi obchodů Makro firmě Metro AG od společností Ceconomy. Celkem tak již nepřímo vlastní přibližně 10,9 procenta Metro AG. Zároveň se jejich společnost EP Global Commerce II dohodla na opci, která ji umožní získat dalších přibližně 5,4 procenta akcií od Ceconomy. Firma to uvedla v dnešní tiskové zprávě. Hodnotu transakce neuvedla.

Ministerstvo dopravy uzavřelo desetiletý kontrakt na mýtné

20.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. září (ČTK) - Ministerstvo dopravy dnes uzavřelo desetiletý kontrakt s konsorciem firem CzechToll a SkyToll na provozování mýtného systému na dálnicích a vybraných silnicích první třídy. Novinářům to oznámil minstr dopravy Dan Ťok (za ANO). Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dříve během dne zamítl stížnost neúspěšné firmy Kapsch Telematic Services proti tendru.

Praha dokončila nákup 49 procent akcií PVK od Veolie

20.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. září (ČTK) - Hlavní město a jím stoprocentně vlastněná Pražská vodohospodářská společnost (PVS) dokončily odkup 49 procent akcií ve firmě Pražské vodovody a kanalizace (PVK) od francouzské firmy Veolia. Novinářům to dnes řekli zástupci magistrátu a obou firem. Podíl získala PVS za 1,754 miliardy korun, které si půjčila od magistrátu. Součástí dohody je opce na nákup zbylých 51 procent akcií v roce 2028 a místa v dozorčí radě a představenstvu pro zástupce města. PVK má do roku 2028 uzavřenou smlouvu na provoz městské vodohospodářské infrastruktury.

Na trati u Dalovic je po opravě znovu omezen provoz

20.09.  |  Financninoviny.cz

Dalovice (Karlovarsko) 20. září (ČTK) - Na železniční trati u Dalovic je po opravě znovu omezen provoz. Kvůli poklesu železničního spodku smí vlaky ve stometrovém úseku mezi stanicemi Dalovice a Hájek jezdit pouze rychlostí deset kilometrů za hodinu. ČTK to dnes řekla mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Radka Pistoriusová. Ve stejném úseku se trať v dubnu letošního roku zcela sesunula, vlaky tam znovu začaly jezdit 6. srpna. Do opravy SŽDC investovala 90,7 milionu korun.

OECD snížila prognózu růstu světové ekonomiky

20.09.  |  Financninoviny.cz

Paříž 20. září (ČTK) - Vzhledem k eskalaci obchodního napětí a turbulencím na rozvíjejících se trzích je světový hospodářský růst na svém vrcholu. Uvedla to dnes Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Světová ekonomika letos i v roce 2019 zřejmě vykáže roční zvýšení o 3,7 procenta po růstu o 3,6 procenta loni. Přitom v poslední, květnové prognóze OECD počítala s 3,8 procenta pro letošní a 3,9 procenta pro příští rok.

Norská centrální banka poprvé po sedmi letech zvýšila úroky

20.09.  |  Financninoviny.cz

Oslo 20. září (ČTK) - Norská centrální banka Norges Bank dnes poprvé po sedmi letech zvýšila hlavní úrokovou sazbu díky rychlejšímu ekonomickému růstu a inflaci. Měnový výbor dnes rozhodl, že hlavní úroková sazba stoupne na 0,75 procenta z rekordního minima 0,5 procenta. Banka současně v prohlášení uvedla, že v dalších letech bude zvyšovat úroky pouze velmi pomalu a obává se rizik, které může způsobit současný vývoj v zahraničí.

Studie slovenské firmy prokázala proveditelnost nového plynovodu

20.09.  |  Financninoviny.cz

Bratislava 20. září (zpravodaj ČTK) - Studie slovenského přepravce plynu Eustream prokázala ekonomickou i technickou proveditelnost plánovaného nového plynovodu Eastring ze Slovenska k bulharsko-turecké hranici, který by propojil plynárenské sítě západní a jihovýchodní Evropy. Výstavba by mohla začít zhruba v roce 2022 s dokončením první fáze za 2,6 miliardy eur (66 miliard korun) o tři roky později, kdy se počítá se zahájením komerčního provozu plynovodu. Zástupci Eustreamu, ve kterém má menšinový podíl a manažerskou kontrolu skupina Energetický a průmyslový holding, to oznámili po dnešní prezentaci studie proveditelnosti plynovodu.

