Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Senát dnes rozhodne o úsporných opatřeních

Senát dnes rozhodne o úsporných opatřeních

Finance.cz, 2010-11-12 07:51:29

Senátoři dnes rozhodnou, zda schválí a odešlou prezidentovi republiky k podpisu čtveřici úsporných zákonů, které jim předložila vláda. Jde o změny v daních z příjmů, omezení podpory stavebního spoření, snížení příspěvku politickým stranám a omezení sociálních výdajů. Vláda potřebuje tyto zákony prosadit, aby mohla v příštím roce udržet plánovaný schodek státního rozpočtu 135 miliard korun.

Novela daní z příjmů mimo jiné snižuje daňovou slevu na poplatníka o 100 korun měsíčně. Tyto peníze chce vláda použít na nápravu povodňových škod. Sociální demokraté ale považují za nespravedlivé, že stejnou stokorunu bude platit lidé s rozdílnými příjmy. Novela také zdaňuje plat prezidenta republiky a náhrady zákonodárců.

Další aktuality


Nejčtenější aktuality 12.11.2010

17:21 - Povodňová daň a další schválenySenátoři dnes navzdory odporu opozice schválili zavedení takzvané povodňové daně, zdanění platu prezidenta a poslaneckých náhrad a řadu dalších daňových změn.

07:51 - Senát dnes rozhodne o úsporných opatřeníchSenátoři dnes rozhodnou, zda schválí a odešlou prezidentovi republiky k podpisu čtveřici úsporných zákonů.

14:30 - Pojistné podvody se meziročně zdvojnásobilyZa první tři kvartály letošního roku odhalila Generali pojistné podovdy za 46 milionů korun.

Reklama