Vávra by chtěl nové představenstvo KB do 1. července

27.04.2000 | ,
Domovská stránka


Do 1. července by chtěl mít v definitivním složení nové představenstvo Komerční banky (KB) její nový generální ředitel a předseda představenstva Radovan Vávra. Nové představenstvo přitom nutně nemusí být sedmičlenné, vyplývá z Vávrova rozhovoru pro dnešní Hospodářské noviny (HN).

"Nejsem si jist, že akcionář chce před privatizací doplnit počet na sedm. Vhodnější je mít v představenstvu jedno místo volné, na které může usednout zástupce nového akcionáře. Je možné, že se akcionáři a dozorčí rada rozhodnou zůstat u počtu šest. Osobně bych měl hrozně rád do 1. července představenstvo v definitivní sestavě, ať již má šest nebo sedm členů," řekl v rozhovoru Vávra.

Představenstvo přitom podle něj bude pravděpodobně doplněno z jiných zdrojů než z KB. Kromě Michala Větrovského z České pojišťovny, který už dal jasně najevo svou vůli a v jehož případě je i zřetelná vůle dozorčí rady, ale odmítl jakákoli další jména komentovat.

Vávra byl předsedou představenstva a generálním ředitelem Komerční banky jmenován 19. dubna. Ve vedení banky nahradil Jana Kollerta, který rezignoval v polovině února. Ke změnám ve vedení KB došlo kvůli špatné finanční situaci a porušování vnitřních limitů banky.

Kromě něj působí v představenstvu ještě Peter Palečka, Jaroslav Mareš, Petr Budinský a Radomír Lašák. Ve vedení banky by přitom mělo dojít ještě k dalším změnám, představenstvo by měli opustit Mareš a Budinský.

Zdroj: ČTK