ÚOHS: Tendr na mýtný systém neporušil zákon

20.09.  |  Financninoviny.cz

Brno 20. září (ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) znovu rozhodl o tendru na mýtný systém. V novém prvoinstančním rozhodnutí zamítl námitky neúspěšné firmy Kapsch Telematic Services a zčásti řízení zastavil. Rozhodnutí zatím není pravomocné a lze proti němu podat rozklad. Novinářům to oznámil mluvčí úřadu Martin Švanda. V platnosti zatím zůstává předběžné opatření, kterým úřad ministerstvu dopravy zakazuje uzavřít smlouvu s vybraným dodavatelem, tedy s konsorciem firem CzechToll ze skupiny PPF Petra Kellnera a slovenské SkyToll.

Dánsko obnoví vyšetřování Danske Bank, jednat o ní bude i Jourová

20.09.  |  Financninoviny.cz

Kodaň/Brusel 20. září (ČTK) - Dánský úřad pro regulaci finančního sektoru (FSA) znovu otevře vyšetřování bankovní společnosti Danske Bank kvůli údajnému praní špinavých peněz z Ruska a jiných států prostřednictvím její estonské pobočky. Oznámil to dnes v reakci na závěry interního šetření této záležitosti, které banka zveřejnila ve středu. S příslušnými ministry financí hodlá o kauze jednat i eurokomisařka Věra Jourová. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Slovenská vláda ponechala odhad růstu ekonomiky na 4,1 procenta

20.09.  |  Financninoviny.cz

Bratislava 20. září (zpravodaj ČTK) - Slovenské ministerstvo financí ponechalo odhad letošního růstu ekonomiky země na 4,1 procenta, oproti dosavadnímu výhledu očekává rychlejší růst mezd i zaměstnanosti. Vyplývá to z nové prognózy, kterou dnes ministerstvo zveřejnilo.

Panattoni do stavby průmyslové zóny v Ostrově investuje miliardu

20.09.  |  Financninoviny.cz

Ostrov (Karlovarsko) 20. září (ČTK) - Asi miliardu korun plánuje společnost Panattoni Europe investovat do výstavby průmyslové zóny v areálu bývalé továrny Škoda v Ostrově na Karlovarsku. Stavba dnes začala stržením bývalého továrního komína. V letošním roce by měly být v areálu dokončeny demolice, výstavba prvních hal začne zřejmě na jaře 2019. V příštím roce by měli také zahájit provoz první nájemci, řekl dnes novinářům generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko Pavel Sovička.

Nezaměstnanost na Slovensku v srpnu mírně klesla

20.09.  |  Financninoviny.cz

Bratislava 20. září (zpravodaj ČTK) - Míra nezaměstnanosti na Slovensku v srpnu po předchozím růstu mírně klesla, a to na 5,42 procenta z 5,47 procenta v červenci. Informovalo o tom dnes slovenské ústředí práce, sociálních věcí a rodiny, které v zemi řídí úřady práce. Nezaměstnanost v zemi se tak drží blízko historického minima 5,37 procenta, na kterém byla letos v květnu.

Měření emisí u motocyklů skončí, uvolní se i pravidla pro STK

20.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. září (ČTK) - Motorkáři v Česku se dočkají zjednodušení povinností pro kontroly svých strojů. Od 1. října odpadne povinnost měření emisí u všech motocyklů. Uvolní se také pravidla pro kontroly na Stanicích technické kontroly (STK), které budou u motocyklů nově povinné každé čtyři roky, místo současných dvouletých cyklů. ČTK to dnes sdělil mluvčí ministerstva dopravy Zdeněk Neusar.

