Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Fio banka - nulové poplatky, investování...

Jiří Vodička, Fio banka a.s.Finanční skupina Fio letos slaví 20 let od založení. Při té příležitosti máte možnost se ptát na vše ohledně:

  • bankovnictví a nových trendů v tomto oboru,
  • investování do cenných papírů a
  • online obchodování.
  •  

    Odpovídat bude Jiří Vodička, ředitel pro strategii a marketing Fio banky.

Otázky a odpovědi:

TÉMA:

Ptejte se Jiřího Vodičky z Fio banky


Strana: 1 2 3

(Petr S. , 28.11.2013 20:33)

Chtěl bych vědět kdy bude možné zřídit platební kartu k USD účtu. To mi u vás ještě chybí.

(Jiří Vodička , 29.11.2013 13:44)

Dobrý den, aktuálně nabízíme karty k účtům vedeným v CZK a EUR, zavedení této možnosti pro účty v USD momentálně řešíme a nemůžeme tedy bohužel uvést žádný konkrétní termín spuštění služby.

(Veronika Š. , 28.11.2013 20:03)

Dobrý den, četla jsem, že pracujete na novém internetbankingu. Jaké budou změny oproti současnému?

(Jiří Vodička , 29.11.2013 13:42)

Dobrý den, ano, pracujeme na nové verzi internetbankingu, který chceme posunout směrem k větší uživatelské přívětivosti při zachování současných výhod jako jednoduchost a praktičnost aplikace. Samozřejmě připravujme i nové funkce, jaké to jsou Vám však řekneme až později. Rádi bychom překvapili nejen Vás, ale i naše konkurenty:-).

(Karel , 28.11.2013 13:05)

K odpovedi z 21.11.: To bych bral, kdyby stejná sankce byla stanovena i při neseriózním jednání banky, jinak je to naprostá nehoráznost. Nemáte na trhu co dělat.

(Jiří Vodička , 28.11.2013 18:15)

Dobrý den, předpokládám, že by se vám líbila banka, která by byla benevolentní k zápornému zůstatku na obchodním účtu. Tedy taková banka, která by bez sankcí tolerovala existenci dlužné částky bez předchozího sjednání úvěru. Osobně takovou banku neznám. Ale pokud bych se o ní dozvěděl, byl bych velmi opatrný svěřit jí peníze. Nechci prostě dávat peníze do banky, jejíž klienti by si žili nepovoleně „na sekeru“ a daná banka by to nijak důrazně neomezovala. S tímhle přístupem k penězům svých klientů a vkladatelů by tam totiž ta banka jednoho dne nemusela být.

(Eva Mitisková , 26.11.2013 16:59)

Dobrý den, plánujete zavedení běžných účtů, u nichž by bylo možné SPOLUVLASTNICTVÍ? Mám na mysli třeba situace, kdy manželé (ale třeba i přátelé) chtějí mít jeden společný účet a chtějí k němu mít oba zcela stejná práva. V současné době je - pokud vím - u Fio možný jen model, kdy jeden z manželů je majitel a druhý disponent. V případě, že majitel účtu zemře, nastane problém se zablokováním účtu, z nějž třeba byly placeny běžné platby jako nájem, elektřina atd. - až do vyřízení dědického řízení. Zatímco při modelu "spoluvlastnictví" by tento problém nenastal, pokud by zemřel jen jeden (spolu)majitel, ale druhý nikoliv. Vím, že vaše obecné obchodní podmínky jsou na toto už dlouho připraveny, ale pokud vím, reálně zatím NELZE zřídit účet ve spoluvlastnictví. Plánujete v tomto ohledu změnu? Pokud ano, kdy? Děkuji za odpověď.

(Jiří Vodička , 27.11.2013 14:55)

Dobrý den, co se týká správy rodinných financí, nabízí Fio banka širokou škálu disponentských modelů a možností propojení účtů. Zavedení spoluvlastnictví však bohužel znamená velký zásah do systémů, nejde tedy o malou úpravu. Změnu zvažujeme v rámci dalších rozvojových plánů, zatím však dostaly přednost jiné projekty, a tak bohužel nemohu uvést nic bližšího.

(Araziel , 22.11.2013 13:36)

Dobrý den, jak stále aktivní je ve FIO pan Petr Marsa, co je jeho úkolem jako spolumajitele? Zdravím Vás i jeho z jeho domovského Jindřichova Hradce. :)

(Jiří Vodička , 25.11.2013 11:13)

Dobrý den, Petr Marsa je členem dozorčí rady Fio banky. Váš pozdrav mu vyřídím osobně:) Detailnější informace si můžete přečíst na našem webu, kde je popsaná historie Fio.

(Honza P. , 21.11.2013 17:00)

Proč je na některých pobočkách omezen provoz pokladen např. do 16:00? Ti, co se horkotežko dostanou z práce nemají moc šancí si do banky skočit uložit peníze. Dále bych rád věděl, zda-li plánujete úvěrové produkty jako např. kreditní karty.

(Jiří Vodička , 21.11.2013 17:54)

Dobrý den, obecně je práce s hotovostí pro každou banku velmi nákladná. Nově vznikající banky se nenazývají internetové, protože by to bylo jenom „cool a fajn“. Nazývají se tak proto, že málokdo umí provozovat banku bez poplatků včetně hotovostních služeb, a tak jejich marketing začne tvrdit, že bez hotovosti a poboček to je lepší - teda "fajn a cool":) Nám se to zatím daří, ale rozšířením pokladních hodin by se to z našeho pohledu velmi prodražilo. Reálně je nutná navíc jedna směna pokladníků (zákonem daná pracovní doba má jen 8,5 hod), a to nemluvím o nákladech na zajištění bezpečné práce s hotovostí. Plány v oblasti úvěrů jsou rozepsány níže - obecně je ve Fio bance tématem roku 2014 zvýšení aktivit při poskytování financí retailovým klientům a kreditní karty jsou jedna z možností.

Strana: 1 2 3

Tajemství nulových poplatků Fio banky
Investice - zajímavé odkazy

Zobrazit další obsah