Zahraniční dluh ČR činil ke konci června 4,388 bilionu korun

20.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. září (ČTK) - Zahraniční dluh České republiky činil ke konci června 4,388 bilionu korun. Ve srovnání s prvním čtvrtletím vzrostl o 72,3 miliardy korun, meziročně byl ale nižší o 9,7 miliardy korun. Dluh Česka vůči cizině odpovídá 84,7 procenta hrubého domácího produktu. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka (ČNB).

Bloomberg: Čína hodlá v říjnu snížit dovozní cla na řadu produktů

20.09.  |  Financninoviny.cz

Peking 20. září (ČTK) - Čína hodlá snížit průměrnou celní sazbu na dovoz od většiny svých obchodních partnerů, a to už v říjnu. Informovala o tom agentura Bloomberg. V rámci otevírání své ekonomiky, která je druhá největší na světě, Čína už dříve slíbila svým obchodním partnerům, včetně Spojených států, že podnikne kroky k dalšímu zvyšování dovozu.

Debut na burze ohodnotil Meituan Dianping na 55 miliard dolarů

20.09.  |  Financninoviny.cz

Hongkong 20. září (ČTK) - Čínská internetová společnost Meituan Dianping získala při svém dnešním debutu na akciové burze od investorů miliardy dolarů. Její akcie zpevnily o sedm procent, ráno SELČ přidávaly 5,5 procenta. Tržní hodnota firmy činí asi 55 miliard dolarů (1,2 bilionu Kč). Společnost přes internet poskytuje různé služby, od lístků do kina, přes kupony na slevu do restaurace až po rozvoz jídla k zákazníkovi. Její aplikaci využívá přes 300 milionů lidí.

Benzin i nafta dál zdražily, jsou nejdražší od prosince 2014

20.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 20. září (ČTK) - Průměrné ceny pohonných hmot v Česku dál mírně rostou. Benzin Natural 95 zdražil od minulé středy o dva haléře na 33,54 koruny za litr a nafta o šest haléřů na 32,71 koruny za litr. Současné průměrné ceny jsou na nejvyšší úrovni od prosince 2014. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

Máte alergii na podzim?

20.09.  |  Martin Ježek  |  Finance.cz

Podzim je tady a s ním přichází vlhké deštivé počasí. Zdálo by se, že alergici mají vyhráno. Vše odkvetlo, nic by je nemělo dráždit. Jenže s podzimem éra alergií nekončí, spíš pokračuje.

Studenti a podnikání: 6 věcí, na které si dát pozor

20.09.  |  Michal Bureš  |  Finance.cz

Jak začít podnikat při studiu? Otázka, před kterou stojí nejeden student. Jak je to se zdravotním a sociálním pojištěním? A jak se vaše povinnosti změní při dosažení 26 let?

Kolik vás bude stát, když vám ukradnou peněženku?

20.09.  |  Lucie Mečířová  |  Finance.cz

S krádeží anebo i ztrátou peněženky se potkal téměř každý z nás. Odcizené peníze jsou jeden problém, tím druhým a často mnohem složitějším (a někdy i dražším) je lítání po úřadech a vyřizování nových dokladů. Na kolik vás tedy krádež peněženky může přijít, pokud jste v ní měli opravdu všechno?

V USA se dařilo akciím finančního sektoru díky dražším dluhopisům

19.09.  |  Financninoviny.cz

New York 19. září (ČTK) - Hlavní americké akciové indexy uzavřely dnešní obchodování růstem, protože polevily obavy investorů z obchodní války. Ztrátu vykázal pouze index technologického trhu Nasdaq Composite. Největší zisky zaznamenaly na burze díky rostoucím cenám státních dluhopisů akcie finančních firem. Na devizovém trhu mírně oslaboval dolar.

Ceny ropy po zprávě o poklesu zásob v USA rostou

19.09.  |  Financninoviny.cz

Londýn 19. září (ČTK) - Ceny ropy dnes rostou. Přispěla k tomu zpráva o vývoji zásob ropy a benzinu v USA. Trh je také stále nervózní kvůli očekávanému poklesu dodávek z Íránu v reakci na americké sankce.

Marcela Hrdá skončila i ve vedení firem, které CEFC vlastní

19.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 19. září (ČTK) - Manažerka Marcela Hrdá (46) po ukončení působení ve vedení české společnosti CEFC Group (Europe) Company skončila také ve vedení firem, které skupina vlastní. Jde například o společnosti Travel Service, Žďas nebo Florentinum Asset. ČTK informace serveru E15 potvrdil mluvčí CEFC Pavel Bednář. Zástupkyní generálního ředitele pro strategii skupiny CITIC Group, která vykonává akcionářská práva nad CEFC Europe, je nyní Číňanka Sia Žen.

Česká měna dnes ztratila k dolaru i euru

19.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 19. září (ČTK) - Koruna dnes oslabila vůči oběma hlavním světovým měnám. K euru si pohoršila o šest haléřů na 25,48 Kč/EUR a k dolaru o 11 haléřů na 21,84 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Pražská burza posílila na nejvyšší úroveň za čtyři měsíce

19.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 19. září (ČTK) - Pražská burza dnes posílila na nejvyšší úroveň za poslední zhruba čtyři měsíce. Index PX stoupl o 0,62 procenta na 1098,42 bodu. Výše byl naposledy letos koncem května. K dnešnímu růstu burze pomohlo hlavně posílení akcií bank. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Do ČR může přijít pracovat 500 vysoce kvalifikovaných Indů ročně

19.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 19. září (ČTK) - Do Česka může přijít pracovat 500 vysoce kvalifikovaných občanů Indie. Režim je připraven, firmy se do projektu budou moci hlásit od 1. října. Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů, která proces spolu s vládou, ministerstvy a dalšími zaměstnavatelskými svazy připravila, to dnes oznámila ČTK.

PRE spustila v Karlíně novou rozvodnu za půl miliardy korun

19.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 19. září (ČTK) - Pražská energetika (PRE) spustila v Karlíně novou rozvodnu za půl miliardy korun. Generální ředitel firmy Pavel Elis při dnešním slavnostním zahájení provozu ČTK řekl, že samotná stavba stála 300 milionů korun, zbytek jsou podle něj návazné investice spojené s připojením do sítě, například za kabeláž.

Škoda Transportation dodá do Ostravy až 40 tramvají za 1,9 mld Kč

19.09.  |  Financninoviny.cz

Plzeň 19. září (ČTK) - Škoda Transportation podepsala dnes na veletrhu Innotrans v Berlíně kontrakt s Dopravním podnikem Ostrava na dodávku až 40 nízkopodlažních velkokapacitních tramvají ForCity Smart. Hodnota kontraktu včetně opce je 1,9 miliardy Kč. Do Ostravy zamíří nejmodernější škodovácké tramvaje, řekl ČTK předseda představenstva a generální ředitel Škody Transportation Petr Brzezina.

Praha spustila novou linku Ústřední čistírny odpadních vod

19.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 19. září (ČTK) - Na pražském Císařském ostrově začala fungovat nová vodní linka Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV). Zkušební provoz dnes zahájila primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Linka, jejíž stavba je součástí velkého projektu modernizace ÚČOV, se stavěla téměř tři roky a připravovala od roku 2004. Vyšla na 6,1 miliardy korun, které město muselo uhradit samo, protože se nepodařilo získat peníze z EU. Ve zkušebním provozu bude linka do konce roku 2019.

EK: Lucembursko firmě McDonald\'s nelegální státní podporu nedalo

19.09.  |  Financninoviny.cz

Brusel 19. září (ČTK) - Americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald\'s nezískal od Lucemburska nelegální státní podporu ve formě výhodnějších daní. Skutečnost, že McDonald\'s nemusel platit daně z některých zisků, způsobily rozdíly mezi daňovými zákony v USA a v Lucembursku. Oznámila to dnes Evropská komise.

Čína nehodlá posilovat vývoz devalvací měny, řekl premiér

19.09.  |  Financninoviny.cz

Tchien-ťin (Čína) 19. září (ČTK) - Čína nebude aktivně oslabovat svou měnu, aby podpořila vývoz. Na Světovém ekonomickém fóru v jihočínském přístavním městě Tchien-ťin to dnes řekl čínský premiér Li Kche-čchiang. Zároveň odmítl nařčení, že Peking využívá měnu jako nástroj v obchodní válce. Uvedla to agentura Reuters.

Analytici: Schodek rozpočtu je v současnosti těžko obhajitelný

19.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 19. září (ČTK) - Naplánovaný schodek státního rozpočtu 40 miliard korun je za současné ekonomické situace těžko obhajitelný, vláda by měla směřovat k vyrovnanému hospodaření. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK. Vláda dnes schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 40 miliard korun. To je o deset miliard méně, než původně plánovalo ministerstvo financí. Prioritami rozpočtu jsou investice, zvyšování životní úrovně seniorů a růst platů ve státní správě.

Slévárenská firma ČKD Kutná Hora postupně obnovuje výrobu

19.09.  |  Financninoviny.cz

Kutná Hora 19. září (ČTK) - Strojírenská a slévárenská společnost ČKD Kutná Hora, která na sebe podala insolvenční návrh, postupně obnovuje výrobu. Do práce se dnes vrátila desítka lidí ze strojírny, koncem týdne by k nim mělo přibýt dalších 30 až 40 lidí z cídírny. Firma by také během dneška nebo čtvrtka měla doplatit zaměstnancům dlužnou část mezd za červenec, řekl dnes ČTK personální ředitel Jiří Skýva.

Šéf Danske Bank, obviněné z praní špinavých peněz, rezignoval

19.09.  |  Financninoviny.cz

Kodaň 19. září (ČTK) - Šéf největší dánské bankovní společnosti Danske Bank rezignoval. Banka čelí obvinění, že přes svou estonskou pobočku léta umožňovala legalizovat výnosy z trestné činnosti. Výkonný ředitel Thomas Borgen z funkce odstoupil i přesto, že zpráva z interního vyšetřování mu žádnou přímou vinu za skandál nedává. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Prodej aut v EU před změnou emisní normy prudce vzrostl

19.09.  |  Financninoviny.cz

Brusel 19. září (ČTK) - Změna emisní normy, která začala platit od září, podpořila růst prodejů nových osobních automobilů v Evropské unii v předchozím období. Nezvykle vysoký odbyt zaznamenaly zejména letní měsíce. V červenci poptávka po nových autech meziročně stoupla o 10,3 procenta, registrováno bylo téměř 1,3 milionu osobních vozů. V srpnu, který bývá nejslabším měsícem roku, činil nárůst 31,2 procenta na více než 1,1 milionu vozů. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA).

Výdaje fondu bydlení by měly stoupnout na 2,73 miliardy Kč

19.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 19. září (ČTK) - Výdaje Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) na příští rok by měly stoupnout meziročně zhruba o čtvrtinu na 2,73 miliardy korun. Počítá s tím návrh ministerstva pro místní rozvoj, který dnes schválila vláda. Informoval o tom tiskový odbor kabinetu. Příjmy jsou naplánovány na 779 milionů korun, meziročně o 12,8 procenta nižší.

Na podporu elektřiny a tepla půjde příští rok 26,2 mld jako letos -------------------- Ke zpravodajství: Praha 19. září (ČTK) - Výše příspěvku státu podporovaným zdrojům energie se pro příští rok nezmění. Na podporu elektřiny a tepla má jít v roce 201

19.09.  |  Financninoviny.cz

Příspěvek se týká podpory elektřiny z obnovitelných zdrojů, druhotných zdrojů, vysokoúčinné kombinované výroby elektřiny a tepla a provozní podpory tepla. Podporu těmto zdrojům od roku 2013 vyplácí Operátor trhu s elektřinou (OTE) na základě cenového rozhodnutí Energetického regulačního úřadu (ERÚ). Předtím ji vypláceli sami distributoři elektřiny.

Průměrná sazba hypoték v srpnu mírně stoupla na 2,53 procenta

19.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 19. září (ČTK) - Průměrná úroková sazba hypoték v srpnu stoupla na 2,53 procenta z červencových 2,50 procenta. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Na minimu byla sazba předloni v prosinci, a to na 1,77 procenta. Letos v lednu byla na 2,28 procenta.

Nabídka ropy roste na rekordní úrovně

19.09.  |  Finance.cz

Ropa se prozatím obchoduje za vyšší ceny, ale má zaděláno na výraznější korekci. Lze tak usuzovat z měsíčního reportu Mezinárodní energetické agentury (IEA), který poukázal na výrazný nárůst nabídky ropy na globálním trhu, která se dostala na rekordních 100 milionů barelů za den.

O kolik se od ledna zvýší důchody?

19.09.  |  Petr Gola  |  Finance.cz

Zvýšení důchodů od ledna bude vyšší než v předcházejících letech. Návrh nařízení vlády počítá s výrazným zvýšením základní výměry důchodu i procentní výměry důchodu. Kteří důchodci mají na zvýšení důchodu nárok? Podívejme se na praktické výpočty, o kolik si jednotliví důchodci polepší.

Jak poznat české padělané bankovky a koruny?

19.09.  |  Lucie Mečířová  |  Finance.cz

Zajímá vás, jak rozeznat padělané české peníze od těch pravých? Jaké ochranné prvky mají vůbec naše bankovky? Většinou se stačí jen pořádně podívat.

Americké akcie uprostřed obchodní války posílily

18.09.  |  Financninoviny.cz

New York 18. září (ČTK) - Americké akcie po pondělních výprodejích během dnešního obchodování posílily. Zpráva o nově ohlášených americko-čínských obchodní clech zasáhla akciové trhy méně, než se očekávalo. Dařilo se cenným papírům výrobců spotřebitelského zboží a technologickým a průmyslovým podnikům. Na devizovém trhu po přechodném poklesu zpevnil dolar.

Tesla čelí kriminálnímu vyšetřování kvůli Muskovým výrokům

18.09.  |  Financninoviny.cz

Washington 18. září (ČTK) - Americké ministerstvo spravedlnosti vyšetřuje výrobce elektromobilů Tesla kvůli prohlášením jeho generálního ředitele Elona Muska ohledně možného stažení podniku z burzy. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Kriminální vyšetřování ze strany ministerstva podle těchto zdrojů běží souběžně s dříve oznámeným vyšetřováním ze strany burzovních regulátorů.

Ropa zdražuje kvůli známkám, že se OPEC nechystá zvyšovat těžbu

18.09.  |  Financninoviny.cz

Londýn/New York 18. září (ČTK) - Ceny ropy si dnes připisují více než procento kvůli známkám toho, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se nechystá zvýšit těžbu, aby kompenzovala klesající dodávky suroviny z Íránu. Severomořská ropa Brent vykazovala krátce před 18:00 SELČ nárůst o téměř 1,2 procenta na 78,95 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI si připisovala téměř 1,4 procenta na 69,84 dolaru za barel.

Visa a Mastercard v USA urovnají žalobu obchodníků

18.09.  |  Financninoviny.cz

New York 18. září (ČTK) - Vydavatelé platebních karet Visa a Mastercard a skupina amerických bank se dohodli, že zaplatí 6,2 miliardy dolarů (zhruba 135 miliard Kč) za urovnání žaloby, kterou na ně ve Spojených státech podali obchodníci kvůli údajné konspiraci při stanovování poplatků za příjímání plateb kartou. Oznámily to dnes společnosti Visa a Mastercard.

Pražská burza mírně oslabila, aktivita na trhu byla vysoká

18.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 18. září (ČTK) - Pražská burza dnes mírně oslabila, index PX klesl o 0,04 procenta na 1091,64 bodu. Dolů ho táhly akcie Komerční banky, telekomunikační O2, nápojářské Kofoly a technologické společnosti Avast. Ostatní hlavní tituly skončily den v zisku. Aktivita na trhu byla vysoká. Objem obchodů přesáhl 900 milionů korun, dlouhodobý denní průměr je méně než 600 milionů. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

ČRo hledá šéfa studia Brno, Ostrý se po volbách asi nevrátí

18.09.  |  Financninoviny.cz

Praha/Brno 18. září (ČTK) - Český rozhlas (ČRo) vyhlásil výběrové řízení na ředitele či ředitelku brněnského a zlínského studia. Návrat nynějšího šéfa obou studií Jaromíra Ostrého, který v podzimních volbách kandiduje do Senátu jako nezávislý za hnutí ANO, si ČRo neumí představit. ČTK to sdělil ředitel komunikace rozhlasu Jiří Hošna. Ostrému skončí mandát ředitele studia až koncem září, ale kvůli své kandidatuře čerpá od konce července řádnou dovolenou a neplacené volno.

Koruna mírně zpevnila svůj kurz k dolaru i euru

18.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 18. září (ČTK) - Koruna dnes mírně posílila k oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru si polepšila o haléř na 25,42 Kč/EUR, což je nejsilnější hodnota od letošního dubna. K dolaru zpevnila koruna od pondělního podvečera o tři haléře na 21,73 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Novým členem představenstva ČD je šéf koncepce Dvořák

18.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 18. září (ČTK) - Dozorčí rada Českých drah dnes zvolila do představenstva společnosti dosavadního ředitele odboru koncepce a rozvoje dopravy Radka Dvořáka. Představenstvo tak bude mít tři členy a bude po odchodu bývalého předsedy Pavla Krtka opět usnášeníschopné. Dvořák bude mít na starosti úsek ekonomiky a informatiky. ČTK to řekl mluvčí ČD Radek Joklík.

NZÚ nově nabídne dotace na rekonstrukce realizované svépomocí

18.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 18. září (ČTK) - Program Nová zelená úsporám (NZÚ) nově nabídne dotace v maximální výši 550 tisíc korun na úsporné rekonstrukce domů uskutečněné svépomocí. Zájemci mohou příspěvek získat od 15. října, nově lze získat dotaci například na výměnu nevyhovujících kamen bez nutnosti zateplení domu nebo na venkovní stínicí techniku. Na briefingu na veletrhu For Arch to dnes řekl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zemědělci budou kvůli suchu snižovat počty chovaných zvířat

18.09.  |  Financninoviny.cz

Větrný Jeníkov (Jihlavsko) 18. září (ČTK) - Zemědělci v České republice budou kvůli nedostatku krmiva snižovat stavy chovaných zvířat, ukázal průzkum Zemědělského svazu ČR (ZSČR). Nedostatek sena, senáže, ale i slámy a siláže je výsledkem letošního sucha. Vladimír Pícha ze Zemědělského svazu dnes na konferenci této organizace ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku odhadl, že zemědělci budou muset stáda zmenšit o desítky tisíc kusů.

MMR: Pokud se úředníci nevyjádří do 60 dní, bude to souhlas

18.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 18. září (ČTK) - Úředníci by měli mít při stavebním řízení na vyjádření lhůtu 60 dní. Pokud by se do té doby nevyjádřili, znamenalo by to automatický souhlas. Na konferenci při zahájení stavebního veletrhu For Arch to dnes řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO). Návrh na zavedení takzvané fikce souhlasu závazného stanoviska do stavebního zákona chce předložit vládě ještě na podzim.

Čína chystá odvetu vůči americkým clům, informace zveřejní včas

18.09.  |  Financninoviny.cz

Peking 18. září (ČTK) - Čína nemá jinou možnost, než zavést odvetná opatření v reakci na nová americká cla. Uvedlo to dnes čínské ministerstvo obchodu, žádné bližší detaily neposkytlo. Mluvčí ministerstva zahraničí Keng Šuang dodal, že podrobnosti budou zveřejněny ve vhodnou chvíli. Odpověď Číny tak zvyšuje riziko, že americký prezident Donald Trump brzy zavede cla na veškeré čínské zboží dovážené do USA.

Servisem kvůli dieselgate v Česku prošly již dvě třetiny aut

18.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 18. září (ČTK) - Servisní akcí na odstranění softwaru pro obcházení homologačního měření emisí již v tuzemsku prošly téměř dvě třetiny z dotčených 157.000 dieselových vozů koncernu VW. Pozvánku k dobrovolné návštěvě opravny dostali již všichni majitelé. Vyplývá to z informací automobilek. Od odhalení kauzy pojmenované dieselgate uplynuly tři roky.

Rada: Schválení rozpočtu se schodkem 40 mld. Kč není optimální

18.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 18. září (ČTK) - Národní rozpočtová rada nepovažuje za současné ekonomické situace schválení státního rozpočtu na příští rok se schodkem 40 miliard korun za optimální. Podle rady by se měla v následujících dvou letech nominální výše schodku státního rozpočtu snižovat. Ministerstvo financí plánuje schodek 40 miliard korun až do roku 2021. Vyplývá to z dnes zveřejněného stanoviska Národní rozpočtové rady k vývoji hospodaření sektoru veřejných institucí. Stanovisko bude rada zveřejňovat pravidelně každé čtvrtletí.

EK vyšetřuje BMW, Daimler a Volkswagen kvůli dohodám u emisí

18.09.  |  Financninoviny.cz

Brusel 18. září (ČTK) - Evropská komise (EK) zahájila rozsáhlé vyšetřování, které má posoudit, zda automobilky BWM, Daimler a Volkswagen v rozporu s pravidly Evropské unie neuzavřely tajné dohody, jejichž cílem bylo nekonkurovat si při vývoji a zavádění technologií pro čisté emise u benzinových a naftových osobních aut. Výsledkem takové dohody mohlo být, že spotřebitelům byla odepřena možnost koupit si méně znečišťující auta, přestože tuto technologii měli výrobci k dispozici. Uvedla to komisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová.

Moneta po odprodeji pohledávek zlepšila výhled zisku na 4 mld. Kč

18.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 18. září (ČTK) - Moneta Money Bank zlepšila výhled letošního čistého zisku na čtyři miliardy korun z dosavadních 3,7 miliardy Kč. Představenstvo společnosti zároveň zváží, že navrhne za rok 2018 dividendu 5,5 koruny na akcii před zdaněním. Dosavadní výhled počítal s pěti korunami. Úpravy následují po prodeji pohledávek z nezajištěných úvěrů za 360 milionů korun společnosti B2 Kapital Czech Republic. Vyplývá to z oznámení Monety na jejím webu, na které upozornil server E15.cz.

Příspěvek státu podporované energie příští rok asi zůstane 26 mld

18.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 18. září (ČTK) - Výše příspěvku státu podporovaným zdrojům energie se pro příští rok pravděpodobně nezmění. Na podporu elektřiny a tepla má jít v roce 2019 z veřejných peněz 26,2 miliardy korun, stejně jako letos a loni. Většina, 25 miliard Kč, půjde ze státního rozpočtu, zbytek z nespotřebovaných výdajů minulých let ministerstva průmyslu a obchodu. Vyplývá to z návrhu nařízení vlády, kterým se bude kabinet zabývat ve středu. Část podpory, kterou nepokryje státní dotace, zaplatí převážně spotřebitelé.

Dozorčí rada Českých drah bude doplňovat představenstvo

18.09.  |  Financninoviny.cz

Praha 18. září ČTK) - Dozorčí rada Českých drah bude dnes na mimořádném zasedání doplňovat představenstvo podniku. V pětičlenném představenstvu zůstali minulý týden dva členové a není tak usnášeníschopné. Vyplývá to z informací podniku.

USA zavedou nová cla na čínské zboží v hodnotě 200 miliard dolarů

18.09.  |  Financninoviny.cz

Washington 18. září (ČTK) - Americký prezident Donald Trump v pondělí oznámil zavedení nových 10procentních cel na čínské zboží, jehož roční dovoz do USA dosahuje hodnoty 200 miliard dolarů (zhruba 4,4 bilionu Kč). Opatření vstoupí v platnost 24. září, napsala agentura Reuters.
« Předchozí 1 2 3 4 486 971 1456 1941

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.